Skocz do zawartości

Hamulce - klocki, tarcze itp.


Patryk55XL

Rekomendowane odpowiedzi

Ale jazda wyłącznie po bułki, do 50km/h czyli.

Hmmm, a jakbym chciał podjechać po chlebek mały niekrojony, czyli do 100 km/h, to jaki masz pomysł? :) Albo po jakiś pyszny duży chleb prosto z pieca (do 130 km/h), da się wybrać lepsze klocki i tarcze do mojego auta? Oczywiście bez żerowania na portfelu :)

do codziennej jazdy z powodzeniem wystarczają gładkie tarcze brembo i klocki ferodo premier :idea:
OMP R&S to jest maks.

Tarcze- gładkie Brembo i po temacie :idea:

dokładnie, jak się zbytnio nie szaleje, to OMP są OK i cenowo też są do przyjęcia ;-)

Widzę, że są głosy poparcia dla brembo i ferodo, ew. OMP. Cenowo właśnie są super, mam nadzieję że jakościowo też :)

 

Jeszcze tylko pytanie - gdzie kupujecie? Najbliższy sklep motoryzacyjny, internetowe sklepy wysyłkowe, Allegro? Gdzie warto a gdzie nie warto? :)

 

Pozdrawiam i dziekuję serdecznie za odpowiedzi,

Mattata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że są głosy poparcia dla brembo i ferodo, ew. OMP. Cenowo właśnie są super, mam nadzieję że jakościowo też :)

 

A czy są głosy poparcia dla Zimmerman Sport + EBC GreenStuff? Czy wogóle są jakieś głosy dot. tego zestawu? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na ile wyceniasz metr swojego samochodu ? Bo taka, a może i większa, może być różnica w razie W.

 

Nie wiem, w czym tkwi Twój problem albo czego nie rozumiesz :) Chodzi mi o to, jakie tarcze i hamulce wybrać do mojego samochodu. Nie interesuje mnie bawienie się w wyceny.

 

Z tego, co udało mi się wywnioskować z Twoich postów raczej nie chcesz mi pomóc, bo inaczej podałbyś mi jako laikowi garść porad, opisał jak wygląda sytuacja, sprostował mój pogląd tyczący się wyboru tańszych elementów, a nie tylko rzucał nic nie wnoszące uwagi o bułkach czy wycenach. Jeśli chcesz mi pomóc, to proszę powiedz, co sądzisz o podanych przez innych użytkowników propozycjach i moim podejściu, a jeśli nie zamierzasz mi pomóc, to proszę, nie mieszaj w głowie :) To jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie tak, w normalnych autach hamulec to żyleta i w porównaniu do nich subaru nie hamuje.

 

Rozumiem co chcesz powiedzieć, w Subaru niestety (albo stety :twisted: ) trzeba jeszcze wyhamować masę wirującą (wał, dyfer, dodatkowe półośki, koła) i nikt o tym nie mówi. Jednak ja dalej będę przekonania, że w przypadku hamowania awaryjnego gdzie układ nie jest specjalnie rozgrzany klocek za >500zł, aż tak nie pomoże.

 

Jak ktoś mówi, że jeździ spokojnie i z tego powodu ma cywilne klocki, a w rzeczywistości zap... to jest inna sprawa.

 

A czy są głosy poparcia dla Zimmerman Sport + EBC GreenStuff? Czy wogóle są jakieś głosy dot. tego zestawu?

 

Lans i tyle. Nawiercane tarcze nic specjalnego nie wnoszą do poprawy efektywności hamulca (mowa o zestawach w "normalnych" pieniądzach).

Jedynie mogą Ci popękać szybciej. Jak już to nacinane.

 

EBC Green to jest shit jakich mało. Miałem na przodzie, bo pewna firma założyła mi je po wcześniejszym ustaleniu, że będzie OMP. Dopiero po spojrzeniu na FV zobaczyłem, co mam w aucie :evil:

Efekt był taki, że przy ok 50% zużycia poleciały to kosza. Więcej nie wytrzymałem. Następnie założyłem hiszpański wynalazek by Remsa za 1/3 ceny i była znaczna poprawa :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj sam te 39 stron i sam wyciągnij wnioski.

Przeczytałem jeszcze przed napisaniem 1 posta :) Moje wnioski: ile jest ludzi tyle jest opinii, w ciągu 6 lat sporo się zmieniło, więc nie wiem co można brać pod uwagę, a czego nie (gdy założono ten temat moje autko jeszcze nie istniało), a przede wszystkim: zawsze warto zapytać, aby się upewnić. Byłbym zapomniał, jeszcze jeden wniosek: zawsze znajdzie się jakiś dziwak, który uważa się za mądrzejszego od innych, a i tak się swoją quasiwiedzą nie podzieli, bo "po co pomagać, jak można miotać ironią?" :D

 

To nie gimnazjum, żeby robić streszczenia.

