Skocz do zawartości

Co zamiast STI MY15


carfit

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, skwaro napisał:

Jedź w okolice jeziora Garda i się zdziwisz, tam tunele są pełne rozjazdów, na których telefon głupieje :)

 

wiem, wiem ... kiedyś jak byliśmy z ekipą w monte carlo to faktycznie wjechać udało nam się bez problemu ale wyjechać tam gdzie chcemy to już była wyższa matematyka ;) podziemne miasto ze skrzyżowaniami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część zakupów nie powinna być konsultowana z żonami/partnerkami/konkubinami, bo później rozmowa jest taka jak w tym stand-upie =>

 

... a druga sprawa odnośnie fabrycznej nawigacji i korzystania z telefonu w czasie jazdy =>

https://nt.interia.pl/news-google-bedzie-moglo-zablokowac-telefon-w-trakcie-jazdy,nId,4860477

 

Pewnie google analizuje czy podczas wypadków ktoś używał telefonu i stąd taki pomysł. Być może w dłuższym okresie czasu okaże się, że fabryczna navi jest niezbędna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, beben napisał:

 

tak to jest istotne,  ja bardzo często gubię się tunelach ;) 

 

 

Może w Polsce nie, ale w wielu miastach poza Polską masz tunele i co kawałek jakieś rozjazdy i wówczas dla mnie ma to znaczenie (w szczególności w godzinach szczytu) czy pojadę tym czy innym. Niedawno tak mi się trafiło w Austrii, gdzie nawet wiedziałem że mam odbijać na prawo, ale okazało się ze był na prawo i jeszcze bardziej na prawo i akurat wtedy fabryczna mi pomogła.

A dla mnie główny atut wrzucam sobie w obcym mieście na ekran w miejscu wskaźników i nawet zbytnio nie muszę patrzeć jak jadę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, radekk napisał:

Może w Polsce nie, ale w wielu miastach poza Polską masz tunele

 

mimo że wieśniak jestem to mam tą świadomość że istniej cywilizacja z takimi cudami, co zresztą próbowałem udowodnić chwaląc się że byłem za granicą ;) 

 

pierwotny komentarz był z lekkim przymrużeniem oka :)

 

co nie zmienia faktu że fabryczna navi jest dla mnie zupełnie zbędna, a w dobie apple car play to już w ogóle 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, beben napisał:

 

mimo że wieśniak jestem to mam tą świadomość że istniej cywilizacja z takimi cudami, co zresztą próbowałem udowodnić chwaląc się że byłem za granicą ;) 

 

pierwotny komentarz był z lekkim przymrużeniem oka :)

 

co nie zmienia faktu że fabryczna navi jest dla mnie zupełnie zbędna, a w dobie apple car play to już w ogóle 

Apple Car Play czy Android Auto jest bardzo fajnym rozwiązaniem, pod warunkiem że działa bezprzewodowo, a to niestety nadal rzadkość. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak działa bezprzewodowo, to musisz mieć ładowarkę indukcyjną, a i tak potrafi baterię drenować szybciej niż ładować ;)

Nie ma rozwiązań idealnych, jak jest wybór, każdy może go dokonać wg własnych preferencji.

W tym Yarisie nawigację uważam za zbędną, bo to zabawka, a nie wycieczkowóz ;) 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, beben napisał:

mimo że wieśniak jestem to mam tą świadomość że istniej cywilizacja z takimi cudami, co zresztą próbowałem udowodnić chwaląc się że byłem za granicą ;) 

właśnie później doczytałem że się pochwaliłeś że jednak byłeś:P;) Ja

 

5 minut temu, beben napisał:

co nie zmienia faktu że fabryczna navi jest dla mnie zupełnie zbędna, a w dobie apple car play to już w ogóle 

oczywiście obecnie można tym ładnie zastępować. Co nie zmienia faktu że to co było jeszcze niedawno na rynku fabrycznie było dla mnie zbędne, bo sam kupując poprzedni samochód miałem praktycznie full, bez właśnie navi. W obecnym już działa całkiem fajnie. A tym bardziej jestem zadowolony bo tego wcześnie nie sprawdzałem po carplay wyświetla tylko na środkowym wyświetlaczu na na zegarach już nie.

