Skocz do zawartości

Ubezpieczenie Subaru - dlaczego tak drogo???


Michał Bajorek

Rekomendowane odpowiedzi

Zapyatjcie w takiej firmie jak Dom Brokerski Progress Serwice, w Warszawie na ul. Foksal ja tam wszystkie auta ubezpieczam, za cały pakiet PZU od wartości 88000 zapłaciłem 3312 zł

Tylko nie wiem czy oni indywidulanych klientów obsługują, ale maja najlepsze stawki na rynku

 

Aha sorry ale tak patrzyłem na polisę, ja płace od wartości netto czyli od 72000 - 3312 zł

OC+AC+NW+Assistance, ale to itak super oferta, a tak dla dobicia nie mam zadnych zniżek :mrgreen:

Nieźle. Jak już się chwalimy to Legacy mam w PZU w pakiecie 3,6%. Jedyne auto jakie zostawiłem w PZU. Jeśli ubezpieczasz u brokera to pewnie łaczysz to z jakimś majątkiem lub z ubezpieczeniem gospodarczym, jeśli tak, to to sie wymyka porównanią. No i na działalność coraz trudniej o pakiety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 297
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Z tego co się orientuję (pytałem z rok temu mojego agenta więc mogę coś przekręcić) to w PZU jest tak, że OC zależy wyłącznie od pojemności silnika i regionu w którym jest zarejestrowane (mają dosyć ciekawe podejście bo idą wg kodów pocztowych - czyli może się zdarzyć, że dwie wioski leżące obok siebie w tym samym województwie mają różne stawki).

 

W przypadku AC za część związaną ze szkodami jest stały algorytm bez względu na markę - zmienia się wyłącznie część związana z kradzieżą i tak dla np. Audi jest +50% składki (podkreślam, że tylko za część związaną z kradzieżą - nie całej składki AC), za VW, BMW + 100%, itp. (dużo też zależy od rocznika auta).

W przypadku Subaru nie ma zwyżek w AC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapyatjcie w takiej firmie jak Dom Brokerski Progress Serwice, w Warszawie na ul. Foksal ja tam wszystkie auta ubezpieczam, za cały pakiet PZU od wartości 88000 zapłaciłem 3312 zł

Tylko nie wiem czy oni indywidulanych klientów obsługują, ale maja najlepsze stawki na rynku

 

Aha sorry ale tak patrzyłem na polisę, ja płace od wartości netto czyli od 72000 - 3312 zł

OC+AC+NW+Assistance, ale to itak super oferta, a tak dla dobicia nie mam zadnych zniżek :mrgreen:

Nieźle. Jak już się chwalimy to Legacy mam w PZU w pakiecie 3,6%. Jedyne auto jakie zostawiłem w PZU. Jeśli ubezpieczasz u brokera to pewnie łaczysz to z jakimś majątkiem lub z ubezpieczeniem gospodarczym, jeśli tak, to to sie wymyka porównanią. No i na działalność coraz trudniej o pakiety.

 

Nie nie mam nic innego ubezpieczonego same samochody. Działalność mam ubezpieczane osbono w Hestii i Warcie, a samochody w PZU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym przeniosłem ubezpieczenie do Hestii. Oszczędziłem 30%.

 

Rozmawialem z Hestia. Na infolinii przy cenie okolo 40.000 PLN za GT 99 przy 60% znizkach OC+AC = PLN 2410. Przedstawiciel regionalny wycenil mi na 2425 AC + 772 OC + 66NW. Przy czym powiedzial, ze wedlug Eurotaxu SI GT 99 jest wart 22.000 PLN... :shock:

 

W Warcie - AC/OC/NW - ok 3.400. - zatem w 2 wersji roznica wynosi PLN 140 - 4% :roll:

 

pzdr.

Szymon

 

Dla Forestera ( nota bene cały czas wchodził im jako Audi Forester :mrgreen: ) za 50 tys koszt ubezpieczenia rocznego to 3800 (z rozłożenem na raty). W PZU - 6000. Wliczone zniżki za jazdę (-10%) i dzieci i zwyżki za auto firmowe

 

Przy rozmowie z agentem okazało się, że są 3 różne sposoby do wyceny. Jest Eurotax, jest program i jeszcze jedna książka. Różnice w wycenie samochodów wyniosły blisko 4000.

