Skocz do zawartości

Ubezpieczenie Subaru - dlaczego tak drogo???


Michał Bajorek

Rekomendowane odpowiedzi

Fajnie, że załatwiony ale ponieważ jest to temat (ubezpieczenie naszych subarynek) często podnoszony na forum to może niech założyciel tego tematu napisze jak się sprawa zakończyła. Z tego co wiem (w moim obszarze geograficznym) to są ubezpieczyciele którzy mogą się nie zgodzić na przyjęcie wyceny rzeczoznawcy bez jakiejkolwiek merytorycznej dyskusji. Inni natomiast wyrażają zgode na operowanie wartością samochodu tylko w z góry określonych widełkach procentowych +-10% wyceny katalogowej lub w widełkach kwotowych. Są także przypadki, że na konkretny egzemplarz samochodu (zazwyczaj przy wozach o dużej wartości) jest stosowana indywidualna kwotacja. :grin: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 297
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

może niech założyciel tego tematu napisze jak się sprawa zakończyła

 

A napisze 8).

 

Na razie wiem tyle, że ubezpieczyciel nie odmówił ubezpieczenia dodatków, których wartość jest spora (na moje oko - ze 30% wartość bieżącej wozu), tylko odesłał do rzeczoznawcy. Być może spodziewając się, że się rozpędziłem w wycenie dodatkowych gratów i one nie są aż tyle warte, tylko po ekspertyzie zejdziemy do widełek dziesięcioprocentowych :twisted:.

 

Tak w ogóle to przekleję to chyba do wątku o ubezpieczeniach - info dostałem, a zaraz się tu rozpocznie dyskusja, która tam już się toczy 8).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemeq, nie wiem, czy czytales, co napisalem o rzeczoznawcy - jestem juz po ogledzinach, polisa dziala.

 

Tak tak, dzięki.

 

Jak dostanę wycenę rzeczoznawcy i będę wiedział, ile wóz jest warty, sprawdzę sobie, ile kosztowałoby ubezpieczenie tego samochodu w Allianz Direct. Ciekawe tylko, czy Allianz zaakceptuje wycenę innego rzeczoznawcy, czy - jak pisałeś - po wykupieniu polisy przyślą mi jeszcze swojego... Zadzwonię tam, dowiem się 8).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

2 m-ce temu ubezpieczalismy Subaru i najkorzystniejsza oferte dala Axa. Bylo to 1 tys. zl taniej od najtanszych ofert innych ubezpieczycieli, w tym wchodzacych na rynek firm (ktore teoretycznie powinny rywalizowac cena) typu CU Direct czy Liberty. W Allianzie bylo mocno drogo, PZU, Warta rowniez.

 

Nie wiem (i odpukac w niemalowane oby do tego nie doszlo...) jak wygladaja uslugi Axy w momencie gdy pojawia sie realny problem i szkoda, ale cenowo zaskoczyli in plus, uwzglednili tez staz ubezpieczeniowy zagranica co wciaz rzadko jest u nas w Pl standardem.

 

Co nie zmienia faktu ze ubezpieczenie samochodu w Pl jest cholernie drogie w porownaniu np. z US. Absurdem jest kalkulowanie stawki ubezpieczeniowej w zaleznosci od pojemnosci silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 m-ce temu ubezpieczalismy Subaru i najkorzystniejsza oferte dala Axa.

 

A sprawdzales Link4? Jak ubezpieczalem swojego (nowka sztuka) w sierpniu ich oferta byla nie do pobicia (mowie o pelnym OC+AC+NNW+Rozszerzone Assistance). Oferta byla 4 razy (!) nizsza niz oferta z Hestii i o 2 razy nizsza od CU Direct.

 

W Axa proponowali mi tylko ... OC (nie mam pojecia dlaczego nie chcieli dac AC) ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzales Link4? Jak ubezpieczalem swojego (nowka sztuka) w sierpniu ich oferta byla nie do pobicia (mowie o pelnym OC+AC+NNW+Rozszerzone Assistance). Oferta byla 4 razy (!) nizsza niz oferta z Hestii i o 2 razy nizsza od CU Direct.

 

W Axa proponowali mi tylko ... OC (nie mam pojecia dlaczego nie chcieli dac AC) ;-)

 

 

Sprawdzilem cene w Link4, nie odbiegala z tego co pamietam od "sredniej" oferowanej przez Allianza czy CU Direct, nb. jestem wstrzemiezliwy w stosunku do tej firmy po przeczytaniu jakis czas temu publikacji prasowych o jej praktykach, byc moze cos sie zmienilo.

 

Ale u nas nie chodzilo o samochod nowy z salonu ale 2-letni sprowadzony z US (przez oryginalnego posiadacza) i tylko Axa zgodzila sie na ubezpieczenie go jeszcze bez rejestracji (kto sprowadzal na tzw. mienie przeseidlencze wie jaka to gehenna a pojazd nie moze stac bez ubezpieczenia iles tam dni w oczekiwaniu na wszystkie zaswiadczenia, papierki, swistki, itp., chyba zeby wynajac faceta z kalasznikowem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znacie jakis porzadny internetowy kalkulator skladek na Forka S-turbo My'99, rocznik 1998?

 

Te, ktore sprawdzilem (AXA, Allianz Direct), nie maja Forestera, albo nie pozwalaja kalkulowac dla aut starszych, niz 2000.

 

Nie wiem, jak skalkulowac cene autka - na allegro takiego aktualnie nie ma, na autogieldzie ktos sobie za podobnego, ale z wiekszym przebiegiem, zyczy 26900... A moj, to wypasiona wersja ;-)

 

p.s. ostatnie 2 lata mialem w PZU (niezla oferta, cena jak za Concordie, czy Allianz Direct). Co teraz polecacie?

