Skocz do zawartości

Co to jest klasa premium?


ten_Typ_tak_ma

Rekomendowane odpowiedzi

Zdecydowanie ciekawe jest to że 10-15 lat temu Subaru przynajmniej w PL bylo postrzegane jako premium mimo że nia nigdy nie było i zazwyczaj nie było dopotywania o model jak odpowiedz brzmiała Subaru trochę to o czym Chojny pisze.

A wracając di premium w małych samochodach uwazam że dobrze nie każdy ma ochotę jezdzic piatka czy A6 tylko po to żeby mieć fajne materialy i fajne dodatki.

 

Premium jest wtedy, kiedy na pytanie czym jeździsz i powiesz markę, to już nie dopytują o model  ;)

 

 

To Subaru też się na to łąpie. ;):biglol:

Nie wiem czy teraz bo trochę z powszednialo ale kiedy na pewno. Pamietam tak z 10 lat do tylu jak jechałem GTekiem to cala ulica zawierała i gapila się na to auto nie byl tankowania na stacji żeby ktoś nie zagadal yo było naprawdę coś niesamowitego dziś żeby osiągnąć taki sam efekt musiał bys chyba jechać z Ferrari czy Lamborghini i t też nie do końca a dziś nie widać juz takiego zainteresowania ale czego się dziwić wtedy kazdy wiedzial kto to jes Holek , Kulig ,Kuzaj a kto dzisiaj wie kto to est Kajto czy Chuchala.Eh zlota era Subaru w PL szkoda że to już przeszłość :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 94
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dzisiaj czytalem ze Acura bedzie sie wzorowac na Subaru i bedzie oferowac auta tylko z napedem AWD.  W US wiele firm stara sie poznac tajemnice genialnej sprzedazy Subaru i lojalnosci klijentow... Samo Subaru jest autem podchodzacym do premium - cos w stylu Volvo, choc mniej ujmujace stylistycznie... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Pamietam tak z 10 lat do tylu jak jechałem GTekiem to cala ulica zawierała i gapila się na to auto nie byl tankowania na stacji żeby ktoś nie zagadal yo było naprawdę coś niesamowitego dziś żeby osiągnąć taki sam efekt musiał bys chyba jechać z Ferrari czy Lamborghini i t też nie do końca a dziś nie widać juz takiego zainteresowania ale czego się dziwić wtedy kazdy wiedzial kto to jes Holek , Kulig ,Kuzaj a kto dzisiaj wie kto to est Kajto czy Chuchala.Eh zlota era Subaru w PL szkoda że to już przeszłość

 

Dziwne, ja mam tak nadal. Nie ma wyjazdu aby ktoś nie podszedł, nie powiedział że mam świetny samochód, na myjni się chłopacy nie rzucali do szorowania Babci. 

 

Jakiś czas temu odstawialiśmy dwa auta na myjnie, nówka sztuka premium/sport/luxus/prestiż i Babcie. Nowym autem nikt się nie zainteresował, Babcie chłopacy oglądali i mlaskali. 

 

GC8 już jest klasykiem i nadal wzbudza bardzo pozytywne emocje, parkując na ulicy i pozostając chwilę przy aucie z boku można się naprawdę miłych słów nasłuchać  ;)


 

Premium jest wtedy, kiedy na pytanie czym jeździsz i powiesz markę, to już nie dopytują o model 

To już jest segment aut luksusowych -_-  

 

 

 

I supersportów jak Subaru  :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

GC8 już jest klasykiem i nadal wzbudza bardzo pozytywne emocje, parkując na ulicy i pozostając chwilę przy aucie z boku można się naprawdę miłych słów nasłuchać ;)

 

To samo, jak staniesz Warszawą garbuską. ;)

 

 

 

Wcale nie... o garbusce się mówi że ładna i tyle a GC8 nie tylko ładne ale i chciałoby się pojeździć, zobaczyć co potrafi  :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pamietam tak z 10 lat do tylu jak jechałem GTekiem to cala ulica zawierała i gapila się na to auto nie byl tankowania na stacji żeby ktoś nie zagadal yo było naprawdę coś niesamowitego dziś żeby osiągnąć taki sam efekt musiał bys chyba jechać z Ferrari czy Lamborghini i t też nie do końca a dziś nie widać juz takiego zainteresowania ale czego się dziwić wtedy kazdy wiedzial kto to jes Holek , Kulig ,Kuzaj a kto dzisiaj wie kto to est Kajto czy Chuchala.Eh zlota era Subaru w PL szkoda że to już przeszłość

Dziwne, ja mam tak nadal. Nie ma wyjazdu aby ktoś nie podszedł, nie powiedział że mam świetny samochód, na myjni się chłopacy nie rzucali do szorowania Babci.

