Jump to content

Co to jest klasa premium?

ten_Typ_tak_ma

Recommended Posts

• Replies 94
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Czy ktoś mnie wreszcie oświeci?

Ależ to jest oczywiste, jak budowa cepa. Jeżeli samochód kosztuje 50% więcej niż tak samo wyposażona Kia, to jest premium.

Jeżeli mam do wyboru dwa samochody o porównywalnych parametrach (wielkości, osiągach, wyposażeniu) a jeden z nich jest wyraźnie droższy od drugiego. To ten drugi jest dla mnie premium.

Jeżeli mam do wyboru dwa samochody o porównywalnych parametrach (wielkości, osiągach, wyposażeniu) a jeden z nich jest wyraźnie droższy od drugiego. To ten drugi jest dla mnie premium.

A dla mnie ten pierwszy ;)

Zazwyczaj sa jakies powody dla ktorych jest drozszy ;)

To tez jest w pewnym sensie premium wykreowane przez specyfikę rynku ;)

A na poważnie , premium to głownie materiały , wyrafinowanie i możliwość personalizacji i za to sie głównie płaci.

Zazwyczaj sa jakies powody dla ktorych jest drozszy ;)

Zawsze gdy nie wiadomo o co chodzi, chodzi o pieniądze.

Wystarczy wsiąść do nowej Cklasy i wszystko jasne,jak dla mnie rzecz jasna ;)

Siedzialem nawet ostatnio w środku super jak nie mercedes zdecydowanie najfajniejszy srodek w klasie.

Czasem się zgadamy to prawda aczkolwiek mam zastrzezenia do wyglądu zwłaszcza "tanich" wersji te wydechy wkomponowane w zderzak wyglądają dramatycznie.........za to C63 pewnie obleci :)

Aczkolwiek z tym premium nie bądźmy tez zgubini bo nie wszystko złoto co się świeci. Bralem ostatnio z Okęcia E klasę chyba 250 CDI i kompletnie nie wiem co ludzie w tym aucie widzą a nawigacja i sama obsługa funkcji radia to większego g.... w życiu nie widziałem.

Nawet się znajomi śmiali jak mozna coś takiego wsadzić do auta za tyle pieniędzy.

Marki Premium wyróżnia to, że można samochód, który kosztuje bazowo ok. 200 tys. skonfigurować tak, by wyszło 500 tys. lub więcej. Oczywiście te pieniądze mają przełożenie na jakość materiałów oraz różnego rodzaju udogodnienia, czy gadżety.

premium - dawniej premia - nagroda za coś, często mająca zachęcić do czegoś osobę nagradzaną

np. zachęcić do zapłacenia wyższej ceny za ponadprzeciętny produkt

Subaru Impreza 2.0 NA -> Subaru Impreza STI  - ponadprzeciętne osiągi 

Octavia III 1.4 TSI -> Golf VII 1.4 TSI ->  Audi A3 1.4 TSI - postrzeganie marki (osiągi takie same, technicznie auta zbliżone, różny wizerunek marki)

To tez jest w pewnym sensie premium wykreowane przez specyfikę rynku ;)

A na poważnie , premium to głownie materiały , wyrafinowanie i możliwość personalizacji i za to sie głównie płaci.

Oprócz lepszych osiągów, hamulców itd, personalizacja te wszystkie individual, wybór koloru skóry czy alcantary, którą bedzię obszyta deska rozdzielcza i boczki drzwi, kolor podsufitki, a nawet kolor nici, kórą szyją skórę.    

Edited by Helmut

Kiedyś samochody tanie były małe a drogie - duże i jak się chciało pokazać, to kupowało się większy, ale korki, problemy z parkowaniem itd. sprawiły, że pojawiło się zapotrzebowanie na małe auta, ale szpanerskie - myślę, że początek dało MINI i teraz prawie w każdym rozmiarze można znaleźć wozy pozycjonowane i wycenione znacznie wyżej. Ostatnimi czasy dochodzi też klasa "bida" co pokazuje sukces dacii i próby jego powtórzenia przez innych. Na takim rynku Forester XT jest ciekawym autem, bo do "zwykłego" suva wsadzono silnik, jakiego nie powstydziły by się auta "premium". I to jest fajne.