Skocz do zawartości

Co zamiast STI MY15


carfit

Rekomendowane odpowiedzi

 

beben , nie ukrywam że liczyłem na Twoją odpowiedź :) . Ale tak to chyba już jest , i nie tylko z Audi w tym momencie , auta są tak napchane systemami, elektroniką , wykastrowane z emocji i czucia , że zostaje nam namiastka sportu w postaci mocy , sztucznego dzwięku , czy innych sztucznych bajerów, cóż takie czasy nastały :( .

Dlatego weź zwykłe auto dla żony jakie jej się podoba Q5 czy inne byle nie gadała a sobie stare dobre GC8 w type R czy RA + kilka modów.

Kupisz puderniczkę typu RS6 czy M6 czy panamerę i polegniesz na kosztach serwisu nie mówiąc o tym że naprawiając takie auta serwis uczy się na Twoim.

Auto ważące dwie tony wcale na 1/8 mili dupy nie urywa.

Idź w klasę nie w dresy ;)

Przy przebiegach jakie robi Carfit ( obecne STi - przez 2 lata < 20k km), koszt serwisu jest nieistotny! :) Nie wiem jak w RS, ale w przypadku 2.0 TFSI pierwszy przegląd po 30k km. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Przy przebiegach jakie robi Carfit ( obecne STi - przez 2 lata < 20k km), koszt serwisu jest nieistotny!

dokładnie tak ! mój przebieg roczny z pewnością poniżej 10 tys. km , bo rozbija się na kilka aut , na co dzień jezdze Clio GT lub Toyotą Aygo :twisted:  


 

 

Dlatego weź zwykłe auto dla żony jakie jej się podoba Q5 czy inne byle nie gadała  

moja kochana żonka jeździ FXT MY15 i nic jej więcej do szczęścia  nie potrzeba , jest nim zachwycona i tyle  :)

 

 

Kupisz puderniczkę typu RS6 czy M6 czy panamerę i polegniesz na kosztach serwisu

przy moich przebiegach , koszt pomijalny .

 

 

Auto ważące dwie tony wcale na 1/8 mili dupy nie urywa.

pokaż lepszy , spełniający moje oczekiwania :) 

 

 

Idź w klasę nie w dresy

z chęcią posłucham :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

500 KM samochody w dzisiejszych czasach mają w chyba w katalogu.

To nie jest 500 KM co było 15 lat temu bo cholerna elektronika nie pozwoli tego wykorzystać , a pełna moc to nawet nie wiem kiedy jest dostępna bo czasy 9s na 1/8 mili to jest seria w STI.

Jeździłem golfem R - ciężko nim zakręcić bączka.

W starej dobrej R czy GT moc jest od pierwszego biegu. Albo pójdzie skrzynia, albo półoś albo panewka, ale moc jest na 100%.

Hołek rok temu sprowadził type R, w rajdzie polski jeździ babcią. Jeździmy generalnie tylko GC8 na 4.44 z DCCD. Wszystkie nowsze są coraz gorsze

Idź ty z żoną do salonu daj jej te Q5 a bierz GC8 - 1230 Kg na 300 KM. Żaden inny nie da tej frajdy. Uwierz.

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

500 KM samochody w dzisiejszych czasach mają w chyba w katalogu.

To nie jest 500 KM co było 15 lat temu bo cholerna elektronika nie pozwoli tego wykorzystać , a pełna moc to nawet nie wiem kiedy jest dostępna bo czasy 9s na 1/8 mili to jest seria w STI.

Jeździłem golfem R - ciężko nim zakręcić bączka.

W starej dobrej R czy GT moc jest od pierwszego biegu. Albo pójdzie skrzynia, albo półoś albo panewka, ale moc jest na 100%.

Hołek rok temu sprowadził type R, w rajdzie polski jeździ babcią. Jeździmy generalnie tylko GC8 na 4.44 z DCCD. Wszystkie nowsze są coraz gorsze

Idź ty z żoną do salonu daj jej te Q5 a bierz GC8 - 1230 Kg na 300 KM. Żaden inny nie da tej frajdy. Uwierz.

jesteś ortodoksem w pozytywnym słowa znaczeniu :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przynajmniej nie tanieje.

 

Na dzień dzisiejszy nic innego bym nie brał. Poza tym jesteś też subarowo zboczony ;) Ciekawe czy seryjne RS6 da radę ?

 

Za Edwina zapytam.

Czy Type R pojedzie przez 3 godziny z prędkością 200 km/h? Myślę, że dla Carfita to ważniejsze kryterium, niż kręcenie bączków. ;)

 

PS Porównanie Type R do RS to mocne nadużycie! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Alex.

Nie musi jechać 200 km/h przez dwie godziny czy 3h zresztą stanie na 180 km/h ale potrafi zabić muchę boczną szybą czego nie zrobi RS6 ;)

 

Zresztą w rejonach górskich co daje większą frajdę 200 km/h raz do roku na A4 czy poganianie po leśnych szykanach fajnie zaśnieżonych. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Alex.

Nie musi jechać 200 km/h przez dwie godziny czy 3h zresztą stanie na 180 km/h ale potrafi zabić muchę boczną szybą czego nie zrobi RS6 ;)

 

Zresztą w rejonach górskich co daje większą frajdę 200 km/h raz do roku na A4 czy poganianie po leśnych szykanach fajnie zaśnieżonych.

