Skocz do zawartości

Ubezpieczenie Subaru - dlaczego tak drogo???


Michał Bajorek

Rekomendowane odpowiedzi

Nowy SF 2.5 XT ubezpieczany we wrześniu w LINK4 pełne zniżki, full pakiet bez gwarantowanej kwoty ubezpieczenia, Warszawa, niecałe 3100. Rok wcześniej ubezpieczany 2.0 2005r te same warunki, ta sama osoba - coś około 2500 też w LINKU

Ejector gdie w końcu ubezpieczyłeś, bo z Twojego postu nie wynika. Nie miałem "przyjemności" likwidować szkody w LINKU i trochę się tego obawiam. Też myślę nad DASem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 297
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja wybrałem najtańszą ofertę w AXA w full opcji, zadeklarowane że kobieta głowny kierowca- kilka opcji w cenie więcej. Powołując się na czyjąś plisę - 100PLN taniej..

Szkodę - przednią szybę z AC bardzo sprawnie i szybko zrealizowałem, bez oględzin fachowca na zasadzie faktury z ASO. Jak na razie nic złego powiedzię nie mogę.

Kończy mi sie polisa na 207 i chyba u nich też wykupię.

Jednak prawdziwy problem to rozsądnie ubezpieczyć OC/AC/NW i inne motor (fazer FZ1S), tu ofert nie ma tak dużo i trochę się trzeba naszukać. Ale jestem już u prawie u celu ;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze nie wiem czemu w Axa, Liberty, AllianzDirect i CuDirect wyceniają mój wózek na 68 tys, podczas gdy Hestia 79 tys i myslę że to jest realna wartosć samochodu. niesetety ja mam tylko 30 % znizki na oc i 20% na AC - ubezpieczam auta na mój rachunek dopiero od 3 lat i 2 lata temu szybe tylną w Lexie mi wybili więc poszła z AC. Genaralnie na razie najtaniej w AXA 3100 zł ale od 68 tys co mnie nie bardzo satysfakcjonuje - druga w kolejności Hestia 4200 zł. Szukam i kombinuję dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ja mam powiedzieć? Ubezpieczony na 120 (tyle był wart we wrześniu), i weź tu kup teraz nowego za 120.W sumie to ciekawe. Zawsze było tak, że kitwciskacze(akwizytorzy, pośrednicy, itd..) ubezpieczali auto na jakąś kwotę, a jak zdarzyło się duże bum, albo kradzież, to wypłacali kwotę realnej wartości w dniu szkody. A teraz po paru miesiącach to moje auto baaaardzo podrożało i co? Jasne że nie dadzą więcej niż kwota ubezpieczenia, boję się że mogliby dać sporo mniej i wtedy bym se kupił VW :mrgreen: TDI :mrgreen: z ręcznymi szybami i bez klimy :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie to jaka jest teraz realna wartość mojego forka 2006, 2,5 XT wersja 000, 47600 km? Ma ktoś jakis pomyśł czy jet jakaś strona gdzie można by to sprawdzić, Pan z Link`a powiedziąl mi że duże znaczenie dla wyceny ma to że jestem 2 właścicielem a nie pierwszym - jakaś bzdura chyba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie to jaka jest teraz realna wartość mojego forka 2006, 2,5 XT wersja 000, 47600 km? Ma ktoś jakis pomyśł czy jet jakaś strona gdzie można by to sprawdzić, Pan z Link`a powiedziąl mi że duże znaczenie dla wyceny ma to że jestem 2 właścicielem a nie pierwszym - jakaś bzdura chyba

Takie same parametry AXA - 2900 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daab a jak wartość ok 70000 tys ? Z bardziej markowych ubezpieczycieli na razie liderami jest Warta 3800 i Hestia 3700 (mam 40% znizki na OC i tylko 10 % na AC). Link4 wchodzi za 3200 zł, sam nie wiem czy warto brać markowe czy Linka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Pakiet bez żadnego udziału własnego i pomniejszania wartości po szkodzie + nowe części + NNW do 20tys + assistance standard.

Na dziś mam ambitny plan przeczytania OWU w całości :roll:

 

Daj znać jak coś znajdziesz, bo ja we wrześniu zamiarzam zmigrować do mDirect.

 

P.S Zapłaciłem dziś czwartą (ostatnią) składkę w PZU - wielki nieteges :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytam z ciekawości, w jakim przedziale oscyluje ubezpieczenie OC+AC za STi 2004-2007? wiem że to zależy od wielu rzeczy dlatego chodzi mi o średnie wartości

 

A ile masz zniżek?

 

Ja np. mam auto zarejestrowane tylko na matkę, full zniżek, wiocha - i za sti 05 płacę 2700? Hestia, pełny pakiet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kod pocztowy (strefa taryfowa), + pełne zniżki + bajery szmery i można zejść poniżej stawek na rynku. Ja za pakiet płacę 400zł:) Ale to inna para kaloszy....

Owoc: A jak sprawa ma się z konsumpcją SU, franszyzami, udziałem własnym, amortyzacją, zakresem Assistance i wyłączeniami w OWU? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owoc: A jak sprawa ma się z konsumpcją SU, franszyzami, udziałem własnym, amortyzacją, zakresem Assistance i wyłączeniami w OWU? :wink:

 

Udziału własnego brak, assistance jest, wyłączeń jakichś specjalnych nie ma - takie, jak w każdym

 

OWU jest tutaj: http://hestia.pl/dla-ciebie/oferta/samochod/ac.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam najbogatszy z możliwych pakiet w HESTII . Płacę 1800 rocznie . Na razie jestem zadowolony z szybkości załatwienia spraw . W ub roku - w wichurę dostałem w szybę fruwającym przystankiem i po 7 dniach pieniądze były na koncie . Teraz mam rozbite auto - rzeczoznawca mógł być po dwóch dniach . Opisał mi szkody bez zastrzeżeń .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...