Skocz do zawartości

Nowy Subaru Forester MY2013


kordynator

Rekomendowane odpowiedzi

Jest eurogwarancja na terenie Europy na zasadzie takiej jak we wszystkich salonach Subaru na 3 lata. Tak zaświadcza broker przynajmniej, także chyba mogę mu zaufać :)

 

z tego co wiem to nie jest takie proste ..>

 

A gwarancji też udzieli ci broker? ;)

 

 

 

po co gwarancja przecież Subaru są bezawaryjne :)

 

a na poważnie temat był wałkowany wielokrotnie, ale mnie wciąż zadziwia, że kupujesz samochód z gwarancją w jakimś kraju UE i masz problemy z jej respektowaniem w Polsce. Niedługo może będzie tak że jak kupisz w Lublinie a popsuje Ci sie pod Poznaniem to też będzie problem, bo to inne wojewódzwto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W BMW tak jest, bez kichy. Facet z Lublina kupił w innym mieście bo taniej było i pojechał na serwis w Lublinie. A tam zonk. Nie chcieli mu auta przyjąć. Inna sprawa,że dość szybko na serwis ponechał. X5 to było.

 

pewnie jakby spróbował np w Monachium nie byłoby problemu. ja kiedyś kupiłem zegarek w Hiszpanii oczywiście dużo taniej niż w Polsce, potem reklamowałem w Warszawie i nie było żadnych problemów chociaż serwis był jednocześnie dystrybutorem i nie byli obrażeni, że nie u nich kupiłem. Wszystko zalatwione na wysokim poziomie i trudno mi jest zrozumieć, że inaczej jest z samochodami, tymbardziej klasy premium jak BMW. W pale się nie mieści. Ale to chyba powinien regulować producent, a nie wiem skąd jakieś szopki odstawiane przez dystrybutorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na kozle gimnastycznym ,albo żywym ośle ,jeszcze kierowca się opuści ,ale pasażer nie.Moje lepsze.Zaczyna się na literę S ..........................................................................i nie jest to Skoda haha

 

Subaru, tylko które jeśli nie Forester :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do Forestera XT, ale że ich nie ma w Polsce
:huh: ? Cto znaczy nie ma w PL? To właśnie Brokerzy jedynie sprowadzają auta na zamówienie a nic nie mają 'na placu'. Na rocznik 2014 musisz poczekać - ale to w całej Europie - nigdzie nie kupisz w styczniu auta produkowanego na innym kontynencie, które jest wyprodukowane w 2014.

A tak btw. ;) jesteś na Forum, którego gospodarzem jest importer a nie broker :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do Forestera XT, ale że ich nie ma w Polsce
:huh: ? Cto znaczy nie ma w PL? To właśnie Brokerzy jedynie sprowadzają auta na zamówienie a nic nie mają 'na placu'. Na rocznik 2014 musisz poczekać - ale to w całej Europie - nigdzie nie kupisz w styczniu auta produkowanego na innym kontynencie, które jest wyprodukowane w 2014.

A tak btw. ;) jesteś na Forum, którego gospodarzem jest importer a nie broker :D

Chodziło mi o to, że nie ma ich w Polsce w moim budżecie, bo te 2014 są zauważalnie droższe.

 

Jadę dzisiaj do salonu do Kielc, może została jakaś sztuka w dobrej cenie. Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na kozle gimnastycznym ,albo żywym ośle ,jeszcze kierowca się opuści ,ale pasażer nie.Moje lepsze.Zaczyna się na literę S ..........................................................................i nie jest to Skoda haha

 

Współczuję doświadczeń życiowych - skoro wypowiadasz takie opinie to widać musiałeś siedzieć na rzeczonym koźle, ośle czy innej owcy (biedne zwierzaki - mam nadzieję, że skończyło się tylko na siedzeniu, a nie na innych zabawach :P)

 

A co do Twojego samochodu to odpowiedź jest prosta: Syrena Bosto - idealny samochód dla Ciebie i nawet kozioł się zmieści ;)

 

Jednak od dwóch godzin czytam instrukcje i nie znajduje jak mozna wyzerowac średnie spalanie

 

Musisz przytrzymać na chwilę "patyczek" po lewej stronie zegarów (krótkie wciśnięcie przełącza pomiędzy licznikami A i B, długie zeruje przebieg aktualnego licznika i średnie spalanie)

