Skocz do zawartości

Pakowny, niezawodny samochod na roadtrip dla pary


Than_Junior

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowne forum :)

Kolega z pracy idzie za miesiac na "sabatical" ze swoja narzeczona i chca sie pokrecic po Europie poludniowej samochodem. Problem w tym, ze narazie zadnego auta nie maja. Wymagania w sumie sa niezbyt wygorowane:

 

- koszt ok 10.000EUR, w zaleznosci od stanu i wyposazenia moze byc tez do 15.000EUR

 

- ma sie nie psuc, bo nie chca tracic cennego czasu szukajac warsztatu w Portugalii czy Hiszpanii

 

- ma byc pakowny i z hakiem holowniczym czyli nadawac sie do przewozu rowerow. Rozwazali nawet Busa z kuchenka gazowa...

 

- mocy nie musi byc duzo, akurat tyle, zeby bez problemu moc jechac z bagazami i rowerami (~140KM)

 

 

 

Jasne, ze juz mu zasugerowalem jedyna sluszna marke ;) Ale zeby nie byc zbyt tendendcyjnym obiecalem mu zlozyc rowniez inne propozycje. Co mozecie zasugerowac? Golfa Variant? Avensis kombi? Jakie przebiegi przy konkretnym modelu mozna uznac za akceptowalne?  Bede wdzieczny za sugestie, najlepiej oparte na wlasnym doswiadzeniu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subaru Forester XT nie ma lepszego auta niezawodnego , nawet pakowny , rowery można postawić na dachu, hak jest lub można zamontować!

Druga opcja Honda :D ja tam wole te szybkie , ale są wolniejsze i baaaardzo pakowowne i niezawodne!

Więcej nie ma już nic ! :P

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym poszedl chyba w jakiegosvana... Typu vito czy previa.. Zawsze mozna nadmuchac wyro i przespac sie w samochodzie na brzegu plazy :D kuchenke gazowa kupia za przyslowiowa dyche w sklepie z rzeczami na camping ;)

 

https://www.google.co.uk/search?q=toyota+previa&oq=toyota+previa&aqs=chrome..69i57j0l3.4257j0j4&client=ms-android-huawei&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8#q=toyota+previa+bed&imgdii=89DTqTS27Ff5mM%3A%3B1e3C58XQHevOMM%3A%3B1e3C58XQHevOMM%3A&imgrc=1e3C58XQHevOMM%3A

 

W previ w sumie nawet dmuchac lozka nie trzeba :D

Edytowane przez boorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy ma vito 2.3 benzyna jak dobrze pamietam i wlasnie smiga sobie po uk i europie ciagajac rajdowke juz pare lat... Jest troche rdzy, ale wszystko mu sie jeszcze nie zepsuło :D dokkerem na drugi koniec europy? No niby tez można, ale ja wybralbym zdecydowanie cos bardziej komfortowego Dacia to mozna do miasta obok wyskoczyc... Czasami. Choc w sumie mialem okazje tylko byc wozonym loganem, byc moze cos sie zmienilo

Edytowane przez boorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za te pieniądze można kupić dacię nówkę z salonu. Dustera albo logana MCV. Będzie gwarancja, oszczędny silnik i w ogóle super. Jak 15k to i na 4x4 starczy. Byle nie diesel.

 

Edit. Widzę,że był ktoś z Dacia szybszy. Sabbatical to pewnie rok wolnego. Auto nie musi być szybkie. W tym czasie świat można objechać.

Edytowane przez Alfik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro rozważali busa, to może kamperka jakiegoś małego? Za dwa-trzy tysiące euro, a może nawet i mniej, można trafić np. Mitsubishi L300 - dwa razy Rajd Finlandii takim obskoczyliśmy. Mułek na kółkach normalnie, ale ile radochy z samej jazdy nim było! :) A ile kasiory by zaoszczędzili na zakupie, którą można wykorzystać na jeszcze więcej podróżowania. Samochód do bólu prosty. Nasz zaczął zamulać gdzieś w okolicach Tampere. W ASO Mitsubishi przyszedł wiekowy pan, posłuchał, popatrzył, wyczyścił gaźnik, poczęstowali kawą/herbatą, skasowali chyba 110 euro, z czego chyba 30 kosztował jakiś środek, co nam wlali, życzyli udanej podróży i heja - po godzinie był jak nowy. :)

