Skocz do zawartości

Subaru Forester [SJ] (MY13=>MY19)


kordynator

Rekomendowane odpowiedzi

Mogli by producenci pójść w ślady np mazdy która wkłada fabryczną nawigacje z mapami TomTom do których aktualizacja kosztuje około 250zl, jest bardziej aktualna bo kilka razy rocznie i ma dodatkowe zabawki typu dostęp do usług internetowych(np korki) za pomocą sieci GSM.

Nie znam się na tym ale wydaje się ze naszą nawigację powinno dać się wymienić na inną pasującą do dziury w desce rozdzielczej. Nie jest ona zintegrowana z autem prawie wcale.

W vw którym wcześniej jeździłem mimo ze był z 2008 roku to navi była dużo fajniejsza chociaż aktualizacje też drogie. Tam jednak integracja była dość spora bo na tablicy miedzy zegarami miałem instrukcje z navi. W nowym pasku jest zupełnie kosmos bo tablica zegarów moze być zastąpiona w pełni nawigacją ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można wymienić na inną, nawet ASO sprzedaje lub sprzedawało takie stacje.

Co do navi to bazuje na mapach iGo jednak nie można dokupić aktualizacji map bezpośrednio od producenta, bo dystrybucją zajmuje się tylko Subaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli android to i google maps by wystarczyło które ma dość dobre informacje o tym co się dzieje na drogach. Ciekawe jak to współpracuje z głośnikami HK, kamerą cofania, bluettooth. 

Po 2-3 latach biorąc pod uwagę koszt aktualizacji map może się zwrócić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra już wiem dlaczego mam tak okrutnie wysokie spalanie …… bo dzisiaj komputer pokazał 18,9 i spalanie rośnie i bedzie rosło bo: 

 

Wyjezdzajac z domu rano , auto stoi pod chmurką , a że jestem leniwy i lubiący ciepło , nie odgarniam śniegu i szronu , odpalam go i co najmniej pół godziny chodzi na wolnych i sie grzeje :) jade do firmy ( max 400m ) i gasze . , to samo robię w firmie jak chce gdzies wyjechać , odpalam i sobie auto pracuje , aż bedzie cieplo w nim , wieczorem jadac do domu to samo , i okazuje sie że zrobiłem 5 km dziennie , a auto pracowało 2 godziny , od i cała tajemnica  :biglol:

Nie mając komputera w poprzednich subaru , zupełnie nie zwracałem na to uwagi :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wyjezdzajac z domu rano , auto stoi pod chmurką , a że jestem leniwy i lubiący ciepło , nie odgarniam śniegu i szronu , odpalam go i co najmniej pół godziny chodzi na wolnych i sie grzeje :) jade do firmy ( max 400m ) i gasze . , to samo robię w firmie jak chce gdzies wyjechać , odpalam i sobie auto pracuje , aż bedzie cieplo w nim , wieczorem jadac do domu to samo , i okazuje sie że zrobiłem 5 km dziennie , a auto pracowało 2 godziny , od i cała tajemnica :biglol: Nie mając komputera w poprzednich subaru , zupełnie nie zwracałem na to uwagi :)
Fajne, ale to grzanie chyba jednak nie jest dozwolone niestety - trzeba uważać: http://www.infor.pl/prawo/wykroczenia/wykroczenia-drogowe/302640,Mandat-zimowa-pora-za-rozgrzewanie-samochodu.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wyjezdzajac z domu rano , auto stoi pod chmurką , a że jestem leniwy i lubiący ciepło , nie odgarniam śniegu i szronu , odpalam go i co najmniej pół godziny chodzi na wolnych i sie grzeje :) jade do firmy ( max 400m ) i gasze . , to samo robię w firmie jak chce gdzies wyjechać , odpalam i sobie auto pracuje , aż bedzie cieplo w nim , wieczorem jadac do domu to samo , i okazuje sie że zrobiłem 5 km dziennie , a auto pracowało 2 godziny , od i cała tajemnica :biglol: Nie mając komputera w poprzednich subaru , zupełnie nie zwracałem na to uwagi :)
Fajne, ale to grzanie chyba jednak nie jest dozwolone niestety - trzeba uważać: http://www.infor.pl/prawo/wykroczenia/wykroczenia-drogowe/302640,Mandat-zimowa-pora-za-rozgrzewanie-samochodu.html

 

 

oj prosze …. ja dobrze o tym wiem , i co z tego  :rolleyes: . jest wiele rzeczy niedozwolonych a i tak je łamiemy chcac nie chcac 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wyjezdzajac z domu rano , auto stoi pod chmurką , a że jestem leniwy i lubiący ciepło , nie odgarniam śniegu i szronu , odpalam go i co najmniej pół godziny chodzi na wolnych i sie grzeje :) jade do firmy ( max 400m ) i gasze . , to samo robię w firmie jak chce gdzies wyjechać , odpalam i sobie auto pracuje , aż bedzie cieplo w nim , wieczorem jadac do domu to samo , i okazuje sie że zrobiłem 5 km dziennie , a auto pracowało 2 godziny , od i cała tajemnica :biglol: Nie mając komputera w poprzednich subaru , zupełnie nie zwracałem na to uwagi :)

 

Fajne, ale to grzanie chyba jednak nie jest dozwolone niestety - trzeba uważać: http://www.infor.pl/prawo/wykroczenia/wykroczenia-drogowe/302640,Mandat-zimowa-pora-za-rozgrzewanie-samochodu.html

Niech mi panowie sprobuja wejsc na posesje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten przepis obowiązuje tylko na drogach publicznych i w strefach zamieszkania. Na prywatnej posesji czy parkingu należącym np do jakiejś instytucji możesz samochodu nigdy nie wyłączać :)

