Skocz do zawartości

Dlaczego nie kupię kolejnego Subaru


Marcin_nielubiesubaru

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie Żona rządzi w domu a ja poza. Dzięki temu ja mam smaczny obiad a Ona dobre i bezpieczne (choć nie najładniejsze) auto : Justy  GX3 4x4. Pali dużo ale jest bezpieczne i niepsujące.

Wg mnie jest to rozwiązanie optymalne no ale co kto lubi.

 

Heh, no w sumie mam podobnie: żona ogarnia wszystkie tematy domu, życia w domu, jedzenia, sprzątania (oczywiście pomagam też w sprzątaniu), w kwestiach wyposażenia, wystroju w domu, remontów itd. Ja do niczego jej się nie mieszam, ale w kwestiach samochodowych, wyjazdowych i biznesowych w zasadzie mam pełną swobodę działania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

U mnie Żona rządzi w domu a ja poza. Dzięki temu ja mam smaczny obiad a Ona dobre i bezpieczne (choć nie najładniejsze) auto : Justy  GX3 4x4. Pali dużo ale jest bezpieczne i niepsujące.

Wg mnie jest to rozwiązanie optymalne no ale co kto lubi.

 

Heh, no w sumie mam podobnie: żona ogarnia wszystkie tematy domu, życia w domu, jedzenia, sprzątania (oczywiście pomagam też w sprzątaniu), w kwestiach wyposażenia, wystroju w domu, remontów itd. Ja do niczego jej się nie mieszam, ale w kwestiach samochodowych, wyjazdowych i biznesowych w zasadzie mam pełną swobodę działania ;)

 

Oj to chyba jesteś b.stare pokolenie. U tych młodych to rządzą wszędzie kobietki. Coś te chłopulki są nieco miętkie. :biglol:

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...no juz widzę sytuacje jak żona mi mówi jakie kupić auto  :yahoo:

Jestem ugodowy w wielu kwestiach, ale niektóre sprawy takie jak np. samochód, elektronika itp. po prostu oznajmiam.

Może sprawa była by inna gdyby w domu mogło być tylko jedno auto, ale i tak sytuacja kiedy 'żona zabrania kupić STI' jest zła, nie powinna mieć miejsca i zle świadczy o człowieku  :P

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja sie wyłamie : ) bo u mnie w małżeństwie jest równouprawnienie za rowno ja jak i żona zajmujemy sie dziećmi gotujemy obiady i ogarniamy dom.

O samochodach decyduje ja w siesie jakie ale decyzje o tym kiedy je kupujemy/zmieniamy podejmujemy razem.

Oczywiscie na mojej głowie wiecej jest rzeczy związanych z domem i jego utrzymaniem w sęsie ogarnianie ogrodu bieżące naprawy ona za to ogarnia temat dzieci czyli ubrania książki do szkoły itp. Taki mamy system i nam to sie sprawdza.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozytywy:

dali nowy akumulator

Negatywy:

nie poprawili spartaczonego montażu

auto w serwisie było trzy dni (na sprawdzenie "elektryki") akumulator został odłączony na kilka godzin przed odbiorem

trzaski i skrzypienie - bez zmian

 

Przed przekazaniem do serwisu pojawiły się BARDZO wyraźne hałasy. Nowość - kołyska ulegała samoczynnemu oddzielaniu się od auta ... podobno dokręcona.  :huh: Co jeszcze powoli odpada? Tego nie wie (a na 100% nie powie) NIKT.

 

 

 

Mogę prosić o podsumowanie tematu ?

Sam nie wiem czy jest to do zdatne do podsumowania. Mnie kontakty z serwisem nastawiają negatywnie. Trafienie na źle zmontowany model jest jak najbardziej możliwe, a w przypadku korzystania ze "zgodnego" z kupowanym samochodem wyposażenia dodatkowego ... w mojej subiektywnej ocenie to sromotna porażka. 

 

Jeżeli masz szczęście jak kilku udzielających się w tym wątku lub "znajomości" w dobrych serwisach lub ... nie wiem co, to Subaru nie jest chyba złą propozycją. Konsekwencje podjętej decyzji ponosi kupujący. Dyrekcja wykazała się pewnym zainteresowaniem, jednakże wymaga to zaangażowania jakby użytkownik był winny i do tego trzeba prosić o pomoc w kwestiach ocenianych przez np Pana Andrzeja jako drobnostki do usunięcia w sposób łatwy i szybki.

