Skocz do zawartości

VI Subariada - Bałkany


Aga

Rekomendowane odpowiedzi

1. zakonczyc subariade mozliwie blisko zachoniej strony albani - niektore zalogi wyrazimy chec kontunuowania urlopu nad morzem

 

1. Zakończenie w Szkodrze.

 

Miłosz chyba nie odpuścisz im najładniejszej trasy Albanii?

 

Szymon droga ze Szkodry (a konkretnie z miejscowości Hot) do Plav w Czarnogórze to jedna z piękniejszych dróg jaką miałem przyjemność jechałem - do Albanii wrócił bym specjalnie dla tych okolic :) Z Plav jest natomiast bardzo piękna droga do Podgoricy, z której kolejną widokową drogą można zjechać do zatoki Kotorskiej.

 

 

PS. Sebastian pamiętam o opisie drogi powrotnej ale czasu brak - powinienem w weekend dać radę :)

Edytowane przez cart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

c6a61223d04b1b2bfa56a585695768fb.jpg

 

 

 

;)

 

Należy pamiętać, że ilość zainstalowanych lumenów nie powinna przekraczać IQ kierowcy.

 

 

To my mamy seryjne dwa... ale na konkursy organizatora starcza... tego IQ  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

1. zakonczyc subariade mozliwie blisko zachoniej strony albani - niektore zalogi wyrazimy chec kontunuowania urlopu nad morzem

 

1. Zakończenie w Szkodrze.

 

Miłosz chyba nie odpuścisz im najładniejszej trasy Albanii?

 

Szymon droga ze Szkodry (a konkretnie z miejscowości Hot) do Plav w Czarnogórze to jedna z piękniejszych dróg jaką miałem przyjemność jechałem - do Albanii wrócił bym specjalnie dla tych okolic :) Z Plav jest natomiast bardzo piękna droga do Podgoricy, z której kolejną widokową drogą można zjechać do zatoki Kotorskiej.

 

 

PS. Sebastian pamiętam o opisie drogi powrotnej ale czasu brak - powinienem w weekend dać radę :)

Odpuszczę bo kto będzie chciał wracać to sobie tamtędy przejedzie sam bez najmniejszego problemu, a skoro ekipa chce zakońćzenie bliżej morza...

Poza tym zamiast tego zrobimy pewnie pętlę do Theth która jest jeszcze ładniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem nowicjuszem, biorę w ciemno każdą propozycję trasy proszę jednak nie zapomnij, że jedziemy OBK.

 

Ponieważ auto jest nowe jedyne co mogę to zamontuję płyty pod silnik i dyfer oraz założę opony Geolandar A/T G012 na firmowe alu 17" (może lepiej poszukać stalowe 17" nie wiem tylko czy DT dopuszcza taką zamianę ? ;)

Miałem nadzieję na trochę wyższy profil 235/65 lub 225/70 ale otrzymałem info od DT, że auto nie ma homologacji więc w grę wchodzi tylko 225/65 :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na prośbę Beaty przesyłam:

 

Witam serdecznie wszystkich uczestników VI Subariady!
 
Wiem, że podawaliście już rozmiary koszulek. Pozwoliłam sobie jednak napisać jeszcze raz w tej sprawie. W załączeniu znajdziecie tabelkę z rozmiarami podanymi przez producenta koszulek. Proszę o zmierzenie się i przesłanie do mnie odpowiednio dobranych rozmiarów (z uwzględnieniem czy to jest damska, męska czy dziecięca koszulka). Proszę pamiętać, że rozmiary damskie są bardzo dopasowane, więc jeśli ktoś woli troszkę więcej "luzu", to powinien wybrać koszulkę nieco większą.
 

Pozdrawiam

--
Beata Nowik
Przygody4x4
 
Rozmiary%20koszulek.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem nowicjuszem, biorę w ciemno każdą propozycję trasy proszę jednak nie zapomnij, że jedziemy OBK.

 

Ponieważ auto jest nowe jedyne co mogę to zamontuję płyty pod silnik i dyfer oraz założę opony Geolandar A/T G012 na firmowe alu 17" (może lepiej poszukać stalowe 17" nie wiem tylko czy DT dopuszcza taką zamianę ? ;)

Miałem nadzieję na trochę wyższy profil 235/65 lub 225/70 ale otrzymałem info od DT, że auto nie ma homologacji więc w grę wchodzi tylko 225/65 :(

 

Nie będzie łatwo.... 

