Skocz do zawartości

Kryptowaluty


brunon

Rekomendowane odpowiedzi

Chinami nikt sie nie przejmuje, newsy pt pakistan/chiny/turcja/indie/egipt banuje krypto nie robia juz na nikim wrazenia.

panem od samochodow ktore sie marnie sprzedaja tez sie przestana w koncu przejmowac i skonczy jak pan od antywirusa.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Ayo napisał:

Chinami nikt sie nie przejmuje, newsy pt pakistan/chiny/turcja/indie/egipt banuje krypto nie robia juz na nikim wrazenia.

panem od samochodow ktore sie marnie sprzedaja tez sie przestana w koncu przejmowac i skonczy jak pan od antywirusa.

 

Takie czasy. Polityką i rynkami steruje się przy pomocy Twittera.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Ayo napisał:

niestety te wszystkie akcje pokazaja jak latwo manipulowac tym rynkiem

myślę, że większością rynków można manipulować, tym bardziej jak rynek był mocno nagrzany :)

Edytowane przez markos007
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej, jak rozumiem, porównana jest tu znaczna część ogólnoświatowej bankowości jak i "cała" branża złota do jednego tylko bitcoina, a nie np. uogólnionego rynku kryptowalut. 

Zestawienie ogólnych danych byłoby pewnie o wiele trudniejsze, ale na pewno prezentowałyby się znacząco inaczej. Jest to też, więc bardzo tendencyjne zobrazowanie. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ja wy ale ja DOT LTC i WINDY dokupiłem dzisiaj.

Jest sporo mysle ze ok 80procent shitcoinow ale sa i takie projekty co sa wartosciowe np Alchemix. W tradycyjnym banku to by nie przeszło.

Sa krypto co są stabil do złota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.05.2021 o 11:20, rutra80 napisał:

Ayo pewnie tak jest, ale na bankowości i złocie cała planeta stoi, a krypto z wyjątkiem spekulki jest póki co bezużyteczne.

widze, ze niebardzo ogarniasz krypto skoro twierdzisz, ze to bezuzyteczna spekula.

proponuje poczytac ile firm wchodzi w ta technologie i ile jest juz gotowych, dzialajacych projektow.

W dniu 22.05.2021 o 14:36, Kotolot napisał:

Jest to też, więc bardzo tendencyjne zobrazowanie. 

artykul przeczytales, czy wniosku z wklejonego wykresu wyciagnales ?

dobrze, ze jak internet powstawal to nikt na zuycie energii nie zwracal uwagi.

 

Ogolnie to jest jedna wielka farsa,

musk mowi, ze btc to super technologia, tesla kupuje btc i jest super (nawiasem mowiac, news ten padl w MEGA waznym momencie od strony analizy technicznej, byl woz albo przewoz i muska news mozna powiedziec, ze przechylil szale i uratowal kurs bitka na tamten moment)

musk mowi, ze za btc mozna tesle kupowac i jest super

nagle musk mowi, ze btc nie jest eko i przestaje akceptowac btc za zakup tesli, sprzedaje swoje btc zarabiajac przy tym wiecej niz ze sprzdazy samochodow i btc juz nie jest super....

... ale musk ciagle shilluje dogecoina, ktory jest totalnie bezuzyteczny, powstal dla zartu i to juz jest super.

 

 

Edytowane przez Ayo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, rutra80 napisał:

Z Muskiem to nie farsa tylko biznes. Popisuje się jak łatwo tym spekulować i przy okazji zarobi grosza.

Wymień 1 projekt bazujący na krypto będący przynajmniej w promilu tak użyteczny jak bankowość lub złoto.

Tak na szybko ... Alchemix, LINK, ADA w Etiopii jak dobrze pamietam ...

 

przeslij mi prosze tone zlota z europy do australi np. tak w 20 sekund :)

 

jestem banksterem :) doslownie 

my nawet nie wiemy ze jestesmy powiazani juz z krypto tak czy inaczej np. paypal LTC, visa mastercard, banki tu np Xrp, xlm

 

 

btw.

@Ayo ma racje a jeszcze Teslaka gadka ze wspolpracuje  programistami pieska :) a chwile pozniej oni sami dementuja ze nigdy sie z nimi nie konsultował ani nie rozmawial.

