Skocz do zawartości

Subaru Forester [SJ] (MY13=>MY19)


kordynator

Rekomendowane odpowiedzi

ale protokoly są kompatybilne ze soba w tył z tym nie powinno być najmniejszego problemu

 

co ciekawe czysty Android u mnie w XV nie miał problemu z parowaniem natomiast brandowany od Sony lub Samsunga wymagał "łatki" inaczej system Subaru odrzucał każdą próbę parowania

Edytowane przez ketivv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem dlaczego dziwicie się, że nowe smarkofony nie działają ze stacjami sprzed 2 -3 lat ?

Zmiany oprogramowania i protokołów następuję co kilka miesięcy. Co rok nowy model. Kto jest w stanie nad tym nadążyć.......

Jak juz pisalem - nie ma reguły.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa też jest inną rzecz! :) Mam dwa telefony zarejestrowany że by się łączyli przez bluebooth no i....Telefon 1 jest podłączony działa bez problemu, wyłączam Tel1 i teraz włączam bluebooth na Tel2 i....Tutaj niespodzianka nie łączy się automatyczne muszę to zrobić manualne i nie działa to zawsze. I to w samochód z 2014 za 154tyś . zł. Nie mówiąc o starych mapach w nowym samochodzie. Miesiąc po odebranie nowy mapy się pojawiły no i się dowiedziałem:

 

1. Trzeba za nich zapłacić (czyli nowy samochód MY14 z mapy 2012 i zapłacić za update)

2. Trzeba zaczekać do marca czy kwietnia i zrobić to w ASO!

 

NaviExtras Toolbox nie widzi moją kartą z mapach. Oni nie wiedzą dlaczego tak samo jak ASO. I tutaj ciekawa sprawa mogę zakupić nowy mapy teraz ale przez ToolBox. Fajnie kółko! Ktoś napisał: "ASO musi zarobić też!". Bzdury jest wolny rynek i chcę kupić teraz ale jestem zmuszony zaczekać. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam12, dziwię się, że nie działa w Subaru, bo mam porównanie z Kia Rio MY 2012 i Skodą Yeti MY 2012 i w tych modelach wszystko działa z najnowszymi telefonami. A procedury parowania i wgrywania książki są banalnie proste, działają szybko i skutecznie. To, co w OBK wymaga dużo czasu nerwów i szamańskich zaklęć w tamtych samochodach dzieje się praktycznie samo.

Ciekawa też jest inną rzecz! :) Mam dwa telefony zarejestrowany że by się łączyli przez bluebooth no i....Telefon 1 jest podłączony działa bez problemu, wyłączam Tel1 i teraz włączam bluebooth na Tel2 i....Tutaj niespodzianka nie łączy się automatyczne muszę to zrobić manualne i nie działa to zawsze. I to w samochód z 2014 za 154tyś . zł.

Mam tak samo w moim OBK. Nie ogarnąłem tego.

W kijance za 1/3 ceny OBK można wprowadzić 6 telefonów i niezależnie który kierowca właśnie wsiada do samochodu, każdy z 6 telefonów łączy się bez problemu.

 

I tego bym oczekiwał. Nie wodotrysków ale funkcjonalności na miarę XXI wieku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam12, dziwię się, że nie działa w Subaru, bo mam porównanie z Kia Rio MY 2012 i Skodą Yeti MY 2012 i w tych modelach wszystko działa z najnowszymi telefonami. A procedury parowania i wgrywania książki są banalnie proste, działają szybko i skutecznie. To, co w OBK wymaga dużo czasu nerwów i szamańskich zaklęć w tamtych samochodach dzieje się praktycznie samo.

 

ja już przestałem. W Subaru taki rarytas jak kopiowanie książki nigdy nie działało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Adam12, dziwię się, że nie działa w Subaru, bo mam porównanie z Kia Rio MY 2012 i Skodą Yeti MY 2012 i w tych modelach wszystko działa z najnowszymi telefonami. A procedury parowania i wgrywania książki są banalnie proste, działają szybko i skutecznie. To, co w OBK wymaga dużo czasu nerwów i szamańskich zaklęć w tamtych samochodach dzieje się praktycznie samo.

