Skocz do zawartości

Subaru Outback [BS] (MY15=>MY20)


atom75

Rekomendowane odpowiedzi

Superb w tej wersji nie tylko miał stylizację ale miał podwyższony prześwit.

 

pakiet Outdoor tego nie zawierał - to była tylko stylizacja

 

można to było dodatkowo dokupić do niektórych opcji wyposażenia jako "pakiet na bezdroża" co dawało chyba +/- 2 cm

Edytowane przez ketivv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę was jeden temat "Skoda lepsza od Subaru " wystarczy

 

w temacie Outbacka Skoda nie ma jak być lepsza choćby dlatego, że nie ma w ofercie odpowiednika ;)

 

 

2.0 DIT w OBK i cały temat o jakimkolwiek alternatywnym aucie nie ma sensu

Edytowane przez ketivv
  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientujesz się jaka jest moc i osiągi tego XT z ChDM ?

Właśnie na oficjalnej stronie Subaru-china.cn o osiagach auta mało. Silnik ma moc/moment jak europejski XT. Osiągi Outbacka 2,0dit znalazłem jednak gdzieś w necie, przyspieszenie w okolicach 8s do setki. V max nie pamiętam. Edytowane przez mechanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Orientujesz się jaka jest moc i osiągi tego XT z ChDM ?

Wanie na oficjalnej stronie Subaru-china.cn o osiagach auta mało. Silnik ma moc/moment jak europejski XT. Osiągi Outbacka 2,0dit znalazłem jednak gdzieś w necie, przyspieszenie w okolicach 8s do setki. V max nie pamiętam.

 

 

Połączenie idealne. Nic może kiedyś zmieni się polityka i skoro nie ma H6 to przynajmniej będzie 2.0DIT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Adam12. - z pewnością nie jest podobna ilość miejsca na nogi. W Superb 2 jest dokładnie tyle, ile w S klasie L, także nie porównuj do OBK, proszę

 

Wysłane z mojego SGP521 przy użyciu Tapatalka

 

skoro wiesz lepiej. Żeby nie było mam 186cm wzrostu i "odczucie" wolnego miejsca na nogi było identyczne jak w OBK MY10. Z przodu też nie jechali "pigmeje". :)

 

Dobra, Panowie - w Superbie na nogi miejsca jest więcej - to nie podlega specjalnie dyskusji. Ale szerokość i przede wszystkim wygoda kanapy w OBK jest nieporównywalnie lepsza.

 

Dziś przeczytałem w Auto Moto (9/2015) test porównawczy Nowego Superba, Passata, Mondeo i Mazdy 6. Za wygodę tylnej kanapie dostały odpowiednio 7, 8, 8, 6 punktów. Wygląda na to, że tak, jak napisał Sjak - największa przestrzeń, to nie wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko na ile komfort na tylnej kanapie jest ważnym kryterium wyboru.Ja bym powiedzal ze ważniejsze jest raczej jak jest z przodu i za kierownica bo tam spędza sie najwiecej czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Adam12. - z pewnością nie jest podobna ilość miejsca na nogi. W Superb 2 jest dokładnie tyle, ile w S klasie L, także nie porównuj do OBK, proszę

 

Wysłane z mojego SGP521 przy użyciu Tapatalka

 

skoro wiesz lepiej. Żeby nie było mam 186cm wzrostu i "odczucie" wolnego miejsca na nogi było identyczne jak w OBK MY10. Z przodu też nie jechali "pigmeje". :)

 

Dobra, Panowie - w Superbie na nogi miejsca jest więcej - to nie podlega specjalnie dyskusji. Ale szerokość i przede wszystkim wygoda kanapy w OBK jest nieporównywalnie lepsza.

 

Dziś przeczytałem w Auto Moto (9/2015) test porównawczy Nowego Superba, Passata, Mondeo i Mazdy 6. Za wygodę tylnej kanapie dostały odpowiednio 7, 8, 8, 6 punktów. Wygląda na to, że tak, jak napisał Sjak - największa przestrzeń, to nie wszystko.

 

 

bo to Auto Moto. Jak testowałby Motor czy Auto Świat to Passat i Skoda byłyby egzekwo nr1 a potem reszta :)

Kiedyś wrzucałem zdj dwóch art na stronach obok: po lewej był test jakiejś Skoda z silnikem od kosiarki 1.2T, gdzie była cała masa och i achów jaki to wspaniały silnik a z drugiej test Nissana ... też z 1.2T gdzie napisali, że silnik kiepski bo mała pojemność :facepalm:.