 

 

Wysłane z ajfona za pomocą tapatoka

Edytowane przez sjak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra już wiem dlaczego mam tak okrutnie wysokie spalanie …… bo dzisiaj komputer pokazał 18,9 i spalanie rośnie i bedzie rosło bo: Wyjezdzajac z domu rano , auto stoi pod chmurką , a że jestem leniwy i lubiący ciepło , nie odgarniam śniegu i szronu , odpalam go i co najmniej pół godziny chodzi na wolnych i sie grzeje :) jade do firmy ( max 400m ) i gasze . , to samo robię w firmie jak chce gdzies wyjechać , odpalam i sobie auto pracuje , aż bedzie cieplo w nim , wieczorem jadac do domu to samo , i okazuje sie że zrobiłem 5 km dziennie , a auto pracowało 2 godziny , od i cała tajemnica :biglol: Nie mając komputera w poprzednich subaru , zupełnie nie zwracałem na to uwagi :)

 

tak myślałem że to niemożliwe, albo że masz jakiś felerny DIT - próbowałem nawet osiągnąć takie średnie spalanie ale jest to bardzo trudne - na trasie max.14-15 l, w mieście max 18-22 l -ale to sie trzeba na prawdę starać

 

Carfit temat już był walkowany ale może zdradzisz jakie paliwo lejesz 95 czy 98 ?  czy ten silnik się przystosuwuje do 98 czy lepiej lać 95 ?

Edytowane przez jaszyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No dobra już wiem dlaczego mam tak okrutnie wysokie spalanie …… bo dzisiaj komputer pokazał 18,9 i spalanie rośnie i bedzie rosło bo: Wyjezdzajac z domu rano , auto stoi pod chmurką , a że jestem leniwy i lubiący ciepło , nie odgarniam śniegu i szronu , odpalam go i co najmniej pół godziny chodzi na wolnych i sie grzeje :) jade do firmy ( max 400m ) i gasze . , to samo robię w firmie jak chce gdzies wyjechać , odpalam i sobie auto pracuje , aż bedzie cieplo w nim , wieczorem jadac do domu to samo , i okazuje sie że zrobiłem 5 km dziennie , a auto pracowało 2 godziny , od i cała tajemnica :biglol: Nie mając komputera w poprzednich subaru , zupełnie nie zwracałem na to uwagi :)

 

tak myślałem że to niemożliwe, albo że masz jakiś felerny DIT - próbowałem nawet osiągnąć takie średnie spalanie ale jest to bardzo trudne - na trasie max.14-15 l, w mieście max 18-22 l -ale to sie trzeba na prawdę starać

 

Carfit temat już był walkowany ale może zdradzisz jakie paliwo lejesz 95 czy 98 ?  czy ten silnik się przystosuwuje do 98 czy lepiej lać 95 ?

 

leje zawsze we wszystkich autach 98 i podobnie jak w STI zmieniłem po 100km  olej na inny :) 

Nie lepiej zamontować webasto ?

lepiej , ale poki co nie ma , zeby gwarancji nie stracic 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

je zawsze we wszystkich autach 98 i podobnie jak w STI zmieniłem po 100km olej na inny :)

 

dzięki, olej domyślam się, że nie AMSOIL z tego co watek olejowy poczyczytywalem  :)  no to i ja leje 98, a i z olejem się uparłem i zmieniam co 7.5 kkm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Tak sobie poczytuje ostatnio te forum i tak się zaczynam zastanawiać czy zostało ono stworzone do wylewania swoich frustracji??!! chyba jednak nie .......

Co do nawigacji.....

- wiadomo producent jak i sieć sprzedająca chcą zarobić na sprzedawanym produkcie wiec parę moich spostrzeżeń...

 

- czytać uważnie forum ...będzie wiadomo że nawigacja w autach z 2014 jest nieaktualna.......

- że jest droga (aktualizacja)

- nie aktualizować (skoro jest droga) i nie marudzić

- nie kupować wersji Platinum

- i ostatecznie nie kupować Forestera XT

 

Co do spalania....

Spala tyle ile mu się wleje a nawet więcej ;)  i tyle.... ale trochę nieporozumieniem jest "zdziwienie" niektórych forumowiczów ze mu pali 12-14 litrów w mieście.... a czego się spodziewaliście ??!! 240 koni trzeba czymś karmić ...  Czekam tylko na "kogoś" kto się zapyta kiedyś...  gdzie i za ile można założyć instalację gazową do FXT.....

 

 

P.S.

A teraz się możecie na mnie "wyżyć" za wyrażenie swojej opinii.....

 

Pozdrawiam Ciepło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Tommi1,

 

Prawie zgodził bym się z tobą. Wiedziałem ze mapy są z Q4 2012 ale oczekuje jak auto jest nowe dlatego ze jest nowe jedna darmowa aktualizacja.

 

Dam przykład masz nie wiem...Iphona 5 i iOS 7 no i nowa wersja chodzi na rynku iOS8 za którą musisz zapłacić a telefon kupiłeś jakiś miesiąc wcześniej. Nowy software jest lepszy, szybszy i mapy wiejcie opcji. No i nigdzie nie będzie darmowy! Czy będziesz zadowolony jako klient. Wątpia!

 

Dzisiaj zapytam jak nie będzie darmowa aktualizacja to zaczekam 1-2 lata i wtedy kupią sobie.

 

Jeśli chodzi o XT to wiedziałem co kupują no i nie narzekam na wersji Platinium i spalanie! :)

 

Pozdrawiam,

 

T1sh0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...