Skocz do zawartości

Aliexpress, GearBest itp. - co tam kupujecie?


Aga

Rekomendowane odpowiedzi




Ale mam wrażenie, że szykując się do "wyprzedaży" podnieśli wcześniej ceny...



To w sumie "normalna" praktyka od kilku lat. Prawdziwą cebulę na 11.11 ciężko trafić.
Chociaż... Patrzyłem stację MM do Astry J którą mam w obserwowanych i faktycznie jest ok 50$ tańsza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z zakupów stricte do Subaryny, to udało mi się kupić czujnik poziomowania ksenonów za $46, żarniki ksenonów $12 a teraz czekam na tylna wycieraczkę za $2.75. Po za tym sporo innych gadżetów i jak do tej pory wszystko doszło.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, magnetron napisał:

A jak realizujecie platnosci?

Wyorzystuję kartę debetową, Ale zastanawiam się nad rozwiązaniem z darmowym kontem walutowym + kartą opisanym na:

http://grylewicz.pl/aliexpress-czyli-tanie-zakupy-w-chinach/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest artykuł sprzed dwóch lat. Nie ma co kombinować, są Przelewy24, kurs dolara jest znośny. Może przy dużych zakupach (stacja MM, większą elektronika) jest sens bawić się w karty przedpłacone, przy cebuli szkoda nafty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Zodiak napisał:

Żarniki ksenonów z Ali... To pachnie cebulą na maksa. Na wszelki wypadek poszukaj od razu przetwornic, może znajdziesz w dobrej cenie. Na prawdę warto ryzykować przetwornice za parę stówek sztuka? 
 

 

E tam nie przesadzaj, jeżdżę już rok i nic się nie dzieje, znajomek w Nissanie jeździ przeszło 3 lata na żarnikach D2S z Ali i też nie narzeka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Licho napisał:

Wyorzystuję kartę debetową, Ale zastanawiam się nad rozwiązaniem z darmowym kontem walutowym + kartą opisanym na:

http://grylewicz.pl/aliexpress-czyli-tanie-zakupy-w-chinach/

Nie szkoda Ci kasy? Kursy kart są bardzo mocno zawyżone... Ja szukałem paypala, bo tańszy, ale znalazłem przelewy24 i tym płacę - sporo taniej niż kartą.

 

A nie kupiłem nic, bo raz, że nie potrzebowałem, a dwa, że na inną promocję wydałem kilka tysięcy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.11.2017 o 10:05, Zodiak napisał:

To jest artykuł sprzed dwóch lat. Nie ma co kombinować, są Przelewy24, kurs dolara jest znośny. Może przy dużych zakupach (stacja MM, większą elektronika) jest sens bawić się w karty przedpłacone, przy cebuli szkoda nafty.

Płatność kartą daje ci jakąś dodatkową ochronę, przelewy24 nie.

Niby spory na ali są ok, ale czasami warto mieć coś dodatkowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lutek34 napisał:

 

przy niektórych rzeczach, to ja się zastanawiam jak to się im opłaca sprzedawać i wysyłać do EU

Kiedyś w necie przeczytałem, że to Chiński rząd dopłaca do przesyłek pocztowych by rozruszać drobną sprzedarz małych firm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że pracuję w firmie która importuje z chin, sprawdzaliśmy z ciekawości co można dostać na ali i czy są jakąś tam konkurencją. Faktycznie, ceny atrakcyjne, ale brak możliwości zwrotu, gwarancji, i czas oczekiwania.

Powiem wam tak, na około 50 rzeczy kupionych na ali, może z 10 nadaje się do użycia, reszta to taki totalny shit którego nie mają gdzie upłynnić, albo jakieś odpadki z linii produkcyjnej. Generalnie szmelc :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ pracujesz w firmie która importuje z Chin to nie jesteś wiarygodny w takich opiniach. :P

 

Ja na kilkanaście kupionych rzeczy (w cenach od niecałego dolara do 67 dolarów) miałem jeden przypadek uszkodzonego towaru (lampki USB za 1,5 dolca). Zresztą bez żadnego problemu dostałem zwrot pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, siewcu napisał:

ja ostatnio dla jaj zamówiłem zestaw durexów, chociaż w tym przypadku to raczej będą dziurexy :biglol::biglol:

Durexy dla jaj..? Czego te Chinczyki nie wymyśla... ;)

Ja zamówiłem z 10 duperszmitow, wszystko doszło, ale niektóre rzeczy dopiero po 2 miesiącach.

Aaa, i polecany w tym wątku odkurzacz też kupiłem, na razie śmiga b. sprawnie.

Edytowane przez Dottoree
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, palmall napisał:

Jako że pracuję w firmie która importuje z chin, sprawdzaliśmy z ciekawości co można dostać na ali i czy są jakąś tam konkurencją. Faktycznie, ceny atrakcyjne, ale brak możliwości zwrotu, gwarancji, i czas oczekiwania.

Powiem wam tak, na około 50 rzeczy kupionych na ali, może z 10 nadaje się do użycia, reszta to taki totalny shit którego nie mają gdzie upłynnić, albo jakieś odpadki z linii produkcyjnej. Generalnie szmelc :)

 

 

Jasne , że ten cały sprzęt to shit. Tu się zgodzę. Każdy kto prowadzi firmę wie, że jakość musi kosztować niestety. Fenomen Aliexpress chyba wynika z faktu, że jest tam wszystko i w większości w  śmiesznych cenach.  Kupuje się, rzeczy których normalnie w sklepie pewnie nikt by nie kupił, ale że tanie i czasem ciekawe to się zamawia. Generalnie można by się obejść, bez większości z tych produktów. Fajna aplikacja mobilna, więc czasem z nudów, albo podczas "posiedzenia" ;) klikasz i zamawiasz. Dochodzi do tego czekanie, śledzenie przesyłki i jest zabawa.

19 godzin temu, akir napisał:

najlepsze chińskie klocki lepin

 

Zgoda

24 minuty temu, Dottoree napisał:

durexów

 

Kolega lubi sporty ekstremalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie jeszcze wziąłem, choć nie z aliexpress, wyświetlacz do raspberry pi i grzałki do efajka. Na ali pewnie pójdą kolejne kable do ajfona, jakaś nowa obudowa(stara trochę brzydka, i wolałbym zakryć logo), pewnie adapter do zasilania dysku sata zewnętrznym zasilaczem, żeby przez esata podłączyć... Może jakieś kolejne kawowe gadżety, coś tam zawsze się znajdzie ;) choć nie zawsze się opłaca - znalazłem tam za 12$ taki sam portfel, jaki kupiłem w housie za 25 zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...