Skocz do zawartości

VI Subariada - Bałkany


Aga

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

To i ja dołączam z prośbą.

 

Dla wszystkich jako "przypominajka" ;)  a dla mnie jako debiutanta, poproszę bardziej doświadczonych wyprawami o niezbędnik wyposażenia, szczególnie te rzeczy, które z pozoru wydają się mało istotne a w boju okazują się najważniejsze. Mamy jeszcze chwilę na skompletowanie wyposażenia.

 

P.S.

Opony 17" zakupione i przetestowane - Geolandar A/T G012 . Na razie w większości szosa - chrzest trasa Bydgoszcz - Narvik i z powrotem (niestety większość szosa), spalanie przy pełnym załadunku + box dachowy 9,0.

 

 

 

 

post-23652-0-51590600-1463433029.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słowacja i Węgry mają winiety "elektroniczne" tzn. wnosi się opłatę i podaje nr rej., który jest odczytywany przez kamery na drogach.

 

W Serbii i Macedonii płaci się na bramkach.

 

Nie wiem jak jest z Albanią. ;)

Tutaj można kupić http://www.pzmtravel.com.pl/winiety-na-autostrady.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja dołączam z prośbą.

 

Dla wszystkich jako "przypominajka" ;) a dla mnie jako debiutanta, poproszę bardziej doświadczonych wyprawami o niezbędnik wyposażenia, szczególnie te rzeczy, które z pozoru wydają się mało istotne a w boju okazują się najważniejsze. Mamy jeszcze chwilę na skompletowanie wyposażenia.

 

P.S.

Opony 17" zakupione i przetestowane - Geolandar A/T G012 . Na razie w większości szosa - chrzest trasa Bydgoszcz - Narvik i z powrotem (niestety większość szosa), spalanie przy pełnym załadunku + box dachowy 9,0.

Dobre buty nieprzemakalne + kalosze

Latarka dla kazdego

Peleryny przeciw deszczowe

Dobra kuchenka na gaz lub naboje

Zbiornik na wode (ok 3-5l na glowe)

Krzeselka turystyczne + stolik

Dobry spiwor (w nocy moze byc zimno)

Dobra zapalniczka (zeby wilgoc jej nie zabila)

Dodatkowy filtr powietrza

Zestaw kuchenny

 

I najwazniesze przemyslec albo najlepiej przetestować sposób pakowania i rozpakowywania do posilkow w plenetrze. Zatrzymujemy się na ok 1h i w tym czasie trzeba przygotowac sobie posiłek. My na poczatku ledwo sie wyrabialismy zeby cos nie do końca dogotowanego zjesc gdzie inni jeszcze na kawę mieli czas.... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nic dziwnego się nie wydarzy i nie uciekniecie od razu 3 lipca (niedziela kończąca wyjazd) z kempingu to jest szansa, że się spotkamy na miejscu.

My będziemy startowali od 4.07 z Miłoszem trasę w drugą stronę po Albanii :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miłosz, które winety warto wcześniej przez neta kupić. Węgry?

Proponuję kupić węgry i przeanalizować trasę przez Słowację. Na Słowacji większość ekspresówek i wszystkie autostrady są zawinietowane. WYkupienie winiet wcześniej to spora oszczędność czasu dla ekipy.

Edytowane przez Miłosz Rzeźnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

obstawiam, że właśnie finiszuje podliczanie wszystkih TERMINOWYCH wpłat

 

No nie wiem. W końcu dzisiaj świętuje, więc może zdarzyć się mały poślizg. :D;)

 

Sebastian, wszystkiego najlepszego z okazji urodzin. Od całej naszej załogi. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miłosz, chciałabym nieśmiało zapytać, w imieniu kilku uczestników naszego bałkańskiego wyjazdu, o orientacyjną ilość posiłków w terenie. Ponieważ nie chcemy przeładować aut (każdy słoik ma znaczenie), a już wcześniej o to pytałam, ciekawa jestem, czy prócz tej jednej kolacji, będziemy jeszcze korzystać z kuchni bałkańskiej, zamiast obiadów w terenie? Liczę na szczerą odpowiedź, bez niepotrzebnej szydery, bo zaczynam zagotowywać weki. :P  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...