Skocz do zawartości

Ubezpieczenie Subaru - dlaczego tak drogo???


Michał Bajorek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 297
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

mozna zrobic wycene samochodu przez rzeczoznawce z PZM on uwzglednia faktury ktore mu przedstawisz a jak nie masz faktur to wartosci podane przez Ciebie poparte wydrukami z allegro ile co kosztuje itp i w tedy wartosc w AC jest taka jak poda rzeczoznawca koszt to ok 250 pln przy najmniej w krakowie :mrgreen:

 

tak robimy przy ubezpieczaniu rajdówek i nie ma z tym problemu

 

nie mam pojecia jak to jest przy polisach internetowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz faktury na nieseryjne rzeczy to po co rzeczoznawca? Ubezpieczyciel robi zdjęcia zainstalowanych dodatków i po kłopocie. No chyba że chodzi Ci o dodatki których nie widać na pierwszy rzut oka tylko trzeba rozebrać pół auta to i pewnie lepiej do takiego rzeczoznawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz faktury na nieseryjne rzeczy to po co rzeczoznawca? Ubezpieczyciel robi zdjęcia zainstalowanych dodatków i po kłopocie.

 

Nie mam na wszystkie - w tym rzecz. Na szczęście mam faktury na te najmniej widoczne (np. Whiteline). Resztę widać. Ale tak, czy siak, bez jakiejś oceny się nie obejdzie - to wiem, bo przerabiam to właśnie kupując ubezpieczenie tradycyjnym sposobem. Pytanie, na które nadal nie mam odpowiedzi, to czy da się w zakup przez net jakoś wmontować rzeczoznawcę?

 

Po chwili namysłu zakładam, że raczej nie - te ubezpieczenia są pewnie dlatego tańsze, że są standaryzowane i przewidują tylko typowe sytuacje. A więc: standardowy wóz, w którym wszystkie dodatki są co najwyżej montowane przy zakupie z opcji dealerskich/fabrycznych, wszystko ładnie wypisane na fakturze zakupu i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po chwili namysłu zakładam, że raczej nie - te ubezpieczenia są pewnie dlatego tańsze, że są standaryzowane i przewidują tylko typowe sytuacje. A więc: standardowy wóz, w którym wszystkie dodatki są co najwyżej montowane przy zakupie z opcji dealerskich/fabrycznych, wszystko ładnie wypisane na fakturze zakupu i tyle.

Z tego co pamiętam, masz możliwość korekty zaproponowanej przez nich wyceny w górę lub w dół (są jakieś widełki, chyba +/- 10%).

Najlepiej przeczytaj OWU, są na stronach mBanku.

http://www.mbank.pl/indywidualny/ubezpi ... aminy.html

 

O, i tu coś jest:

http://www.mbank.pl/indywidualny/ubezpi ... we/#tabs=4

"Ubezpieczenie wyposażenia dodatkowego

Ochroną objęte jest wyposażenie dodatkowe zaznaczone przez Klienta w trakcie składania wniosku o ubezpieczenie do wysokości 10% sumy ubezpieczenia pojazdu"

Chociaż podejrzewam, że chodzi tu raczej o wyposażenie dodatkowe, które nie było standardem w danym modelu (przy ubezpieczeniu zaznacza się 'ptaszkami' wyposażenie pojazdu).

a jak wyglada sprawa zdjec samochodu ?? przy ubezpieczeniu przez net (oczywiscie mowa o AC ) wysyla sie zdjecia zrobione przez siebie ??

Przy składaniu wniosku przez internet jest informacja, że przed wysłaniem polisy MOŻE się z Tobą skontaktować ktoś od nich w celu oględzin.

U mnie się jeszcze to nie zdarzyło (3. ubezpieczenie), po 2-3 dniach dostawałem polisę mailem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam, to Allianz ma fajną ofertę na ubezpieczenie mieszkania w pakiecie z ubezpieczeniem samochodu. Po prostu ubezpieczasz mieszkanie i dzięki temu masz dodatkową zniżkę na samochód, chyba 5%.

