Skocz do zawartości

Subaru Forester [SJ] (MY13=>MY19)


kordynator

Rekomendowane odpowiedzi

No Panie Andrzeju,jak samo Subaru nie wie co włożyć ,żeby bezpiecznie zrobić z tego 180km i 400nM to czemu wymaga Pan tego od Mastersa.

Coraz bardziej dowodzi to faktu,że chłop zwyczajnie miał rację.Nie robię nowej mapy ,bo sprzęgło jest do d.. i nie wytrzyma.Dla mnie tyle w temacie.W zasadzie każde auto robią 20% w górę i przy żadnym Masters nie mówi-nie robię ,bo padnie ci sprzęgło,bo jest do luftu.Dla mnie należało zmienić bez szemrania wszystkim ,którym padło i natychmiast zastosować lepsze.Tyle.W tym temacie musimy podpisać protokół rozbieżności ,bo nie dam się przekonać,choć to oczywiście bez znaczenia ,czy akurat ja dam się przekonać czy nie

Co do nowych suv-ów -ale brzydkie jest nowe Rav4 ,normalnie podniesiony nowy Auris.Może jak pokaże się na drogach będzie lepiej

CRV nowe mi się podoba,chyba dlatego,że ma muskularny dość wygląd,ale ma tylko 5biegowy automat i do tego chyba nie cudowny i mały prześwit.

Do d.. te auta.

Kuga nowa ma wszystko co kto zechce i zajeb.. cenę.134 koła (pewnie mniej w rzeczywistości,bo to tylko jedna oferta z ciekawości na maila)w full ze szklanym dachem,webasto ,DSG,163km dieslem,navi,systemem muzycznym,18felgą,półskórą i nie wiem czym jeszcze,ale wygląda też jak b-max podniesiony

Więc póki co Outback,FOrester,Crv,xc60....i Pegeot 508gt.Każde ma wady.Któreś trzeba będzie zaakceptować...

Choć po co ja to piszę,kogo to interesi.Ale...może ktoś będzie wybierał kiedyś,zajrzy poczyta ,zawsze jakieś wnioski wyciągnie

Edytowane przez madox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@madox,problem polega na tym,że nie czytasz dokładnie wątku.Na temat sprzęgła i mapy w SBD już tu było pisane.Tylko że nie przyjmujesz tego do wiadomości,bezgranicznie zawierzyłeś opinii Mastersa,tylko to nie jest jedyny tuner.Może są lepsi i ogarniają SBD i jego badziewne sprzęgła.Zadałeś sobie choć ociupinkę trudu aby to sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc póki co Outback,FOrester,Crv,xc60....i Pegeot 508gt.

Pierwsze dwa bym wykreślił - piszą, że jest problem ze sprzęgłem nawet na serii, a resztę spokojnie podniesiesz o 20% i będziesz zadowolony! Przy części pewnie nawet gwarancji nie stracisz :idea: Nie wiem czemu Q3/Q5 wypadło z tego zestawienia? Ceny przecież zbliżone (po rabacie) a prestiż większy :bowdown:

 

 

:facepalm::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu Q3/Q5 wypadło z tego zestawienia? Ceny przecież zbliżone (po rabacie) a prestiż większy

 

Ceny z netu od brokera okazały się w rzeczywistości... jednak zupełnie inne :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie q5 zapomniałem zwyczajnie wpisać.Ale ,fakt ,faktem ,będzie to auto najdroższe.Pozostałe to maks 155Volvo

Co chojny , zdziwiony ,że za Forestera czy Outbacka można mieć xc60 albo troszkę tylko dokłdając q5?

Wiem ,wiem ,to złom ,do Forestera się nie umywają,ale ,wiesz,nie każdy ma takie zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co chojny , zdziwiony ,że za Forestera czy Outbacka można mieć xc60 albo troszkę tylko dokłdając q5?

