Skocz do zawartości

Bawiliście się OBD2 na android przez bluetooth?


Wiatrak

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam taki z granatowo - pomarańczową naklejką i pięcioma diodami na obudowie nie wiadomo do czego :) Pewnie do niczego, dodają "profesjonalnego wyglądu" :) Kosztował ze 20-30 zeta plus przesyłka. Działa bez zarzutu w Forku,  Kaszkaju, Fordach, Lagunie.... Program: Torque pro.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za wypowiedzi i opinie.

Zaryzykuję i zamówię ten:

 

https://allegro.pl/interfejs-icar2-vgate-bluetooth-obd2-elm327-id19-i7003176251.html?reco_id=7e89ff6c-ec4d-11e8-a3e8-246e9680bda8

 

Jak pisał i zwracał wcześniej uwagę @sambor - ten model ma wyłącznik :)  A nawet "auto-wyłącznik" jak wynika z opisu:

"urządzenie posiada wbudowany auto wyłącznik (30min) ,dzięki czemu nie rozładowuje akumulatora oraz funkcję AutoWakeUp (w około 80% samochodach sam zaczyna pracę po włączeniu silnika)".

Wygląda na w miarę przyzwoicie wykonany, może będzie działał ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tego producenta tylko że w wersji na WiFi -> działa idealnie i ten mój nawet kasuje błędy :-) 
Program powinien być załączony do urządzenia - jak nie to się zgłoś prześlę tobie apkę (notabene torque). 

Miłego korzystania ! 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ELM327 na BT i Torque pro i widzę błędy, daję skasuj - coś tam przetwarza i jak zakończy, błędy nadal pozostają. Czy aby skasować błędy z poziomu smatrfona to ELM327 powinien być po wifi czy może ELM327 od innego producenta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój kasuje normalnie - chyba ze to jest błąd auta i OD RAZU auto wyświetla go od nowa - czyli jak masz np. "czujnik uszkodzony" i go nie naprawisz, skasujesz błąd, to auto od razu ci znów go wyświetli bo czujnik NADAL ne działa.

 

Tak to widzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Volvo XC60 po wymianie oleju wyskoczył alarm czujnika oleju. Sprawdzam, oleju za dużo, odessałem 0,4lita, na bagnecie ok. Próba skasowania alarmu z poziomu Torque bez powodzenia. Jadę do warsztatu gdzie wymieniano olej, podłączają swój przyrząd, zadają mi pytanie czy skasować błąd, potwierdzam i błędu nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad tym pomarańczowym Vgate, ale w opisie jest, że do japońskich aut pasuje od 2005 roku . Mam forka 2003. Bedzie działać? czy coś innego wybrać?

A no i jaka wersja V1.5 czy V2.1

Edytowane przez VVolny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad tym pomarańczowym Vgate, ale w opisie jest, że do japońskich aut pasuje od 2005 roku . Mam forka 2003. Bedzie działać? czy coś innego wybrać?
A no i jaka wersja V1.5 czy V2.1
Mam taki jak na foto, zakup z chińskiego allegro.Forester 2004.Nie ma probłem z komunikacją.704d2868bd62253c953e9565b2745a0b.jpg

Wysłane przez SM przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, fiku napisał:

Mam taki jak na foto, zakup z chińskiego allegro.Forester 2004.Nie ma problemu z komunikacją.

 

Zakupiłem taki sam... Tzn. - miał być taki sam (czarno - pomarańczowy) a przyszedł czarno - niebieski... Więc czy faktycznie jest taki sam, to pewności nie ma  :biglol:

 

IMG_01.JPG.2098758ccea3948ab091a25f497b51cc.JPG

 

Można było spokojnie zamówić jakiś dłuższy, bo po włożeniu tego w gniazdo ciężko to później wyjąć

 

IMG_02.JPG.54bcaae6c2d225f16306adf87d90a862.JPG

 

Aplikację Torque mam zainstalowaną na stacji multimedialnej z systemem Android.