 

 

Edytowane przez orm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, orm napisał:

Tak na szybko ... Alchemix, LINK, ADA w Etiopii jak dobrze pamietam ...

Wszystko raczej niszowe rzeczy czy nie?

3 godziny temu, orm napisał:

przeslij mi prosze tone zlota z europy do australi np. tak w 20 sekund :)

Mogę puścić przelew na równowartość i kupisz sobie na miejscu. Bitcoinem zejdzie tydzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rutra80 napisał:

Wszystko raczej niszowe rzeczy czy nie?

Mogę puścić przelew na równowartość i kupisz sobie na miejscu. Bitcoinem zejdzie tydzień.

bitcoinem zejdzie kilka minut i bedzie kosztowalo na tu i teraz 17 usd, ale nie po to jest BTC.

przelewem zejdzie kilka dni, zwlaszcza przy weekendzie i zaplacisz gruba kase za prowizje.

puszczajac rownowartosc np w LTC masz przelew (zaleznie od oblozenia sieci) ponizej minuty, koszt przelewu poniezej zlotowki i odbiora nie musi miec konta w banku, zeby z otrzymana suma cos zrobic, masa ludzi nie ma dostepu do bankowosci, ale wiekszosc z nich ma telefon i tyle wystarczy

BTC zaden FED nie dodrukuje jak mu zabraknie kasy na rozdawanie, nikt go nie zarekwiruje i jak stwierdzisz, ze czas uciekac to sprawna glowa pozwoli go zabrac ze soba w dowolne miejsce na swiecie i uzyskac do niego dostep w dowolnym czasie.

jest cala masa projektow skupionych tylko i wylacznie na platnosciach i przelewach p2p, maja wielkorotnie wieksza przepustowosc i wielokrotnie mniejsze koszta transferow niz np VISA czy MASTER. 

Kilka lat temu sie z tego smiano, pozniej zwalczano, teraz jak ten rynek jest coraz bardziej uregulowany staje sie czescia codziennosci.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Ayo napisał:

maja wielkorotnie wieksza przepustowosc i wielokrotnie mniejsze koszta transferow niz np VISA czy MASTER. 

 

BTC źle się skaluje. To jest problem, który właśnie jest podst. wadą kryptowalut. Zresztą w poprzednich latach były już z tym problemy. Jest to ograniczenie technologii blockchain. Taka specyfika.

 

Dla porównania, VISA realizuje przeciętnie realizuje 2 tys. transakcji w ciągu sekundy (TPS) a dla BTC obecnie, jak pamiętam, jest to 7 (słownie siedem). W szczycie VISA realizuje kilkadziesiąt tys. transakcji w ciągu sekundy. Na razie nie ma co porównywać.

 

4 godziny temu, Ayo napisał:

bitcoinem zejdzie kilka minut i bedzie kosztowalo na tu i teraz 17 usd, ale nie po to jest BTC.

 

VISA realizuje ciągu sekundy i może być to bezpłatne.

 

 

Blockchain jako technologia jak najbardziej ma przyszłość. Kryptowaluty trudno powiedzieć. Rzeczywiście wielką zaletą jest brak możliwości "dodruku" kryptowaluty. Ale z drugiej strony, nie ma ograniczenia w liczbie kryptowalut na rynku. Co obserwujemy. Przyszłość pokaże jak będzie.

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Ayo napisał:

jakie bylyby koszty i czas takiego tradycyjnego transferu ?

image.png.599bbaf66e0d7f49535d76ba855a0463.png

 

Idąc tym tokiem rozumowania to jeszcze musisz dowieść użyteczności (lub typu) transferu, bo np. jak robię przelew z ROR na oszczędnościowe czy na rachunek maklerski (czy coś w ten deseń) w ramach banku to jest natychmiastowy i darmowy.

Generalnie dyskusja od czapy.

Faktem jest że ktoś tam, gdzieś tam, kiedyś kupił chleb za krypto (w tej całej Wenezueli czy wspomnianej Etiopii), ale nie czarujmy się - 99.9% rynku to spekulacja, hype i podążanie ze słowami z twittera czy youtuba. Ayu, powiedz z ręką na sercu że dla ciebie zabawa krypto to rozwiązanie problemu wielomilionowych przelewów i że za każdym razem jak zarabiasz na hodlowaniu shitcoinów o zerowej wartości użytkowej to plujesz sobie w brodę i biczujesz się całą noc.