Brawo, zauważyłeś! A gdy zauważysz, że jest to forum tematyczne, na którym ludzie dzielą się swoją wiedzą i starają się pomóc innym, to będzie już całkowity sukces :) Życzę miłego dnia! :wink:

 

[user=leon] :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdy zauważysz, że jest to forum tematyczne, na którym ludzie dzielą się swoją wiedzą i starają się pomóc innym, to będzie już całkowity sukces :) Życzę miłego dnia! :wink:

 

Zawsze mnie uczyli, że pisanie 2 razy tego samego nie zwiększa ilości informacji, ale może przez ostatnich 6 lat coś się zmieniło :?:

 

Jak chcesz czytaj, tu się dzielę -> search.php?author_id=2600&sr=posts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba jeszcze wyhamować masę wirującą (wał, dyfer, dodatkowe półośki, koła) i nikt o tym nie mówi.

 

niestety nie wiem jak jest w innych autach 4x4.

 

Pozdrawiam

 

-- 08 wrz 2012, 21:57 --

 

Pytanie:

 

tarcze TRW vs Brembo?

 

cena w intercarsie obu podobna

na allegro cena TRW bardzo dobra zarówno przód jak i tył.

Wadą chyba obu to brak zabezpieczenia antykorozyjnego.

 

A może coś trzeciego produkującego jako OEM?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miszozon napisał(a):

trzeba jeszcze wyhamować masę wirującą (wał, dyfer, dodatkowe półośki, koła) i nikt o tym nie mówi.

 

 

niestety nie wiem jak jest w innych autach 4x4.

 

 

Wszytko, co się kręci i zwalnia obroty w czasie hamowania wymaga energii ,żeby właśnie zwalniało. Inne haldexopodobne mają w czasie hamowania rozłączone jakies tam sprzęgła, ale wszystkie półosie też się kręcą-może częściowo niektóre elementy napędu(przekładnie planetarne itp) nie mają obrotów zależnie od rozwiązania.Ale przewaga przy hamowaniu niewielka.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Widzę, że są głosy poparcia dla brembo i ferodo, ew. OMP. Cenowo właśnie są super, mam nadzieję że jakościowo też :)

 

Jeszcze tylko pytanie - gdzie kupujecie? Najbliższy sklep motoryzacyjny, internetowe sklepy wysyłkowe, Allegro? Gdzie warto a gdzie nie warto? :)

 

Pozdrawiam i dziekuję serdecznie za odpowiedzi,

Mattata

 

 

Hej...jeśli jeszcze nie kupiłeś/zastanawiasz się nad heblami to i ja podpisuje się pod brembo/ferodo...Do normalnej jazdy jak najbardziej wystarczy :D Jednakże u mnie akurat jeden/pierwszy komplet NOWYCH tarcz po przejechaniu kilku km okazał się że ma bicie(pokrzywiły się??) i je zareklamowałem...Kolejny komplet już zagrał idealnie i do ostatniej chwili-przed zmianą na 2tłoczki hamowały super. Także polecam- jakość/cena.

Aha-ja kupiłem w "normalnym" sklepie motoryzacyjnym- może dlatego, że mam tam zniżkę i było po prostu taniej :P

Polecam zakup właśnie w takim sklepie niż wirtualnym- zawsze to mniejszy kłopot w razie jakiś problemów. Oczywiście życzę ich braku...oraz Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

w związku z bezzwłoczną koniecznością wymiany przednich i tylnich tarcz oraz klocków w Forku MY09 2,0 (150KM) (diagnoza chłopaków z ASO Subaru Point z Łodzi) proszę o poradę w kwestii ich zakupu. Z uwagi na fakt, iż auto jest użytkowane przez kobietę i to zdecydowanie w warunkach miejskich, przy niewielkich prędkościach chodziłoby mi o wskazanie możliwie wytrzymałych tarcz (i klocków) w wersji maksymalnie budżetowej.

 

Z góry dziękuję za wszystkie porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

merci, AdaSch

też mi się wydaje, że na nasze potrzeby powinno zagrać

 

-- Pn wrz 24, 2012 2:35 pm --

 

mam takie szybciutkie pytanko

w związku z wymianą tarcz hamulcowych mniej więcej w tych samych pieniądzach (różnica to niespełna 10 złotych :) ) mam okazję kupić tarcze TRW lub Zimmermann.

Chciałbym więc szybciutko spytać o Wasze doświadczenia z tymi tarczami pod kątem ich użytkowania w Forku,

 

Z góóóóóóry wielkie dzięki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie,

czytam i czytam i chyba oszalałem, tyle przykładów na jedno auto :? .

Potrzebuje do GieTka 99 komplet, tarcze plus klocki na przód, coś fajnego, ale w umiarkowanej cenie.

Teraz mam 4 - tłoczkowe, ale tarcze się kończą i już prawie nie hamuje :shock: .

Co wybrać fajnego, żeby hamował lepiej od oryginału, bez szaleństw do normalnej czasem szybszej jazdy :?: :!: .

Znacie Kogoś w okolicach Katowic, Kto handluje hamulcami i może by coś doradził fajnego, czy może lepiej kupić na allegro :?: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...