W niektórych przypadkach może wyjść, że masz ubezpieczone mieszkanie za free, bo cena za polisę jest mniejsza niż kwota zniżki przy samochodzie

 

To jast opcja tylko dla wysoko ubezpieczonego mieszkania, byłam w Allianzie jak ubezpieczalam OBKa, nie mając żadnych zniżek na AC wyliczyli mi jakąś kosmiczną kwotę, a zniżka była tylko gdy składka ubezpieczenia mieszkania był powyżej 500zł.

 

Raczej nie, bo ja ubezpieczyłem tylko "mury" plus jakaś symboliczna kwota na wyposażenie, składka jest na pewno poniżej 200 PLN ( nie pamiętam dokładnie ile) i dlatego w połączeniu ze zniżką na auto wyszło mi, że jest właściwie za darmo.

 

No chyba, że coś się zmieniło przez ostatnie 11 miesięcy :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak wyglada sprawa zdjec samochodu ?? przy ubezpieczeniu przez net (oczywiscie mowa o AC ) wysyla sie zdjecia zrobione przez siebie ??

 

zawierasz umowę przez sieć, a ubezpieczyciel wysyła do Ciebie rzeczoznawcę, który tworzy dokumentację zdjęciową (fotki auta, kluczyków, papierów itp.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie, bo ja ubezpieczyłem tylko "mury" plus jakaś symboliczna kwota na wyposażenie,

 

W przypadku pożaru wypłacą ci coś?

 

Z tego co pamiętam, co mówił agent i co czytałem w warunkach to jak najbardziej szkody spowodowane pożarem są objęte ubezpieczeniem.

 

 

Przed chwilą dla sprawdzenia rozmawiałem z miłą Panią z AllianzDirect i wychodzi, że AC na moją Turbo Lodówkę wynosi 652 PLN :shock: , ale powiedziała, że w Direct nie ma tej zniżki za mieszkanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, na które nadal nie mam odpowiedzi, to czy da się w zakup przez net jakoś wmontować rzeczoznawcę?

 

Spotkanie z rzeczoznawcą Allianz

 

Klienci zainteresowani wykupieniem ubezpieczenia Autocasco zostaną poproszeni o spotkanie z naszym rzeczoznawcą, który dokona oględzin pojazdu i sprawdzi zgodność podanych informacji ze stanem faktycznym.

Nasz ekspert skontaktuje się z klientem w przeciągu paru dni od dokonania płatności i umówi się na spotkanie w dogodnym miejscu i czasie.

 

Rzeczoznawca sprawdzi w szczególności stan techniczny ubezpieczanego pojazdu, dowód rejestracyjny oraz wykona niezbędną dokumentację fotograficzną. Jeśli rzeczoznawca potwierdzi podane przez klienta informacje, wcześniej zapłacona elektronicznie polisa Autocasco stanie się aktywna. W przypadku pojawienia się niezgodności zwrócimy klientowi całość wpłaconej składki (lub raty) Autocasco.

 

Jedna rzecz mnie sie tutaj nie podoba - jesli PAN rzeczoznawca z jakiegos powodu "nie potwierdzi podanych przez klienta informacji", a zdazylismy juz wypowiedziec umowe OC (i automatycznie AC), to zostajemy z samym OC.

A jak wiadomo, w roznych firmach sa znizki, za wziecie OC i AC jednoczesnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam, co mówił agent i co czytałem w warunkach to jak najbardziej szkody spowodowane pożarem są objęte ubezpieczeniem.

Jakie szkody?

 

ja ubezpieczyłem tylko "mury" plus jakaś symboliczna kwota na wyposażenie

 

 

Skoro nie masz objętych stałych elementów mieszkania a symbolicznie wyposażenie, to w przypadku spalenia mieszkania, jeżeli nie zostanie naruszona konstrukcja twoje odszkodowanie również będzie "symboliczne".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Forumowicze,

 

jak w temacie. Chodzi oczywiście o ubezpieczenie wozu.

 

Zależy mi na czasie, dlatego potrzebowałbym kogoś operatywnego - przez trzy tygodnie broker ubezpieczeniowy nie mógł się ogarnąć z tym, czy mi będą mogli ubezpieczyć bez rzeczoznawcy, czy nie i teraz powoli robi mi się ciepło - szczególnie biorąc pod uwagę okres świąteczno-noworoczny.

 

Z góry dziękuję 8).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...