Skocz do zawartości

Bawiliście się OBD2 na android przez bluetooth?


Wiatrak

Rekomendowane odpowiedzi

Ja korzystam z elm327 BT plus program TorquePro

Z kompem newage działa ;)

Więc mam, Kolego, do Ciebie pytanie - czy posiadasz komplet dodatkowych PIDów do wprowadzenia w Torque?

Jak go poprawnie konfigurowałeś?

Edytowane przez radek_shin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja wiem. Raczej chodzi mi o wzbogacenie odczytów chociażby o "Boost", "Oil temp"...

Na międzynarodowym forum zgarnąłem garść PIDów, ale nie zdążyłem ich przetestować.

Możesz wrzucić te PIDy lub linki potestuje w forku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, pierwszy post na forum Subaru także roszę o wyrozumiałość :) 

Posiadacz Faworka S-Turbo SF5 MY01, jak w temacie, coś nie śmiga " interfejs obd scan niebieski ząb elm372 mini "  ( niebieski ). Napięcie podawane, bo na czerwono świeci. W XC70 T5 2.5 05' USA działa, błędy usuwa, tak samo fiesta 2002 i v40 z 2004. 

Z tego co wyczytałem w temacie to albo urządzenie coś się gniewa i w Subaru nie chce działać, albo drugim problemem, może coś nie stykać samo złącze.

P.S. Po wetknięciu zapalają się dosłownie na pół sekundy wszystkie diody, pewnie wbudowany test diod.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam torque pro. Apka pokazuje odczyty z zamontowanych czujników w samochodzie. Ja boleję, że nie mam czujnika temperatury oleju, ale dzieki niej dowiedzialem sie o problemie z lambdą.

@Wysoki Bartuś- to samo przerabialem, mialem taki niebieski vgate obd scan, z innymi autami mi działał ale z forkiem i z mazdą kolegi za cholerę. Przypuszczam, że nie ma wgranego protokołu Subaru, ale co się dziwić jak kosztował okolo 35zł. Później kupiłem icar2 (przed zakupem przetestowałem) no o działa :)

Edytowane przez Pawel.wro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

@Wysoki Bartuś- to samo przerabialem, mialem taki niebieski vgate obd scan, z innymi autami mi działał ale z forkiem i z mazdą kolegi za cholerę. Przypuszczam, że nie ma wgranego protokołu Subaru, ale co się dziwić jak kosztował okolo 35zł.

 

one nic nie mają wgrane, to jest tylko interfejs i emulator portów, za protokoły i interpretację danych odpowiada aplikacja.

Z niebieskimi są ponoć problemy, zresztą opisywane w necie, tak samo jak chyba z V1.5, ale nie wynika to z ceny. Mam białe mini za wspomniane ca 35pln i z Forkiem MY02 działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się komuś przyda:

 

Temperatura oleju

PID: 2101
Short name: oil temp custom
Min: -40.0
Max: 215
Scale: x1
Unit type: C
Equation: AC-40
OBD header: Auto

Subaru AccessPORT - Firmware 1.6.4.0 - Monitor Updates and Definitions Guide.pdf

DDXL Subaru PID list.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@radek_shin,

 

Najlepszym (obecnie) programem/appką na android jest BtSSM... Cena niestety spora jak za aplikację (ponad 79 zł.).

 

on wymaga jakiegoś dedykowanego interfejsu? Bo na klasycznym 'chińskim' ELM327BT, który działa na reszcie softu BtSSM nie trybi. Odpala i wywala komunikat, że nie ma połączenia z interfejsem - albo coś w tym stylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawel.wro, respect - niestety - trzeba się w czujnik doposażyć.

 

@ozarek - niestety... Działa z "ich" interfejsem. Ale daj mi chwilę - sprawdzę go na iCar2 i dam znać.

 

Czy jakoś specjalnie profil w Torque ustawiacie pod Forki? Sprawność wolumetryczna, boost czy też korekta pomiaru spalania?

 

I jak do jasnej ciasnej robicie ten nick z małpką?  :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...