Skocz do zawartości

Co to jest klasa premium?


ten_Typ_tak_ma

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 94
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jeżeli mam do wyboru dwa samochody o porównywalnych parametrach (wielkości, osiągach, wyposażeniu) a jeden z nich jest wyraźnie droższy od drugiego. To ten drugi jest dla mnie premium.

Zazwyczaj sa jakies powody dla ktorych jest drozszy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tez jest w pewnym sensie premium wykreowane przez specyfikę rynku ;)

A na poważnie , premium to głownie materiały , wyrafinowanie i możliwość personalizacji i za to sie głównie płaci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeżeli mam do wyboru dwa samochody o porównywalnych parametrach (wielkości, osiągach, wyposażeniu) a jeden z nich jest wyraźnie droższy od drugiego. To ten drugi jest dla mnie premium.

Zazwyczaj sa jakies powody dla ktorych jest drozszy ;)

 

Zawsze gdy nie wiadomo o co chodzi, chodzi o pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy wsiąść do nowej Cklasy i wszystko jasne,jak dla mnie rzecz jasna ;)

Siedzialem nawet ostatnio w środku super jak nie mercedes zdecydowanie najfajniejszy srodek w klasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem się zgadamy to prawda aczkolwiek mam zastrzezenia do wyglądu zwłaszcza "tanich" wersji te wydechy wkomponowane w zderzak wyglądają dramatycznie.........za to C63 pewnie obleci :)

Aczkolwiek z tym premium nie bądźmy tez zgubini bo nie wszystko złoto co się świeci. Bralem ostatnio z Okęcia E klasę chyba 250 CDI i kompletnie nie wiem co ludzie w tym aucie widzą a nawigacja i sama obsługa funkcji radia to większego g.... w życiu nie widziałem.

Nawet się znajomi śmiali jak mozna coś takiego wsadzić do auta za tyle pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

premium - dawniej premia - nagroda za coś, często mająca zachęcić do czegoś osobę nagradzaną

 

np. zachęcić do zapłacenia wyższej ceny za ponadprzeciętny produkt

 

Subaru Impreza 2.0 NA -> Subaru Impreza STI  - ponadprzeciętne osiągi 

Octavia III 1.4 TSI -> Golf VII 1.4 TSI ->  Audi A3 1.4 TSI - postrzeganie marki (osiągi takie same, technicznie auta zbliżone, różny wizerunek marki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tez jest w pewnym sensie premium wykreowane przez specyfikę rynku ;)

A na poważnie , premium to głownie materiały , wyrafinowanie i możliwość personalizacji i za to sie głównie płaci.

Oprócz lepszych osiągów, hamulców itd, personalizacja te wszystkie individual, wybór koloru skóry czy alcantary, którą bedzię obszyta deska rozdzielcza i boczki drzwi, kolor podsufitki, a nawet kolor nici, kórą szyją skórę.    

Edytowane przez Helmut
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś samochody tanie były małe a drogie - duże i jak się chciało pokazać, to kupowało się większy, ale korki, problemy z parkowaniem itd. sprawiły, że pojawiło się zapotrzebowanie na małe auta, ale szpanerskie - myślę, że początek dało MINI i teraz prawie w każdym rozmiarze można znaleźć wozy pozycjonowane i wycenione znacznie wyżej. Ostatnimi czasy dochodzi też klasa "bida" co pokazuje sukces dacii i próby jego powtórzenia przez innych. Na takim rynku Forester XT jest ciekawym autem, bo do "zwykłego" suva wsadzono silnik, jakiego nie powstydziły by się auta "premium". I to jest fajne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...