Skocz do zawartości

Ubezpieczenie Subaru - dlaczego tak drogo???


Michał Bajorek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 297
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mi najtaniej ( różnica ze 30 %) wyszło w LINK4 i Axa'ie. Jednak jestem w grupie najbardziej poszukiwanych kierowców, znaczy po 30-ce , żonaty dzieciaty dotychczas bezwypadkowy. Axa odpadła, mimo że była najtańsza , bo nie pozwolili mi obejrzeć ich biura. Biuro mnie nie interesowało, ale chciałem mieć papier w pół godziny po zgłoszeniu chęci posiadania takowego, gdyż ten papier chciał bank coby wypłacić kredyt, a to bylo potrzebne sprzedającemu coby dać mi samochód. Czyli w Axa'ie wszystko via Poczta Polska. LINK problemów nie robił. Mówiąc o różnicy w cenie ubezpieczenia mówię o pakiecie full - naprawa w ASO na nowych częściach , żadnych amortyzacji, jakieś dodatkowe ubezpieczenia na szyby. Jedynie gwarantowana suma ubezpieczenia kosztowałaby mnie nieprzyzwoicie dużo, choć rok wcześniej za sześcioletnią Lagunę za tą opcję chcieli jakąś stówkę. Jedyny niepokojący punkt ichniejszego regulaminu to to, że jak auto postanowi Ci się zjarać , to nie dostaniesz ani złotówki. Co innego jak jakiś zaprzyjaźniony dres Ci podpali - wtedy ok. Źródło uszkodzeń musi pochodzić z zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro idę zarejestrować mój nowy nabytek - OBK prod. 2003, I rej. 2004,

 

 

Zajmuję się zawodowo ubezpieczeniami. Z sentymentu do marki, właścicielom Subaru proponuję pakiet AC, OC, NW, ASISTANCE na całą Europę, UDZIAŁ WŁASNY i AMORTYZACJA zniesione, to znaczy, że w przypadku szkody, wypłata odszkodowania 100% wartości szkody, (nowe części), naprawa w serwisie autoryowanym. (Jeśli porównuje Pani oferty, to proszę zapytać Ubezpieczycieli o zniesienie udziału własn. i amort.) Składka? Co najmniej 20 % niższa od najtańszej oferty jaką się uda Pani znależć. Ponadto oferuję pomoc przy likwiacji szkód. Przedwczoraj ubezpieczyłem Forestera 2005 "full casco" na 75000zł za skladkę 2250zł (pełen pakiet za 2,5%) Mieszkam w Trójmieście mój tel. 601-93-58-47.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko PZU, nie warto szukać nikogo innego, co z tego, że może i taniej, PZU nie kombinuje przy wypłacie odszkodowań - bez żadnych problemów można wszystko załatwić. Najgorsze przejścia miałem z WARTĄ - polecam PZU !

 

PS OUTBACKÓW i tak nie kradną :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz jestem w Allianz Direct. Było najtaniej za pełen pakiet. Wtedy jeszcze nie było CU. Poprzednio byłem w Link4. Było ok, obyło się bez szkód :lol:

A tak poważnie - jeśli masz wątpliwości to zadzwoń do autoryzowanego blacharza, który będzie (odpukać) naprawiał w razie czego. Ja tak zrobiłem z Link4. Powiedzieli, że naprawy beż żadnych problemów. Z CU nie miałbym oporów. Jeśli są najtansi i oferta jest porównywalna (uwaga, diabeł może tkwić w szczegółach) to bym brał.

PZU, Warta, etc to według mnie przeżytek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

apal, rozumiem, że jesteś nową Forumowiczką i interesujące Cię tematy wydają Ci się na tyle ważne, by otwierać nowy wątek, ale prosiłbym Cię o sprawdzenie najpierw, czy takiego wątku już nie ma. Szczególnie, że nietrudno założyć, że na Forum Subaru, a więc generalnie drogiej marki i o podwyższonym ryzyku, taki temat już się pojawiał...

 

Zamykam i zaraz przekleję do istniejącego wątku.

 

[EDIT] Przeklejone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko PZU, nie warto szukać nikogo innego, co z tego, że może i taniej, PZU nie kombinuje przy wypłacie odszkodowań - bez żadnych problemów można wszystko załatwić. Najgorsze przejścia miałem z WARTĄ - polecam PZU !

Ja mam forka ubezp. w PZU max. zniżek full pakiet, zniesione udziały, wartość auta 41 tyś. składka 2.300 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko PZU, nie warto szukać nikogo innego, co z tego, że może i taniej, PZU nie kombinuje przy wypłacie odszkodowań - bez żadnych problemów można wszystko załatwić.

Nie ma takiego towarzystwa, ktore by nie kombinowalo. PZU stosunkowo ma najnizszy procent kombinacji na ilosc likwidowanych szkod, ale liczbowo moze to byc wiecej, niz wszystkie inne razem wziete ;-) Dlatego warto miec zaprzyjaznionego prawnika, albo wykupiona ochrone prawna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajmuję się zawodowo ubezpieczeniami.

