Skocz do zawartości

Biale z nieba leci!


devlin

Rekomendowane odpowiedzi

"Śnieg znowu daje się we znaki kierowcom

 

Trudne warunki jazdy panują niemal w całym kraju, w wielu regionach sypie śnieg. Najgorsza sytuacja jest w województwach świętokrzyskim, małopolskim, podkarpackim, lubelskim, łódzkim i mazowieckim.

 

Kierowcy narzekają na stan nawierzchni. Leszek Sekulski z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad mówi, że służby porządkowe zapewniają, że robią co w ich mocy. Jak twierdzi wszystkie główne drogi są przejezdne, choć miejscami jest bardzo ślisko i tiry maja problemy z podjazdem pod wzniesienia.

 

Znacznie trudniej jest na trasach powiatowych i gminnych. Synoptycy nie mają dobrych informacji dla kierowców. Opady śniegu i śniegu z deszczem możliwe są do końca dnia w całym kraju..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i znowu to samo...Warszawscy mistrzowie kierownicy szybciej niż 30 km/h w śniegu nie pojadą,bo w końcu strach.

 

Jestem zdecydowanie za wprowadzeniem podobnego systemu nauki jazdy jak w Finlandii gdzie zajecia w warunkach niskiej przyczepności są obowiązkiem,bo czarna rozpacz ogarnia jak się widzi co polscy matadorzy wyczyniają za kółkiem w taką pogode.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ferdek jak drogi w okolicach Zakopanego bo 2 się wybieram do Białki i mam zamiar w ciągu dnia latać na nartach, a wieczorami i nocami latać bokami wozem.

Może ktoś się wybiera w tym terminie?

 

 

pozdrawiam

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ferdek jak drogi w okolicach Zakopanego bo 2 się wybieram do Białki i mam zamiar w ciągu dnia latać na nartach, a wieczorami i nocami latać bokami wozem.

 

Cóż, jam nie Ferdek, ale czuję się wystarczająco kompetentny, aby odpowiedzieć. Otóż, narazie śniegu samego w sobie nie ma, choć drogi są już podmarzniete i dość śliskie. Ale bez paniki - w telewizorni zapowiadają, że od jutra ma być bardziej zimowa aura. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam :wink:

 

Spełniłem dziś rano dobry uczynek:

 

Patrzę, pan w mercu E chciał skręcić w boczną drogę no i mieli kołami.

 

Ja - może pomóc :grin: :?:

E - o tak proszę :oops:

 

Otwieram bagażnik i wyciągam linkę holowniczą.

Pan E pierwotnie myślał chyba, że będę go rękami wypychał :roll: :mrgreen:

 

E - ...ooo :!: ma pan linkę :smile:

Ja- uhm, ma pan z przodu hak :razz:

E - ...aaa, to Subaru, już wkręcam...

 

Pach i wyciągnięty.

 

E - dziękuję, ...eee, no zima i trzeba liczyć na czyjąś pomoc :cry:

Ja - Do widzenia, miłego dnia. :mrgreen: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...