Uwaga, 2 informacje:

 

1. Planowo spotykamy się na campingu pod Skopje 25go wieczorem. Ponieważ jesteście dużą ekipą konieczna jest rezerwacja, którą niniejszym robimy. Jeśli przyjedziecie w połowie nocy - żaden problem. Ale jeśli ekipa będzie miała jakieś duże spóźnienie na dojeździe i dojedzie np. na rano to i tak trzeba będzie zapłacić za miejsca na campingu. Aczkolwiek ufam, że pod czujnym okiem Dyrekcji oraz pchani adrenaliną ku nieznanemu dojedziecie szczęśliwie i na czas, tak, aby się jeszcze wyspać, a może i poimprezować wieczorem na campingu.

 

2. Niestety nie da się tak zmodyfikować trasy aby ostatnie 2 dni stanowiły pętlę, która skończy się w Szkodrze. Dlatego obowiązuje pierwotny program (bez zmian), czyli ostatni nocleg będzie w Szkodrze (a konkretnie na bardzo klimatycznym nowoczesnym campingu nad Jeziorem Szkoderskim) i w ostatni dzień, ekipy które chcą zostać nad morzem po prostu zakończą "bieg", a ekipy, które nie zostają nad morzem pojadą wspólnie drogą widokową SH20 do Plav w Czarnogórze, gdzie zameldujemy się prawdopodobnie wczesnym popołudniem. 

Edytowane przez Miłosz Rzeźnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie łatwo.... 

 

zdaje się, że w tej zabawie o to chodzi im trudniej tym większy fun :drool:, szkoda tylko "nowiuśkiej koszuli"  :facepalm:  dlatego aby nie być dla Was ogonem drążę z SJS i SIP-em możliwość dołączenia z moim OBK do grupy Foresterów na szkolenie "w terenie", chciałbym sprawdzić przed wyjazdem na co stać auto i kierownika  ;)

 

Może trochę nie w tym temacie ale polecam do rozważenia przez Dyrekcję, tak na przyszłość dla użytkowników OBK można by rozszerzyć szkolenia o jazdę w terenie, w każdym filmiku reklamowym zachwalany jest OBK jak dziarsko radzi sobie w terenie. Póki co dla nowych użytkowników nie ma możliwości sprawdzenia się pod okiem instruktora a z tego co udało mi się ustalić przy okazji szkolenia w SJS, OBK spokojnie poradziłby sobie na trasie gdzie "ćwiczą" Forki, ciekawe czy "kierownik" też   :biglol:

 

jak widać bez specjalnych przeróbek też można

post-23652-0-83653100-1457040002.jpg

Edytowane przez MarkoV
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się opony to MaxxisA/T 771 Bravo Series rozmiar 235/65 R17 więc tylko trochę większe od oryginału 225/65/R17 a prezentują się całkiem, całkiem ... felgi też trochę inne to MR502 Rally przygotowane we współpracy z Subaru Rally, jak widać można ... .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Z Krakowa do Budapesztu trzeba liczyć 6 godzin jazdy. Dalej jest autostrada, więc będzie szybciej. Czyli jest szansa, że na północ dojedziecie.

 

My wystartujemy pewnie koło 14, więc być może spotkamy się gdzieś na trasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

Sugerowałem Mizse motel przy M5. To jest trochę na południe od Budapesztu. Z Łodzi wg Google maps 8,5 godziny.

Nocowaliśmy tam w drodze z Gruzji - przyjemnie i dobre jedzenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w kupie razniej :)

 

zbieramy deklaracje na nocleg tranzytowy?

 

moje skromne 2+1 mozna juz wpisac na liste

 

 

BTW. zrobilem zerezwacje na 6dni po subariadzie w miejscowosci Dobra Voda nad morzem w Czarnogorze jak ktos chetny to dam namiary na kwatery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam z życzeniami radosnych i spokojnych świąt Wielkiej Nocy dla wszystkich "subarumaniaków".

 

Jak najbardziej jesteśmy zainteresowani wspólnym noclegiem "tranzytowym" (2x).

 

Startujemy ze "stolicy" kujaw i pomorza czyli Fordonu  ;), na dojazd do Budapesztu zakładam 11 -12 godz.(wliczając drobne postoje), wydaje się ok. ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...