 

Ja jeszcze zauważyłem inną rzecz jak chodzi o google maps, w telefonie często jakoś dziwnie wyznacza trasy (przynajmniej te krótsze po mieście) Wyznaczam często w jakieś miejsce i jadę jak logika nakazuje, tylko nawigując się dojeżdżając do celu, to często prowadzi tak nielogicznymi drogami naddając km, bądź pchając w korek. Na długich trasach przelotowych jest ok.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, skwaro napisał:

Jedź w okolice jeziora Garda i się zdziwisz, tam tunele są pełne rozjazdów, na których telefon głupieje :)

 

 Nawiązując do Jeziora Garda to  dziś znalazłem zdjecie takiego Stelvio jak moje,  w miejscu w którym w te wakcje czasem parkowałem  swoim a dokładnie przy porcie w Riva del Garda ;)  tam też po raz pierwszy widziałem na żywo quadrifoglio, była to gulia  w kolorze competizione rosso - no i przepadłem... uwielbiam to miejsce i ten samochód. Na razie 7 kkm zrobione i jestem pod ciągłym wrazeniem

image.thumb.png.1a8f22247bb68eb99b19bbd2995b62a9.png

 

Edytowane przez jaszyn
  • Super! 6
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, turdziGT napisał:

Przesadza z tym środkiem,  jest na prawde OK. Chyba nie siedzal w E Pace czy F Pace

 

 

 

 

 

zgadzam się Stevio  w srodku bez fajerwerków ale moim zdaniem jest bardzo ładne w środku, nie ma fejkowych elementów, karbon to karbon , aluminiu to aluminium, prawdziwe zegary i nic więcej mi nie potrzeba. Nie ma tabletu za którym nie przepadam.  Nie siedzialem w E czy F pace, ale siedziałem w Mercedesach  jak sie zastanawiałem co kupić  i dla mnie troche odpustowo , zbyt luksusowo nie wiem jak to określic ale mi nie podeszło to wnętrze.  BMW też mnie nie porwało siedziałem w nowej trójce ktorą bralem pod uwage.  

 

Patrząc na film na szybko to cieszę że wybrałem wersje z kubełkami Sparco - są super wygodne, genialnie wyglądają i z tyłu jest wiecej miejsca. Minusy brak elektryki i podgrzewania mi nie doskwiera ale nie było zimy - w forku uzywalem czasem. Ale i tak wizałbym Sparco ;)   no i ciesze się że nie wziałem dachu szklanego po zabiera troche przestrzeni a w ogóle mi go jakoś nie brakuje. Spasowanie elementów moim zdaniem po forku też jest bardzo Ok, ludzie skarżą sie ze trzeszczy w przedliftach tunel środkowy u mnie puki  co 7 kkm nic nie trzeszcze. Jedynie co to LEDy by sie przydały z przodu i lepsza kamera cofania

Edytowane przez jaszyn
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, jaszyn napisał:

 

 Nawiązując do Jeziora Garda to  dziś znalazłem zdjecie takiego Stelvio jak moje,  w miejscu w którym w te wakcje czasem parkowałem  swoim a dokładnie przy porcie w Riva del Garda ;)  tam też po raz pierwszy widziałem na żywo quadrifolio, była to gulia  w kolorze competzione rosso - no i przepadłem... uwielbiam to miejsce i ten samochód. Na razie 7 kkm zrobione i jestem pod ciągłym wrazeniem

image.thumb.png.1a8f22247bb68eb99b19bbd2995b62a9.png

 

Ja tam spotkałem Giulię GT Coupe, mieli zlot klasyków, był też Gullwing, Aston DB4, Lancia Fulvia HF. Na drugi dzień nawet się złapaliśmy z nimi kawałek w konwój naszym Foresterem :)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, skwaro napisał:

Ja tam spotkałem Giulię GT Coupe, mieli zlot klasyków, był też Gullwing, Aston DB4, Lancia Fulvia HF. Na drugi dzień nawet się złapaliśmy z nimi kawałek w konwój naszym Foresterem :)

piękna sprawa taki zlot , w takim miejscu ale tam często coś sie dzieje fajnego 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.11.2020 o 19:42, carfit napisał:

Coś tam pojeżdzę, ale znając mnie to będzie bardziej pod kocem stało :) . Ja RS6 od 16 grudnia 2019 do dziś zrobiłem 2218 km

 

są takie wariaty jak ty ... na szczęście dla takich jak ja którzy muszą poruszać się na rynku wtórnym. Auto które ostatnio kupiłem, w ostatnich dwóch latach zrobiło odpowiednio 600 i 800km czyli razem 1400 przez 2 lata :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, radekk napisał:

właśnie później doczytałem że się pochwaliłeś że jednak byłeś:P;) Ja

 

Ja jeszcze zauważyłem inną rzecz jak chodzi o google maps, w telefonie często jakoś dziwnie wyznacza trasy (przynajmniej te krótsze po mieście) Wyznaczam często w jakieś miejsce i jadę jak logika nakazuje, tylko nawigując się dojeżdżając do celu, to często prowadzi tak nielogicznymi drogami naddając km, bądź pchając w korek. Na długich trasach przelotowych jest ok.