 

p.s.2. Link4 sie wysypuje przy probie obliczenia skladki..., w CU Direct nie ma Forestera :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak skalkulowac cene autka - na allegro takiego aktualnie nie ma, na autogieldzie ktos sobie za podobnego, ale z wiekszym przebiegiem, zyczy 26900... A moj, to wypasiona wersja ;-)

Patrzylem na Eurotaxie, ale tam rzeczywiscie nie ma wersji sprzed 1999. Moze tak:

http://www.wroom.pl/subaru-forester-1998-s2.html

 

p.s.2. Link4 sie wysypuje przy probie obliczenia skladki..., w CU Direct nie ma Forestera :roll:

Niestety mialem to samo - proponuje telefon do L4, zreszta tam tez jest klopot z lista modeli Forestera ;-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzylem na Eurotaxie, ale tam rzeczywiscie nie ma wersji sprzed 1999.

I nie ma wersji turbo.

Dzieki. Niezly rozrzut - od 12500 do 24500 za 1998 i od 12000 do 26900 za 1999r. (moj jest grudzien 1998).

 

Nie mam najmniejszego pojecia na ile ubezpieczyc auto :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, a potem zabule 2k zl za AC+OC, a i tak mi tyle nie wyplaca w razie czego ;-)

 

[ Dodano: Sro Sty 07, 2009 7:11 am ]

:shock: dajcie spokój... W zeszłym roku płaciłem za AC+OC w PZU 1720zł albo coś koło tego. Wczoraj mi Link4 zaoferował 2061zł przy 60% zniżkach... :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olleo,

na stronie AllianzDirect można zrobić kalkulację dla Forestera, bo sam robiłem :wink:

Myk polega na tym, że trzeba wybrać kategorię "SAMOCHODY TERENOWE" :cool: a nie osobowe.

 

Miesiąc temu zapłaciłem 677 PLN z AC + Assistance, bez żadnych udziałów własnych, amortyzacji czy innych redukcji (zniżki 60% + jakaś zniżka za kontynuację + "promocja świąteczna")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forek 2.0 XT MY 2003 produkcja X.2002 full zniżki OC+AC= 1700 PLN wariant średni 10% udział własny, części nowe (bez amortyzacji), wartość auta 39000 PLN - nic lepszego nie znalazłem. Firmy o "złej reputacji" wyeliminowałem na wstepie. Czekam na lepsze propozycje. Może ktoś ma coś ciekawszego? :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartekfi, to ja wiem, ale Allianz Direct nie ubezpiecza AC aut starszych, niz 8 lat (2000 rok) :evil:

 

sławek1350, jakie TU?

 

Dostalem taka oferte od jednego brokera:

Oferta na subaru ale w wariancie kosztorysowym ( wiek pojazdu) o wartości 20 000 zł.

Hestia- 1548 zł OC/AC/KR/NW/ASS jednorazowo

lub Hestia7- 1239 zł + 250 zł inne ubezpieczenia.

Concordia-1366 zł. jednorazowo.

Inne firmy odpadają bo AC tylko do 10 lat eksploatacji.

Ta wartosc, to tak srednio, a wariant kosztorysowy juz mi w ogole nie odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy ci ludzie sa chorzy, czy co?

benefiays6.png

 

[ Dodano: Czw Sty 08, 2009 2:09 pm ]

No kogos ostro pogrzalo....

Nie wiem, co Cie tak dziwi - reklama dzwignia handlu.

Dla mnie to bylo pierwsze miejsce gdzie zajrzalem szukajac ubezp i szybko stamtad ucieklem. W szoku!

Ale to nie tylko reklama, ani portal - te towarzystwa rzeczywiscie tak wyceniaja ubezpieczenie mojego auta :shock:

 

[ Dodano: Czw Sty 08, 2009 3:33 pm ]

Masakra: Hestia, Hestia7 i Concordia nie chca mi zaoferowac wykupienia amortyzacji czesci i wariantu warsztatowego :evil:

 

Wychodzi, ze nie oplaca sie miec Subaru starszego, niz 10 lat :evil:

 

[ Dodano: Pt Sty 16, 2009 4:27 pm ]

 

Drodzy wlasciciele uturbionych starszych (>9lat) Subarakow! Mam do was pytanie - gdzie ubezpieczacie swoje samochody?

 

PZU wlasnie mi przyslalo oferte... 1800zl!!! Jakim cudem za 11 letniego Forka?? Rok temu placilem w PZU 1725zl, dwa lata temu 1700zl...

 

No kurna, zeby mi Skode ubezpieczyli za 2000zl, to musialbym miec chyba nowego Superba :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzilem dokladnie.

 

W 2007 zaplacilem 1639zl (w tym 418 za OC)

W 2008 zaplacilem 1725zl (w tym 575 za OC)

W 2009 proponuja 1800zl (w tym 617 za OC)

 

No przeciez zlikwidowali "podatek Religi"???

 

Nie wiecie, czy da sie wziac tylko AC w PZU i ile wiecej % sobie wtedy zycza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartekfi, to ja wiem, ale Allianz Direct nie ubezpiecza AC aut starszych, niz 8 lat (2000 rok)

 

A to tego nie wiedziałem :roll: czyżby to miało znaczyć, że to ostatni rok kiedy w miarę tanio ubezpieczyłem auto :?: :???:

 

Nie wiecie, czy da sie wziac tylko AC w PZU i ile wiecej % sobie wtedy zycza?

 

Nie wiem jak w PZU, ale w Allianz się da. Jako, że parę ładnych miesięcy "korzystałem" z ubezpieczenia OC poprzedniego właściciela, to mi się daty ubezpieczeń AC i OC mocno "rozjechały". Wykupuję je więc osobno i teraz nawet mam w różnych firmach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...