Skocz do zawartości

Ubezpieczenie Subaru - dlaczego tak drogo???


Michał Bajorek

Rekomendowane odpowiedzi

Wyslalem zapytanie o samo AC do brokera o to PZU. Dobrze by bylo, gdyby sie dalo, bo 617zl za OC to sporo przesadzili - choc i tak nie tak mocno, jak pare innych z zamieszczonego wyzej obrazka.

 

[ Dodano: Wto Sty 20, 2009 5:30 pm ]

ja wykupilem w Commercial Union Direct, najbardziej podstawowy pakiet AC, zaplacilem skladke na rok ~500zl.

Jak wy wszyscy to robicie? Mi najtansze ubezpieczenie z wykupionym udzialem i amortyzacja wyszlo ponad 7.5% wartosci :evil:

 

Wlasnie dzwonie do CU direct, zobaczymy co zaproponuja.

 

[ Dodano: Wto Sty 20, 2009 6:02 pm ]

ROTFL!!!

 

Skladka z poczatku wydawala sie calkiem ok - 1460zl z wykupiona amortyzacja, udzialem wlasnym itd...

 

Poki sie nie dowiedzialem o wycene auta... 11000zl :lol:

 

Po urealnieniu wartosci skladka skoczyla do...

 

[ Dodano: Wto Sty 20, 2009 6:17 pm ]

Po "urealnieniu" wartosci ... do 14000zl :shock: ... skladka wyniosla 1654zl :evil:

 

Prawie 12%!!!

 

Czy TU maja zmowe, by zniechecac wlascicieli >10 letnich aut do rezygnacji z AC??? :evil:

 

[ Dodano: Sob Sty 31, 2009 10:42 am ]

Slyszeliscie kiedys o takim przypadku? Nie wiem, czy to jest legalne/

mozliwe/zgodne z przepisami TU, ale nie wiecie czy TU by wyplacilo

odszkodowanie, gdyby ktos tak ubezpieczyl (przez pomylke/specjalnie)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 297
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

 

Czy TU maja zmowe, by zniechecac wlascicieli >10 letnich aut do rezygnacji z AC??? :evil:

 

Niektóre firmy w ogóle nie posiadają ubezpieczenia AC dla samochodów > 10 lat.

Weselej jest z OC na motocykl którego żaden ubezpieczyciel nie może odmówić - spróbujcie wykupić OC na motocykl u directowych :twisted:

PZU ok 100 zł

Inni 2000/3000 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy TU maja zmowe, by zniechecac wlascicieli >10 letnich aut do rezygnacji z AC??? :evil:

 

Niektóre firmy w ogóle nie posiadają ubezpieczenia AC dla samochodów > 10 lat.

Weselej jest z OC na motocykl którego żaden ubezpieczyciel nie może odmówić - spróbujcie wykupić OC na motocykl u directowych :twisted:

PZU ok 100 zł

Inni 2000/3000 zł

Motocykle są takie drogie ze względu na ryzyko kradzieży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest prawda, ze zadne TU mi za rok (wiek samochodu >10 lat) nie zaproponuje AC z wykupiona amortyzacja i udzialem wlasnym???

 

Bo jesli tak, to musze sie zastanowic nad zmiana samochodu, bo co to za sens ubezpieczac AC, zeby mi w razie czego wyplacili 50%*70%*20000zl=7000zl szkody calkowitej???? :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie masz szkodowości to nawet do 15 lat albo i wyżej samochodu będzie możliwe wykupienie ubezpieczenia AC. Jeżeli chodzi o amortyzacje z udziałem własnym to już nie każdy ubezpieczyciel będzie mógł zaoferować bo wymaga to specjalnej zgody centrali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh paparuchy, co to tylko na skodach i szpachelwagenach sie znaja. Nie sa w stanie zrozumiec, ze sa jeszcze na tym swiecie (coraz mniej liczne co prawda) samochody starsze, niechetnie kradzione. a do tego trzymajace solidnie cene.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest. Przede wszystkim bezszkodowość, na drugim miejscu: lata kontynuacji ubezpieczenia, dalej wiek kierowcy(właściciela samochodu), no i również marka, wiek i przebieg samochodu, i u każdego ubezpieczyciela jest to wszystko inaczej brane pod uwagę więc trochę trudno się połapać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Drodzy,

