Skocz do zawartości

Ubezpieczenie Subaru - dlaczego tak drogo???


Michał Bajorek

Rekomendowane odpowiedzi

Subaru jest w wyskokich grupach ryzyka zarówno w OC (najwyższa i najdroższa grupa)
Ja płacę dokładnie 473zł rocznie za OC w firmie ERGO Hestia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 297
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Proponuję brokerów ubezpieczeniowych, jest kilka ofert zwykle.

Przykładowo: ubezpieczenie AC i OC PZU: 1800zł, u agenta PZU 2700zł.

 

A rozbieżności między ofertami: PZU z udziałem własnym 1400zł, normalny 1800zł a w Alianz 4300zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze Was o ocene tej oferty. PILNIE.

 

Poniżej przedstawiam wysokość składek u poszczególnych Ubezpieczycieli

z uwzględnieniem 60% zniżki za bezszkodowy przebieg ubezpieczenia w

OC i AC. Suma ubezpieczenia na pojazd wynosi 55.900PLN brutto.

Wszystkie składki przeliczono z wykupionym udziałem własnym i zniesioną amortyzacją części przyjmując płatność składki w dwóch ratach.

 

Ubezpieczyciel Składka OC Składka AC Składka NNW Razem

 

PZU 876PLN 2.488PLN 79PLN 3.443PLN

 

ALLIANZ 638PLN 2.771PLN 75PLN 3.484PLN

 

PTU 751PLN 3.153PLN 30PLN 3.934PLN

 

UNIQA 638PLN 2.371PLN 75PLN 3.084PLN

 

GENERALI 883PLN 2.603PLN 90PLN 3.356PLN

 

 

ALLIANZ DIRECT:

Suma ubezpieczenia: 53639,00 PLN

Składka łączna: 1254,00 PLN

Składka OC: 305,00 PLN

Składka AC: 899,00 PLN

Składka NNW: 50,00 PLN

Wysokość pierwszej raty: 1132,00 PLN

 

Pytanie:

1. czy to mozliwe, ze 1 rata to 1132 PLN, a 2-ga 122 PLN ( :shock: ) ? Nigdzie niestety nie napisano, ile wyniesie 2-ga, a tak by wychodzilo. Po co wiec rozkladanie na 2 raty?

2. czy to mozliwe, ze roznica w skladce, pomiedzy brokerem a direct, jest 2230 PLN :?: :shock: :shock: :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zadzwoń na infolinię, bo podobno te online wyliczenia są nie do końca realne, poza tym śmieszna rata Ci wyszła :roll: .

 

U mnie wyszło na początku tego roku za OBKa/65tys/wszystkie zniżki i opcje tak jak Ty/2470,-, wiesz gdzie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poza tym śmieszna rata Ci wyszła

Zgadza sie.

U mnie wyszło na początku tego roku za OBKa/65tys/wszystkie zniżki i opcje tak jak Ty/2470,-, wiesz gdzie
ubezpieczyłam przez niego OBKa w lutym

Chyba nie...

 

[ Dodano: Wto Gru 09, 2008 11:30 pm ]

JED, policz sobie jeszcze tutaj: http://www.mbank.pl/indywidualny/ubezpieczenia/ Mają dość niskie stawki.

Sprawdzalem kiedys, ale sie nie zdecydowalem - jakos boje sie takich wirtualnych ubezpieczen...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JED :arrow: pw

 

[ Dodano: Wto Gru 09, 2008 11:39 pm ]

przez mbank to nie polecam, w samochód mojej studentki wjechał gość z takim OC i teraz ma tylko kłopot, oni nie istnieją w rzeczywistości, tylko wirtualnie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filester napisał/a:

JED, policz sobie jeszcze tutaj: http://www.mbank.pl/indywidualny/ubezpieczenia/ Mają dość niskie stawki.

 

Sprawdzalem kiedys, ale sie nie zdecydowalem - jakos boje sie takich wirtualnych ubezpieczen...

