Skocz do zawartości

Kryptowaluty


brunon

Rekomendowane odpowiedzi

Szef PRu prężnego zespołu i taka słaba psycha ? A jak cię dziennikarze docisną to tez popuścisz ?

 

A ja kupiłem LSK. Nie wiem co to ale zapakowałem do koszyka

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Bo do bycia szefem zespołu PR podchodzę profesjonalnie (bo to nie byle jaki Zespół! ) , a krypto traktuję tylko jako skromny dodatek do wynegocjowanej gaży z Właścicielem zespołu Lamela Rally Team.

 

Bęben, chyba mnie nie zawiedziesz?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, beben napisał:

moim zdaniem to nie jest bańka, tzn zaczynam wierzyć że technologia blockchain to coś konkretnego ale kurs niewykluczone że może być podpompowany i korekta dla oczyszczenia jest możliwa. 

To jest tak dziwny twór że jak dla mnie możliwe jest i pikowanie o 50-90% w dół jak i 10 x w górę :biglol:. Zamykam oczy i siedzę na dupsku. Za jakiś czas okaże się czy będzie piekło ;) 

 

 

Technologia jest ciekawa i sporo firm już się interesuje jej komercyjnym wykorzystaniem. Tyle że każdy może sobie pobrać kod źródłowy BTC, zmienić nazwę i mieć swoje tokeny do konkretnego zastosowania komercyjnego, co czyni samo BTC kompletnie bezwartościowym jeśli nie liczyć spekulacji i kasy włożonej w kopanie, którą ludzie chcą odzyskać przez sprzedaż. Cebulka tulipana też była kiedyś warta sporą willę z basenem.

 

Też kopałem krypto i cieszę się z zysków, ale przez 8 lat od powstania nie posłużyły do niczego poza spekulacją i kupowaniem nieletnich ukrainek na darknecie. :) 

Edytowane przez radnor
  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
 
Technologia jest ciekawa i sporo firm już się interesuje jej komercyjnym wykorzystaniem. Tyle że każdy może sobie pobrać kod źródłowy BTC, zmienić nazwę i mieć swoje tokeny do konkretnego zastosowania komercyjnego, co czyni samo BTC kompletnie bezwartościowym jeśli nie liczyć spekulacji i kasy włożonej w kopanie, którą ludzie chcą odzyskać przez sprzedaż. Cebulka tulipana też była kiedyś warta sporą willę z basenem.
 
Też kopałem krypto i cieszę się z zysków, ale przez 8 lat od powstania nie posłużyły do niczego poza spekulacją i kupowaniem nieletnich ukrainek na darknecie.  

Generalnie w ten sposób można traktować większość dóbr, między innymi złota. Przecież cena złota jest również kwestią umowną i spekulacyjną. Jego wykorzystanie w przemyśle lub branży jubilerskiej jest znikome.

Ja wierzę, że nad Bitcoinem przejdzie jeszcze niejedna burza, ale finalnie jego wartość wzrośnie wielokrotnie. To moja opinia i czas pokaże, jaka okaże się rzeczywistość. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ALEX napisał:


Generalnie w ten sposób można traktować większość dóbr, między innymi złota. Przecież cena złota jest również kwestią umowną i spekulacyjną. Jego wykorzystanie w przemyśle lub branży jubilerskiej jest znikome.

Ja wierzę, że nad Bitcoinem przejdzie jeszcze niejedna burza, ale finalnie jego wartość wzrośnie wielokrotnie. To moja opinia i czas pokaże, jaka okaże się rzeczywistość. ;)

 

 

Ilość złota jest ograniczona, ilość kryptowalut nie. Złoto ma konkretne zastosowanie, w każdym telefonie, komputerze i samochodzie, medycynie, czy choćby biżuterii. Wymień trzy rzeczy, poza spekulacją, do których ktokolwiek z nas używa bitcoinów? :) 

 

Cena pewnie będzie jeszcze trochę rosła, ale w którymś momencie kopanie albo przestanie być opłacalne, albo ktoś w końcu wyprodukuje koparkę na FPGA i skończy jak waluta zimbabwe.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez fakt, że krypto służy, w dużym stopniu, jako środek płatniczy dla szarej, czarnej i czerwonej strefy, państwa już niedługo zaczną z tym problemem coś robić (Chiny już zaczęły od ograniczenia IPO dla spółek zajmujących krypto). A jak wielkie państwa zaczną działać to bańka spekulacyjna pęknie z wielkim hukiem. Czasami wystarczy postraszyć, aby wywołać efekt lawiny. Jak wiadomo żadne alternatywne systemy płatności nie są korzystne dla państw, najlepiej żeby wszystko obywało się w jednym systemie (bankowym), najlepiej elektronicznie tak, aby wszystko można było kontrolować. Nawet gotówka jest obecnie dla państw passe (patrz Morawiecki i obniżenie limitów płatności dla przedsiębiorstw).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Zainteresowałem się ostatnio kryptowalutami, ale jestem totalny szary w tym temacie. Czy jest jakiś fajny poradnik, książka, czy cokolwiek na ten temat, żeby móc jakoś zgłębić temat? Czy zostaje samemu szperanie w internecie? Dzięki! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilość BTC jest również teoretycznie ograniczona. Nie mówię o hardforkach, które szkodzą BTC. Mimo wszystko ilość BTC jest nadal stała.

