Skocz do zawartości

VI Subariada - Bałkany


Aga

Rekomendowane odpowiedzi

U nas jeszcze zostały winiety, montaż bagażnika dachowego, zamiana kół na terenowe, i ... pakowanie.  :huh:

 

Zastanawiam się, jak mi się zmieści namiot z Decathlonu. W poprzednim Forku wchodził pionowo, za tylną kanapą  i ledwie się mieścił pod sufitem, a ten Forek jest trochę niższy w środku.  :unsure: Optymalnie byłoby zamienić go na dwa mniejsze. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby sie ktoś zastanawiał co zabrać do zarzucenia na grzbiet, to polecam sposób znajomego. Zakup na wyjazd najzwyklejszych 10 T-shirtow "z rolki", 10 par skarpet, 10 par gaci, 3 pary krótkich, 2 pary długich, bluza, sweter, kurtka przeciwdeszczowa i w drogę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,
wracaliśmy przez Albanię z zeszłorocznej Subariady w Bułgarii ('troszkę' nam się tamta wyprawa rozrosła :D ). Nie czytałem tego wątku w całości, pewnie było to wspomniane ale na wszelki wypadek dziele się info: do Albanii wjechaliśmy w okolicach Pogradecu, następnie kierowaliśmy się do Tirany (tam mieliśmy nocleg) i dalej na północ przez Szkodre i trasą SH20 do granicy z Czarnogórą. Na całej tej trasie miałem spore problemy z płatnością kartą Mastercard - na jednej jedynej stacji w połowie drogi między Tiraną a Szkodrą udało się znaleźć stację gdzie akceptowali taką formę płatności, dlatego polecam posiadanie przynajmniej odrobiny lokalnej waluty na taką okoliczność. Bankomatów ze wiele nie widzieliśmy, jedyne jakie były w Tiranie znajdowały się w placówkach bankowych. W wielu miejscach akceptują płatność Euro, ale po bardzo niekorzystnych przelicznikach branych 'z palca' :) Widoki na trasie SH20 przepiękne! Bardzo Wam zazdroszę i jestem ciekaw jakie atrakcje przewidział dla Was Miłosz (wielkie dzięki za wskazówki jakie nam dałeś w zeszłym roku, sprawdziły się w 100%!). :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jaką walutę zabrać i w "jakiej ilości"? ... zwykle liczę na karty ...

 

o to, to,  

jakoś nie mogę ogarnąć czy i ile ojro wcisnąć w skarpetę ?

 

Co do przygotowań to my dopiero kierujemy się do czarnej ... a co dalej  :facepalm:

 

Blachy i opony AT testuję już od Norwegii, po Plejadach wyczyszczone filtry i sprawdzone hamulce, nie kombinowałem z podnoszeniem auta bo to "trochę" przedrożyłoby wyjazd, nabyłem dodatkowy filtr powietrza, CB i lodówkę - oczywiście CB i lodówka do dziś nie sprawdzone ale pracuję nad tym ;) , prowiant ... jesteśmy na etapie "można by" ...  czyli jak w naszym przypadku standard, kumulacja przygotowań od środy

 

te siekiery, łopaty :facepalm:  to aby na pewno na bałkany trza brać ?  :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do samoobrony to rozumiem,

 

Podobno (tak wyczytałem w necie), w niektórych regionach Albanii za ład i bezpieczeństwo odpowiadają lokalni "bossowie", którym zbytnio nie zależy na zainteresowaniu centralnej prewencji.   ;) 

Ok ... lokalny biznes musi się kręcić w spokoju  :biglol:

Edytowane przez MarkoV
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dziewczyny juz spakowane ja jeszcze nie

 

 

To może ja też tak zrobię! Fajny pomysł. Spakuję tylko dziewczyny i poczekam, aż chłopcy się dopakują. Będę miała o połowę mniej roboty.  ;)  :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

Samochód przygotowany. Pakowanie ... jeszcze nie .

 

Przy okazji - zrobiliśmy ( tzn. zrobił Flipper ) na FB stronę Subariad. Zadanie to ułatwienie zamieszczania zdjęć na bieżąco.

Planowane jest też włączenie śledzenia na bieżąco ( tu pomaga Keratronik - ma być udostępniona lokalizacja mojego samochodu ). 

 

Pozdrowienia

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli sprawnie dojedziemy na camping pod Skopie możemy, zgodnie z sugestią Miłosza, podjechać do centrum na kolację i poszukać restauracji z telewizorem :rolleyes:​ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzicie, tak się cieszyłam dzisiejszym zwycięstwem, że mi umknęło, że gramy w sobotę już o piętnastej. No to szkoda. Macie rację. Plan nie wypali. Zostaje internet, telefon do przyjaciela albo telepatia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...