Skocz do zawartości

ile wam pali ?


madmax3

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwsze dwa tankowania:

1. A4 z za Wrocławia do Krakowa - 11,5L/100km LPG (jazda między 110 a 140km/h z przewagą 130-140).

2. Spokojna (o ile ja w ogóle umiem tak jeździć), ale nie zawalidrogowa jazda po okolicach Wieliczki i kilka wypraw do Krakowa (bez korków) 12,6L/100km LPG.

 

Za około tydzień autko pójdzie na przegląd i wymiany płynów i filtrów (i tarcz i klocków) a zaraz po tym na regulację instalacji LPG i po tym zobaczymy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trasa od domu do granicy w Jędrzychowicach . Przejechane 93 km i spalił około 7 l gazu !!! ( wiem że mało wiarygodne , ale sam w to nie wierzyłem -pozytywne zaskoczenie :) ) butla był zatankowana na maksa  i po przejechaniu tego odcinka znów zatankowana na granicy na maksa i tyle weszło , aż mnie to zaszokowało.  potem trasa 10 h jazdy, głównie autostrada, stała prędkość , czasem zwolnienie i stanie w korkach, ogólnie obroty silnika średnio  pomiędzy 4-4,3 tyś. i spalanie wyszło 12 l gaziwa. Jechałem sam z jakimś tam bagażem także nie mocno obciążonym autem. Całkiem przyzwoity wynik, któy w pełni mnie zadowala :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Legacy diesel MY08 - cztery rowery na dachu i bagażnik pod sufit + 2 osoby dorosłe i dwoje dzieci - przy 140 km/h (licznikowe, GPS 130) około 12,5!!!!

Jak zobaczyłem, zrzuciłem na tempomacie na 130, spadło do 11,5.  Bez rowerów byłoby 6,5 max... Zastanawiam się czy nie lepiej następnym razem wypożyczyć nad morzem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trasie moje auto w końcu zaczęło palić jak trzeba... Rodzinka 2+2+pies i bagażnik załadowany po dach:

 

130 - 140 km/h - 11,6

110 - 120 km/h - 10,5

 

za to w mieście potrafi pożreć 17... i to zazwyczaj gdy staram się oszczędnie, nie piłować. Chyba po prostu tego nie lubi :-P muszę się nauczyć tym jeździć w końcu.

 

Powyższe wyniki na LPG raczej bez klimy.

Edytowane przez nrb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zobaczyłem, zrzuciłem na tempomacie na 130, spadło do 11,5. Bez rowerów byłoby 6,5 max... Zastanawiam się czy nie lepiej następnym razem wypożyczyć nad morzem...

 

miałem podobnego legacy i z rowerami jeździłem prawie non-stop przez pięć lat - dwa rowery  na dachu mocowane za widelec. Były  autostrady 7 x wyjazd do Włoch. Nigdy takich dużych różnic raczej nie było. Z drugiej strony to przy 140 kmh spalanie pewnie też było wyższe u mnie niż 6.5 l - tyle to mi palił przy normalnej jeździe po krajowych drogach. Owszem na autostradzie  bo i przycisnąłe czasami do 180 km/h to bywalo powyżej 10 l, ale wjeżdzaalem do Polski na krajówki i jakbym nie kombinował to w około 9 się zamykało.

Edytowane przez jaszyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak zobaczyłem, zrzuciłem na tempomacie na 130, spadło do 11,5. Bez rowerów byłoby 6,5 max... Zastanawiam się czy nie lepiej następnym razem wypożyczyć nad morzem...

 

miałem podobnego legacy i z rowerami jeździłem prawie non-stop przez pięć lat - dwa rowery  na dachu mocowane za widelec. Były  autostrady 7 x wyjazd do Włoch. Nigdy takich dużych różnic raczej nie było. Z drugiej strony to przy 140 kmh spalanie pewnie też było wyższe u mnie niż 6.5 l - tyle to mi palił przy normalnej jeździe po krajowych drogach. Owszem na autostradzie  bo i przycisnąłe czasami do 180 km/h to bywalo powyżej 10 l, ale wjeżdzaalem do Polski na krajówki i jakbym nie kombinował to w około 9 się zamykało.

 

 

Jak jeździłem z 3-ma też nie było takiej różnicy. Zabrałem jeden rower szwagrowi, bo się nie mieścił (miał budę na dachu) i myślę że to przeważyło. W życiu nie przekroczyłem 10 litrów wcześniej, nawet lecąc (bez rowerów) po 180 na autostradzie. Stąd moje lekkie zszokowanie.

Samochód był na przeglądzie dzień wcześniej i przez moment miałem podejrzenia, że może coś źle złożyli przy wymianie filtra powietrza i może gdzieś fałszywe dostaje, ale to by pewnie jakiś check wyskoczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W życiu nie przekroczyłem 10 litrów wcześniej, nawet lecąc (bez rowerów) po 180 na autostradzie.

 

ja na autostradzie kiedyś jechałem ze 100 km tak z prędkościami 180-200 km/h, bez rowerów to mi spalanie wyszło około 13 l/100 nie pamiętam, prędkość robi swoje. Z dwoma rowerami to szacuje że może około 2 l wiecej palił mi niz normalnie. Jakbym jeździł na jakiś turystykach to chyba faktycznie lepiej wypożyczyć ale coś bardziej ambitego np nad Garda  bo tak głównie jeżdzę  - za tydzień 200 euro sztuka, x 2 rowery to się robi 400 euro a i tak to sa sprzęty nie z najwyższej półki  Takich jak ja lubię to w wypożyczalniach nie mają ;)

Edytowane przez jaszyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seryjny gt-ek my99, 218KM, lpg brc sq24, zasięg cykl mieszany 100 zł = 320-360km, autostrada max 160 km/h powtarzalne 100 zł = 300-305km, Jak dla mnie na tle focusa 1.8 tdci i e90 318d to auto jeździ za darmo, a jak jeździ to już...

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś przejechalem nowym XT pierwszą dłuższą trasę - 200 km po dziecko na obóz i kolejne 200km z dzieckiem z powrotem.  Wyniki według komputera - bez dziecka 9.8, z dzieckiem 7.8. Według tankowania na całą trasę mniej niż 9. Trasa z Suwałk na Mazury, czyli wąsko, kręto. Wniosek - dziecko lepsze od turbinki Kowalskiego  :biglol: . 

 

Auto po dotarciu (miałem 1600 jak ruszałem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...