 

Z tej czwórki jeździłem Passatem i Superb'em a przymierzałem się do Obk (w salonie, bo nie mieli auta demo). W Superbie najwygodniej mi się siedziało, najwiecej miejsca i najbardziej długie siedziska, plus za 3-strefowa klime i podgrzewane siedzenia. Passat fajne siedzenia, ale miejsca wyrażnie mniej. Obk tak jakoś przeciętnie, więcej miejsca oczywiście niż w moim, ale siedzenia nie były jakieś super wygodne. Plusem, oczywiście jest regulacja kąta foteli. Z przodu we wszystkich mi sie dobrze siedzialo i tu jest lepiej niz bylo w poprzedniej generacji i o niebo lepiej niz w mojej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Pytanie tylko na ile komfort na tylnej kanapie jest ważnym kryterium wyboru.Ja bym powiedzal ze ważniejsze jest raczej jak jest z przodu i za kierownica bo tam spędza sie najwiecej czasu.

dokladnie tak no chyba ze auto kupujesz jako limuzyne która ma Cie wozic prywatny szofer :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pytanie tylko na ile komfort na tylnej kanapie jest ważnym kryterium wyboru.Ja bym powiedzal ze ważniejsze jest raczej jak jest z przodu i za kierownica bo tam spędza sie najwiecej czasu.

dokladnie tak no chyba ze auto kupujesz jako limuzyne która ma Cie wozic prywatny szofer :)

 

Wszystko zależy od potrzeb. Jeśli ktoś jest "rodzinnym" typem i dużo podróżuje z podrośniętymi już dziećmi, to komfort tyłu również ma dla niego niebagatelne znaczenie. 

 

 

W Superbie najwygodniej mi się siedziało, najwiecej miejsca i najbardziej długie siedziska, plus za 3-strefowa klime i podgrzewane siedzenia. Passat fajne siedzenia, ale miejsca wyrażnie mniej. Obk tak jakoś przeciętnie, więcej miejsca oczywiście niż w moim, ale siedzenia nie były jakieś super wygodne.
  O których generacjach piszesz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Pytanie tylko na ile komfort na tylnej kanapie jest ważnym kryterium wyboru.Ja bym powiedzal ze ważniejsze jest raczej jak jest z przodu i za kierownica bo tam spędza sie najwiecej czasu.

dokladnie tak no chyba ze auto kupujesz jako limuzyne która ma Cie wozic prywatny szofer :)

 

Wszystko zależy od potrzeb. Jeśli ktoś jest "rodzinnym" typem i dużo podróżuje z podrośniętymi już dziećmi, to komfort tyłu również ma dla niego niebagatelne znaczenie. 

 

 

W Superbie najwygodniej mi się siedziało, najwiecej miejsca i najbardziej długie siedziska, plus za 3-strefowa klime i podgrzewane siedzenia. Passat fajne siedzenia, ale miejsca wyrażnie mniej. Obk tak jakoś przeciętnie, więcej miejsca oczywiście niż w moim, ale siedzenia nie były jakieś super wygodne.
  O których generacjach piszesz?

 

 

Super - nowy MY16

Passat - nowy My15

Outback - nowy My2015

mój Outback MY08

Edytowane przez sherif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Pytanie tylko na ile komfort na tylnej kanapie jest ważnym kryterium wyboru.Ja bym powiedzal ze ważniejsze jest raczej jak jest z przodu i za kierownica bo tam spędza sie najwiecej czasu.

dokladnie tak no chyba ze auto kupujesz jako limuzyne która ma Cie wozic prywatny szofer :)

 

Wszystko zależy od potrzeb. Jeśli ktoś jest "rodzinnym" typem i dużo podróżuje z podrośniętymi już dziećmi, to komfort tyłu również ma dla niego niebagatelne znaczenie. 

 

 

W Superbie najwygodniej mi się siedziało, najwiecej miejsca i najbardziej długie siedziska, plus za 3-strefowa klime i podgrzewane siedzenia. Passat fajne siedzenia, ale miejsca wyrażnie mniej. Obk tak jakoś przeciętnie, więcej miejsca oczywiście niż w moim, ale siedzenia nie były jakieś super wygodne.
  O których generacjach piszesz?