Nie chcę być "adwokatem" Edwina, ale patrząc, jak użytkuje swojego STi ( na codzień stoi pod firmą, a kilometry robi głównie na trasach), myślę, że szuka innego auta niż np. Type R ;)

 

Z resztą niech Edwin sam powie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przynajmniej nie tanieje.

 

Na dzień dzisiejszy nic innego bym nie brał. Poza tym jesteś też subarowo zboczony ;)  Ciekawe czy seryjne RS6 da radę ?

 

 

Genialny film , genialne GC8 , i mam naprawdę wielki szacun dla ludzi z pasją , i mających GC8 czy innych rajdówek . Oczywiście praktycznie żaden ze współcczesnych aut tego tak nie zrobi, tylko jest jedno ale ......... ja tego nie potrzebuje :) Ja potrzebuje auta szybkiego auta z punktu A do punktu B , bezawaryjnego , szybkiego , i nie patrzącego wiecznie we wskaźniki , jadącego 200km/h bez stresu , itd. Tu z całym szacunkiem dla Subaru , to nie jest ich raj , delikatnie mowiąc 

 

@Alex.

Nie musi jechać 200 km/h przez dwie godziny czy 3h zresztą stanie na 180 km/h ale potrafi zabić muchę boczną szybą czego nie zrobi RS6 ;)

 

Zresztą w rejonach górskich co daje większą frajdę 200 km/h raz do roku na A4 czy poganianie po leśnych szykanach fajnie zaśnieżonych.

Nie chcę być "adwokatem" Edwina, ale patrząc, jak użytkuje swojego STi ( na codzień stoi pod firmą, a kilometry robi głównie na trasach), myślę, że szuka innego auta niż np. Type R ;)

 

Z resztą niech Edwin sam powie.

 

Paweł , dokładnie !!!! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie musi jechać 200 km/h przez dwie godziny czy 3h

chyba nie jechales na Kielce z 3miasta A1`nka....
Ja wracałem raz Type R autostradą z Wrocławia do Krakowa i serce mi krwawiło, jak patrzyłem na obrotomierz. Wolałem, żeby wyprzedzały mnie Skody Fabie 1.2 .....
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie musi jechać 200 km/h przez dwie godziny czy 3h

chyba nie jechales na Kielce z 3miasta A1`nka....
Ja wracałem raz Type R autostradą z Wrocławia do Krakowa i serce mi krwawiło, jak patrzyłem na obrotomierz. Wolałem, żeby wyprzedzały mnie Skody Fabie 1.2 .....

 

znam ten bol, 340 km srednio 130 km/h, jedna wielka walka, zeby nie zasnac.

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez tak mam w uk zmieniają 5bieg na ten z wrx. ale z drugiej strony zwykle a6 plus type r bedzie sporo tańsze niz rs6.

200 km/h pójdzie zwykle q5.

Najpierw jest wielkie wow a potem konczy jako zwykły dupowoz. Byłem w nowym sączu i podobnie jak w Olsztynie mozna mieć ale bez autostrad to raczej słabe

Edytowane przez 4mamut
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przynajmniej nie tanieje.

 

Na dzień dzisiejszy nic innego bym nie brał. Poza tym jesteś też subarowo zboczony ;)  Ciekawe czy seryjne RS6 da radę ?

 

 

O, moja Type R :-)

 

Raz w życiu jechałem GC8 STI na autostradzie. Średnio jechałem z 80-90 kmh, więcej się nie da. Chyba, że ze stoperami w uszach. Ale wtedy oczy bolą od patrzenia na obrotomierz... :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Raz w życiu jechałem GC8 STI na autostradzie. Średnio jechałem z 80-90 kmh, więcej się nie da.

 

Nie da się ale tymi z DCCD czyli R/RA. Zwykłe Sti mają długą piątkę i te 120 można jechać :biglol:


Ja mam oczywiście xx razy mniejszy budżet ale sam kupiłem auto na trasy. S80 4.4 V8. Emocji tam żadnych ale przy 200 jest ciszej jak w Imprezie przy 50 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Raz w życiu jechałem GC8 STI na autostradzie. Średnio jechałem z 80-90 kmh, więcej się nie da.

Nie da się ale tymi z DCCD czyli R/RA. Zwykłe Sti mają długą piątkę i te 120 można jechać :biglol:

 

Ja mam oczywiście xx razy mniejszy budżet ale sam kupiłem auto na trasy. S80 4.4 V8. Emocji tam żadnych ale przy 200 jest ciszej jak w Imprezie przy 50 :D

Zmieniasz pare kół piątego biegu na te z wrx i jedziesz 20 km/hh szybciej przy tych samych rpm Nie bedzie to samo co wrx ze względu na różnice przełożeń 4.44 vs 3.9 ale na trasie lepiej za to do zabawy gorzej :)

Jeżdzę praktycznie każdym autem z 2015/2016 z Avis czy europcar i żaden łącznie z nowym q5 dupy nie urywa. Wszystkie sa podobne a najwieksza w nich różnica to cena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Robert będzie sprzedawał swoją. Wypaśnie byłoby mieć RK w papierach swojego auta  B)

 

będzie ale nie wystawi FV , a to poważny problem  :(

Moim zdaniem, Szanowny Carficie, RK cię przewiózł, szczała trafiła i zakochanie w RS6 już jest.

Teraz tylko jak panienka: a mozie takie, a mozie takie....

Bierz RS6, czasu szkoda.

:D

he he ale dałeś w palnik teraz  :) . Ale ja serio jeszcze nie jestem zdecydowany , na 90% będzie audi RS , tylko nie wiem która cyfra  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...