Pewnie nie jest to do końca dobre miejsce na ten temat ale zależy mi na opinii właścicieli Forków (jakby co prosze o przeniesienie). Właśnie mam odnowić polise na OC+AC. Dostałem własnie ponoć super oferte z Hestii na Forka XT MY06 - rej 10.06. - przebieg 47 tys i własnie opcja SG9 ? czy jakieś inne oznaczenie( nie mam skóry, navi, szyberdachu w manualu) dostałem wycenę na 79.000 zł i składka 4.200 zł. Macie jakieś pomysły na tańszą opcję? Ile Wy za podobnego forka płacicie? Nie znam się na wszystkich szczegółach polisy - może moge jakieś opcje z niej wywalić co by odchudzić składkę. Bedę wdzięczny za wasze sugestie.

Pozdro

wookie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za forka 2,5 XT 2004 płacę 2050PLN w PZU ( AC+OC+NNW+cos tam jeszcze).

 

Nie wiem, czy rezygnowanie z opcji aby nieznacznie zbić kwotę, to dobre rozwiązanie. Opcje zapewniają jakiś tam komfort psychiczny i mogą być przydatne (oby nie). Cena spokoju?

 

Lepiej poszukać tańszego ubezpieczyciela. Takiego, który policzy lepsze zniżki?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam sie nie znam specjalnie na ubezpieczeniach, opcjach etc, ale oczywiście musialem ubezpieczyć swojego forka i wyszło tak - wyceniony na 47tys, OC, AC, z wszystkim co było do zaznaczenia, assistance i inne duperele, 0% własnego wkładu, + zniżka 60% = 1177zł... A firma to AXA. Aha, jak ktoś Cie poleci i wpiszesz nr jego polisy, stówa mniej. Czyli mnie to wszystko wyniosło 1077zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod koniec roku miałem ten sam problem jak odbierałem Forka 2D z salonu i troche sprawdziłem ofert. Full pakiet AC/OC/NW itp, przy zniżkach OC-50%, AC-60%.

Rozpietość w składce powalajaca: Allinz - 5700PLN, CU-3400PLN, PZU- 3200PLN, Libert- 2900PLN, link4- 2400PLN, AXA-1697PLN,

Troche sceptycznie podchodziłem do tańszych ubezpieczycieli, ale teraz po likwidacji skody (przednia szyba- kilka dni kasa na koncie) z AC nie mam już wątpliwości, że nie warto przepłacać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za forka 2,5 XT 2004 płacę 2050PLN w PZU ( AC+OC+NNW+cos tam jeszcze).

Pieknie. Ja za 2.0 S-turbo z 1998 i znizkami 60% na wszystko place 1800zl. I to byla najtansza oferta na rynku z wykupiona amortyzacja i udzialem wlasnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za forka 2,5 XT 2004 płacę 2050PLN w PZU ( AC+OC+NNW+cos tam jeszcze).

Pieknie. Ja za 2.0 S-turbo z 1998 i znizkami 60% na wszystko place 1800zl. I to byla najtansza oferta na rynku z wykupiona amortyzacja i udzialem wlasnym.

 

Możliwe. Choć aż trudno w to uwierzyć. Ja przy zakupie polisy podawałem takie dane jak: miejsce zamieszkania, miejsce pracy, miejsce parkowania/garażowania itp, częstotliwość wyjazdów za granicę, ilość zabezpieczeń itp. Z pewnością ma to jakiś wpływ na koszt ubezpieczenia.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe. Choć aż trudno w to uwierzyć

Te składki rosną w miarę tego jak się auto starzeje.

Za Forka 2,5XT MY08 (rok prod.2007, pierwsza rejestracja - styczeń 2008),

pakiet OC+AC+NW = 3200, a za Megankę z 1999 za ten sam pakiet chcieli 1250 :shock: Meganka jest około 7 razy mniej warta od Forka, a składka za ten sam pakiet miała być mniejsza jedynie o 2,5 raza... :idea: Ubezpieczalnie "zniechcęcają" klientów do zakupu AC na starsze samochody nieproporcjonalnie zwiększającymi się składkami. Tłumaczą to zwiększonym ryzykiem :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieknie. Ja za 2.0 S-turbo z 1998 i znizkami 60% na wszystko place 1800zl. I to byla najtansza oferta na rynku z wykupiona amortyzacja i udzialem wlasnym.