 

A co do ubezpieczenia GT - może on jest tyle warty według katalogów? Wobec tego jeśli chcesz ubezpieczyć na 40 tys wartości, to chyba musisz do tego jakoś dopłacać? Przy wypłatach odszkodować to i tak biorą cenę wg Eurotaksu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do ubezpieczenia GT - może on jest tyle warty według katalogów? Wobec tego jeśli chcesz ubezpieczyć na 40 tys wartości, to chyba musisz do tego jakoś dopłacać? Przy wypłatach odszkodować to i tak biorą cenę wg Eurotaksu

 

dlatego nie ubezpieczam sie tam, gdzie nie wyceniaja wedlug Eurotaxa.... bo tam to chyba tylko srednia z rocznika wyliczaja i pieknego Mercedesa kolekcjonerskiego z 1937 roku by Ci wycenili na 50 PLN - wedlug ceny zlomu :twisted:

To jednak wole ubezpieczyc w Warcie - i w razie czego tfuf!!!tfu!!tfu!!! szarpac sie z nimi o wyplate z wyzszego poziomu... bo sam przyznasz, ze za 22.000 to raczej GT 99 na rynku nie chodza - tym bardziej te jezdzace.

 

pzdr.

Szymon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ubezpieczyłem swojego Forestera 2,5 w Hestii i zapłaciłem składkę o 1500 mniejszą niż w innych firmach. A sprawdziłem PZU Compensę Wartę i Alianz.

Od lat mam tam wzystkie ubezpieczenia bo firma jest OK i wszystkim polecam.

Numer jeden w Polsce dla likwidacji szkód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

u mnie za forestera 2003 hestia wyszla 600zl taniej (pakiet) niz PZU z maksymalnymi znizkami (jakiestam mocno uznaniowe). Z tego co wiem, PZU nie stosuje zadnych zwyzek na subaru, wrecz przeciwnie - costam poobnizali dodatkowo. Moge sie dowiedziec szczegolowo, to prawie rodzina. Ze wzgledu na proces likwidacji szkody i powiazania rodzinne ;) zostalem przy PZU. Generalnie trzeba mocno dusic agentow, PZU jak sie postara moze zejsc z cenami do rozsadnego poziomu. A ze drogo i tak - to fakt. Moze jakby diler pokombinowal jakies pakiety z ubezpieczycielem... Chociaz ja i tak nowego nie kupie.

 

Pozdrawiam i zycze szczesliwego nowego roku, zeby sie kolka krecily bezpiecznie i umiejetnosci rosly. I zeby snieg wreszcie spadl.

 

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A - ja w końcu też ubezpieczyłem w Hestii.

 

Cena niższa, niż w PZU, a warunki lepsze - np. to, że w pakiecie wykupuje się tzw. brak konsumpcji ubezpieczenia (tj. wypłaty z AC nie zmniejszają sumy ubezpieczenia).

 

W każdym razie życzę sobie, by było mi wszystko jedno, gdzie ubezpieczyłem, tj. bym nie miał do czynienia z likwidacją szkód związanych z moją booyakashą :twisted: (którą niniejszym pozdrawiam :mrgreen:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiecie co to znaczy drogie ubezpieczenie... w Irlandii dostalem quote na STI Type-R 2600 EUR Nawet majac 7 lat bezszkodowej jazdy ;)

To jest dopiero chore..

 

A majac mniej niz 25 lat ... nie ubezpieczysz subaru. Po prostu Ci odmowia.

W Irlandii ma się też przeważnie zdecydowanie wyższe dochody niz w PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Draze obecnie temat i wynika z tego, ze wiekszosc (o ile nie wszystkie) TU uznaja Forestera, jako samochod TERENOWY, a to wiaze sie ze zwyzka nawet 50% =(

Ubezpieczałem go w PZU a obecnie w Alianz - nic takiego tam nie występuje, normalnie od wartości przez ich magiczne współczynniki ale o tym jest w pierwszym poście, brak jakichś dziwnych dopłat zwłaszcza w takiej skali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...