 

Nie wiem w jakiej marce, ale w audi google udostępnia swoje dane o natężeniu ruchu ale z opóźnieniem czasowym :) Czyli na telefonie masz na bierząco dane i ruchu, a w audi np godzinę do tylu. Może stąd to wrażenie, ze telefon cos kombinuje, a tak naprawdę ma on nowsze dane, które samochód je dostanie jak dojedziesz na mieście :)

 

Przypadek z nowej A6, telefon pokazał wypadek, a samochód mimo nawigacji online (karta sim, internet, mapy google) - nic, zero ostrzeżenia. W 99% używam googlowej nawigacji na telefonie, już od dobrych kilku lat, tej samochodowej nawet nie włączam.

 

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Korton napisał:

Nie wiem w jakiej marce, ale w audi google udostępnia swoje dane o natężeniu ruchu ale z opóźnieniem czasowym :) Czyli na telefonie masz na bierząco dane i ruchu, a w audi np godzinę do tylu. Może stąd to wrażenie, ze telefon cos kombinuje, a tak naprawdę ma on nowsze dane, które samochód je dostanie jak dojedziesz na mieście

mi chodzi typowo o mapy w telefonie i którędy czasami potrafią prowadzić w miejscach które znam i wiem w ile którą drogą jestem w stanie dojechać. Miałem już takie absurdy że do celu można powiedzieć prosta pusta droga, w gogle wyświetla na zielono więc też pusto, ale uparcie twierdzi że mam jechać gdzieś na około, nadkładając km, mając ileś więcej świateł, no za nic nie jesteś w stanie dojechać szybciej.

Dla przykładu niedawno tak mnie prowadziło

IMG_7343(1).thumb.jpg.e72f5e1fd09b7e5cd4adb67007c35cec.jpg

 

niebieska trasa była zalecana przez google, ja mimo wszystko wybrałem po swojemu i pojechałem tak jak zielona.

 

Jeszcze do niedawna w apple był taki bajer, że jak ktoś dzwonił to powiadomienie o połączeniu wyświetlało to na cały ekran, zazwyczaj trafia się to dosłownie chwilę przed jakimś rozjazdem jak akurat wcześniej nie spojrzałeś na mapę i nie wiesz jak pokazywało:biglol: Na szczęście to już odeszło i można swobodnie się nawigować nawet jak ktoś dzwoni:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, jaszyn napisał:

przy porcie w Riva del Garda ;)  tam też po raz pierwszy widziałem na żywo quadrifoglio,

w 96 albo 97 roku jako gnojek po 2 klasie LO trafiłem tam na spocik Ferrari - ponad 30 aut w tym F40, 288GTO, 365 Daytona i sporo nowszych. Mieszkaliśmy w Riva więc mogłem się napatrzeć do woli ale niestety miałem w aparacie tylko kilka zdjęć na kliszy a matka stwierdziła, że nie da mi następnej na "głupoty".

  • Super! 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żegnaj przyjacielu ! służyłeś mi dzielnie przez prawie cztery lata i dałeś mnóstwo frajdy ! Wyjątkowo się zaprzyjaźniliśmy !

Cieszę się że idzie w dobre ręce i będzie straszył w okolicach Wawy ;)

Najlepsze auto w moim życiu, stanowczo to stwierdzam !

 

IMG_7843.jpg

IMG_8530.jpg

  • Super! 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, carfit napisał:

 

Cieszę się że idzie w dobre ręce i będzie straszył w okolicach Wawy ;)

 

 

 

Edwin,

W Wawie i okolicach to tego tyle jeździ, że już nawet carspoterzy mają wywalone :P
Sportmile musi się mocno starać, żeby ludzie zwrócili uwagę na RSa...

No chyba, że wziął to Arek, to wtedy może być ciekawie :ph34r::evil2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Ygrek napisał:

No chyba, że wziął to Arek, to wtedy może być ciekawie :ph34r::evil2:

 

Rs6, szczególnie sztuka Edwina, to genialne auto. Potwornie szybkie, świetnie wykonane i doskonale wyposażone .... ale jak już się pewnie zorientowaliście to kompletnie nie moja bajka. Miałem rs5 i to była bardzo krótka przygoda. Ja szukam (i znalazłem :evil2::yahoo:) czegoś bardziej nietypowego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...