Skocz do zawartości

Nowy OBK - informacje


spawalniczy

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 97
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

To jest ten sam dokument, który wklejałem na początku listopada - on jest podlinkowany ze słowackiej strony, natomiast autorem jest szwedzki importer. Nie wiem, czy można go traktować jako oficjalny. Jest zresztą zastrzeżenie, że to wstępna informacja.

Zdjęcia samochodów wyglądają, jakby były zrobione w wersji amerykańskiej, mają tylko europejskie relingi.

Na oficjalnej szwedzkiej (a także np na niemieckiej i norweskiej) stronie wnętrza i lampy przeciwmgielne wyglądają inaczej.

 

A tak swoją drogą nie rozumiem, dlaczego w jednych europejskich krajach na stronach dealerów są już zajawki nowego OBK a w innych nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
A tak swoją drogą nie rozumiem, dlaczego w jednych europejskich krajach na stronach dealerów są już zajawki nowego OBK a w innych nie.

To jest związane z wieloma kwestiami.

Zacznijmy od terminu wprowadzenia na rynek - w niektórych krajach będzie to luty 2015. U nas, ze względu na typową historię roku produckji - marzec ( acz samochody demo powinny być już pod koniec lutego ).

Ponadto niektóre kraje mogą opóźnić wprowadzenie, jeżeli mają zbyt duży stock aktualnego modelu ( nasi delaerzy mają jeszcze ok. 30 i sprzedają z b.duzym rabatem, więc to dla nas problemu nie widzę ). 

Dochodzi kwestia tlumaczeń dokumentów na poszczególne języki oraz przygotowań stron internetowych.

 

Zauważmy, że zazwyczja informacje o nowych modelach pojawiały się zdecydowanie później, niż ma to miejsce tym razem.

To "przyspieszenie" ma związek z ogólnie założoną strategią rozpoczęcia "presales" , czyli po naszemu przedsprzedaży nowego auta. Taka tradycja funkcjonuje od dawna w Japonii i testowana jest aktualnie w Europie.

 

U nas zresztą potencjlani nabywcy też mogą już skłądać u delaerów zamówienia na nowy model ( nawet jeżeli sami nie mamy jeszcze pełnych danych :) )

No i z ostatniej chwili - po "top safety pick" w IIHS także w Europie nowy OBK uzyskał 5 gwiazdek w/g nowego standardu Euro NCAP:

http://www.euroncap.com/results/subaru/outback/580.aspx

 

Pozdrowienia 

Edytowane przez Dyrekcja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Dzięki za info. Pytanie tylko czy w PL będzie tak samo

 

Zgodnia z jakas tam ustawa, nazwy beda spolszczone, stad dostepne wersje OBK2015 zamiast "base, ridge, summit", beda nazywac sie:

 

podwalina

grań/sztorc (tu jeszcze decyzja nie zapadła)

oraz cypel

 

:lol:  

Edytowane przez Than_Junior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

OK. Dzięki za info. Pytanie tylko czy w PL będzie tak samo

Zgodnia z jakas tam ustawa, nazwy beda spolszczone, stad dostepne wersje OBK2015 zamiast "base, ridge, summit", beda nazywac sie:

 

podwalina

grań/sztorc (tu jeszcze decyzja nie zapadła)

oraz cypel

 

:lol:

A model nazwą poza plecami? ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

OK. Dzięki za info. Pytanie tylko czy w PL będzie tak samo

Zgodnia z jakas tam ustawa, nazwy beda spolszczone, stad dostepne wersje OBK2015 zamiast "base, ridge, summit", beda nazywac sie:

 

podwalina

grań/sztorc (tu jeszcze decyzja nie zapadła)

oraz cypel

 

:lol:

A model nazwą poza plecami? ;-)

 

...no fakt - nie tak dawno temu jeździłem dwoma subarakami - jeden był Spuścizną, a drugi Spuścizną Pozaplecami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnia z jakas tam ustawa, nazwy beda spolszczone

 

Swego czasu, i to bez ustawy, również miałem potrzebę spolszczenia nazw naszych autek :)

Dałem temu wyraz w pewnym liście z pewnego zlotu:

List z V Zlotu Plejad

Tam też, w komentarzach, możecie wyżyć się jako tłumacze ;) Tu proszę jednak o wypowiedzi wyłącznie na temat... inaczej będę zmuszony przetłumaczyć na język forumowy znaczenie zwrotu red belt  :twisted:

 

A ja przypominam, że to są pytania do Dyrekcji.

