Skocz do zawartości

Bawiliście się OBD2 na android przez bluetooth?


Wiatrak

Rekomendowane odpowiedzi

ale pasuje wtyczka od interfejsów typu ELM itp. więc chyba to OBD II. Zresztą mechanicy też podpinali się zwykłymi wtyczkami tylko na bardziej profesjonalnym sprzęcie. Ta wtyczka ma trapezowy kształt. A czym się różni OBD I od II? Chyba wtyczka jest inna?

Potwierdzę Ci jutro czy w imprezie '98 jest taka sama wtyczka. Na 80% tak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A czym się różni OBD I od II? Chyba wtyczka jest inna?

 

OBD I nie miało standardu wtyczki, bardzo możliwe że Subaru wiedząc o wprowadzaniu OBDII dawało już taką wtyczkę ale złącze pracowało jak OBDI.

Taki sam manewr Fiat zrobił w Punto mk2 w 1999r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo możliwe, w innym wątku ktoś pisał że w 2001 był lifting środka może wtedy też pojawiło się pełne OBDII.

 

Wyczytać można w zasadzie dokładnie to samo, kwestia jest oprogramowania i protokołu, które będzie ogarniało dane z OBDI.

 

Wykopałem w google takie info, które potwierdza zmianę w 2001 i fakt, że złącze było takie samo już wcześniej.

 

obdkey_icon.gif OBDKey was updated with Subaru SSM protocol support in 2010 using the 4800 baud rate serial data communications on the K-Line (OBD J1962 pin 7) interface.

obdkey_icon.gif Many early Subarus are not OBD-II compliant as they have been built before the US requirements date of 1996, or the European requirements date of 2001 or because they were launched in markets that did not require OBD-II compliance, like Australia, Japan and the rest of Asia.

obdkey_icon.gif In these cars there is still an OBD-II style socket but OBD-II is not supported. However, there is a protocol unique to Subarus called SSM which OBDKey can use in these cars.

źródło http://bit.ly/1EPGmJY

 

i jeszcze rozpiska złącz http://bit.ly/1EPGvNo

 

reasumując jak się rozkmini piny w złączu preOBDII i zrobi przelotki na odpowiednie piny ELM czy KKL'a to powinno działać. (KKL z softem pod WIN będzie prawie na pewno działał bo on lata po SSM)

Edytowane przez ozarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie wtyki od tyłu z mojego Forka: Czerwono czarny przewód jest w górnym lewym rogu patrząc od frontu wtyczki

6e0lzn.jpg

Znalazłem coś takiego : Różnice między OBD1 a OBD2

dlc1.jpg

 

Oraz taką oto przejściówkę OBD1 --->OBD2

Car-font-b-Connector-b-font-Auto-Diagnos

Tak na marginesie jak wyciągnąć wtyczkę OBD z korpusu, bo faktycznie może jakiś kabelek się w niej obluzował, przy mocnym dociśnięciu ELM327 się rozłącza.


 

Cześć,

W moim Forku z 2001 roku, ELM327 Mini na bluetooth po wpięciu na gniazda za nic nie chce połączyć się z telefonem, próbowałem już Torque na Andka i OBD Auto doctor na Windows Phone, niestety klops, pali się tylko czerwona dioda.
Z innymi autami (Fabia 2008 i C4 2012) komunikuje się po 5 sekundach od przekręcenia kluczyka.
Gdzieś wyczytałem że jednemu takiemu w jego Subaraku raz na 50 wetknięć ELM327 zatrybi :].

PS. Diagnosta w warsztacie miał też problemy z połączeniem swojego modułu diagnostycznego, tzn za 10 razem się udało ale trzeba było pomerdać wtyczką.

Czy we wszystkich starszych modelach występują problemy z komunikacją ?

Pytanie czy to na pewno obd. U mnie w imprezie 98 jest podobnie. Czy w serwisie odczytuje błędy? jak tak to złącze jest ok tylko protokół nie ten....

 

W serwisie LPG sprawdzałem, ale i tam były problemy z komunikacją, terminal połączył się dopiero po kilku próbach gdzie trzeba było poruszać wtyczką.

Edytowane przez Dzierzba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gniazdo, z tego co czytałem na forum, jest na wcisk. KKL używa 7(K) i 15(L) pinu do komunikacji, 4-5 masa i 16 + (ale zasilanie to standard wiec nie trzeba dotykać).

Z tej rozpiski wynika, że trzeba przerzucić i dobrać pozycje dla pinów 2 i 9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Odświęrzę temat  może ktoś podpowie ki diabeł.

