Skocz do zawartości

Subaru Outback [BS] (MY15=>MY20)


atom75

Rekomendowane odpowiedzi

Mój lifetime pokazuje 9,4 a rzeczywiste z całego przebiegu mam 9,68. Różnica akceptowalna. 

Natomiast te wskazania bieżącego zużycia się zmieniły. Niedawno po trasie pokazał wynik, który mnie zaskoczył, bo był niski. A znam na tyle to auto, ze jestem w stanie pi razy oko określić ile spali, biorąc pod uwagę styl jazdy, warunki, etc.Po sprawdzeniu okazało się, że pokazał +0,5l w stosunku do rzeczywistego. I od tego czasu pokazuje mniej więcej dokładnie tyle ile pali. Zauważyłem to po wizycie w ASO. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Nitrograd napisał:

Tak nawiązując do spalania, ciekawe czy w OBK nowej generacji będzie dostępny w jakiejś sensownej hybrydzie... wtedy brałbym jak komornik traktor:)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Przymierzalem sie do hybrydy Toyoty na wiosne tego roku. Jezdzilem probnie nawet sporo Rav-ka. Generalnie mocno mnie rozczarowala sama jazda jak i zuzycie paliwa.

Przyspieszanie, zeby bylo dynamiczne wiaze sie z wkrecaniem na wysokie obroty i dosc nieprzyjemnymi efektami dzwiekowymi. Zuzycie paliwa przy jezdzie mieszanej bylo cos kolo 8 l/|100km. Tak wiec bez rewelacji. Ponadto spalanie  wtrasie dosc duze - caly czas wozisz ze soba ponad 200 kg baterii i silnika elektrycznego. Jezdzilem tez Mitsubishi Outlanderem i tez mnie nie zachwycil, chociaz plusem byla z pewnoscia mozliwosc ladowania baterii z sieci. Samochod wielkosci OBKa - wazy 2 tony!!

Mysle, ze przyszlosc nalezy do samochodow elektrycznych, chociaz na obecna chwile ich mozliwosci sa dosc ograniczone do jazdy miejskiej.  Nadaja  sie obecnie na drugi samochod w rodzinie.

Jesl izaczna byc naprawde powszechne to boje sie, ze ani siec elektryczna ani elektrown ie nie nastarcza na ladowanie baterii.

Wszystkie te eksperymenty skonczyly sie kupnem nowego OBK-a w benzynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Nitrograd napisał:

No to w takim układzie muszą panowie z FHI popracować nad silnikiem elektrycznym w układzie Boxer:))))

technologie maja, w USA sprzedawany był XV hybrid:

http://moto.pl/MotoPL/1,88389,14713344,Subaru_XV_Crosstrek_Hybrid.html

Jak wiadomo xv wyposażony jest w silnik tej samej serii FB  co w obk tylko że z mniejszą pojemnością. Auto kompletnie się nie przyjęło, ludziska nie chcieli tego  w USA kupować a skoro nie  ma popytu na największym rynku to po co produkować coś co się nie sprzedaje . Auto wycofano z produkcji. Być może jeszcze wróci- jeżeli tak to pewnie za xx lat kiedy hybryda będzie koniecznością

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 albo 14 koni mechanicznych. Skoro technologia jest, podejrzewam że zaimplementowanie silnika np z Toyoty prius o mocy 40 koni ( Subaru to w chwili obecnej po jakiejś małej części już Toyota) nie byłoby jakimś  problemem nie do ogarnięcia. Wydaje mi się że ten hybrydowy XV był próbą wybadania rynku - klienteli nie podobało się takie Subaru więc model wycofano. - tak sobie gdybam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

 

Kiedy się można spodziewać wersji Outback-a po facelift-cie w Europie? Może ktoś coś wie? Podejrzewam, że skoro nie została przedstawiona w Frankfurcie to może w Genewie na wiosne (w Stanach została ta wersja przedstawiona w lutym/marcu tego roku, o ile dobrze pamiętam).

 

Dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam się zastanawiam, już nawet mam potencjalnie klienta na moje obecne auto, ale zastanawiam się nad OBK 2018 po poprawkach. Jednak liczba zmian jest długa i nie chciałbym sobie za 3 miesiące pluć w brodę. Zwłaszcza ze obecne roczniki trzymają cenę i nie ma tu jakieś wielkiej promocji. Wszyscy dealerzy nic konkretnego nie wiedzą a Dyrekcja nie puszcza pary z ust co by posprzedawać to co im zalega na placu. Na pewno Apple Car, cichsze wnętrze i full LED to duża zmiana. Zona mi truje żebym poczekał, sam nie wiem co robić. Ta nawigacja co jest teraz działa jako tako, radio gra naprawdę bardzo OK, ale lepsze światła i wyciszenie to może być istotne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
8 godzin temu, Adam Turlej napisał:

Dyrekcja nie puszcza pary z ust co by posprzedawać to co im zalega na placu

Generalnie nic nam nie "zalega".