To prosze, wytlumacz mi, dlaczego za Jeepa Grand Cherokee wartego 65000PLN placilem 2500PLN, a za Sti o tej samej wartosci, o ok. 40% wiecej?

Z czego to wynika?

Składka? Co najmniej 20 % niższa od najtańszej oferty jaką się uda znależć

Oj, bede Ciebie trzymal za slowo!

pełen pakiet za 2,5%
W PZU?!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mam dobrą wiadomość dla posiadaczy Imprez GT Turbo. Wartość w katalog poszła do góry (o jakieś 8 tysięcy do góry w stosunku do zeszłęgo roku), po tym jak jakiś czas temu pokazaliśmy że za cenę w katalogu nie kupi się w idealnym stanie samochodu. Co ciekawe WRX 2002 jest w cenniku tylko 3 tys. droższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg Link 4 wartość mojego samochodu jest taka sama jak dwa lata temu kiedy go ubezpieczałem? Czyli nie traci na wartości?

Traci. To link4 dyma ubezpieczajacych - wiadomo, ze wyzsza wartosc, wyzsza skladka!

Krzysiek_WAWA napisał/a:

Co ciekawe WRX 2002 jest w cenniku tylko 3 tys. droższy.

 

A to akurat nie dziwne

Jak dla kogo! :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mam dobrą wiadomość dla posiadaczy Imprez GT Turbo. Wartość w katalog poszła do góry (o jakieś 8 tysięcy do góry w stosunku do zeszłęgo roku), po tym jak jakiś czas temu pokazaliśmy że za cenę w katalogu nie kupi się w idealnym stanie samochodu. Co ciekawe WRX 2002 jest w cenniku tylko 3 tys. droższy.

Forka turbo z reguly dobrze wyceniaja - oprocz bodajze Cigny - tam wzieli, jako auto terenowe =)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ostatnio i mnie dopadł temat ubezpieczenia samochodu - totalne szaleństwo. Bo jak można nazwac kilkukrotne :shock: różnice pomiędzy poszczególnymi ubezpieczalniami. Sprawdziłem PZU, Allianz, Warta, Liberty i Axa.

Najtaniej wyszła AXA i tam się ubezpieczyłem, widocznie najbardziej im odpowiada profil mojej osoby.

Cena za Forysia 06 - 2300 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena za Forysia 06 - 2300 zł

to tanio, bo jak ubezpieczłam swojego OBK (prod. 2003, I rej. 2004, MY04) to rozstrzał cenowy był od 3500 do ponad 7000 :shock:

tyle tylko, że zniżki na AC nie mam :cry: , bo do tej pory nie kupowałam AC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie wyszło poniżej 2000 zł i prawdę mówiąc nie czytałem OWU. Za dużo tego, a nie wiem na co zwrócic uwagę. Wydaję mi się , że cena jest wystarczająco atrakcyjna aby na pewne kruczki z OWU przymknąc oko :smile:

http://www.axa.pl/ubezpieczenia/_files/ ... ad2007.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie wyszło poniżej 2000 zł i prawdę mówiąc nie czytałem OWU. Za dużo tego, a nie wiem na co zwrócic uwagę. Wydaję mi się , że cena jest wystarczająco atrakcyjna aby na pewne kruczki z OWU przymknąc oko :smile:

http://www.axa.pl/ubezpieczenia/_files/ ... ad2007.pdf

Tak na szybko przejrzalem OWU i rzeczy, na ktore nalezy zwrocic uwage:

1. Jesli nie wykupiles dodatkowo ubezpieczenie ryzyka od kradziezy, to AC tyczy sie tylko zniszczenia lub uszkodzenia pojazdu wskutek zdarzen opisanych w OWU

2. Jesli nie wykupiles dodatkowo ubezpieczenia na terenie Europy, to AC od zniszczenia i uszkodzenia pojazdu obowiazuje tylko w Polsce

3. Oprocz dodatkowego ubezpieczenia od kradziezy mozna jeszcze wykupic ubezpieczenie od kradziezy w Europie (bez bylych krajow ZSRR, ale to akurat norma wszedzie) - bez tego, tylko w Polsce

4. Jesli nie wykupiles udzialu wlasnego, to niestety odszkodowanie bedzie w razie szkody pomniejszone o jego wysokosc

5. Wyglada na to, ze w AXA nie maja czegos takiego, jak amortyzacja czesci (w wiekszosci TU amortyzacja jest, ale mozna ja wykupic), ale za to patrzac po OWU z calym sercem sie przykladaja do rozporzadzenia ministra odpowiedniego co do uzywania "części zamiennych o porównywalnej jakości, dystrybuowanych w sieciach funkcjonujących poza siecią oficjalnego producenta lub importera pojazdu" z nieciekawym zastrzezeniem: "W przypadku braku w powyższych sieciach części zakwalifikowanych do wymiany ceny dla potrzeb wyceny ustalane są w oparciu o ceny producenta z zastosowaniem

współczynnika urealnienia cen w wysokości 0,7" =(

 

p.s. btw, ze sie spytam - te 2000 zl, to za samo AC z 60% znizkami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...