Po podłączeniu ELM327 mini na bt ,telefon  mogę sparować z elm , ale jak włączam torque lub inny to dostaję komunikat że nie można się połączyć i nic nie czyta.Urządzenie sprawdzałem na innym aucie i wszystko działało.Wtyczka też wydaje się dobra, jak podłanczali komp w warsztacie to nie było żadnego problemu .Auto  to Forester z 2005 przed zmianą. Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem różnych ustawień u nic ,z apl piston to samo,myślę ze nie jest to kwestia ustawień

 

Wysłane z mojego HTC One S przy użyciu Tapatalka

Kup inny interfejs na allegro. Ja miałem taki niebieski nie łączył się z moim forkiem, zrobiłem wymianę z kolega co miał Hondę. Obaj zadowoleni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Może was zainteresuje temat.

Mam OBD wsadzony do gniazda na stałe i nie podobało mi się to że napięcie jest tam podawane non-stop. Miałem obawy co do akumulatora.

Zamieniłem kabelki tak że teraz napięcie jest podawane tylko ze stacyjką. 

 

Jedyny minus jaki widze to diagnostyka musi się odbywać przy włączonym zapłonie. Widzicie tu jakiś problem?

 

Dodatkowo załączanie i wyłączanie nadajnika BT służy do wywoływania aplikacji w zabudowanym w konsole tablecie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, mam podobny problem w Foresterze 05 EU 2.0 oraz w Basze :D 03 US 2.5. ELM mini parował się z telefonami, ale nie mógł nic odczytać w obu ECU. W Skodzie działało bez problemu :angry:.

Wymieniłem na kabel VAG i:

-FreeSSM również nie może nic odczytać z ECU, chociaż test interfejsu wypada pomyślnie;

-ecuExplorer odczytuje na bieżąco parametery (obroty, temp. itd) w obu autach, ale nie pokazuje aktualnych błędów. W Foresterze w historii błędów pokazuje P0851, niezależnie czy pali się akurat Check czy nie. 

Dodam, że w obu autach co jakiś czas zapala się Check Engine z bliżej niewiadomego powodu dlatego postanowiłem sprawić sobie coś do diagnostyki.

Może ktoś cos poradzi? :)

Edytowane przez forri
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam podobny problem w Foresterze 05 EU 2.0 oraz w Basze :D 03 US 2.5. ELM mini parował się z telefonami, ale nie mógł nic odczytać w obu ECU. W Skodzie działało bez problemu :angry:.

Wymieniłem na kabel VAG i:

-FreeSSM również nie może nic odczytać z ECU, chociaż test interfejsu wypada pomyślnie;

-ecuExplorer odczytuje na bieżąco parametery (obroty, temp. itd) w obu autach, ale nie pokazuje aktualnych błędów. W Foresterze w historii błędów pokazuje P0851, niezależnie czy pali się akurat Check czy nie. 

Dodam, że w obu autach co jakiś czas zapala się Check Engine z bliżej niewiadomego powodu dlatego postanowiłem sprawić sobie coś do diagnostyki.

Może ktoś cos poradzi? :)

Jaki masz elm?Miałem podobnie z niebieskim coś takiego http://allegro.pl/elm327-obd-scan-bluetooth-elm-327-obd2-mini-cd-i5677128409.html i  była kicha ,kupiłem inny chyba taki http://allegro.pl/icar2-vgate-interfejs-bluetooth-obd2-elm327-obdii-i5583255414.html

i działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz elm?Miałem podobnie z niebieskim coś takiego http://allegro.pl/elm327-obd-scan-bluetooth-elm-327-obd2-mini-cd-i5677128409.html i  była kicha ,kupiłem inny chyba taki http://allegro.pl/icar2-vgate-interfejs-bluetooth-obd2-elm327-obdii-i5583255414.html

 

i działa.

 

 

Na początku kupiłem właśnie mini, taki jak na aukcji i nie komunikował się. Na forum wyczytałem, że mini nie radzą sobie z SSM i ELM już nie mam bo wymieniłem na kabel. Niewiele mi to pomogło bo nadal nie mogę sie dowiedzieć o co chodzi samochodom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam interfejs wi-fi z uwagi na iphone. Najfajniejszy program to obd sound. Udawanie dźwięku silnika sterowane obrotami - audio z głośników. Na codzień bez sensu, ale w nowym forku, który nie ma dźwięku fajna zabawa. Można wybrać WRX STI, ale najlepiej brzmi EVO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...