Skocz do zawartości

Hamulce - klocki, tarcze itp.


Patryk55XL

Rekomendowane odpowiedzi

jak taki zestaw D2 sprawdziłby się w STI w porównaniu do seryjnych zacisków z "zestawem" Tar-ox G-88 & .114... :roll:
jak chcesz to mozemy sprawdzic te Twoje mega kawiorowe nacinance do moich seryjnych hebli z klockami DS2500 (wybacz ze nie oryginalne klocki ale Juridy jakie FHI wklada do tych aut to mocne przegiecie i downgrade :mrgreen: )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymiana tarcz na taroxy z lepszymi klockami (g88 + 114) poskutkowała u mnie lekkim skróceniem drogi hamowania, pozostał natomiast problem który jest bardziej upierdliwy podczas upalania czyli przegrzewanie sie hebli. Na ułężu pod koniec próby takiej powiedzmy 1,5 - 2 minutowej jechałem na twardym pedale (płyn motula, przewody seria)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem w to wierzyc do końca, podobny zestaw u znajomego w Astrze GSi sprawował się wyśmienicie, ale jednak EBC TG + klocki red stuff to kupa :( Lewą strone prawie spaliłem, płyn po kilkuminutowym upalaniu się przegrzewa. Jedyna rada to chyba tylko inne zaciski.

 

Carfit miałeś racje mówiąc, że to zabawki :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... EBC TG + klocki red stuff to kupa ....

 

To lobię takie piepszenie bezsensu....

 

Ja Ci powiem że ta kombinacja biorąc pod uwagę cenę jest bardzo dobra. Przede wszystkim nie zmieniają sie parametry hamowania od początku aż do końca życia klocków ! Nawet podczas przegrzania, a śmiem twierdzić że ten zestaw potraktowałem znacznie surowiej niż większość z was ! Klocki u mnie wytrzymują ok 20.000 km przy normalnej eksploatacji. Dlatego jak słyszę że komuś sie hamulec skończył na EBC TG + red stuff, albo płyn zagotował to powiem jedno masz do dupy układ hamulcowy i tyle ! Nie besztaj z błotem zestawu z 1/4 tego co kosztuje D2 tylko dlatego ze niema parametrów D2 !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę zbesztać zestaw, który po około 8 minut jazdy a'la rajd górski, powoduje prawie zerowe hamowanie. Ktoś może mi zarzucić, że może nie potrafię jeździć itd. Jednak w innych samochodach hamowania na tym moim odcinku starczy na więcej. Głupia Panda 1,3 JTD lepiej hamowała a przy niej pomagałem sobie lewą nogą.

 

Na plus temu zestawowi można zaliczyć, że zmiany warunków pogodowych nie wpływają na hamowanie.

 

A czym różnie się mój do dupy układ od twojego dobrego? Przewodami w oplocie czy zaciskami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... EBC TG + klocki red stuff to kupa ....

 

To lobię takie piepszenie bezsensu....

 

Ja Ci powiem że ta kombinacja biorąc pod uwagę cenę jest bardzo dobra. Przede wszystkim nie zmieniają sie parametry hamowania od początku aż do końca życia klocków ! Nawet podczas przegrzania, a śmiem twierdzić że ten zestaw potraktowałem znacznie surowiej niż większość z was ! Klocki u mnie wytrzymują ok 20.000 km przy normalnej eksploatacji. Dlatego jak słyszę że komuś sie hamulec skończył na EBC TG + red stuff, albo płyn zagotował to powiem jedno masz do dupy układ hamulcowy i tyle ! Nie besztaj z błotem zestawu z 1/4 tego co kosztuje D2 tylko dlatego ze niema parametrów D2 !

 

święta prawda :!:

Intakwrx, zacząłeś dobrze gadać, pijany jesteś, czy co :roll: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też juz pisałem o zestwie EBC (tarcze + klocki). tylko, że w OBK. Napewno auto waży więcej, ale Daniel i Jasiek potwierdzą co się dzieje na trasie podczas zwalniania (nie hamowania "awaryjnego" od np. 160 do 100ki.. Podczas jazdy w przedziale od 0 do 100 km/h tarcze nie biją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały zestaw EBC TG + red stuff mam już drugi, ten co teraz mam potraktowałem bardzo konkretnie. Nowe klocki red stuff na tarczy TG zjechałem całe na odcinku ok. 50 Km ! Gdyby nie oględziny wzrokowe i nie poczuł bym ze mam tylko 1 mm jeszcze klocka. Tarcze oczywiście nabawiły się powierzchniowych mikropęknięć, ale porucz tego ani nie biją ani nie zagotował mi sie płyn hamulcowy. Zmieniłem klocki i śmigam na tych tarczach dalej.