I - prawdę powiedziawszy - nie obyło się bez problemów. Niby tam urządzenia nawiązywały jakąś komunikację, ale nie widziały się poprawnie. Stacja widziała urządzenie nie jako "V-Gate" ale jako ciąg literek i cyferek (A9C7B3... - coś w tym rodzaju). Na ekranie stacji wyświetlał się komunikat "No Response From Device" oraz o braku połączenia z ECU. Dobre pół godziny kombinacji (wyciąganie adaptera z gniazda, wkładanie z powrotem, bluetooth off/on, żądanie powtórnego wyszukiwania, stacja off/on, zapłon off/on, i tak w kółko) upłynęło, zanim obydwa urządzenia się "dogadały". Nie odpuściłem tak łatwo, bo połączenie adaptera ze smartfonem na Androidzie z zainstalowanym innym programem diagnostycznym udało się wykonać bez problemu.

Najważniejsze, że się w końcu dogadały, i że działa. Po wyłączeniu i powtórnym włączeniu zapłonu również problemu już nie ma, komunikacja wznawiana jest poprawnie.

 

IMG_04.JPG.05ee8b6de75c926d404ee561223c6dbb.JPG

IMG_03.JPG.dddc3b28eff365a35096f28b34d2a450.JPG

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Zakupiłem taki sam... Tzn. - miał być taki sam (czarno - pomarańczowy) a przyszedł czarno - niebieski... Więc czy faktycznie jest taki sam, to pewności nie ma  :biglol:
 
IMG_01.JPG.2098758ccea3948ab091a25f497b51cc.JPG
 
Można było spokojnie zamówić jakiś dłuższy, bo po włożeniu tego w gniazdo ciężko to później wyjąć
 
IMG_02.JPG.54bcaae6c2d225f16306adf87d90a862.JPG
 
Aplikację Torque mam zainstalowaną na stacji multimedialnej z systemem Android.
I - prawdę powiedziawszy - nie obyło się bez problemów. Niby tam urządzenia nawiązywały jakąś komunikację, ale nie widziały się poprawnie. Stacja widziała urządzenie nie jako "V-Gate" ale jako ciąg literek i cyferek (A9C7B3... - coś w tym rodzaju). Na ekranie stacji wyświetlał się komunikat "No Response From Device" oraz o braku połączenia z ECU. Dobre pół godziny kombinacji (wyciąganie adaptera z gniazda, wkładanie z powrotem, bluetooth off/on, żądanie powtórnego wyszukiwania, stacja off/on, zapłon off/on, i tak w kółko) upłynęło, zanim obydwa urządzenia się "dogadały". Nie odpuściłem tak łatwo, bo połączenie adaptera ze smartfonem na Androidzie z zainstalowanym innym programem diagnostycznym udało się wykonać bez problemu.
Najważniejsze, że się w końcu dogadały, i że działa. Po wyłączeniu i powtórnym włączeniu zapłonu również problemu już nie ma, komunikacja wznawiana jest poprawnie.
 
IMG_04.JPG.05ee8b6de75c926d404ee561223c6dbb.JPG
IMG_03.JPG.dddc3b28eff365a35096f28b34d2a450.JPG
 
 
Faktycznie, trochę kłopotliwe jest usunięcie go z gniazda.Wymyśliłem więc kiedyś na szybko patent z gumką:) i działa.d6b687a6b3e81488b3c5c46bb842b5ee.jpg

Wysłane przez SM przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.11.2018 o 17:30, fiku napisał:

Faktycznie, trochę kłopotliwe jest usunięcie go z gniazda.Wymyśliłem więc kiedyś na szybko patent z gumką:) i działa.d6b687a6b3e81488b3c5c46bb842b5ee.jpg

 

Dobry pomysł... Chyba u siebie też zastosuję. Dzięki !! :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

hej

testował ktoś może smart car z t-mobile? http://www.t-mobile.pl/pl/oferta_specjalna/smart-car  wiem że taniej jest samemu kupić interfejs, ale chcę zmienić radio na stację android i potrzebuję do niej wifi, ich ma w sobie router i 10GB, jak bym brał oddzielnie internet mobilny to na to samo by wyszło kasowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...