 

 

nowej

 

Superba i Passata również?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

 

Dopiero w tym tygodniu widziałem pierwszy raz nowego Outbacka na drodze i tutaj mega zaskoczenie. Naprawdę te auto wygląda bardzo dobrze

 w jasnym kolorze robi wrazenie wielkiego auta. Ale jest to chyba jeden z najladnieszych OBK jakie wypuscilo Subaru

 

gustibus coś tam, coś tam., ale dla mnie jest ładniejszy od poprzednika, ale brzydszy od poprzednika poprzednika :D;)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dopiero w tym tygodniu widziałem pierwszy raz nowego Outbacka na drodze i tutaj mega zaskoczenie. Naprawdę te auto wygląda bardzo dobrze

 w jasnym kolorze robi wrazenie wielkiego auta. Ale jest to chyba jeden z najladnieszych OBK jakie wypuscilo Subaru

 

gustibus coś tam, coś tam., ale dla mnie jest ładniejszy od poprzednika, ale brzydszy od poprzednika poprzednika :D;)

 

 

A to prawda, jeśli chodzi o stylistykę model ten jak na razie nie do pobicia. Z drugiej strony w stosunku do poprzednika jest znaczący postęp, szkoda że nie ma mocniejszego silnika i VTD.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dopiero w tym tygodniu widziałem pierwszy raz nowego Outbacka na drodze i tutaj mega zaskoczenie. Naprawdę te auto wygląda bardzo dobrze

 w jasnym kolorze robi wrazenie wielkiego auta. Ale jest to chyba jeden z najladnieszych OBK jakie wypuscilo Subaru

 

 

Linię nowego Outbacka upodobniono do obowiązującej: CRV-RAV4-Sorento itd. Stylistyka modelu przestała być kontrowersyjna i wszystkim się teraz podoba :)

Nie ukrywam, że mnie również ... Outback "znormalniał". Nie trzeba się już wstydzić jego wyglądu, ale wyglada mało oryginalnie. Taki duży niski SUV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dopiero w tym tygodniu widziałem pierwszy raz nowego Outbacka na drodze i tutaj mega zaskoczenie. Naprawdę te auto wygląda bardzo dobrze

 w jasnym kolorze robi wrazenie wielkiego auta. Ale jest to chyba jeden z najladnieszych OBK jakie wypuscilo Subaru

 

 

Linię nowego Outbacka upodobniono do obowiązującej: CRV-RAV4-Sorento itd. Stylistyka modelu przestała być kontrowersyjna i wszystkim się teraz podoba :)

Nie ukrywam, że mnie również ... Outback "znormalniał". Nie trzeba się już wstydzić jego wyglądu, ale wyglada mało oryginalnie. Taki duży niski SUV.

 

 

nie ma nic z CRV i RAV4, do sorento można go tylko porównać chcąc oczywiście przy okazji obrazić stylistów Subaru ;) ale jakieś podobieństwo istnieje...

 

tqhEjdbm.png

 

tylko te wymienione autka mają sylwetkę Forka, a OBK to jednak inna półka, bliżej XC70, czy audi w wersji allroad, kombi ale na szczudłach, a nie obniżona i ucywilizowana terenówka ;)

 

Ale prawda, nowego OBK wstydzieć sie nie sposób, poprzednia generacja była "na swój sposób" pokraczna, lekko przerysowana, tu z liniami ktoś bardzo uważał i wrócił do dobrego stylu znanego z wcześniejszych generacji Legacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lemur miał chyba na myśli to, że nowy OBK nie wyróżnia się już designem, podobnie jak podane przykładowe samochody. Taka metafora - nie chodziło o dosłowne podobieństwo do Sorento. :-D tak przynajmniej zrozumiałem wypowiedź Kolegi @Lemur..

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lemur miał chyba na myśli to, że nowy OBK nie wyróżnia się już designem, podobnie jak podane przykładowe samochody. Taka metafora - nie chodziło o dosłowne podobieństwo do Sorento. :-D tak przynajmniej zrozumiałem wypowiedź Kolegi @Lemur..

 

Tak. Nie chodziło mi o jakieś uderzające podobieństwo, lecz o tendencję ... o kierunek zmian. Wszyscy zwężają przednie reflektory i ustawiają je na kształt "chińskich oczu" to nowy Outback nie będzie gorszy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...