Skocz do zawartości

ile wam pali ?


madmax3

Rekomendowane odpowiedzi

Forek Turbo 2.0 "na sterydach":

po autostradach Danii i Niemiec, z prędkościami 120-150 wg gps, średnio 12,5 litra.

ze Szczecina do Gdańska, w miarę przepisowo, około 10,5.

w Skandynawii - nawet poniżej 10 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając wasze wpisy, po pół roku użytkowania Legasia przekonuję się że coś jest jednak nie tak... Miasto 17l LPG, 60% miasto - 40% trasa 14l. Warszawa, korki, najczęstsze przejazdy ok. 8-9km - rozumiem że pewnie nie będzie palił 11. No ale 17? Jazda taka o, dynamiczna, powiedzmy w połowie między emerytem a torem - może bliżej emeryta. Zrobiłem nawet eksperyment i wyjeździłem cały zbiornik w kapeluszu (max do 3500 obr) - spalanie bez żadnych zmian.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w wakacje był u Jako, który stwierdził że sama regulacja jest ok. Ale mam wrażenie że na benzynie również jest sporo więcej niż powinno być, choć pewności nie mam po od zakupu nie tankowałem wachy do pełna. Chyba wybiorę się do ASO na porządne sprawdzenie na ichniejszym komputerze....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj trasa Frankfurt-Dom około 680 km średnia 12,2 L przy jeździe od 140-200 km/h. Jak na STI wynik przyzwoity.

W mieście na dojazdach do pracy około 25-26 L

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

To chyba świetny wynik, moja astra F 1.4 palila 10 litrow w przedziale 140  - 180 km/h po trasach ww-a gdynia i wwa mazury no i litr oleju na 1000km, ale to z powodu nieszczelności silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Legacy 2.0 kombi

 

Gaz

 

trasa Mysłowice - Augsburg około 1000 km autostrada 90 do 150 km/h 100 litrów gazu w jedną stronę

 

w drugą stronę podobnie

 

miasto około 13/14 litrów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forester 2.0 xt AT jazda stała autostradowa na tempomacie, licznikowe 130km/h (wg. gps ok 122km/h) spalanie 13l LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mam pierwsze wyniki silnika FB25 ;)

 

* miasto - trochę tempomat, trochę but: wg wskazań 21,5mpg czyli 11l/100km,

* pierwsza trasa dzisiaj, przeważająca większość na tempomacie z prędkościami 90-130kmh: 31mpg czyli, aptekarsko - 7,6l/100km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś testowałem spalanie mojego Forka S-Turbo SF w AT. 100 km na trasie Lublin - Zamość - w tym 10 km po mieście w korkach - wynik 9l benzyny. Nie przekraczałem 130km/h, oraz 3000 obrotów. Jestem zadowolony z wyniku, bo mysle o zagazowaniu, a paliwko tanieje ( w Lublinie dzis 4,46, ale w Zamościu nadal 4,95 za Pb95).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś testowałem spalanie mojego Forka S-Turbo SF w AT. 100 km na trasie Lublin - Zamość - w tym 10 km po mieście w korkach - wynik 9l benzyny. Nie przekraczałem 130km/h, oraz 3000 obrotów. Jestem zadowolony z wyniku, bo mysle o zagazowaniu, a paliwko tanieje ( w Lublinie dzis 4,46, ale w Zamościu nadal 4,95 za Pb95).

Wałbrzych 4,19 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...