 

ja już przestałem. W Subaru taki rarytas jak kopiowanie książki nigdy nie działało :)

 

Hmm no to nie wiem o co chodzi. Mi książkę skopiował bez problemu. Mam samsung note 3. Bez problemu telefon się paruje, strumieniuję muzykę z deezera i steruję jej podgłaśnianiem i zmianą utworów z kierownicy. Mam tam androida KitKat 4.4.4. W iphonie 6 plus też testowałem i wszystko śmiga bez problemu - tylko w iphonie jakby szybciej książka się zgrywała :).  Inna spraw nie ma się co denerwować radiem. Jak to się mówi nic w przyrodzie nie ginie. Do xt dostaliśmy zajefajną skrzynie zajsuperowym silniorem w cenie normlanego w w hondzie, mazdzie czy toyocie. Więc gdzieś musieli zoptymalizwoać koszty :). Jeśli chcecie inne radio polecam Parrot smart asteroid. Jest to na androidzie. Ma gniazdo na kartę sim. Wystarczy dokupić kartę z transferem danych i będziemy mieć zawsze najaktualniejsze mapy z działającym traffikiem. Poza tym na tym parrocie śmiga tez yanosik, który w moim mniemaniu spowodował, że cbradia już wogóle nie używam. 

Wiem wiem, np. taka Kia jest dużo tańsza i ma lepsze radio. No cóż - life is brutal and full of zasadzkas :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam12, u mnie kopiowanie książki jest automatyczne i działa bez zarzutów! :) Tylko że nie ma handsfree po polsku no i....spróbuj powiedzieć polskie imię po angielsku! :) Fajna sprawa udaje mi się po 7-10 próbach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to żeby mieć jakieś numery w książce to musiałem ręcznie dodawać ale po kilku mi się to znudziło bo weź człowieku z 500 numerów tak dodawaj :) a w kijance którą mi dali w ASO nie ma problemu aby wgrać książkę. :biglol:

Edytowane przez Kukson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iphone 5 z iOSem 7 kiedys, Iphone 5s i 6 z iOS 8 teraz. Transfer ksiazki bez problemu. Rozpoznawanie telefonow bez problemu. Jedynie jak obydwoje z Zona jedziemy to paruje sie pierwszy dodany na liscie, ale to normalne ze nie bedzie parowal obydwu... :) Ciekaw jestem tej nowej nawigacji w Forku po lifcie i nowym OBKu - na zdjeciach wyglada fajniej, ciekawe jak w dzialaniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NOWICJUSZ,

 

tak dla pewnosci. Telefon Xperia T2Ultra (D5303) to nie szamanski wymysl tylko serwis wydal go wzamian za smartfona z wada fabryczna ktorej nie potrafili naprawic. Dystrybucja polska bez brandu system android 4.3 czyli nie najnowszy kitkat, a mimo to telefon nie paruje sie z HKw moim xt-ku.

XperiaZ mimo iz ma juz 4.4 to wszystko procz mms-ow smiga koncertowo z giantyczna ksiazka nrow wlacznie. Starszy XperiaArc zony system android 4.0.4. Niestety tez nie gada. Zakladam ze to jednak wina profili bluetooth dostepnych w poszczegolnych sluchawkach a czytanych lub nie w stacji HK.

Troche tylko szkoda, ze tak drogie auto ma sprzet caraudio klasy premium z taaakimi babolami :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy i kolezanki dwa pytania:

1. Odnosnie Bt czy za kazdym polaczeniem ksiazki numerów sie wgrywaja ? Bo u mnie za każdym odpaleniem nastepuje transfer ?