 

Olleo, nie chcę krakać ale takie ubezpiecznie AC (z pelną amortyzacją i wykupionym udziałem własnym) w przypadku naszych aut, wg EUROTAXu wartych prawie nic, jest bezsensu. W przypadku, nie daj Bóg, zdarzenia skutkującego konieczności uruchomienia AC bardzo łatwo o szkodę całkowitę (koszt naprawy przekraczający (zazwyczaj) 70% wartości auta na dzień wystąpienia szkody). Nasze auta wg EUROTAX są warte ok. 18.000 PLN, 70% - 12.600 PLN. Podstawą do kwalifikacja szkody jest kosztorys sporządzony przez Ubezpieczyciela bądź profesjonalną firmę działającą w jego imieniu i na jego zlecenie. Jeżeli chodzi o części blacharskie zamienników nie ma, biorą sobie więc do kalkulacji ceny nowych oryginalnych blach. Nawet nie masz pojęcia, jak powyższa kwota (12.600 PLN) szybciutko stopnieja i...zostanie przekroczona. A wtedy szkoda całkowita, czyli tzw. resztówka. Czyli psinco i se w buty można wsadzić ten wykupiony udział własny i amortyzację.

 

Wiem, bo temat bardzo dokładnie przerobiłem osobiście (razem z interwencjami w KNF, UOKiK, Rzecznik Ubezpieczonych), niestety.

Nie do ugryzienia. Obecnie wykupiłem pakiet w beznadziejnym PTU S.A., przy czym AC obejmuje wyłącznie części używane i tak jest kalkulowana wartość szkody będąca podstawą kwalifikacji szkody - częściowa, całkowita. Za roczne ubezpieczenie pakietowe OC+AC+NW zapłaciłem coś około 1200 PLN.

 

Pozdrawiam

Grzegorz

 

PS. Po przygodach z AXA Ubezpieczenia AVanssur S.A. podpisałem umowę z firmą DAS, na obsługę prawną w zakresie uslug komunikacyjnych - koszt rocznego pakietu ok. 240 PLN. Nigdy więcej osobiste użerania się z Ubezpieczycielem. Nigdy !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oba forki mam ubezpieczone w Inter Risk

 

1999 2.0 MT wycena na 17 000PLN pelne pakiet OC, AC, NW, holowanie zagranica 1100PLN

2008 2.5 AT wycena na 70 000PLN pelny pakiet OC, AC, NW, holowanie zagranica 2100PLN

 

posiadam pelne znizki na OC i AC czyli 60%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche sceptycznie podchodziłem do tańszych ubezpieczycieli, ale teraz po likwidacji skody (przednia szyba- kilka dni kasa na koncie) z AC nie mam już wątpliwości, że nie warto przepłacać.

 

Też nie lubię pojazdów tej marki, ale żeby aż tak? :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki chłopaki, Warszawka jest jednak mega droga plus na swoje nazwisko mam ubezpieczenie od 4 lat chyba więc i znizki nie za duze, wyglada mi na to że PZU dobre daje kwotowania lub jakis "tani" ubezpieczyciel. Jakby ktoś jeszcze z Wawy mi coś mógł doradzić bedę wdzięczny za każdą sugestię.

pozdro

wookie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę, że rozstrzał w składkach w Polsce jest ogromny. Ja w Lublinie za swojego Forka Sports 2.5X (produkcja: druga połowa roku 2007, w momencie ubezpieczania miał mniej niż rok i za to jakaś dodatkowa zniżka), z wykupioną amortyzacją i udziałem własnym płacę za cały pakiet AC/OC/NNW ok. 4000zł - w PZU

Oczywiście dla spokoju ducha wykupiłem DAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za swojego dupowoza płace równe 950 PLN ( OC+AC+NNW), firma dość znana HDI. wiem ze to tak nieładnie :) ale jakby co to w okolicach olsztyna moge pomoc przy znalezieniu fajnej oferty ubezpieczeniowej - wybór wśród kilku firm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...