Skocz do zawartości

Bagażnik rowerowy na klapę Forester 2015


Warthog

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Czy ktoś z forumowiczów spotkał tańszą od oryginalnej (1900 zł), dostępną w 2-3 tygodnie alternatywę dla oryginalnego bagażnika rowerowego na klapę do Subaru Forester IV? Idealny byłby taki na 3 rowery.

 

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie bardziej praktyczny jest bagażnik na hak. Woziłem na haku 3 rowery golfem i teraz zamawiając forestera jedynym koniecznym dodatkiem jest hak, który będzie mnie kosztował 1000zl. Bagażniki rowerowe na hak można używyki w dobrym stanie kupić za parę stówek.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam patent na hak. Kiedyś woziłem rowery na dachu, teraz mam platformę na hak i uważam, że to optymalne rozwiązanie - jedyną wadą są koszty. Podpisuję się pod wszystkim, co napisał autor poniższego wątku:

 

http://forum.subaru.pl/index.php?/topic/44681-przwóz-rowerów/?p=1524681

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Wiozłem kiedyś na takim bagażniku rowery. Jakoś do mnie on nie przemawia. Porysował mi klapę i zderzak... Jak już to rowery na dach, albo na hak. Żeby klapę zabezpieczyć by trzeba tam jakaś folie nalepić. Na kolejny wypad już pożyczyłem platformę na hak. No i jeszcze jedna niedogodność, do bagażnika nie zaglądniesz. Jedynie przez kanapę. Daj już sobie ten zderzak podciąć i załóż hak. Jest wygodniej i bezpieczniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Uniek SI napisał:

Hak to rzezba ze zderzakiem, a nie chce oszpecac auta.

Forester musi mieć  hak bo inaczej jest ułomny. Jeśli wydaje Ci się że podcięcie na hak szpeci auto, to masz rację, wydaje Ci się. 

Tego wogóle nic a nic nie widać. Jeżdżę z hakiem wpietym cały czas i rowerów nie wyobrażam sobie wozić na klapie. Z taka platformą możesz jechać 200 na godzinę i rowery nie spadają.  Sprawdzone:)

0021.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak działa ten potentat?

 

Zakładanie rowerów na dach, to katorga w normalnym samochodzie a co dopiero w forku. Jak trzeba włożyć cztery rowery, to katorga poczwórna. I nie mam na myśli tylko procesu wrzucenia rowerów na dach. Jak się dba o sprzęt, to trzeba rowery jeszcze odpowiednio poustawiać względem siebie, poprzesuwać, żeby nic się nie obcierało i nie obijało. Trwa to wieki i gimnastyka dla kręgosłupa konkretna.

Do tego trzeba dodać wszelkie niedogodności związane z ciężkim i wysokim ładunkiem na dachu.

Kiedyś tak jeździłem i wydawało mi się że tak ma być. Odkąd doświadczyłem „luksusu” wożenia na haku nie wrócę do bagażnika dachowego.

Montaż jest szybki i wygodny a jedzie się tak, jakby tych rowerów w ogóle nie było.
 

Co do uchwytu na klapę, to nie stosowałem ale jakoś do mnie nie przemawia wieszanie 50 kg w miejscu do tego nie przystosowanym i to jeszcze bez konkretnych solidnych punktów montażowych.

 

@Warthog może lepiej przeznaczyć budżet na montaż haka a platformę wypożyczyć?

Wszystko zależy od tego jak często będziesz woził rowery.

Edytowane przez spawalniczy
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To masakra jakaś jest ten bagażnik. Przecież to odpadnie od siły wiatru.  Jak nie odpadnie to na pewno poniszczy tą delikatniunią klapę i ten ultracieniuteńki lakier.

 

No ale dobra .To teraz przejedź się z tym rowerem, albo najlepiej z dwoma, nad morze, Ajedynką i z  powrotem i wyślij nam fotki jak rozległy jest rozmiar uszkodzeń klapy i lakieru. Tylko módl się żeby to komuś na masce nie wylądowało.

 

Tam jakaś przyssawka spoczywa u góry na tej plastikowej owiewce?

Czy sobie zdajesz sprawę jakie siły gnace tam bedą działały przy tak zamocowanym rowerze? Jak to puści, to te plastikowe zaczepy odlamią się i to wszystko odleci.

Może nie jedź lepiej, zastanów się jeszcze, przemyśl to, napij się..

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia dodałem jedynie poglądowo.

Nigdy z tym bagażnikiem nie jeździłem :) został zamontowany jedynie do zrobienia zdjęć do ogłoszenia na OLX bo Forek lepiej się prezentował niż Mercedes kombi z 2001 roku z lekko podrdzewiałą tylną klapą (taka bolączka :) ).

Z tym bagażnikiem jeździł mój brat wiele lat z dwoma rowerami i bardzo sobie chwalił. Oczywiście trzeba pamiętać, że jest on z tyłu i najzwyczajniej w świecie nie można szaleć a po prostu przemieszczać się dostojnie z punktu A do B.  Z pozycji każdego sedana widać tablicę rejestracyjną.

 

Rower ze zdjęcia z kołem 29 spokojnie wchodzi do środka Forestera także na co komu bagażnik :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.04.2020 o 10:39, ewemarkam napisał:

Wystarczy takie coś, Rower nie waży więcej jak 15-16 kg. No chyba że zjazdówka to może 20kg. Z tym patentem jest łatwiej.

 

https://8.allegroimg.com/s512/0371ee/aedad3694c37896cca34c0ea46f8/Schodek-na-dach-pojazdu-Stopien-Szczebel-Stopka

A co to za dziwny pedał? Co to robi ? 
 

Jeden lub dwa rowery można spokojnie na dachowym wozić, obecne bagażniki się szybko otwiera i zamyka więc to nie problem. Gorzej jak ktoś ma 3 lub 4 

Bagazniki na klapę podobno strasznie niszczą samochód

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...