2. Czy zrzucajac bieg z łopatki - przy trybie np I - skrzynia u was tez z kilkusekundowym odstepem powraca na D ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2, skrzynia wraca na D jak uzna, że już może. Np. Można bardzo długo hamować silnikiem i trzyma sie bieg zredukowany manetką, ale jak obroty spadną - bieg wybrany będzie bliski automatycznemu, to przechodzi na d. To jest super, bo zawsze można przecież przejścia na całkowity manual, w tym, na s# taki, co się nie wtrąca.

 

1. U mnie telefon działa, ale książka sie nie ładuje :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy i kolezanki dwa pytania:

1. Odnosnie Bt czy za kazdym polaczeniem ksiazki numerów sie wgrywaja ? Bo u mnie za każdym odpaleniem nastepuje transfer ?

2. Czy zrzucajac bieg z łopatki - przy trybie np I - skrzynia u was tez z kilkusekundowym odstepem powraca na D ?

 

1)

U nie książka raz się przegrała i tyle. Niestety nie wszystkie połączenia przychodzące potrafi identyfikować i nie mam pojęcia od czego to zależy :(

2)

Aby nie wracał na D musisz przełączyć na Manual ( dźwignia skrzyni w lewo jak masz włączone D )

 

Edytowane przez bukmacerek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2, skrzynia wraca na D jak uzna, że już może. Np. Można bardzo długo hamować silnikiem i trzyma sie bieg zredukowany manetką, ale jak obroty spadną - bieg wybrany będzie bliski automatycznemu, to przechodzi na d. To jest super, bo zawsze można przecież przejścia na całkowity manual, w tym, na s# taki, co się nie wtrąca.

1. U mnie telefon działa, ale książka sie nie ładuje :).

2.No wlasnie mam z tym problem bo wyczytalem z jednej strony by na dotarciu jak najwiecej machac manetkami a wlasnie z drugiej po redukcji potrafi krecic wysoko obroty 3-4 zanim przejdzie znow na D. A skoro w instrukcji pisza by nie przekraczac do 1600 km 4 tys. To normalnie jako niedawny posiadacz SBD mam takke rozterki ze go popsuje i nie wiem co lepsze machac lopatkami czy po emerycku :-)

 

1. Cos mieszales w ustawieniach boza kazdym razem mi kopiuje ? Moze jakas synchronizacja lub inna opcja ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest opcja aby ksiazka nie kopiowala sie za kazdym podlaczeniem telefonu. Sprawdze jutro i opisze gdzie szukac.

 

 

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pytanie czy przebieg oryginalny :) i czy wszystko ok :P

Przebieg oryginalny i samochód sprawdzony jest ok. Odbieram na początku lutego  :yahoo:  :yahoo:  :yahoo:

 

Muszę przyznać, że po przejechaniu 600 km używanym XT, że jestem więcej niż zadowolony. Jedyny mały minus to hałas  powyżej 140-150 km/h, ale da się z tym żyć. Sam zachodzę w głowę czemu ktoś chciał sprzedać to auto po roku użytkowania i z tak małym przebiegiem? Do jakiej temp. oleju schodzicie na koniec jazdy?

Edytowane przez Staś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest opcja aby ksiazka nie kopiowala sie za kazdym podlaczeniem telefonu. Sprawdze jutro i opisze gdzie szukac.

 

 

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Fajnie czekam

Jest opcja aby ksiazka nie kopiowala sie za kazdym podlaczeniem telefonu. Sprawdze jutro i opisze gdzie szukac.

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Dobra wyczytal :-) w ustawieniach

AUTOMATYCZNY TRANSFER KSIĄŻKI - WYŁĄCZONY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A macie pomysł jak rozwiązać temat, że nie wszystkie połączenia przychodzące są identyfikowane chociaż mam je zapisane w książce ?

Też to zauważyłem, to samo z wiadomościami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kopiowania książki, to zauważyłem, że wyłączenie i włączenie BT w telefonie powoduje, że kopiuje książkę na nowo.

 

Jeśli chodzi o identyfikację rozmówcy, to dałem sobie z tym spokój już na początku. Nie wyobrażam sobie ręcznego wpisywania książki do radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...