Skocz do zawartości

Bawiliście się OBD2 na android przez bluetooth?


Wiatrak

Rekomendowane odpowiedzi

w SF5 ten mały wchodzi  tak głęboko, że nie da się go wyciągnąć także jak gniazdo jest podobnie rozwiązane i chcesz tylko doraźnie podpinać to weź większy.

Sprawuje się poprawnie, choć więcej możliwości daje VAG KKL za cenę targania kompa.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam właśnie taki, jak na tej aukcji. Rzeczywiście był kłopot z wyciąganiem go z gniazda, problem rozwiązała przyklejona taśma za którą go wyciągam. Interfejs działa bezproblemowo z telefonem na androidzie jak i z laptopem. Trzeba tylko sparować sobie urządzenia, tajne hasło to: 1234 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam wpięty na stałe bo niestety moje sondy do dupy są :( Działa super, czyta błędy i je zeruje. Zmieniłem jednak ostatnio telefon na Nokię, i nie znalazłem Torque na WindowsPhone. Ktoś ma jakieś doświadczenia z Windowsem w tym temacie?

Z tego co pamiętam auto gauge albo obd gauge

Wyrzuca nawet oscylowanie sond w czasie rzeczywistym- o wiele lepszy aniżeli torque.

Edytowane przez Dymian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ja mam starszy większy czytnik i świetnie działa z torque. Jest dużo danych zczytywanych. Mam to w forku sg czyli twój.

Co to torque?

Mam OBD2- BT ELM327 u siebie i daje radę :)

Warto brać wersję z wyłącznikiem - zwykły ELM327 Bluetooth OBD2 zawsze pobiera prąd :)

To zapodaj konkretną aukcją...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Torque to program na androida do czytania danych z obd. Robi wykresy składa dane np z trasy potrafi policzyć średnie spalanie. Dodatkowi czyta kody usterek i chyba potrafi je kasowac. Polecam

Edytowane przez coocer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś wielki, dziękuję, kupiłem, 32 zł z przesyłką, max 2 tyg. czekania ale mi się nie śpieszy :-)

A tu bezpośrednio, jeszcze taniej: http://www.aliexpress.com/item/Mini-V1-5-ELM327-ELM-327-OBD2-Bluetooth-Interface-Auto-Car-Scanner-obdii-obd-ii-Diagnostic/1595263450.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Duży nie przeszkadza na codzień.

 

Mi w SF przeszkadzał, ale ja długie nogi mam ;)

 

Co do trzymania na stałe, to o aku specjalnie bać się nie trzeba, kilku znajomych ma na stałe i nic się nie rozładowuje.

Gdyby nie fakt, że hasło jest zawsze takie samo i można się sparować z zewnątrz to pewnie też bym nie wyciągał. (tak wiem, że przy wył zapłonie nic się nie zdziała, ale jednak)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

U mnie, ELM działa prawidłowo.

Forek SF5 2002.

a czy ja w moim mam obd2? jak mogę to sprawdzić? bo chyba nie wszystkie miały

 

Wysłano z telefonu.

 

Z tego co mi się wydaje, to większość aut po 99, ma już OBD2.

Przed zakupem, możesz sprawdzić na moim.

Pracuje w Gdyni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update pod WindowsPhone- sprawdziłem AutoGaugeX i niestety zonk:( Łączy się z OBD, jakieś tam dane przesyła, wyświetliło mi błędy, ale wykasowało je tylko w telefonie. W samochodzie nic się nie zmieniło. Nie przesyła tez prędkości ani obrotów. Chyba że coś robię nie tak. Samochód to OBK 2005 USA, może komuś działa w innych modelach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...