Natomiast obowiązują określone "reguły gry" mówiące, od kiedy importerzy mogą informować o określonych nowościach, czy też zmianach modelowych. Ponieważ w naszym przypadku  OBK 18' jest oczekiwany dopiero w przyszłym roku, a zmiany nie są dramatyczne, brak też przyczyn rynkowych do publikowania informacji już teraz.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
4 godziny temu, Adam Turlej napisał:

No i o to chodziło czyli będzie nowy model

Nie będzie "nowego modelu". Bedą lekkie zmiany ( jak i prawie co rok :) ).

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Dyrekcja said:

Nie będzie "nowego modelu". Bedą lekkie zmiany ( jak i prawie co rok :) ).

 

Pozdrowienia

Szanowno Dyrekcjo, pozwolę sobie tylko podkreślić, że zmiany MY2018 są jednak chyba trochę większe niż zazwyczaj te co roczne. Przynajmniej tak sugeruje MY2018 przedstawione w Stanach. Między innymi obejmuje lepsze wyciszenie (grubsze szyby, tylne nadkoła), większy wentylator, co ma poprawić sprawność klimatyzacji, nowe multimedia znane z nowej Imprezy, nawigacja Tom Tom, nowy design konsoli środkowej, BI-LED światła skrętne, nowe dekoracje drewna w środku. Podwozie też doznało jakieś drobne zmiany no i nowy design felg :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby te  zmiany zaszły. Mam nadzieję że niebawem ukaże się specyfikacja modelu 18. Obecnie mam auto jeździ to mogę poczekać. Poprzednie dwa auta kupowałem bo musiałem zmienić je w ciągu paru dni. Teraz mam czas i chcę kupić dokładnie to co mi się podoba. Ponieważ OBK nie zachwyca sportowymi osiągami, to ma mieć chociaż wyposażenie i fajny wygląd. Obecny model jest niestety porównując do mojej Hondy CR-V głośny nawet może głośniejszy jeśli chodzi o wiatr na budzie, natomiast silnik jest podobnie a nawet może i lepiej wyciszony. Natomiast światła full LED to moim zdaniem wymóg i tego nie oleje. Niestety jeśli chodzi o wyposażenie to Subaru w stosunku do Europejczyków nie rozpieszcza. Tapicerka i jakość tworzyw jest naprawdę ok, ale gadżety to już tak sobie. Ale naprawdę bardzo lubię tą markę, i dlatego czekam cierpliwie.

 

Na stronie japońskiej jest bardziej prawdopodobny zakres zmian: https://www.subaru.jp/legacy/outback/design/interior.html 

 

Podobnie to co w stanach ale inaczej. Przy czym Japonskie wersje mają totalnie inne audio. Co do akcesoriów do Forestera i OBK to Japończycy mają tego sporo więcej. Myślę że sporo osób by może i kupiło Forestera gdyby dało się go trochę upiększyć. Te bajerki z tej strony są naprawdę mniam mniam. 

 

Edytowane przez Adam Turlej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ogólnie na Carplaya czekam od 2015 roku. Na początku czytałem, że będzie dostępny w aktualizacji softu stacji medialnej MY15, niestety nic takiego nie miało miejsca. Dodatkowo w stacji nie działa mirrorlink- testowałem już chyba 10 telefonów z androidem ( praktycznie za każdym razem gdy jedzie ze mną ktoś z Smartfonem androidowym to próbuje go podłączyć i nic). Generalnie samą stację miałem wymienianą na gwarancji i nadal się zacina. Nagrana w pamięci stacji audycja radiowia potrafi się zapętlić do trzech razy.

Uważam to za dużą dysfunkcję- kolega w praktycznie gołej skodzie ma carplaya..... Fajnie, że w facelifcie w końcu będzie jakaś sensowna stacja, ale zapewne już wszystko jest tak pozmieniane (złącza, uchwyty montażowe) że nawet jakby ktoś chciał i miał na zbyciu te 8000 to nie da się jej przenieść do MY15.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Adam Turlej napisał:

.

 

Na stronie japońskiej jest bardziej prawdopodobny zakres zmian: https://www.subaru.jp/legacy/outback/design/interior.html 

 

 

 

Jakis zauwazalnych zmian nie znalazlem we wnetrzu samochodu.

Nawigacja TomTom to bylby spory krok na przod.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Nitrograd napisał:

praktycznie za każdym razem gdy jedzie ze mną ktoś z Smartfonem androidowym to próbuje go podłączyć i nic).

Jeśli ktoś nie ma w tel. aplikacji mirrorlinkowych to nic z tego nie będzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość miała i nie działały... ściągaliśmy aktualizacje i nic.

 

Swoją drogą to potwierdza tylko przewagę apple- prostu podłączasz i działa, a nie szukanie po forach czy ten mirror link to wymaga softu 1.5.1 czy 1.5.3 i czy Xperia Z3 obsługuje ten standard czy nie. BTW u kolegi we wspomnianej skodzie ta Xperia działała bez problemu....

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemożliwe. Gdyby Forester miał te 65db przy 140km/h byłby na poziomie Lexusa LS i Mercdesa S, a tak nie jest. 

OBK MY15 jest akceptowalnie "cichy" przy prędkościach autostradowych. Nie jest to poziom niemieckich marek premium, ale i cena inna. Da się żyć ;)

 

Edytowane przez Tsunetomo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...