 

Jak kolega Raga testuje drogowe hamulce na odcinku górskim do tego lewą nogą to się nie dziwie że się kończą, Pozostaje tylko D2 bo taka jazda to już wyczyn, a nie szybkie przemieszczanie sie polskimi drogami.

 

ALEX i Carfit Dlaczego sprzedajecie coś do czego nie macie przekonania ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały zestaw EBC TG + red stuff mam już drugi, ten co teraz mam potraktowałem bardzo konkretnie. Nowe klocki red stuff na tarczy TG zjechałem całe na odcinku ok. 50 Km ! Gdyby nie oględziny wzrokowe i nie poczuł bym ze mam tylko 1 mm jeszcze klocka. Tarcze oczywiście nabawiły się powierzchniowych mikropęknięć, ale porucz tego ani nie biją ani nie zagotował mi sie płyn hamulcowy. Zmieniłem klocki i śmigam na tych tarczach dalej.

 

Jak kolega Roga testuje drogowe hamulce na odcinku górskim do tego lewą nogą to się nie dziwie że się kończą, Pozostaje tylko D2 bo taka jazda to już wyczyn, a nie szybkie przemieszczanie sie polskimi drogami.

 

ALEX i Carfit Dlaczego sprzedajecie coś do czego nie macie przekonania ?!

 

 

odpowiedź jest prosta, klienci chcą ten towar, ale jeżeli ktoś mnie zapyta o porade, to odpowiadam szczerze i nie patrze na swoją kieszeń, tylko mówie jak na spowiedzi i nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....

 

 

odpowiedź jest prosta, klienci chcą ten towar, ale jeżeli ktoś mnie zapyta o porade, to odpowiadam szczerze i nie patrze na swoją kieszeń, tylko mówie jak na spowiedzi i nie polecam.

 

Więc w takim przypadku co klientowi polecasz w adekwatnej cenie ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....

 

 

odpowiedź jest prosta, klienci chcą ten towar, ale jeżeli ktoś mnie zapyta o porade, to odpowiadam szczerze i nie patrze na swoją kieszeń, tylko mówie jak na spowiedzi i nie polecam.

 

Więc w takim przypadku co klientowi polecasz w adekwatnej cenie ?!

 

W adekwatnej cenie niestety dobrego nic nie ma, i tu jest przewaga EBC, trochę drożej zestaw BREMBO + FERODO lub Galfer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....

 

 

odpowiedź jest prosta, klienci chcą ten towar, ale jeżeli ktoś mnie zapyta o porade, to odpowiadam szczerze i nie patrze na swoją kieszeń, tylko mówie jak na spowiedzi i nie polecam.

 

Więc w takim przypadku co klientowi polecasz w adekwatnej cenie ?!

 

W adekwatnej cenie niestety dobrego nic nie ma, i tu jest przewaga EBC, trochę drożej zestaw BREMBO + FERODO lub Galfer

 

Dokładnie ile drożej ?!

 

Z notebookami jest tak:

 

Za 1600-1800 zł możesz mieć niemarkowy szmelc i 50% szansy ze sie zrypie w ciągu roku.

Natomiast za 2000-2200 zł możesz mieć markową taniochę z 15% szansy że sie zrypie i 100% że w okresie gwarancyjnym go naprawią na czas.

 

Więc jak jest z tymi zestawami hamulcowymi w cenach 1500-2000 zł ?! I co według Ciebie daje proponowany zestaw w stosunku do EBC, oprócz samopoczucia że droższe pewnie będzie lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 2200 masz zestaw Brembo Sport nacinane, i do tego klocki DS2500 . Galfer z dwucześciowa tarcza i klockami 2450.

Sam jezdze na zastawie nr 1 i jest bardzo ok, teraz załoze dla testów Galfera z dwuczęściowa tarcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomimo że jestem autoryzowanym dystrybutorem EBC, i ich produkty sprzedaję, mam niestety średnią opinie na ich temat
- szczere wyznanie godne podziwu w dzisiejszych czasach :smile:

 

Co do zestawu Brembo nacinane + DS2500 to tarcze nie pękają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomimo że jestem autoryzowanym dystrybutorem EBC, i ich produkty sprzedaję, mam niestety średnią opinie na ich temat
- szczere wyznanie godne podziwu w dzisiejszych czasach :smile:

 

Co do zestawu Brembo nacinane + DS2500 to tarcze nie pękają?

 

Brembo Sport nacinane nie słyszałem zeby komus pękły (choć nie twierdze że to niemożliwe), seryjne owszem, np. mi :razz: :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...