 

Jakiś czas temu odstawialiśmy dwa auta na myjnie, nówka sztuka premium/sport/luxus/prestiż i Babcie. Nowym autem nikt się nie zainteresował, Babcie chłopacy oglądali i mlaskali.

 

GC8 już jest klasykiem i nadal wzbudza bardzo pozytywne emocje, parkując na ulicy i pozostając chwilę przy aucie z boku można się naprawdę miłych słów nasłuchać ;)

 

Premium jest wtedy, kiedy na pytanie czym jeździsz i powiesz markę, to już nie dopytują o model

To już jest segment aut luksusowych -_-

 

I supersportów jak Subaru :P

Mialem bardziej na myśli WRXy i STI nowszych generacji.STI GD nigdy nie wzbudzal juz takich emocji zarowno u mnie jak wśród innych.

Odnośnie premium Subaru to jest ono mimo wszystko do tylu w stosunku do Volvo mowa tu o Legacy bo Impreza to jakieś lata świetlne jest w stosunku nawet nie A3 czy Golfa ale nawet azjatyckiej konkurencji typu Kia , Hyundai czy Nissan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Volvo to takie prawie premium , tak jak Lexus czy Infiniti.

Już całkiem zgłupiałem :krecka_dostal:

Jest jeszcze SAAB, Porsche Panamera, Porsche 991 GT3, Turbo, Rolls, Benley, amerykańskie Lincolny, Caddilaki  jest też Hyundai Genesis i wiele innych.

 

Nie ma rady trzeba wprowadzić ustawę i jednocześnie powołać specjalny wydział w ministerstwie, który będzie decydował co jest premium i wydawał stosowny certyfikat. Oczywiście wpierw należy analogiczną komórkę stworzyć w strukturach europejskich :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Volvo to takie prawie premium , tak jak Lexus czy Infiniti.

 

Lexus wg mnie to juz premium, na rowni z mercedesem, audi, bmw.

 

Oj Lex w wielu sprawach jest zdecydowanie z przodu przed Niemiaszkami. ;)

Edytowane przez bukmacerek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Volvo to takie prawie premium , tak jak Lexus czy Infiniti.

 

 

Lexus wg mnie to juz premium, na rowni z mercedesem, audi, bmw.

Tu jest tyle opini ile ludzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie właśnie Lexus jest idealnym przykładem marki Premium z następujących powodów:

- Lepsza i droższa wersja Toyoty

- Wysoka bezawaryjność

- Świetnej klasy materiały

- Samochody tej marki (nawet,a może przede wszystkich starsze modele vide LS 400) mają ten dystyngowany "look" i szyk

 

Identycznie ma się sprawa z Infinity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj odcinek "takiego sobie programu", ale oddaje ducha Lexa.

https://www.youtube.com/watch?v=I4eMhVDL35o

A tak bez bez dyskusji to premium jest PORSCHE :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo:

Edytowane przez bukmacerek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Volvo to takie prawie premium , tak jak Lexus czy Infiniti.

Rozumiem, że LFA, RC, LS, czy nawet najnowszy GS, albo IS-F to nie są wystarczające przykłady, żeby zakwalifikować lexusa do premium? Poza tym od pierwszego LS-a jest to najcichszy samochód w swojej klasie, co też chyba o czymś świadczy. Chociaż przyznać trzeba, że jeszcze kilka(naście) lat temu można było mieć wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak dla mnie ergonomia i wykończenie wnętrza oraz wyciszenie (tu porównuje X6 i RX ).

Do tego konfiguracja wnętrza, dobór wzorów, kolorów tkanin, skóry a nawet kierownicy, czy obszycia deski rozdzielczej.

Najwyższa jakość w ogóle i w szczególe ukryte i estetycznie zamaskowane mocowania, elementy technologiczne/techniczne.

Czytałem, że w Audi opracowywany jest nawet zapach wnętrza. Standardem w premium jest już dopracowywanie dźwięków jakie wydają zamykane w aucie drzwi, czy pokrywy.

Do tego w klasie premium potrzeba renomy i prestiżu na które pracuje się dekadami - i tu dobrym przykładem wg. mnie jest Leksus.

Do tego klubu auta nie wdzierają się silą, bez pukania, próbując kopiować design pod osłoną dobrej jakości  (jak na przykład próbuje Hyundai modelem Genesis). Samochody dostają się do tego grona w długiej drodze docenienia zasług przez rynek -  dany profil klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...