Skocz do zawartości

ile wam pali ?


madmax3

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Mój rekord to 9.5l na trasie ale zauważyłem ze na trasie ciężko jest mi spalić więcej niz 12l , a miasto to już inna bajka. Rozbieżności jest spora bo od 13l do 20l przy bardzo ciężkiej nodze.

 

Fajnie, tylko średnio wiadomo czym zrobiłeś taki wynik :)

Edytowane przez monsieurboxeur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny test - Warszawa - Berlin i z powrotem. Ponad 12. W Polsce było w zakresie bezmandatowym, w Niemczech na małym kawałku bez ograniczenia było szybciej. Natomiast jak na ograniczeniu 80 jechałem 80 przez 10 km i skasowałam licznik, to komp pokazał 6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mój rekord to 9.5l na trasie ale zauważyłem ze na trasie ciężko jest mi spalić więcej niz 12l , a miasto to już inna bajka. Rozbieżności jest spora bo od 13l do 20l przy bardzo ciężkiej nodze.

 

Bywam w Ostrowcu u rodziców w weekendy, pozdrowienia :) , tam mi każdy samochód pali mniej niz w Lublinie, bo nie stoję w korkach, nie wiem jak jest na tygodniu. Ogólnie mało Subaraków w Ostrowcu się widuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mój rekord to 9.5l na trasie ale zauważyłem ze na trasie ciężko jest mi spalić więcej niz 12l , a miasto to już inna bajka. Rozbieżności jest spora bo od 13l do 20l przy bardzo ciężkiej nodze.

Fajnie, tylko średnio wiadomo czym zrobiłeś taki wynik :)

Subaru Baja 2.5 sssaczus

 

Mój rekord to 9.5l na trasie ale zauważyłem ze na trasie ciężko jest mi spalić więcej niz 12l , a miasto to już inna bajka. Rozbieżności jest spora bo od 13l do 20l przy bardzo ciężkiej nodze.

Bywam w Ostrowcu u rodziców w weekendy, pozdrowienia :) , tam mi każdy samochód pali mniej niz w Lublinie, bo nie stoję w korkach, nie wiem jak jest na tygodniu. Ogólnie mało Subaraków w Ostrowcu się widuje

Jeżdżę również po Katowicach dlatego spalanie po mieście napisałem w dużym przedziale. Ja również pozdrawiam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.0 STI takie średnie spalanie w cyklu mieszanym to 12,7L/100

sprawdzone na dwóch pełnych zbiornikach, bez jakiegoś chorego oszczędzania, ale też zgodnie z ograniczeniami prędkości 50, 70, 90, 100, 140/h

uważam, że próby "schodzenia w dół", "głaskanie pedału gazu", żeby oszczędzić może litr na setkę-według mojej oceny-nie mają sensu

to co zaoszczędzę od poniedziałku do czwartku dojeżdżając do pracy, da się roztrwonić w zastraszającym tempie w kilkanaście minut i na koniec pod dystrybutorem i tak wychodzi 12,7L/100

dlatego jeżeli ktoś planuje kupno subaraka i czyta to forum, to z takimi właśnie kosztami paliwa trzeba sie liczyć ;)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STi '11 czyli 2.5T po roku wyszła mi średnia 12 l / 100km, ale od kiedy go mam to dziewczyna w ciąży, a teraz maleństwo na pokładzie więc śmigamy 'rozsądnie' co nie znaczy że wszyscy nas wyprzedzają :biglol:

 

2.0 mi więcej paliło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

uhh mi po mieście pali 13,6 l przy normalnej jeździe.. 2.0 wolnossak  aż dziwne. 

Ostatnio dostałem zastępczą Imprezę 2.0 MY07. Po mieście przy podobnej dynamice i warunkach jak w OBK wyszło 13,87/93 km,czyli w zasadzie 15 litrów na setkę (OBK zamknąłby się w 14 litrach). Na trasie Bielsko-Biała-Gliwice-Bielsko-Biała spalanie było na bardziej akceptowalnym poziomie 9,8 l/100 km (w OBK wyszłoby o litr mniej). Wielkie było moje zdziwienie, że lżejsze i bardziej opływowe auto żłopie na potęgę.  :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś podejrzanie mało wyszło...

 

Podczas jazdy z Niemiec wyszło też ok. 9l/100.

Teraz poniżej 9, ale też rzadko kiedy 100km/h się przekraczało.

Może to zasługa gazu? Niewiem.

 

 

 

mnie 2.0 subaryna na podtlenku spala około 12 litrów,

Moja podobnie. Od 11-14 nawet. Zależy od jazdy.

Tankuję na Lotos wyłącznie.

 

 

(już wiem, miałeś wiatr w plecy :-) )

 

Ano. I żagiel na dachu rozłożony! :lol:  

Edytowane przez Markus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

STi '11 czyli 2.5T po roku wyszła mi średnia 12 l / 100km,

 

a to ciekawe, ja mam 17,6 !!!

 

 

Ostatnie 1000km nawet 11,6 pokazuje... ;)

 

Może masz coś zepsute... np. buty... szczególnie prawy :biglol:

 

Zaznaczam, że nie podnieca mnie ecodriving, ale STi służy mi głównie do jazdy w trasę, więc średnie spalanie wychodzi dosyć rozsądnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

uhh mi po mieście pali 13,6 l przy normalnej jeździe.. 2.0 wolnossak  aż dziwne. 

Ostatnio dostałem zastępczą Imprezę 2.0 MY07. Po mieście przy podobnej dynamice i warunkach jak w OBK wyszło 13,87/93 km,czyli w zasadzie 15 litrów na setkę (OBK zamknąłby się w 14 litrach). Na trasie Bielsko-Biała-Gliwice-Bielsko-Biała spalanie było na bardziej akceptowalnym poziomie 9,8 l/100 km (w OBK wyszłoby o litr mniej). Wielkie było moje zdziwienie, że lżejsze i bardziej opływowe auto żłopie na potęgę.  :blink:

 

 

o kurcze, no właśnie dziwi mnie to - myślałem, że po mieście będzie to ok 12 l/100 km.

 

 

nie miałem porównania - do tej pory miałem imprezę MY11, Forka MY11,MY12 i MY14 ale wszystkie w dieslu... spalanie było bardzo spoko.

 

Teraz w imprezie wszystkie części eksploatacyjne mam świeżo po wymianie - klocki i tarcze - też - nie ma żadnych oporów, samochód sam się toczy.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsze tankowanie na lotosie.  Zrobione 385km i do zbiornika wlazło 44,61l LPG.

Subarak zatankowany na Lukoil Ostrava. 100km trasa (z czego ostatnie 40km jazda grubo ponad dozwoloną prędkość), pozostałe Śląska aglomeracja.

Wynika z tego, że samochód spala ok. 1l/100km mniej czeskiego gazu niż polskiego. :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...