Skocz do zawartości

Ubezpieczenie Subaru - dlaczego tak drogo???


Michał Bajorek

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, ale zauwaz, ze Subaru Forester wystepuje tylko i wylacznie w sekcji samochody terenowe. Imprezy, Justy i inne Legacy znajdziesz zas w sekcji samochody osobowe. Tutaj masz ukryty wlasnie magiczny przelicznik.

Raczej nie, kwota od wartości wychodzi podobnie jak dla Legacy - oba mają zbliżoną wartość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 297
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A majac mniej niz 25 lat ... nie ubezpieczysz subaru. Po prostu Ci odmowia.

A w Polsce ubezpieczysz ;) Ale się za to nieźle płaci. Ja dałam 7 tys ubezpieczenia za mojego samochoda :neutral:

To chyba masz 400% zwyżki? :twisted:

Gdzie można tak tanio ubezpieczyć? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w koncu kupuje za granica, jednak rabaty mnie skusily :cool:

wiec oczywiscie faktura netto, w pl vat, akcyza, itd. jak wiec z ubezpieczeniem? bo tego problemu sie nie spodziewalam...

Powinni ubezpieczyć Ci brutto. Nie wiem jak to się ma z fakturą z zagranicy i czy ona jest do końca wyznacznikiem wartości auta do podstawy ubezpieczenia- myslę, że coś tu nie gra, jak chcesz to napisz do mnie na PW i opisz to dokładnie, zadzwonie jutro po znajomkach z tej branży i się dowiem. Na mój gust możesz go ubezpieczyć jako auto sprowadzone z zagranicy wg wartości eurotaxu i nie okazywać faktury agentowi - nic mu do tego. Ubezpieczy bez łachy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli VAT odliczasz, to netto; jeżeli nie, brutto.

Ale to nie ciężarówka jak mniemam (nawet wiem) :twisted:

 

Nieszkodzi, przy osobówce tez odliczasz VAT ( 6000) i to juz kwalifikuje że ubezpieczenie jest od wartości netto, i uważam że ma to sens i wymierne korzyści, bo : płacisz mniejsza składkę o 22%, a jeżeli wystąpi szkoda dostajesz faktury i odliczasz 22% VAT. Ubezpieczyciel wypłaca równiez wartość netto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale zauwaz, ze Subaru Forester wystepuje tylko i wylacznie w sekcji samochody terenowe. Imprezy, Justy i inne Legacy znajdziesz zas w sekcji samochody osobowe. Tutaj masz ukryty wlasnie magiczny przelicznik.

 

 

Olleo - chyba coś Cię w rybę robią. Ja ubezpieczałem (jak już tu pisałem) w Hestii i tam nie było takiego problemu. Może poszukaj innego ubezpieczyciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli VAT odliczasz, to netto; jeżeli nie, brutto.

Ale to nie ciężarówka jak mniemam (nawet wiem) :twisted:

 

Nieszkodzi, przy osobówce tez odliczasz VAT ( 6000) i to juz kwalifikuje że ubezpieczenie jest od wartości netto, i uważam że ma to sens i wymierne korzyści, bo : płacisz mniejsza składkę o 22%, a jeżeli wystąpi szkoda dostajesz faktury i odliczasz 22% VAT. Ubezpieczyciel wypłaca równiez wartość netto.

Możesz ubezpieczyć wtedy też od brutto - przy szkodzie całkowitej ma to sens, przy mniejszych nie specjalny z tym,że zawsze likwiduję szkodę za sumy niższe niż te jakie mi wypłacają ubezpieczalnie więc może nie do końca jest to bez sensu, ja takie auta ubezpieczam od brutto jednak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakladajac, ze nie masz znizek, mieszkasz w Wawie, masz ok. 40 lat, a samochod jest z srednim wyposazeniem, to jakies 15000 za AC+OC+NW w Allianz przez internet.

Policz sobie jeszcze na www.axa.pl i www.link4.pl (choc nie wiem, czy ten ostatni nie liczy tylko OC), to bedziesz mial przeglad.

 

Ale pewnie wyjdzie ci znacznie korzystniej - ze znizkami, lub w pakiecie.

 

[EDITET]

 

Zakladajac, ze mieszkasz na zadupiu, masz 60% znizek i powyzej 36 lat, to skladka juz wychodzi 4336 zl =)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jutro idę zarejestrować mój nowy nabytek - OBK prod. 2003, I rej. 2004,

muszę go więc ubezpieczyć i interesuje mnie full pakiet.

Rozstrzał cenowy między kilkoma ubezpieczalniami jest co najmniej dziwny - najtaniej jest w CU direct.

Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z tą firmą?

 

A! muszę dodać, że do tej pory nie miałam AC.

 

Pomóżcie

:grin:

 

ps. skorzystałam już w opcji szukaj, ale nie ma nic aktualnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi o dziwo wyszlo najtaniej w PZU (jesli nie liczyc jakichs dziwnych malych TU, w ktorych AC nie obejmuje kradziezy, wypadki tylko w kraju i dodatkowo z amortyzacja i 30% udzialem wlasnym).

 

p.s. zawsze czytaj OWU AC - najlepiej porownywac z OWU z PZU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywałam oferty m. in. z Allianz'a, PZU, Liberty Direct i CU Direct.

Do tej pory korzystałam z Allianz'a, ale z subarkiem to tam wychodzi najdrożej. Nie mam pojęcia jak w praktyce sprawdzją się ubezpieczenia "na telefon". W commercialu to nowość, ale chyba inna jakość niż link4 :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłam,

wychodzi najdrożej :shock:

chyba jutro chwycę za telefon...

nie żebym była skąpa - w końcu mam super wózek, kóry, jak wiadomo, oszczędny nie jest, ale konkurencja na rynku ubezpieczeń jest spora.

Różnica 100% ceny to chba niemało :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...