Skocz do zawartości

Mój następny telefon


devlin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 8,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

A może mi ktoś podpowiedzieć jak jest z łącznością internetową? Mam potrzebę łączyć się przez internet i wi-fi z dwoma domami. Ten w Szwecji zawsze mogę kontrolować przez sąsiada, ale w Białobrzegach potrzebuję sterować klimatyzacją przez łącze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To szukaj najlepiej klimatyzacji sterowanej przez "chmurę", inaczej oprócz zapewnienia łącza internetowego będziesz musiał zadbać o połączenie VPN między Tobą a zdalną lokalizacją co często będzie się wiązało z koniecznością posiadania publicznego adresu IP i odpowiednio oprogramowanego routera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.02.2020 o 08:18, aflinta napisał:

To szukaj najlepiej klimatyzacji sterowanej przez "chmurę", inaczej oprócz zapewnienia łącza internetowego będziesz musiał zadbać o połączenie VPN między Tobą a zdalną lokalizacją co często będzie się wiązało z koniecznością posiadania publicznego adresu IP i odpowiednio oprogramowanego routera.

 Nie znam sie na tym. Na razie działa. Zastanawiałem sie też nad zamontowaniem kamerki internetowej na podwórko a zwłaszcza na drzewo z karmikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W listopadzie dostałem ofertę na nową umowę, telefon i internet.

Mam PLAY

Poszedłem do salonu w Białobrzegach, bo potrzebuję stacjonarnego internetu, który sam uruchomi sie po zaniku prądu.

W salonie zajęło pani pół godziny dojście do momentu gdy wyszło, że jestem niewiarygodny. Ta było trzy razy i nadal nikt nie potrafił mi wytłumaczyć powodu. Dałem pełnomocnictwo małżowinie, ale dokładnie w tym samym miejscu dostała odmowę. Zrobiliśmy wielkie oczy, ale brałem pod uwagę, że może jakis mandat nie zapłacony cy cuś.

Przez internet też się nie udało. Wreszcie dotarliśmy do salonu w Warszawie do rozgarniętego kierownika salonu. Tłumaczenie, że nie mamy długów, że rachunki płacone na czas i że nie ma żadnych powodów do odmowy, przekonały go aby pogrzebać w przyczynach. Po godzinie eureka!!! Ktoś wpisał spółkę jako niewiarygodną, bo mamy biuro i adres jest wirtualny. Kierownik tłumaczy swojemu przełożonemu, że mamy umowę od kilku lat i nigdy nikomu to nie przeszkadzało. Nie robi trudności urząd skarbowy ani ZUS. Nie mam problemy z wzięciem kredytu ani z leasingiem auta. Ktoś zmienił zdanie i po trzech latach postanowił zrobić blokadę.

Szef kierownika salonu zdjął blokadę po kwadransie. Chcemy podpisać umowę a tu jednak blokada. Taki urok korporacji. Byłem w salonie kolejne dwa razy i nadal to samo. W innych sieciach nie ma problemu z przenosinami. Czekam aż się skończy umowa formalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy przypadkiem brak możliwości sprzedaży kolejnego produktu nie będzie przyczyna do zerwania obecnego produktu bez kar  w końcu to oni nie chcą a Ty chcesz to dlaczego masz się męczyć z nimi dalej skoro nie możesz kupić kolejnego produktu u nich. Zadzwoń do rzecznika konsumenta i nakreśl temat to podpowie co i jak dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, ipsx82 napisał:

A czy przypadkiem brak możliwości sprzedaży kolejnego produktu nie będzie przyczyna do zerwania obecnego produktu bez kar  w końcu to oni nie chcą a Ty chcesz to dlaczego masz się męczyć z nimi dalej skoro nie możesz kupić kolejnego produktu u nich. Zadzwoń do rzecznika konsumenta i nakreśl temat to podpowie co i jak dalej.

 

Wysłałem do nich e-maila aby przysłali mi odmowę przedłużenia umowy. Zadzwonili po 16:00, że przygotowali mi umowę i sprzęt.

Przeprosili za nieporozumienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Właśnie Samsung uciął mi przestrzeń w chmurze na Onedrive z 100G na 5GB. A ponieważ jestem mocno tam załadowany ... to musze gdzieś to przenieść (czas do sierpnia). Aktualnie nic już w chmurze nie ląduje, bo quota przekroczona.

Oczywiście mógłbym wykupić abonament w Onedrive, ale skoro "oni" tak się zachowali bez jakiegokolwiek uprzedzenia to nie mam zamiaru tego czynić. Aż musiałbym odszukać reklamę/oferte Samsunga gdy kupowałem telefon, ale daje głowę, że nie było żadnego limitu czasowego na 100GB.

 

Ma ktoś coś sensownego do polecenia (może być płatne) byle się łatwo integrowało z Androidem i można było się zmigrować z Onedrive'a.

 

https://www.samsung.com/uk/support/mobile-devices/100gb-onedrive-offer-redemption-faqs/

Edytowane przez subleo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, subleo napisał:

Właśnie Samsung uciął mi przestrzeń w chmurze na Onedrive z 100G na 5GB. A ponieważ jestem mocno tam załadowany ... to musze gdzieś to przenieść (czas do sierpnia). Aktualnie nic już w chmurze nie ląduje, bo quota przekroczona.

Oczywiście mógłbym wykupić abonament w Onedrive, ale skoro "oni" tak się zachowali bez jakiegokolwiek uprzedzenia to nie mam zamiaru tego czynić. Aż musiałbym odszukać reklamę/oferte Samsunga gdy kupowałem telefon, ale daje głowę, że nie było żadnego limitu czasowego na 100GB.

 

Ma ktoś coś sensownego do polecenia (może być płatne) byle się łatwo integrowało z Androidem i można było się zmigrować z Onedrive'a.

