Skocz do zawartości

Wybuchający silnik w Outbacku 2.0 Diesel


karlin

Rekomendowane odpowiedzi

Moj pierdek dojechał. Teraz sprawdzę czy dojedzie do dwustu a potem do trzystu.A ta rześką Toyota to się najpierw przejdź to z Twojego zdania zniknie słowo rześkie.

 

Przejechałem się. I? Zdecydowanie na + w porównaniu z 1.2 turbo w Peugeocie 308. Znajdź mi w samochodzie nadającym się dla handlowca benzynę bez turbo z taką mocą. Porównuje do innych benzyn. Wybór niewielki: 1.0, 1.2, 1.4. Szału nie ma. Handlowiec ma się przemieszczać z pkt A do pkt B a nie mieć fun z jazdy.

Edytowane przez Czarne_Koronkowe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest jeszcze XV 1.6. ;)

Zgadza się. Ale różnica już sięga 16-20 tys zł :-( A do tego w tej wersji XV z manualem jest tylko 5 biegów. A to robi różnicę w trasie. Nie zrozumcie mnie źle - nie twierdzę, że w ogóle nie ma takich aut. Jak widać to i tam coś się znajdzie.

Edytowane przez Czarne_Koronkowe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc nawet nie brałem jej pod uwagę. Miałem gdzieś z tyłu głowy, że to drogi samochód. Niestety Mazda 3 nie występuje w wersji kombi, a dla mnie było to kluczowe.. Do tego w podstawowo-przyzwoitej konfiguracji dalej wychodzi 10-15.000 więcej.

Edytowane przez Czarne_Koronkowe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kia Ceed 1,6 135KM. Pod koniec zeszłego roku kupiłem jedną do firmy za 65100 z nawigacja,czujnikami,kamera cofana,dwustrefowa klima, regulowane wspomaganie w 3 trybach i tempomat. Dla handlowca lub kierownika niższego szczebla super auto w super cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla handlowca lub kierownika niższego szczebla super auto w super cenie

 nie tylko dla handlowca ale  w wersji kombi dla rodziny. Dobry znajomy od 2 lat taka jezdzi wlasnie w tym mocniejszym dieslu - auto prawie nic nie pali i jest kompletnie bezobslugowym dieslem. Kia czy Hundai to naprawde niezle auta oczywisice jezeli tylko ego przeboleje ze na masce nie ma gwiazdy/gwiazdek czy koleczek :)

Edytowane przez Karas
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kia Ceed 1,6 135KM. Pod koniec zeszłego roku kupiłem jedną do firmy za 65100 z nawigacja,czujnikami,kamera cofana,dwustrefowa klima, regulowane wspomaganie w 3 trybach i tempomat. Dla handlowca lub kierownika niższego szczebla super auto w super cenie.

Całkiem nieźle! Ja też dałem za Aurisa ok 65.000 ale bez nawigacji i chyba tempomatu nie ma. Czujniki dali mi gratis, klima jest dwustrefowa, kamera jest.

Ile pali tak kijanka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

to uczucie gdy diesel brzmi bardziej jak boxer subaru niż twój WRX :(:cry: :cry:

taki urok FA Dit . Olej dzwiek masz nowoczesny i  bezawaryjny motor w swoim aucie o którym większość zgromadzonych tu użytkowników wręcz sni po nocach :) .

 

 

Nie wiem co jest fajnego w Ceed. Jeździłem kombi 1.6 przez 3 miesiące i nie chciałbym tego za darmo.

nic nie jest fajnego , jest do bólu zwyczajnym, nudnym i nie dajacym frajdy z jazdy autem  ale kompletnie bezawaryjnym i bezobsługowym. Gdybyś ze swoim Xt'kiem caly czas siedzial w serwisie to szybko zmieniłbyś zdanie. Głównym zadaniem auta ( przynajmniej dla mnie)  jest bezpieczne i bezawaryjne przewiezienie kierowcy z punktu A do B a nie pierdzielenie sie w serwisy, dpf'y, zalewanie jakiegos szitu do paliwa zeby silnik nie klekotał czy zamartwianie sie czy wrócę na wlasnych kolach do domu czy na lawecie z pękniętym walem. Oczywiscie ty masz Xt'ka wiec rozumiem twoja nie chcec do ceed'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadanie XT nie ma nic tutaj do rzeczy. Po prostu jeździłem tym autem przez trzy miesiące jako zastępcze(miało ok. 10 tys. przebiegu) i zwłaszcza w trasie jeździło się bardzo słabo i przy prędkościach ok 120km/h myślałem, że się rozpadnie, a była to już jakaś droższa wersja ale posiadałem jeszcze Civica ufo 1.8 i wolałem tym jeździć niż Ceedem.

A czy jest bezawaryjne zwłaszcza robiąc dużo km to nie wiem bo były na firmie dwa Ceedy i po niespełna roku rozpadło się zawieszenie i oczywiście ta super 7 letnia gwarancja nie obejmowała prawie nic oprócz budy :) a Corolle/Aurisy jeździły bez problemów na tych samych trasach ale to nie jest temat o KIA więc koniec OT.

Edytowane przez Kukson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Honda to 100razy lepsze auto niz ceed -tez mialem i bylem bardzo z niej zadowolony

 

 

A czy jest bezawaryjne zwłaszcza robiąc dużo km to nie wiem bo były na firmie dwa Ceedy i po niespełna roku rozpadło się zawieszenie i oczywiście ta super 7 letnia gwarancja nie obejmowała prawie nic oprócz budy

ja akurat z ceedem mam zupelnie inne doswiadczenia ale i tak koszt naprawy zawieszenia  amorkow czy jakis tulejek ma sie ni jak do kosztow naprawy wymiany walu czy dpf'a w sbd. Koniec ot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze dobrze, zbaczamy z tematu! Komu w tym tygodniu silnik wybuchl w outbacku diesel?

 

 

Wczoraj byłem w pewnym znanym zakładzie obróbki silników i stał następny:

 

post-8228-0-45129100-1457501567_thumb.jpgpost-8228-0-02013700-1457501588_thumb.jpgpost-8228-0-22695200-1457501611_thumb.jpg

 

dla mnie wygląda jak po "wybuchu"  :toobad: .

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...