 

ale o jakim Foresterze Ty myslisz ? O 2.0 dit (240 KM z max. wyposazeniem w tym navi) czy o For. z silnikiem diesla ...gdzie cena jest zdecydowanie nizsza od 2.0 dit..?

ps. oczywiscie , że wymienione przez Ciebie auta nie umywaja sie do Subaru........no moze jedynie Volvo bo ma ladny srodek... :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadł do mrowiska,

Mały termitek,

By chwalić własny,

Schludny przybytek.

Zaczął z wysoka,

Ze szczytu kupy,

Krzyczeć, że mrówki,

Żyją do dupy.

Że te mrowiska,

Pożal się Boże,

Niewielka powódź,

Zatopić może.

Lecz przyszedł szympans,

Prostak niemyty,

I wyjadł wszystkie,

Wkoło termity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co chojny , zdziwiony ,że za Forestera czy Outbacka można mieć xc60 albo troszkę tylko dokłdając q5?

 

Testowałem tak XC60 w wersji 205KM jak u Q5 177KM i.... Forek idzie zdecydowanie lepiej.

 

Oba wymienione przez Ciebie auta to ociężałe czołgi bez polotu.

 

Jeżeli dla Ciebie wyznacznikiem osiągów są tylko cyferki w folderku reklamowym a szczególnie jakaś chyba magiczna granica "180KM" no to... jak pisało już parę osób, "pal laki"* do salonu Audi, Volvo albo Hondy i się nie zdziw jak przy najbliższej okazji jak zje Cię Forek w terenie, na trasie, na krętej drodze, na suchej, na ośnieżonej... jednym słowem wszędzie

 

 

 

* to akurat bardzo ważny argument "za" mając na uwadze napędy Volvo czy Hondy, bo tego zrobić w Forku się nie da. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie q5 zapomniałem zwyczajnie wpisać.Ale ,fakt ,faktem ,będzie to auto najdroższe.Pozostałe to maks 155Volvo

Co chojny , zdziwiony ,że za Forestera czy Outbacka można mieć xc60 albo troszkę tylko dokłdając q5?

Wiem ,wiem ,to złom ,do Forestera się nie umywają,ale ,wiesz,nie każdy ma takie zdanie

 

Zależy z jakim wyposażeniem. Jak kiedyś liczyłem to jednak do wyżej wymienionych trzeba było sporo zapłać (nie chodzi o równoważne wersje, ale takie które można sobie skonfigurować aby nie żałować że czegoś się nie dodało).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Q5 jak najbardziej porównywalne tylko nie ta półka cenowa. Pisałem ci już że musisz wydać min. +40tysPLN do ceny Forka Premium aby wogóle było coś porównywalne. Takim tokiem idąc uważam że Nowy Forek to kupa złomu przy Cayenne. No a Volvo to troszkę przesadza z tymi tekstami o napędzie 4x4. Taki chyba żart z ich strony :biglol:

No ale podobno teraz tez będą rabaty na Forka ;)

Edytowane przez bukmacerek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak można, mając takie pieniądze, kupić coś innego niż Forester 2,0 turbo? Przecież te wszystkie audi, volvo, mercedes, bmw to jedno wielkie nieporozumienie moim zdaniem. I prześwit, i zachowanie na drodze i możliwości w lekkim terenie czy napęd - to wszystko jest najlepsze w subaru.

Doczepianie się a to do plastików a to do wyglądu a to do wyposażenia ( które w mojej ocenie jest kompletne za te 164 tys zł) świadczy o "nie czuciu" marki jaką jest subaru, jej walorów użytkowych czy jezdnych.

Właśnie skromność tego modelu przy jego dużych możliwościach i wtapianie się w tłum jest jego największą zaletą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, już po testach na torze. Pod uwagę były brane następujące auta:

1. Forestery (wszystkie wersje)

2. Outlander 2.0 CVT Instyle

3. Volvo XC 60 diesel automat

4. Mazda CX 5 Diesel manual

5. Audi Q5 2.0 TDI automat

 