 

https://www.samsung.com/uk/support/mobile-devices/100gb-onedrive-offer-redemption-faqs/

Miałem to samo, z tym, że u mnie OD to była dodatkowa chmura.

Google, Dropbox, MEGA.nz mogę podrzucić jako alternatywy.

 

Edytowane przez kamul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady. Przerzuciłem się na Google Drive (łatwo się skaluje rozmiar). DropBox ma tylko duże konta, terbajtowe. Zdjęcia się automatycznie zsynchronizowały a pozostałe przeniosłem "ręcznie". Są aplikacje do przenoszenia między chmurami, np. MultCloud ale trzeba udzielić takie aplikacji uprawnień do obu chmur + dodatkowo aplikacja "widzi" pliki. Ze względów bezpieczeństwa nie korzystałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy ktoś z was ma/używa LG G8S ? - zastanawiam się nad wymianą zasłużonego już XZ u mnie na coś równie wytrzymałego na upływ czasu ( a Sony nic nie ma w swojej ofercie albo tylko tak mi się zdaje)  :-) 
I czytając recenzje ten model uważam za w miarę logiczny do 2k PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, subleo napisał:

Dzięki za rady. Przerzuciłem się na Google Drive (łatwo się skaluje rozmiar). DropBox ma tylko duże konta, terbajtowe. Zdjęcia się automatycznie zsynchronizowały a pozostałe przeniosłem "ręcznie". Są aplikacje do przenoszenia między chmurami, np. MultCloud ale trzeba udzielić takie aplikacji uprawnień do obu chmur + dodatkowo aplikacja "widzi" pliki. Ze względów bezpieczeństwa nie korzystałem.

 

Najtaniej wychodzi kupienie Offica 365. Mi wychodzi rok Offica za 47zł i jest w tym 1 TB OneDrive na użytkownika. To wychodzi taniej niż 100GB na Google Drive.

Ja kupuje na 6 użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, BladeRunner napisał:

Mam od kilku dni, i jest godnym następcą Note9.

Możesz coś opisać o tej 10 - nie myślałem w ogóle o nim i jakaś opinia była by miła - może być pw aby tutaj nie zaśmiecać wątku.
Osobiście szukam czegoś co wytrzyma min 3-4 lata ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Nargond napisał:
Możesz coś opisać o tej 10 - nie myślałem w ogóle o nim i jakaś opinia była by miła - może być pw aby tutaj nie zaśmiecać wątku.
Osobiście szukam czegoś co wytrzyma min 3-4 lata ;-)

Co chcesz wiedzieć?
Technicznie jest to odświeżony Note9.
Plusy: lepsza bateria, dużo lepszy aparat, stylus (rysik) ma te same funkcje co n10/n10+, PŁASKI EKRAN
Minusy: brak wodoszczelności, brak ładowania indukcyjnego, brak diody powiadomień (ale to już chyba norma u Samsunga).

 

Inna ciekawa i "długowieczna" opcja to OnePlus 6T.

Cena około 1600. 8gbram / 256GB rom.

Aktualizacje systemowe prawdopodobnie dostanie jeszcze za 3 lata :) I praktycznie czysty Android.

Edytowane przez BladeRunner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 15.05.2020 o 13:57, Nargond napisał:

Osobiście szukam czegoś co wytrzyma min 3-4 lata ;-)

W takim razie polecam jak do tej pory jabłkowe sprzęty ;) 

kiedyś zdarzyło mi się z jednym pójść do muzeum techniki i okazało się że w witrynie leży taki sam jak mam w plecaku ciągle sprawny :P 

  • Super! 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po przeszukaniu wszystkich ofert dostępnych - przeczytaniu n recenzji
W chwili obecnej najbardziej odpowiada mi oneplus 7t pro / note 10 lite / apple 11/X w tych przypadkach muszę trochę poczekać aż stanieją ;-) może do gwiazdki któryś będzie w rozsądnych dla mnie widełkach cenowych :-)

dzięki za porady !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.05.2020 o 13:57, Nargond napisał:

Możesz coś opisać o tej 10 - nie myślałem w ogóle o nim i jakaś opinia była by miła - może być pw aby tutaj nie zaśmiecać wątku.
Osobiście szukam czegoś co wytrzyma min 3-4 lata ;-)

 

Jeśli coś ma Ci wytrzymać 4 lata, to napewno nie może mieć w nazwie "lite"

Wystarczy pooglądać porównania N10 lite do N10+, aby szybko stwierdzić że szkoda kasy na lite

Osobiście kupilem Note 10+, bo też zmieniam telefony co 4-5 lat i kupuje wtedy flagowca. Kupisz telefon za 2 tysie to i tak za 2 lata przymuli tak, ze będzie do wymiany

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, bikeman1 napisał:

 

Jeśli coś ma Ci wytrzymać 4 lata, to napewno nie może mieć w nazwie "lite"

..

 

p8 lite- 5 lat na służbie- nie wiem ile to gier miało na koncie. Służyło jako zegarek nocny z dobre 3 lata. Jedynie czego brakuje to parametrów na dzisiejsze wymagania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Nargond napisał:

po przeszukaniu wszystkich ofert dostępnych - przeczytaniu n recenzji
W chwili obecnej najbardziej odpowiada mi oneplus 7t pro / note 10 lite / apple 11/X w tych przypadkach muszę trochę poczekać aż stanieją ;-) może do gwiazdki któryś będzie w rozsądnych dla mnie widełkach cenowych :-)

dzięki za porady !

Jak nie zależy Ci na wielkości to możesz rozważyć nowego SE. Dla mnie 11 jest trochę za duże i jednak w "maseczkowych" czasach touch ID jest lepsze niż face ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...