Jump to content

Bawiliście się OBD2 na android przez bluetooth?

Wiatrak

Recommended Posts

w SF5 ten mały wchodzi  tak głęboko, że nie da się go wyciągnąć także jak gniazdo jest podobnie rozwiązane i chcesz tylko doraźnie podpinać to weź większy.

Sprawuje się poprawnie, choć więcej możliwości daje VAG KKL za cenę targania kompa.

• Upvote 1

Też mam wpięty na stałe bo niestety moje sondy do dupy są:( Działa super, czyta błędy i je zeruje. Zmieniłem jednak ostatnio telefon na Nokię, i nie znalazłem Torque na WindowsPhone. Ktoś ma jakieś doświadczenia z Windowsem w tym temacie?

Mam właśnie taki, jak na tej aukcji. Rzeczywiście był kłopot z wyciąganiem go z gniazda, problem rozwiązała przyklejona taśma za którą go wyciągam. Interfejs działa bezproblemowo z telefonem na androidzie jak i z laptopem. Trzeba tylko sparować sobie urządzenia, tajne hasło to: 1234 :)

Też mam wpięty na stałe bo niestety moje sondy do dupy są :( Działa super, czyta błędy i je zeruje. Zmieniłem jednak ostatnio telefon na Nokię, i nie znalazłem Torque na WindowsPhone. Ktoś ma jakieś doświadczenia z Windowsem w tym temacie?

Z tego co pamiętam auto gauge albo obd gauge

Wyrzuca nawet oscylowanie sond w czasie rzeczywistym- o wiele lepszy aniżeli torque.

Edited by Dymian

Hej ja mam starszy większy czytnik i świetnie działa z torque. Jest dużo danych zczytywanych. Mam to w forku sg czyli twój.

Co to torque?

Mam OBD2- BT ELM327 u siebie i daje radę :)

Warto brać wersję z wyłącznikiem - zwykły ELM327 Bluetooth OBD2 zawsze pobiera prąd :)

To zapodaj konkretną aukcją...

Torque to program na androida do czytania danych z obd. Robi wykresy składa dane np z trasy potrafi policzyć średnie spalanie. Dodatkowi czyta kody usterek i chyba potrafi je kasowac. Polecam

Edited by coocer

Jesteś wielki, dziękuję, kupiłem, 32 zł z przesyłką, max 2 tyg. czekania ale mi się nie śpieszy :-)

A tu bezpośrednio, jeszcze taniej: http://www.aliexpress.com/item/Mini-V1-5-ELM327-ELM-327-OBD2-Bluetooth-Interface-Auto-Car-Scanner-obdii-obd-ii-Diagnostic/1595263450.html

Duży nie przeszkadza na codzień.

Mi w SF przeszkadzał, ale ja długie nogi mam ;)

Co do trzymania na stałe, to o aku specjalnie bać się nie trzeba, kilku znajomych ma na stałe i nic się nie rozładowuje.

Gdyby nie fakt, że hasło jest zawsze takie samo i można się sparować z zewnątrz to pewnie też bym nie wyciągał. (tak wiem, że przy wył zapłonie nic się nie zdziała, ale jednak)

U mnie, ELM działa prawidłowo.

Forek SF5 2002.

a czy ja w moim mam obd2? jak mogę to sprawdzić? bo chyba nie wszystkie miały

Wysłano z telefonu.

Z tego co mi się wydaje, to większość aut po 99, ma już OBD2.

Przed zakupem, możesz sprawdzić na moim.

Pracuje w Gdyni :)

Update pod WindowsPhone- sprawdziłem AutoGaugeX i niestety zonk:( Łączy się z OBD, jakieś tam dane przesyła, wyświetliło mi błędy, ale wykasowało je tylko w telefonie. W samochodzie nic się nie zmieniło. Nie przesyła tez prędkości ani obrotów. Chyba że coś robię nie tak. Samochód to OBK 2005 USA, może komuś działa w innych modelach.