Ale przecież oni są tak naprawdę tylko pośrednikiem. Faktycznie ewentualne szkody likwiduje HDI, Benefia lub Go!Direct (to chyba Hestia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filester napisał/a:

JED, policz sobie jeszcze tutaj: http://www.mbank.pl/indywidualny/ubezpieczenia/ Mają dość niskie stawki.

 

Sprawdzalem kiedys, ale sie nie zdecydowalem - jakos boje sie takich wirtualnych ubezpieczen...

Ale przecież oni są tak naprawdę tylko pośrednikiem. Faktycznie ewentualne szkody likwiduje HDI, Benefia lub Go!Direct (to chyba Hestia)

 

Tak, racja. A oto stawki (czy w ogole warto?!), mam na mysli opcje "maximum" :

 

stawkips8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, racja. A oto stawki (czy w ogole warto?!), mam na mysli opcje "maximum" :

Tu ci nie pomogę, bo (odpukać) nie likwidowałem jeszcze żadnej szkody. Ale kupiłem u nich (dokładnie w multibanku, ale to to samo) OC+AC w opcji maximum na dwa samochody. Było po prostu najtaniej. Pasowała mi też możliwość rozłożenia na miesięczne raty, o których dodatkowo nie muszę pamiętać, bo same schodzą z konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JED, ubezpiecz w PZU, może na miejscu agent znajdzie Ci jeszcze jakieś zniżki.

 

Jeżeli całość ubezpieczenia rozkładasz na dwie raty, często liczą tak, że płacisz w pierwszej racie 100% OC i 50% AC. Dlatego druga rata jest śmiesznie niska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JED, ubezpiecz w PZU, może na miejscu agent znajdzie Ci jeszcze jakieś zniżki.

Caly czas ubezpieczam w PZU.

Ale tym razem mam "cisnienie", bo tyle sie mowi o konkurencji, a suma skladek w tym roku jest o 350 PLN wyzsza niz rok temu, przy aucie wycenionym na 10 000 PLN mniej!

Zawsze ubezpieczam przez brokera, bo to, podobno, korzystniej niz przez agenta, wiec chyba moze byc ciezko o jakies dodatkowe znizki.

 

UWAGA!

Wlasnie zakonczylem rozmowe telefoniczna z Allianz Direct:

OC - 294 PLN

AC - 899 PLN

NNW - 50 PLN

:!: :!: :!:

Jest to wariant Rozszerzony, czyli: Autocasco, Odpowiedzialności Cywilnej, Następstw nieszczęśliwych Wypadków, oraz Car Assistance (gratis).

 

Czy ktos ma jakies negatywne opinie na temat Allianz Direct? Zamierzam podjac decyzje do piatku. Pomozcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze taniej niż wirtualnie sobie wyliczyłeś, nieźle :shock: ,

ciekawe czy jest tu jakiś haczyk :roll:

natomiast z PZU to aktualnie walczy mój mąż przy likwidacji szkody

na służbowym pasacie, ogólnie rzecz ujmując zlewają go totalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze taniej niż wirtualnie sobie wyliczyłeś, nieźle :shock: ,

Wiec jesli nie:

czy jest tu jakiś haczyk

to sie chyba zdecyduje - zawsze 2500 w kieszeni.

natomiast z PZU to aktualnie walczy mój mąż przy likwidacji szkody

No widzisz...Ja zawsze uwazalem, ze PZU jest jedna z chetniej wyplacajacych kase, ale wiele zapewne zalezy od szczescia.

 

Ponawiam pytanie : Allianz Direct - warto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wszystkie samochody do tej pory ubezpieczam w Allianz i jestem zadowolony. Co prawda (odpukać) jakieś dużej szkody nie musiałem jeszcze u nich likwidować, więc to może jest nie do końca pełna ocena :wink: .

 

Inna sprawa, że do tej pory korzystam ze znajomego agenta a nie AllianzDirect, ale powiem Ci, że te Twoje wyliczenie jest baaaardzo niskie.

