Skocz do zawartości

Co zamiast STI MY15


carfit

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jestem teraz tym w górach i co z tego ze jazda to faktycznie wygoda, cisza, przy prędkościach 180-200 rozmawiam bez podniesionego głosu. Zapakowałem pół domu biorąc sobie więcej desek snowboardowych niż dni spędzonych w górach:mrgreen:, tyle że kurna nie mam jak tym zaparkować, bo albo się nie mieszczę, albo w ogóle nie mogę dojechać do wolnego miejsca bo nie wykręcę pomiędzy innymi samochodami. Więc biegam z drugiego końca parkingu.

Jakbym latał głównie trasy to ok, wygoda, duży zbiornik paliwa, ale jak szukasz byle luki do zaparkowania i kręcisz się wąskimi uliczkami to odbiera to cała przyjemność. Więc definitywnie wyleczyłem się z tej wielkości samochodów:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, ThorG. napisał:

uff... pod koniec roku '18 już myślałem, że nie decydując się na tę właśnie budę  - coś jest ze mną nie tak  

 

             Jag XF  vs A6
dł.:      4954mm : 4979mm

szer.:  2091mm : 2086mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda mamy c6 (Chyba bo nie znam oznaczeń audi) ale moja małżonka bez problemu wszędzie wjeżdża i parkuje nie obijając przy tym fury...

Z waszych wypowiedzi wynika, ze muszę ją posłać na C+E skoro tak dobrze jej idzie...

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@beben dziś miałem okazję  z racji eventu , Ferrari , Maserati i Alpine , pojeździć  m.in. Ghibli  , Quatrtoporte SQ4 ,  Lavante .  Wszystkie  z silnikami V6 430 KM . 

Co Ci mogę powiedzieć , to że Ci zazdroszczę środka , klimatu , designu ,  znaczka , bryły auta i chyba tyle , no może prowadzenie jest dobre w przypadku Ghibli i Lavante .  Ale jest niestety sporo minusów które od razu wychwyciłem jezdząc pierwszy raz w życiu Maserati . 

Fatalne szukanie biegów w przypadku  przełączania z P/R/D , dramat !

Niestety dzwięk w środku auta , nawet w trybie sport , jest bardzo ale to bardzo słaby , ( to mnie naprawdę zmartwiło )  na zewnątrz bajka !!! w Lavante z tym silnikiem jest o niebo lepiej , bo to nie jest sedan i nie wygłusza fantastycznego dźwięku . Bagażnik w Lavante robi za skrzynie akustyczną :) 

Silnik niestety , za słaby i to strasznie czuć , ale jak mi sprzedawca tłumaczył i miał rację , Maserati to nie jest sportowe auto , to auto wygodne , prestiżowe , z ambicjami sportowego . Na zawieszeniu sport , jest bardziej komfortowo jak u mnie w trybie comfort :biglol:

Ferrari Katowice , jako dealer Ferrari , Maserati i Alpine , postawiło się naprawdę grubo . Na ok 30 osób jest z 12 fur do jeżdzenia praktycznie non stop. Ja przyjechałem dziś o 15, i jeździłem zamiennie do 19.00 non stop. Jutro zabawy na lotnisku w Arłamowie :) 

Czuwaj ;) 

P.S. O jazdach Portofino , Lusso , Alpine napisze jutro lub w niedziele jak złapię natchnienie :);) . 

 

 

 

IMG_4573.jpg

IMG_4575.jpg

IMG_4576.jpg

IMG_4577.jpg

IMG_4578.jpg

IMG_4579.jpg

IMG_4580.jpg

IMG_4581.jpg

IMG_4582.jpg

IMG_4584.jpg

IMG_4585.jpg

IMG_4586.jpg

Załącznik bez tytułu 00059.txt

Edytowane przez carfit
  • Super! 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, gourmet napisał:

Drugi od prawej na przedostatnim zdjęciu wypisz wymaluj Łukasz Żygadło, ale okrutnie zmalał.

to Michał Kościuszko :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie to Lusso kompletnie nie przemawia. Sąsiad ma 812, 458 i FF. Stoją obok siebie w garażu. Jak przechodzę obok tej kolekcji, to się zatrzymuję i biorę głębszy oddech ;). Do rzeczy-przy dwóch ślicznotkach, ten FF wygląda jak nieproporcjonalny garbus.

 

I zapomniałem dodać- nie będę oryginalny Carfit, jak powiem, że Ci zazdroszczę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kukson napisał:

podobno kto do tego wsiądzie to już niechętnie wysiada

Nie podobno a na pewno :)

Dziś katowaliśmy ( dosłownie ) na lotnisku , Lusso , Lavante V6 , i Alpina , jeszcze nie byłem na takim evencie  aby było tyle jazdy ! Niektórzy byli tak wycięci jazdą że odpuszczali i jechali do hotelu , dla mnie bomba bo czułem się jak dziecko w piaskownicy i jeździłem do upadłego :twisted:, tym bardziej że na prawym miałem cały dzień Michała Kościuszko , więc sporo wiedzy dostałem free .