Krótko i na temat - jedynym samochodem nawiązującym walkę (niekiedy wygraną w kontekście np stylistyki i plastików wnętrza) to Audi. Reszta nie gra w tej samej lidze jeśli chodzi o jazdę i możliwości trakcyjne. Mnie osobiście bardzo zasmucił fakt, że jest taka przepaść pomiędzy Miśkiem (sam go na te testy przywiozłem....) a Foresterem. Zwyczajnie inne światy. Na pocieszenie mam deklasację Mazdy CX5 - poza świetną stylistyką (mnie się BARDZO podoba) samochód zwyczajnie słaby a rozpadające się plastiki przy przebiegu 29 000km to coś czego nie rozumiem. Audi jako jedyne, poza Foresterem, pojechało test łosia z najazdem 80 km/h i zmieściło się w torze jazdy. Forester jest wyraźnie lżejszy w prowadzeniu i bardziej intuicyjny od pozostałych aut. Ja bardzo bałem się porównania z Volvo - jak się okazało niepotrzebnie. Samochód co najwyżej na poziomie Outlandera znacząco odbiegający tak jakością jak i jazdą od Forestera i Audi. Niechętnie przyznaję, że Audi sprawia wrażenie droższego niż Forek auta (nie sprawdzałem cen) i ma chyba lepsze audio (tam był sprzęt Audi Concert - cokolwiek to oznacza) w Forku za to miałem lepszą widoczność (w Audiku jak w bunkrze - nisko i ciemno) i więcej miejsca na głowę (mam 192 cm wzrostu i w Audi szorowałem czupryną po podsufitce).

Reasumując:

Może narażę się Dyrekcji ale pomiędzy Audi i Subaru stawiam "=" reszta nie powinna być porównywana bo to bicie leżącego i jest zwyczajnie nieeleganckie ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale, że niby chojny, ma problemy z higieną osobistą ?

To co autor chciał powiedzieć,

A co czytek zeń wywiedzie,

Każdy prędko się domyśli,

Kto kosmate miewa myśli.

Edytowane przez Urabus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

madox, trochę to już jest irytujące, te Twoje porównania z "odpowiednikami" Forka. Żebyś mnie dobrze zrozumiał: jestem bardzo zły, że "moja" marka odstaje wyposażeniem od innych SUV'ów (plastiki, elektryka itd, itp). Ale biorąc WSZYSTKIE aspekty pod uwagę, nie znajdziesz w cenie nowego DIT, żadnego auta o takich parametrach. Forek jest po prostu najtańszy. Jak kupowałem w salonie Legasia w wersji Celebration (AT, łopatki, elektryka fotela itp), to tyle samo kosztowała.....za przeproszeniem (tfu!)....... Skoda model chyba Scout (pseudo 4x4). Chyba nie ma co tego nawet komentować. Zamiast publicznie, na tym forum, porównywać ceny Subaru z innymi markami, możesz to zrobić spokojnie sam nie angażując i nie wkur...... ludzi, którzy są zdecydowanie nastawieni na SUBARU (chociaż czasami, tak jak ja, widzą też pewne mankamenty w tych autach).

 

Swoją drogą, z innej beczki, czy ktoś ma jakieś doświadczenia z Grand Vitarą? Z tego co słyszałem, to:

-autko jest fajne

-możliwości konfiguracyjne praktycznie żadne

-bardzo dobre w terenie, prawdziwe 4x4

-gorzej na szosie i głośniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak XT jedzie tak samo jak 2 TDI :o Powinien deklasowac TDI.

Uwazam, ze takie porownania nic nie daja to jakby walic grochem o sciane. Do niektorych NIE dociera, ze Subaru sie fajnie prowadzi i to jest wazniejsze od gumowych plastikow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak XT jedzie tak samo jak 2 TDI :o Powinien deklasowac TDI.

Uwazam, ze takie porownania nic nie daja to jakby walic grochem o sciane. Do niektorych NIE dociera, ze Subaru sie fajnie prowadzi i to jest wazniejsze od gumowych plastikow.

 

Też na to zwróciłem uwagę. Konkurenci byłi z trochę innej "wagi". Porównanie z 2.0TFSI Audi czy T4 Volvo może wyjść trochę inaczej. Inne silniki, inne zawiasy itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...