Skocz do zawartości

Bawiliście się OBD2 na android przez bluetooth?


Wiatrak

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem, błąd usunąłem, tradycyjnie sonda lambda. Super urządzenie. Nie wiem jak w innych Forkach ale w Forku 2. urządzenie po bokach trzeba po około 1mm zeszlifować bo nie mieści się do wnęki, gdzie jest gniazdo.

 

http://allegro.pl/obd-2-ii-bluetooth-mini-elm327-v2-1-elm-327-on-off-i4988446296.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i może moje trzy grosze:

ELM 327 + Xperia Z1 z appką Torque Pro. W Forku MY'04 sprawdza się bardzo dobrze (kasuję odczytane błędy). Oczywiście jest masa przekłamań (np. spalanie), ale ogólnie przydatny bajer.

W poprzednim autku tj. Outbakcu MY'00 za Chiny Ludowe nie mogłem połączyć się z ECU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie ma co porównywać :-) Jak zostawisz samochód na parkingu na wakacje na tydzień-dwa, zapomnij o aku.

 

Blob - działa, nie wystaje (nawet trudno go wyjąć bo idealnie pasuje). Błędy kasuje (sonda).

Dzisiaj za to padł mi aku. Auto stało ponad 2 tyg i jak to czytam to widzę gdzie mogłem popełnić błąd. Niby akumulator stary i miał być wymieniony i tak.

 

 

ODB mogę tez kiedyś sprawdzić w forku.

Edytowane przez lordpix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

U mnie, ELM działa prawidłowo.

Forek SF5 2002.

a czy ja w moim mam obd2? jak mogę to sprawdzić? bo chyba nie wszystkie miały

 

Wysłano z telefonu.

 

Z tego co mi się wydaje, to większość aut po 99, ma już OBD2.

Przed zakupem, możesz sprawdzić na moim.

Pracuje w Gdyni :)

 

 

Dzięki za odpowiedź - dla innych z tym samym problemem: OBD I jest kwadratowe i ma szersze blaszki, OBD II jest w kształcie trapezu i ma wąskie blaszki/piny (ja mam OBD II :yahoo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć,

 

W moim Forku z 2001 roku, ELM327 Mini na bluetooth po wpięciu na gniazda za nic nie chce połączyć się z telefonem, próbowałem już Torque na Andka i OBD Auto doctor na Windows Phone, niestety klops, pali się tylko czerwona dioda.

Z innymi autami (Fabia 2008 i C4 2012) komunikuje się po 5 sekundach od przekręcenia kluczyka.

Gdzieś wyczytałem że jednemu takiemu w jego Subaraku raz na 50 wetknięć ELM327 zatrybi :].

 

PS. Diagnosta w warsztacie miał też problemy z połączeniem swojego modułu diagnostycznego, tzn za 10 razem się udało ale trzeba było pomerdać wtyczką.

 

Czy we wszystkich starszych modelach występują problemy z komunikacją ?

Edytowane przez Dzierzba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to tak, wkładam Elm327 w gniazdo, zapalają się kolejno, zielona, żółta i czerwona dioda ,na 0,158 sekundy, po czym zostaje tylko czerowona.

Może muszę trochę pogmerać przy tych kabelkach od tyłu, na szczęście jest tam łatwy dostęp :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jakiś kabelek uwalony. Łatwo można gniazdo z kabelkami wyciągnąć, wystarczy delikatnie podważyć czymś płaskim by nie porysować plastików. Gniazdo się trzyma na dwóch zapadkach. Jak wyciągniesz, zobaczysz wiązkę przewodów, zobaczysz czy jakiś nie jest odlutowany. To częsta przypadłość. Pewnie jakiś perfekcjonista napisze, że rób to przy odłączonym akumulatorze, ale ja bym to olał :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

W moim Forku z 2001 roku, ELM327 Mini na bluetooth po wpięciu na gniazda za nic nie chce połączyć się z telefonem, próbowałem już Torque na Andka i OBD Auto doctor na Windows Phone, niestety klops, pali się tylko czerwona dioda.

Z innymi autami (Fabia 2008 i C4 2012) komunikuje się po 5 sekundach od przekręcenia kluczyka.

Gdzieś wyczytałem że jednemu takiemu w jego Subaraku raz na 50 wetknięć ELM327 zatrybi :].

 

PS. Diagnosta w warsztacie miał też problemy z połączeniem swojego modułu diagnostycznego, tzn za 10 razem się udało ale trzeba było pomerdać wtyczką.

 

Czy we wszystkich starszych modelach występują problemy z komunikacją ?

Pytanie czy to na pewno obd. U mnie w imprezie 98 jest podobnie. Czy w serwisie odczytuje błędy? jak tak to złącze jest ok tylko protokół nie ten....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Pytanie czy to na pewno obd.

 

na pewno, '01 ma już normalne OBD2 i działa zarówno KKL jak i ELM327

 

Wygląda to tak, wkładam Elm327 w gniazdo, zapalają się kolejno, zielona, żółta i czerwona dioda ,na 0,158 sekundy, po czym zostaje tylko czerowona.

Może muszę trochę pogmerać przy tych kabelkach od tyłu, na szczęście jest tam łatwy dostęp :).

 

prawidłowo wszystko, odpala, robi test i powinien zacząć migać łącząc się z ECU (naturalnie przy przekręconym kluczyku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie panowie czy mój Forester 98r. ma mozliwość podpięcia się przez OBD II? Niby gniazdo jest ale juz 2 mechaników próbowało i się nie udało... Czy zostaje tylko serwis? :/ Dodam że mój Forek z tego co wiem pochodzi z Włoch jeśli ma to znaczenie. 

Edytowane przez Bartek998
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się,że tak jak w moim poprzednim Forku masz gniazdo OBD1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale pasuje wtyczka od interfejsów typu ELM itp. więc chyba to OBD II. Zresztą mechanicy też podpinali się zwykłymi wtyczkami tylko na bardziej profesjonalnym sprzęcie. Ta wtyczka ma trapezowy kształt. A czym się różni OBD I od II? Chyba wtyczka jest inna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...