O ile dobrze pamiętam to za samo AC (pełny pakiet) z pełnymi zniżkami w styczniu zapłaciłem coś koło 1200 -1300 PLN, a to jest przecież stary S-Turbo :shock:

 

Z tego co pamiętam, to Allianz ma fajną ofertę na ubezpieczenie mieszkania w pakiecie z ubezpieczeniem samochodu. Po prostu ubezpieczasz mieszkanie i dzięki temu masz dodatkową zniżkę na samochód, chyba 5%.

W niektórych przypadkach może wyjść, że masz ubezpieczone mieszkanie za free, bo cena za polisę jest mniejsza niż kwota zniżki przy samochodzie :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam, to Allianz ma fajną ofertę na ubezpieczenie mieszkania w pakiecie z ubezpieczeniem samochodu. Po prostu ubezpieczasz mieszkanie i dzięki temu masz dodatkową zniżkę na samochód, chyba 5%.

W niektórych przypadkach może wyjść, że masz ubezpieczone mieszkanie za free, bo cena za polisę jest mniejsza niż kwota zniżki przy samochodzie

 

To jast opcja tylko dla wysoko ubezpieczonego mieszkania, byłam w Allianzie jak ubezpieczalam OBKa, nie mając żadnych zniżek na AC wyliczyli mi jakąś kosmiczną kwotę, a zniżka była tylko gdy składka ubezpieczenia mieszkania był powyżej 500zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z PZU też nigdy nie miałem problemu, ale jeśli tylko wyjdzie jakaś niejasna sprawa to już mają wszystko w d..., najlepszym lekarstwem na nich jest prawnik.

Potwierdzam.

 

natomiast z PZU to aktualnie walczy mój mąż przy likwidacji szkody

Z każdym trzeba walczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam OC+AC+NW zawarte za pśrednictwem mBanku. Wybrałem zestaw OC tam gdzie taniej natomiast AC w goDirect który likwiduje szkody za pośrednictwem Hestii. Miałem szkodę (nie ze swojej winy) więc ją bez żadnych problemów zlikwidowałem ze swojego AC a oni to później b.sprawnie wyregresowali z OC sprawcy kolizji tak więc mam zachowaną bezszkodowość na swojej polisie AC. Polisy AC są oczywiście najdroższe i różnią się poza udziałem własnym, amortyzacją, assistance, samochodem zastępczym, utrzymaniem stałej sumy ubezpieczenia także innymi składnikami np. to moje nie zawiera holowania po kolizji. Z mojego więc doświadczenia bezwzględnie polecam ubezpieczenia typu DIRECT są tańsze o kilkadziesiąt (w moim wypadku 25%) % trzeba tylko wybrać właściwą firmę kierując się szybkością i łatwością likwidacji szkody z AC (OC mnie nie obchodzi). Nowe firmy wchodzące na rynek są raczej tańsze (bo muszą złapać klienta) ale o ich obsłudze trudno coś powiedzieć. Ja w każdym razie jetem zadowolony ze składki (w goDirect) i z likwidacji szkody w Hestii. :grin: Także niektóre AC nie obejmują pewnych państw europejskich więc jeśli ktoś ma w planie jakieś wyjazdy zagraniczne to także warto zwrócić na to uwagę. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z każdym trzeba walczyć.

 

Tak, tylko samochód mial być obejrzany w zeszłą środę,

rzeczoznawca nie przyjechał, mój mąż dodzwonił się po 2 dniach

(bo nikt nie odbierał telefonu w siedzibie) i baba wyskoczyła z pretensjami,

że nie przyjechał na oględziny, po czym łaskawie potwierdziła,

że w papierach stoi jak wół, gdzie jest samochód i rzeczoznawca powinien był tam pojechać :roll: .

A ASO obiecało mu oddać samochód przed świętami i też się denerwują, że nie zdążą.

 

Mamy nadzieję, że będzie jednak szkoda całkowita i będzie wtedy szansa na boksera :wink: :twisted: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...