 

Byłeś szybszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W najnowszym numerze Plejad na 9 stronie jest notka zatytułowana: "Outback z nowym "sercem" specjalnie dla Chin".

 

Cytuję: "Ponad 80% nowych elementów - tyle "nowego" zawiera jednostka napędowa stworzona przez Fuji Heavy Industries dla równie nowego Outbacka na rynek chiński. Mowa o 2,5 - litrowym silniku..." 

 

Pytanie do Dyrekcji: Jakie dokładnie są to zmiany i czy to oznacza, że nie będą one dotyczyły silników na rynku europejskim?

 

W dalszej części artykułu czytamy o wprowadzeniu silnika 2.0 DIT na rynek chiński: "...Aby sprostać oczekiwaniom aktywnych, świadomych i coraz bardziej wymagających kierowców z Państwa Środka, inżynierowie Subaru stworzyli dla nowego Outbacka specjalne serce..."

 

Ja też czuję się aktywnym, świadomym i coraz bardziej wymagającym, tyle, że europejskim kierowcą, pytanie, czy coś z tego wyniknie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W najnowszym numerze Plejad na 9 stronie jest notka zatytułowana: "Outback z nowym "sercem" specjalnie dla Chin". ... W dalszej części artykułu czytamy o wprowadzeniu silnika 2.0 DIT na rynek chiński: "...Aby sprostać oczekiwaniom aktywnych, świadomych i coraz bardziej wymagających kierowców z Państwa Środka, inżynierowie Subaru stworzyli dla nowego Outbacka specjalne serce..." Ja też czuję się aktywnym, świadomym i coraz bardziej wymagającym, tyle, że europejskim kierowcą, pytanie, czy coś z tego wyniknie?

 

Oj tam, oj tam.

Dawniej sprowadzano Outbacka z USA, teraz idzie nowe, będzie Outback China Spec - tylko kto przetłumaczy manual ?

 

Szanowna Dyrekcjo.

 

Czy jest szansa na Outbacka 2.0 DIT w jakimkolwiek kraju europejskim / najlepiej unijnym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

 

 

Czy jest szansa na Outbacka 2.0 DIT w jakimkolwiek kraju europejskim / najlepiej unijnym?

Jeżeli OBK był by w jakimkolwiek kraju europejskim, to był by w Polsce. 

 

Czy będzie - nie wiem. Nie był przewidziany. Natomiast podczas ostatniej wizyty w grudniu zgłosiłem zapotrzebowanie.

Szanse są b. małe, ale będę dalej męczył kolegów z FHI....

 

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

 

 

Kiedy poznamy w końcu ceny i specyfikacje ?

Ceny - gdy je ustalimy.

Specyfikacje - gdy będą pewne. W tym akurat punkcie od momentu wprowadzenia nowego kodeksu cywilnego musimy być szczególnie ostrożni. Jakikolwiek błąd w specyfikacji może w/g aktualnego prawa być pretekstem to przedstawiania roszczeń wobec sprzedawcy. Tak więc najprawdopodobniej dopiero w przyszłym tygodniu opublikujemy listę wyposażenia obejmującą glówne elementy - finalną dopiero po fizycznym sprawdzeniu samochodów.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Chciałem zapytać czy w najnowszym Outbacku są takie dodatki/udogodnienia/akcesoria jak: przyciski pamięci dla kierowcy, ogrzewanie tylnych siedzeń, aluminiowe pedały, aktywna przedni "grill", podparcie lędźwiowe? Nie znalazłem informacji o tych rzeczach w specyfikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Pewnie chodzi o jakieś ruchome przesłony, które się przymykają przy wyższych prędkościach (lepsza aerodynamika?). Bajer bez większego znaczenia

Nie do końca o to chodzi :rolleyes:

Bardzo dużo strat energii (paliwa) związana jest z przepływem powietrza np. przez chłodnice wody. Dlatego też zostały zaprojektowane przesłony, które przymykane są przy mniejszych prędkościach podróżowania (nie ma aż tak dużego zapotrzebowania na przepływ powietrza przez chłodnicę), a przy większych (autostradowych) są otwierane. Jest to jeden ze sposobów na minimalne ograniczenie zużycia paliwa.

Grill ten (AGAS - Active Grille Air Shutter) umożliwia dodatkowo szybsze rozgrzanie silnika ;)        

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

m_dz dzięki za wyjaśnienie  :) Może faktycznie jest w tym jakiś sens, ale z drugiej strony - pytanie ile tego paliwa się zaoszczędzi, a w zamian mamy kolejny element w aucie, który wcześniej czy później może odmówić posłuszeństwa  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...