W kwestii zastosowanie złota nadal twierdzę, że jego zastosowanie jest znikome w porównaniu do wydobytych zasobów.
Znajdę czas, to poszukam informacji jak wygląda jego zużycie, które potwierdzą moją tezę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, ALEX napisał:

Bo do bycia szefem zespołu PR podchodzę profesjonalnie (bo to nie byle jaki Zespół! emoji4.png ) , a krypto traktuję tylko jako skromny dodatek do wynegocjowanej gaży z Właścicielem zespołu Lamela Rally Team. emoji4.png

 

Bęben, chyba mnie nie zawiedziesz? emoji4.png

 

Ja wczoraj negocjowałem z szefem Lamela Rally Team i powiem że trzeba 2 rundę negocjacji przeprowadzić. 

 

Korekta o 3k w tym momencie moim zdaniem jest do zaakceptowania. Jeśli patrzy sie długo terminowo. Wczoraj pogadałem z Arkiem i sam coraz więcej dzięki temu i wam kumam w tej "zabawie" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Zelazny napisał:

Mam pytanie. Zainteresowałem się ostatnio kryptowalutami, ale jestem totalny szary w tym temacie. Czy jest jakiś fajny poradnik, książka, czy cokolwiek na ten temat, żeby móc jakoś zgłębić temat? Czy zostaje samemu szperanie w internecie? Dzięki! :)

Moim zdaniem najlepszym źródłem wiedzy jest internet. Fajnie temat przedstawia Szczepan Bentyn. Warto go obserwować go na FB.( https://www.facebook.com/szczepan.bentyn ) Co wtorek prowadzi ciekawe transmisje live.

Ma również swój kanał YT https://www.youtube.com/user/szanow

 

Temat kryptowalut zmienia się tak dynamicznie, że dużo informacji szybko się deaktualizuje. 

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Korton napisał:

No cóż.... Prezes jest zły bo nie ma na nic wpływu w temacie kryptowalut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno żeby bankier mówił coś innego. Natomiast, jak już wcześniej napisałem, rządy i państwa nie dopuszczą, aby wymknęła im się kontrola nad systemem monetarnym. Z tym się z prezesem zgadzam. Jak gdzieś wyjdzie, że krypto są wykorzystywane do finansowania działań wojennych np. ISIS to tydzień spadających noży pewny.

 

Wytrawni spekulanci powinni już rozglądać się za shortami na bitcoina ;)

 

Ale są też zupełnie odmienne zdania, poważnych osób związanych z rynkiem finansowym:

http://www.newsbtc.com/2017/06/28/bitcoin-could-reach-5-trillion-in-five-years-predicts-novogratz/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, kokos napisał:

Prezes jest zły bo nie ma na nic wpływu w temacie kryptowalut.

 

9 godzin temu, subleo napisał:

Trudno żeby bankier mówił coś innego.

 

 

lub 

9 godzin temu, subleo napisał:

Wytrawni spekulanci powinni już rozglądać się za shortami na bitcoina

 

i właśnie na takich pozycjach tenże "wytrawny spekulant" - a takim jest wspomniany bank inwestycyjny - już zapewne siedzi

 

nie załapał się na wzrosty - co nie jest pewne bo może i w tym miał udział - zagra na spadkach 

 

 

umówmy się już kto jak kto ale tego typu instytucje to nie mają problemów etycznych, rzeź niewiniątek - kiedy i ile na tym zarobię ;) 

Edytowane przez ketivv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ketivv napisał:

właśnie na takich pozycjach tenże "wytrawny spekulant" - a takim jest wspomniany bank inwestycyjny - już zapewne siedz

 

Dla takich rekinów to jest chyba za mały rynek, żeby na nim pogrywać. Myślę, że się boją utraty kontroli nad tradycyjnym rynkiem i stąd te komentarze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, kokos napisał:

No cóż.... Prezes jest zły bo nie ma na nic wpływu w temacie kryptowalut.

 

 

Z jednej strony mamy "złych prezesów" konkretnych instytucji finansowych, z drugiej strony jakieś anarchistyczne bredzenie internautów o wolności i niewiele więcej.

 

Widzisz już, w czym problem bitcoina? :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...