 

Coś takiego mam na myśli: 

 

7649612458_4a5774dfe1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie widze sensu kupowania busa czy campera. Lepiej zwykle auto i zabrac namiot, w koncu jada do cieplych krajow. Busa i tak nie mozna na dziko parkowac, a za miejsce z na postoju z dostepem do wody i ubikacji tez trzeba zaplacic. Dodatkowo moga sobie co jakis czas poszkukac pokoju z dostepem do kuchni i lazienki na Airbnb. Jakis strasznie pakowny tez nie musi byc, w koncu ludzie podróżują z plecakiem albo na rowerze.

Zwykle auto mniej spali, daje wieksza przyjemnosc z jazdy i zmiesci sie w ciasnych ulicach południowo europejskich miasteczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Południowa Europa to pojęcie dość szerokie. Bo to i Hiszpania i ... Albania. ;)

 

W tym drugim przypadku dobrze byłoby, żeby auto miało przynajmniej odrobinę większy prześwit i ew. 4x4.  W sumie taki Duster byłby niegłupi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej kasie chyba wziąłbym nową Dacię. Pomyślałbym o Logdy - bardzo duże auto, a za 57 000 zł mamy wersję Stepway, która dodatkowo fajnie wygląda i jest sensownie wyposażona. 

 

http://www.dacia.pl/media/cenniki-2014/att6a8f2ac877974b90b87b9150a02b1566/AM15_LDG.pdf 

 

Ciut tańszy jest Dokker - również w wersji Stepway:

 

http://www.dacia.pl/media/cenniki-2014/attafaf1ba8f8c947e18ec328c820aeab51/AM15_DOP2.pdf

 

Albo coś w czym jestem absolutnie zakochany:

 

http://stock.fiat.pl/12937/fiat-500l-trekking-trekking-14-t-jet-16v-120-km?marka=fiat&model=500l&sortowanie=od-najtanszej&pokaz=10&strona=3&opened=0&adv=0

Edytowane przez Jachu93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dacia... drodzy, ta para jedzie w radosną podróż i ma zamiar cieszyć się życiem a nie wymiotować  codziennie rano przed tym jak wsiądzie do samochodu :D

 

(Tak, budżetowo i technicznie super auto i rozsądne ale no wg mnie brzydal)

  • Lajk 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rany ale dużo ciekawych propozycji! :)

Dacia to może byc faktycznie dobra opcja... Zdecydowanie mu zasugeruje! Jakieś duże campery itd raczej odpadaja, auto ma - jeśli sie sprawdzi - ewentualnie pozostać potem na codzień. Stąd raczej w kierunku kombi, ewentualnie małego SUV idzie.

A co ze Skodą? Albo Seatem? Jakoś tak mam wrażenie ze w Hiszpanii seat nie bedzie sie rzucał w oczy za bardzo jako auto turystyczne...

A to za OBK to najlepsze rozwiazanie to nie ulega watpliwości, ale tak jak mowię - nie chce żeby to byla jedyna moja propozycja bo wtedy pewnie sprawie wrażenie skrzywionego :P

Edytowane przez Than_Junior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie wydaje Ci się, że ten samochód ma za małe koła w proporcji do nadwozia? Żeby nie było, nie jestem zwolennikiem wielkich felg, ale tutaj to wygląda niemal karykaturalnie. A szkoda, bo samochód poza tym ma styl, który rozumiem, że może się podobać. Na pewno nie jest nudny.

 

A nowa Dacia to chyba wcale nie jest zły pomysł, choć podobno mają one problemy z zabezpieczeniem antykorozyjnym, co może być ważne jeśli samochód ma zostać na dłużej w rodzinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam na stanie coś fajnego.

jedzie jak osobówka, spanie dla 2 osób ma, nawet kuchenkę i zlew;)

 

 

 

Że co!? :o hahaha to żeś mi ćwieka zabił :D Coś pięknego! To samoróbka, czy można było coś takiego kupić?

Edytowane przez Jachu93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...