Skocz do zawartości

ile wam pali ?


madmax3

Rekomendowane odpowiedzi

 

Dziś testowałem spalanie mojego Forka S-Turbo SF w AT. 100 km na trasie Lublin - Zamość - w tym 10 km po mieście w korkach - wynik 9l benzyny. Nie przekraczałem 130km/h, oraz 3000 obrotów. Jestem zadowolony z wyniku, bo mysle o zagazowaniu, a paliwko tanieje ( w Lublinie dzis 4,46, ale w Zamościu nadal 4,95 za Pb95).

Wałbrzych 4,19 :)

 

Elbląg 4,09 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dziś testowałem spalanie mojego Forka S-Turbo SF w AT. 100 km na trasie Lublin - Zamość - w tym 10 km po mieście w korkach - wynik 9l benzyny. Nie przekraczałem 130km/h, oraz 3000 obrotów. Jestem zadowolony z wyniku, bo mysle o zagazowaniu, a paliwko tanieje ( w Lublinie dzis 4,46, ale w Zamościu nadal 4,95 za Pb95).

Wałbrzych 4,19 :)

 

Elbląg 4,09 :)

 

 

Panowie, żartujecie sobie? :o

To ceny na markowych stacjach czy hipermarketowych?

Aż się chce wrócić do turbo benzyny i przeprowadzić w te rejony :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj późnym wieczorem trasa Zamość - Warszawa. Kiepskie warunki, deszcz od Lublina, mgła miejscami, spory ruch. Prędkości przepisowe +10/20 km/h. Wyprzedzenia w razie potrzeby, ogólnie bez napinki ale płynnie.

 

Dystans:

2wmm6o7.jpg

 

Spalanie:

mkabmq.jpg

 

Pozostały zasięg:

k36eyw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Dziś testowałem spalanie mojego Forka S-Turbo SF w AT. 100 km na trasie Lublin - Zamość - w tym 10 km po mieście w korkach - wynik 9l benzyny. Nie przekraczałem 130km/h, oraz 3000 obrotów. Jestem zadowolony z wyniku, bo mysle o zagazowaniu, a paliwko tanieje ( w Lublinie dzis 4,46, ale w Zamościu nadal 4,95 za Pb95).

Wałbrzych 4,19 :)

 

Elbląg 4,09 :)

 

 

Panowie, żartujecie sobie? :o

To ceny na markowych stacjach czy hipermarketowych?

Aż się chce wrócić do turbo benzyny i przeprowadzić w te rejony :D

 

Ceny głównie przy hipermarketach, ale pojawiają się też stacje z orłem i inne więcej na : www.cenapaliw.pl - ceny zmieniają się na bierząco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko co zrobia ze starym? Ciezko bedzie sprzedac sbd ktory wciaga wiecej paliwa niz inne. A wszystko o aucie jest tu na forum:) Ketiv na twoim miejscu sprobowalbym pogadac z jakims salonem zeby Ci na 1 dzien wypozyczyli demo car'a  z sbd(albo forka albo xv bez znaczenia silnik jest ten sam) pojedzilbys tak samo jak swoim i mialbys pewnosc ze twoj egzemplarz jest ok jezli demo car pokazalby takie same wyniki jak twoj XV

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z XV jak i SBD sie wyleczylem z Subaru nie

przy najblizszym przegladzie chcialbym problem rozwiazać co umożliwi mi sprzedaż auta

 

XV chciałem nawet odpłatnie wynając na 1-2 dni nikt w okolicy nie miał

Kraków tylko dla klientów serwisu ;)

 

dlatego kupilem najtansza demowke w okolicy zeby potestowac

Edytowane przez ketivv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając wasze wpisy, po pół roku użytkowania Legasia przekonuję się że coś jest jednak nie tak... Miasto 17l LPG, 60% miasto - 40% trasa 14l. Warszawa, korki, najczęstsze przejazdy ok. 8-9km - rozumiem że pewnie nie będzie palił 11. No ale 17? Jazda taka o, dynamiczna, powiedzmy w połowie między emerytem a torem - może bliżej emeryta. Zrobiłem nawet eksperyment i wyjeździłem cały zbiornik w kapeluszu (max do 3500 obr) - spalanie bez żadnych zmian.

Ja mam podobne spalanie jak mam tylko trasę to wtedy 12 lpg

 

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz juz co jest nie ok??

 

podobno nienaturalnie wysokie spalanie, choć w to wątpię skoro po rozmowach z właścicielami OBK IV czy Forkow IV wychodzi że wynik na autostradzie przy 150 wg. licznika jest bliższy 9+ l/100 km to jednak podobnie mam i ja

 

ogólnie to mało jeżdżę XV, coraz mniej

 

największym problemem jest chimeryczność pracy raz reakcja na gaz w tym samym zakresie obrotów, na tym samym biegu jest żywiołowa raz ospała

widać to też w trakcie ruszania czasami bez problemu można ruszyć łagodnie zwiększając obroty a czasami dostaje czkawki

szczególnie widocznie przy delikatnym przyśpieszaniu na drugim biegu

 

 

 

Jeden popsuty egzemplarz SBD nie oznacza,
 

 

jak narazie to mamy 50% na 50% bo w kwestii spalania XV SBD tylko my się wypowiadamy ;-)

Edytowane przez ketivv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dwa ekstrema, oba z wczoraj:

1/. Króciutkie odcinki w mieście & korki stojące & obieg zamknięty i klima - 17.7mpg czyli ok. 13.5l/100km.

 

2/. Po zatankowaniu jazda na tempomacie pod Warszawą, 60-70kmh (wieczór, deszcz i dużo samochodów) - 40mpg czyli ok. 5.9l/100

Edytowane przez Fala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój robasl ostatnio lekko nie miał od 4 dni codziennie jestem gościem na serpentynach aby polatać bokami prawie cały czas na wys obrotach i oto jakie mam spalanie:

Przejechałem 222km i zatankowałem 33l co daje średnie spalanie 14.8l/100km. Jestem mega zadowolony że pomimo takiego ostrego jeżdżenia spalanie nigdy nie miałem wyższe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze sie zastanawiam, czy to nie jest tak, ze slizgajac sie i jezdzac bokami, kola obracaja sie szybciej, niz by to wynikalo z prawdziwego przebiegu, czyli np. przejechales nie 222 km, tylko np 150 czy 100 :) a spaliwszy wciaz 33 litry, spalanie na km czy 100km wychodzi automatycznie... wyzsze ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...