Skocz do zawartości

VI Subariada - Bałkany


Aga

Rekomendowane odpowiedzi

Uwaga, pojawiła się możliwość zorganizowania w Albanii dodatkowej atrakcji, jaką jest przejście piesze (a raczej brodzenio-pływanie) w kanionie Osum. Kanion mamy w planach, ale mieliśmy go oglądać "z góry". Tymczasem możemy założyć kaski i kamizelki ratunkowe i oglądnąć to cudo "od środka" w asyscie profesjonalistów z albańskiego klubu kanioningowo-raftingowego. Rozważałem też rafting ale będzie za mało wody.

Czas trwania spaceru dnem kanionu (korytem rzeki) to 3-5 godzin. Wygląda to tak:
10530727_10152619914637193_9042956110090

 

Koszt wynosi 25 Euro od osoby. Dzieci powyżej 5 lat mogą uczestniczyć w atrakcji. Zakładam, że wszyscy jesteście chętni i wręcz napaleni na tą przygodę, ale aby dopełnić formalności potrzebuję pilne, wręcz ekspresowe potwierdzenia od każdej z ekip. 
Więc?

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brałem udział w raftingu w Słowenii na rzece Soca w maju (temp. powietrza + 25 C, temp. wody + 9 C), każdy z uczestników został dodatkowo zaopatrzony w pianki i obuwie więc nie było problemu "zimnej wody", Nie wiem jak będzie w tym przypadku ale jak wspomniał Miłosz ludzie na zdjęciach nie wyglądają na niezadowolonych, chyba że szczerzą zęby z zimna albo szczęścia, że mają to za sobą ... :biglol:

 

Jesteśmy za :thumbup:    

 

P.S.

Nie można tej wody w rzece przytrzymac do czerwca, trochę szkoda raftingu była by większa przygoda ... 

Edytowane przez MarkoV
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brałem udział w raftingu w Słowenii na rzece Soca w maju (temp. powietrza + 25 C, temp. wody + 9 C), każdy z uczestników został dodatkowo zaopatrzony w pianki i obuwie więc nie było problemu "zimnej wody", Nie wiem jak będzie w tym przypadku ale jak wspomniał Miłosz ludzie na zdjęciach nie wyglądają na niezadowolonych, chyba że szczerzą zęby z zimna albo szczęścia, że mają to za sobą ... :biglol:

 

Jesteśmy za :thumbup:    

 

P.S.

Nie można tej wody w rzece przytrzymac do czerwca, trochę szkoda raftingu była by większa przygoda ... 

 

Założeniowo chciałem rafting, ale miejscowi powiedzieli, że już nie będzie wody....

Edytowane przez Miłosz Rzeźnik
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dżemik był zainteresowany, ale faktem jest ze nie loguje się zbyt często. Właśnie się loguję. 

W czasie Świąt musiałem przyjąć dwa zaproszenia na ślubo-wesela, i to dwa dni pod rząd 24 i 25 czerwca. I właśnie się loguję, by sam z wielkim żalem zrezygnować, albowiem odmówić szczególnie na 25 nie mogę. A jest to dzień zbiórki pod Skopie ( notabene dziewczyny są tam piękne ). Trasa przez Czarnogórę i Albanię jest wspaniała i żal jak diabli. Cóż.....

Gdzie w przyszłym roku ??????

 

Do zobaczenia na Plejadach  ... A propos - kto podprowadził mój ulubiony numer  204 w 15 sekund po otwarciu zgłoszeń?????  Wiem, było uważać.... 203 musi wystarczyć. Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka   Czy są jeszcze wolne miejsca? Albo inaczej: czyli zwolniły się jakieś miejsca? 

 

:icon_arrow:

 

 

 

I właśnie się loguję, by sam z wielkim żalem zrezygnować, albowiem odmówić szczególnie na 25 nie mogę.

 

;) Jak to Niemcy mawiaja: des einen Leid ist des anderen Freud! 

Edytowane przez Than_Junior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka żałość po "niejeździe" na Bałkany, że spać nie mogę.

Więc uwagi do wątku i pytań

1. chaszczy takich jak w Rumunii nie ma, ale okleić zawsze można

2. największym wrogiem ludzi i samochodów jest pył, szczególnie w Albanii ( chociaż asfalt leją na potęgę }; ma różne kolory, mnie najbardziej podobał się rudy; sugestia jest taka, by zabrać zapasowe filtry pow i kab oraz rano ( wieczorem się nie chce ) "obstukać" filtr powietrza; zadbać też o chłodnice - kompresor na stacji lub w "servisie" oponiarskim - ludność życzliwa ( nawet w sklepikach jak na oczach podnosi ceny dla białego człowieka ); mycie , szczególnie w rzece ryzykowne, bo potrafi na sztywno skorupą zakleić chłodnicę - a wtedy żegnaj klimo co przy temp. do 40 jest lekko uciążliwe.

3. co do "brodzenia" w ciepłęj wodzie górskich potoków , bez pianki, to mnie na to już nikt nie nabierze. Szczególnie w kanionie jak nie dochodzi słońce. Zgrabiałe i zsiniałe ciało nawet po raftingu Tarą i to częsciowo w piance..... ale kto bogatemu zabroni... 

 

Dość mądrzenia, idę jeszcze pospać

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...