Jedno jest pewne , z Lusso nie chce sie wysiadać , jest tak fenomenalne auto  pod każdym względem że trudno mi z czymkolwiek porównać . W środku dzieło sztuki , wszystkie bajery ma , z tyłu spokojnie 2 dorosłe osoby jadą , bagażnik jako taki , i dzwięk który robi gęsią skórę na ciele . 

Ale  dla  mnie i innych uczestników bohaterem eventu jest ........................ Alpina :idea: To co to auto potrafi na ciasnej technicznej próbie  jest dla mnie niewyobrażalne !!! jest do bólu precyzyjne , łatwe do prowadzenia ,  patrzysz na drogę chcesz skręcić , w myślach czujesz że jest za szybko , a ono skręca i ma jeszcze zapas  F E N O M E N A L N Y wóz !!!! za 250k , nie ma chyba na rynku żadnego auta za tyle $$$ aby dawał tyle radości z jazdy .  Jednak co masa to masa , 1080 kg i ponad 250 KM i wszystko w temacie :) 

O Lavante napiszę krótko , świetny dzwięk i tyle :) 

 

IMG_4589.jpg

IMG_4588.jpg

Edytowane przez carfit
  • Super! 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niesamowite auta, piękna motoryzacja! Fajnie, że są w PL takie spotkania promocyjne, może będziemy mieć szansę częściej podelektować się widokiem i brzmieniem takich perełek na polskich drogach. Niestety wielka szkoda, że taka motoryzacja będzie powoli odchodzić. Więc, trzeba korzystać, póki można ... @carfit widzę, że poważnie myślisz o Lusso i chwała Ci za to :) ! Brzmienie na filmie rozwala system, ech ...

 

A Korale nie mają jakiegoś Ferrrari na sprzedaż ;) ? Bo widzę jakąś rotację w garażu https://www.otomoto.pl/oferta/porsche-911-porsche-911-turbo-s-coupe-4x4-ID6BHwKg.html

 

A propos innej włoszczyzny, popatrzcie jak sobie radzi Urus na stoku narciarskim na oponach 325/35 R22 bez kolców. Niewyobrażalne, biorąc pod uwagę, że auto waży 2.5 tony i ma 641KM.

 

 

Edytowane przez subleo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎16‎.‎02‎.‎2019 o 19:33, carfit napisał:

Nie podobno a na pewno :)

Dziś katowaliśmy ( dosłownie ) na lotnisku , Lusso , Lavante V6 , i Alpina , jeszcze nie byłem na takim evencie  aby było tyle jazdy ! Niektórzy byli tak wycięci jazdą że odpuszczali i jechali do hotelu , dla mnie bomba bo czułem się jak dziecko w piaskownicy i jeździłem do upadłego :twisted:, tym bardziej że na prawym miałem cały dzień Michała Kościuszko , więc sporo wiedzy dostałem free .

Jedno jest pewne , z Lusso nie chce sie wysiadać , jest tak fenomenalne auto  pod każdym względem że trudno mi z czymkolwiek porównać . W środku dzieło sztuki , wszystkie bajery ma , z tyłu spokojnie 2 dorosłe osoby jadą , bagażnik jako taki , i dzwięk który robi gęsią skórę na ciele . 

Ale  dla  mnie i innych uczestników bohaterem eventu jest ........................ Alpina :idea: To co to auto potrafi na ciasnej technicznej próbie  jest dla mnie niewyobrażalne !!! jest do bólu precyzyjne , łatwe do prowadzenia ,  patrzysz na drogę chcesz skręcić , w myślach czujesz że jest za szybko , a ono skręca i ma jeszcze zapas  F E N O M E N A L N Y wóz !!!! za 250k , nie ma chyba na rynku żadnego auta za tyle $$$ aby dawał tyle radości z jazdy .  Jednak co masa to masa , 1080 kg i ponad 250 KM i wszystko w temacie :) 

O Lavante napiszę krótko , świetny dzwięk i tyle :) 

 

To mnie jakos nie zaskoczylo ze Alpine bylo bohaterem.Te super samochody tez juz waza swoje tylko dobrze to ukrywaja. Alfa tez miala tam jakies proby z 4C takuej koncepcji ale widac ze Alpine zrobilo to zdecydowanie lepiej.Poza tym wyglada ze miales kolejny nudny weekend.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, turdziGT napisał:

Alfa tez miala tam jakies proby z 4C

Był tam koleś , który jeździł 4C i mówi że nigdy więcej , ze względu na brak wspomagania kierownicy.  To jest fajne na godzinę jazdy , potem masz dość . 

P.S. Wyobraź sobie że chcesz założyć jakiegoś semislicka czy slicka do niej i generalnie koniec jazdy , albo trzeba iść na siłownie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, filipk93 napisał:

i po 3 latach wyciskań, martwych ciągów i przysiadów okazuje sie, że nie mieścisz się do alfy ;) 

Otóż to, znowu Alfa zrobiła coś fajnego , tylko niektóre rzeczy jak zwykle kuriozalne .... .i bez sensu , ale chyba standard :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...