 

Kiedyś namawiałem do Subaru, już nie będę, bo w mojej ocenie nie jest tego warte. Głównie z uwagi na marną obsługę posprzedażną.

 

 

 

Twoje auto twoj problem.

 

Nie polegaj na opiniach anonimowych użytkowników ani klakierów czy pochlebców ... to może na wróżbach? Właśnie anonimowi użytkownicy, najlepiej liczni, są oceną i opinią i po latach źródłem prestiżu, splendoru albo kpin i żartów ...

Marki lub poszczególne modele uchodzą za kultowe i w efekcie cenne również przez mniej lub bardziej anonimowych użytkowników. To nie marki stworzyły fanów, choć zaczęły ich istnienie skutecznie marketingowo wykorzystywać.

Subaru ciężko pracowało na opinię "trochę mniej awaryjnego japończyka" czy też taniej alternatywy superdrogich szybkich aut. Teraz ten kapitał powoli topnieje, ale sprzedaż rośnie więc ... różnie ocenia się sukces.

 

Ciekawe czy ktoś nabył ej22 i ej25 po gruntownych badaniach technicznych obu egzemplarzy oraz wnikliwej analizie rynku poprzedzonych osobistym długookresowym sprawdzeniem wskazanych :)

 

 

Do dyskusji na temat

 

Pozdrowienia dla Wielce Szanownego Charytatywnie Niesamowicie Pomocnego Nieomylnie Oceniającego Pana Urabusa.

Edytowane przez Marcin_nielubiesubaru
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz i czołg sobie kupić.Ty bedziesz tym jeździl i tylko Ty będziesz ponosił koszty z tym związane. Moze żony zapytaj.

No dobrze, ale nadal nie odpowiedziałeś na pytanie - jakiej marki ten czołg ?

 

Edycja moderatora

Edytowane przez Urabus
Wulgarne zachowanie
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mozesz i czołg sobie kupić.Ty bedziesz tym jeździl i tylko Ty będziesz ponosił koszty z tym związane. Moze żony zapytaj.

No dobrze, ale nadal nie odpowiedziałeś na pytanie - jakiej marki ten czołg ?

 

Edycja moderat

 

Kup taki jaki Ci się podoba. O kolor skarpetek jakie masz założyć też mnie będziesz pytał? Pasuje Ci Subaru? Odpowiada jakość usług świadczona przez twój serwis, i najważniejsze jeśli Chcesz to zostań przy Subaru, nie chcesz zmień na cokolwiek innego co Ci podpasuje. Wśród użytkowników każdej marki znajdziesz tych którym wiatr w oczy wieje i męki piekielne przechodzą z autem. Znajdziesz też takich którzy lata jeżdżą i nawet im się żaróka nie chce przepalic a auto to wierny przyjaciel rodziny. Każdy z nich inaczej Ci  doradzi, Pytanie co zrobić nie powinno tu paść. Nie zrzucaj odpowiedzialności za swoje życie na forum bo to trochę gimbazą trąci, co na forum powiedzieli to robię.    

Edytowane przez andre82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Pozdrowienia dla Wielce Szanownego Charytatywnie Niesamowicie Pomocnego Nieomylnie Oceniającego Pana Urabusa.

 

Chyba faktycznie masz rację. Sromotnie się pomyliłem sądząc, że poszukujesz na forum pomocy w rozwiązaniu problemów z samochodem. Niepotrzebnie przeniosłem też wątek do pytań do Dyrekcji. Naprawiam niniejszym swój błąd i przenoszę wątek tam, gdzie jego miejsce, czyli do Off Topic.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, ale nadal nie odpowiedziałeś na pytanie - jakiej marki ten czołg ?

 

Dziwne pytanie, na tym forum od lat polecamy wozy marki Subaru oraz Skoda.

Edytowane przez bvb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do dyskusji na temat rozterek małżeńskich zapraszam do off topic

Wątki scaliłem ponownie, tak więc moją powyższą wypowiedź proszę uznać za niebyłą... teraz wszystko razem jest już w OT, a tu jak wiadomo off topic is on topic ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...