To coś jak papierki z gumy turbo albo karty z pokemonami - mają jakąś tam wartość nadaną przez społeczność podstawówki i niewykluczone że ktoś komuś dał soczek albo drożdżówkę za trzy obrazki z maserati.

I żeby nie było - tak samo jest np. ze złotem. Pewnie ktoś tam, gdzieś tam, może w Syrii, może w Donbasie, zdjął właśnie złotą obrączkę albo sygnet i dał żołnierzowi żeby go przepuścił przez blokadę drogi, ale i tak 99.9% ludzi na świecie złoto trzyma w szufladzie, w banku albo pod postacią "certyfikatów". I tyle, po prostu patrzą na wykres ceny i do tego ogranicza się ich użycie złota.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Fiji napisał:

Idąc tym tokiem rozumowania to jeszcze musisz dowieść użyteczności (lub typu) transferu, bo np. jak robię przelew z ROR na oszczędnościowe czy na rachunek maklerski (czy coś w ten deseń) w ramach banku to jest natychmiastowy i darmowy.

zgadza sie, ale to jest w ramach 1 banku, a tym wypadku nic nas nie ogranicza, mi wystarczy telefon i odbiory wystarczy telefon, nic wiecej, chodzi o mozliwosci, a nie o to, czy akurat mam potrzebe przelac gruba kase na koniec swiata.

Spekulacja jest dla ulicy, bo jeden czy drugi przyslowiowy Janusz chce zgarnac latwa kase, ale ta hossa jest hossa instytucji, a insytucje wchodza bo chca byc w tym obecne, wiedza, ze to cos wiecej niz banka i nie chca stracic okazji na wejscie. Tu chodzi o technologie i mozliwosci, a nie cene coinow. Wpisz sobie na googlach cos w stylu: "companies involved in blockchain", jest tego coraz wiecej i sa to powazne firmy, sama IOTA ma full partnerstw https://www.iota.org/solutions/partnerships

 

1 godzinę temu, Fiji napisał:

To coś jak papierki z gumy turbo albo karty z pokemonami - mają jakąś tam wartość nadaną przez społeczność podstawówki i niewykluczone że ktoś komuś dał soczek albo drożdżówkę za trzy obrazki z maserati.

za kazdym coinem stoi jakis projekt, ja to bardziej traktuje jak swiatowa gielde gdzie kazdy moze wejsc, przestawic swoja wizje i liczyc, ze ktos postanowi w to zainwestowac. nie musze miec konta na DAX`ie, nasdaq`u czy innym WIGu, znowu wystarczy mi zwykly telefon. jest kupa ciekawych projektow ktore dzieki temu, ze weszly w krypto, a nie na NewConnect zgarnaly spora kase na rozwoj, wiadomo, ze jest full scamu i naciagaczy.

Co do zlota, to wiadomo, jak nie jestes traderem grajacym na CFD to zloto kupuje sie na "wieczne niesprzedanie".

Ogolnie przyszlosc zlota zaczyna byc ciekawa pod katem Space Miningu.

 

oczywiscie nikt nie wie w ktora strone to pojdzie, technologia na pewno z nami zostanie, same coiny ciezko powiedziec, na pewno 90% projektow upadnie, na dzisiaj umarlo ponad 1600 coinow https://99bitcoins.com/deadcoins/ choc ta liczba wydaje mi sie moooocno zanizona.

 

nie posadzajcie mnie o hipokryzje, jestem w tym od kilku lat dla kasy, ale przez te kilka lat zauwazylem rowniez technologie i mozliwosci jakie ida z blockchainem.

 

Edytowane przez Ayo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Fiji napisał:

ale i tak 99.9% ludzi na świecie złoto trzyma w szufladzie, w banku albo pod postacią "certyfikatów". I tyle, po prostu patrzą na wykres ceny i do tego ogranicza się ich użycie złota.

 

Nie do końca, duża część zużycia idzie co roku na biżuterię (a to się jednak od czasu do czasu wyciąga z szuflady), 5-10% jest wykorzystywane w przemyśle  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...