Witaj Krogulec

Pozdrowienia z Opola

Czy nie myślałeś o zamontowaniu podgrzewania tylnych siedzisk z podłączeniem do przycisku fotela pasażera ? ( nie wiem czy to jest możliwe ?? )

Dzieciakom trochę zimno w tyłki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja córeczka jeszcze jeździ w foteliku więc (nie wnikając czy się da) nie miałoby to sensu ;)

 

Natomiast mam i polecam Webasto - nagrzewasz wcześniej wnętrze i dzieciom nie będzie zimno (nie tylko dzieciom zresztą) :) Poza tym podgrzewasz także silnik co przedłuża jego żywotność, ułatwia rozruch i przyspiesza nagrzewanie wnętrza po nim). W lecie można w ten sposób przewietrzyć sobie zdalnie wnętrze. Niestety to droga zabawa (ok. 7 tys), jeżeli jednak planujesz eksploatację auta na dłużej to opłaca się.

 

Z tanich i doraźnych rozwiązań można rozważyć specjalne maty grzewcze, które montuje się na fotelach. Podłączane są do gniazda zapalniczki i kosztują niewiele. Ja jestem zwolennikiem rozwiązań skrajnych więc raczej poszedłbym w tę stronę albo od razu w Webasto - montaż ogrzewania pod tapicerką tylnej kanapy to potencjalnie duża demolka, o ile w ogóle da się to zrobić oczywiście ;)

Edytowane przez Krogulec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja córeczka jeszcze jeździ w foteliku więc nie miałoby to sensu ;) natomiast mam i polecam Webasto - nagrzewasz wczesniej wnętrze i dzieciom nie będzie zimno :)

Nie chodzi o wnętrze ( jest ciepłe ) tylko o zimną skórę pod siedzeniem.

 

montaż mat pod tapicerką tylnej kanapy to duża demolka

Własnie o to chodziło

To jednak rozłożę im kocyk na tylnej kanapie

Jak autko pali w mieście ? ( widziałem Was : Ciebie i Forka przed salonem we Wrocku ,mój stał wtedy jeszcze u nich na placu 12/2013 )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o wnętrze ( jest ciepłe ) tylko o zimną skórę pod siedzeniem.

 

No to maty (ew. jedna mata na tylną kanapę) powinny załatwić sprawę - koszt jest nieduży (od kilkudziesięciu złotych), a dzieciakom będzie ciepło ;)

 

Jak autko pali w mieście ? ( widziałem Was : Ciebie i Forka przed salonem we Wrocku ,mój stał wtedy jeszcze u nich na placu 12/2013 )

 

W mieście pali w zależności od tego jak i gdzie się jeździ - u mnie po dotarciu samochodu i kierowcy ;) wychodzi średnio 12,4-13,6 l/100 km, ale może wyjść dużo więcej jak ktoś ciśnie spod każdych świateł albo stoi w korkach. Co nie oznacza, że uprawiam eco driving - jazda w miarę dynamiczna, ale bez szaleństw. Jeżdżąc zgodnie z zasadami eco drivingu można spokojnie zejść poniżej 12 l.

 

widziałem Was : Ciebie i Forka przed salonem we Wrocku ,mój stał wtedy jeszcze u nich na placu 12/2013

 

Chyba nawet wiem kiedy - trzeba było podejść to byśmy się poznali ;) Też zamówiłeś białego? Niech służy dobrze - pozdrowienia :)

Edytowane przez Krogulec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość delikatna konstrukcja
Eee tam, robi robotę a przy tym nie ma właściwości ciężarówki z naczepą. Jest lżejszy od CX-ów Mazdy dużo miejsca w środku (jak dla mnie) a co najważniejsze konstrukcja sprawia że jest mega bezpieczny. O możliwościach trakcyjnych nie mówię, bo to oczywista oczywistość. Jeden z Klientów ostatnio powiedział mi, że Forczysław nie chce się ślizgać :) :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O możliwościach trakcyjnych nie mówię, bo to oczywista oczywistość. Jeden z Klientów ostatnio powiedział mi, że Forczysław nie chce się ślizgać

 

Co racja to racja - trzeba wyłączyć ESP aby wytrącić Forka z równowagi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...