Skocz do zawartości

Subaru Levorg [VM] (MY14=>MY20)


FilipBB

Rekomendowane odpowiedzi

Co mieli na myśli Japończycy nie dowiemy się. Wg słownika Cambridge grovel - to move close to or on the ground. Dla mnie to pasuje do levego. Jest niski i przyklejony do drogi
 
 
 
 
I tego się trzymajmy...tak jak on trzyma się drogi

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kukson napisał:

Masz fotke jak to wygląda?

lusterka i linia podszybia będą robione 1 września - wtedy wrzucę 

 

2 godziny temu, mechanik napisał:

auto super wygląda. Tuning optyczny już jest, czas na tuning jednostki napędowej

dzięki! z 1.6 nie ma co walczyć - jeszcze 2 lata gwarancji, poza tym demona się z tego nie zrobi

chyba, że swap 2.0 dit i remap... coś takiego mi chodzi po głowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, anakinsky napisał:

chyba, że swap 2.0 dit i remap... coś takiego mi chodzi po głowie

Wersje z silnikiem 1,6DIT mogą mieć też inną skrzynię. Forki XT i WRX mają skrzynie CVT high torque. Co oczywiście też można przełożyć, widziałem rozbitki na portalach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, mechanik napisał:

Wersje z silnikiem 1,6DIT mogą mieć też inną skrzynię. Forki XT i WRX mają skrzynie CVT high torque. Co oczywiście też można przełożyć, widziałem rozbitki na portalach.

 

WRX dodatkowo od ktoregos rocznika (czy od samego poczatku, juz nie pamietam) CVT z VTD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, anakinsky napisał:

dzięki! z 1.6 nie ma co walczyć - jeszcze 2 lata gwarancji, poza tym demona się z tego nie zrobi

chyba, że swap 2.0 dit i remap... coś takiego mi chodzi po głowie

 lepiej/taniej/pewnej sprzedać Levorga po zakończeniu gwarancji, dołożyć i kupić jakieś szybkie kombi z awd - np. golf Variant R. Taki  swap to  worek pieniędzy , problem z ubezpieczeniem, problem z późniejszą sprzedażą, ogólnie możliwy problem z autem (o braku jakiejkolwiek homologacji takiego auta w EU  nie wspominam). To już chyba  rozsądniej sprowadzić takiego Levorga 2.0dit z  Japonii  i zrobić  przekładkę kierownicy. Levorg to bardzo fajne auto w swoim pułapie cenowym, ale  biorąc pod uwage  fakt istnienia aut  koncernu VAG w  nadwoziu  kombi z turbo i AWD w niewiele wyższym budzecie, swap  są IMO  kompletnie bez  sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Karas napisał:

biorąc pod uwage  fakt istnienia aut  koncernu VAG w  nadwoziu  kombi z turbo i AWD w niewiele wyższym budzecie, swap  są IMO  kompletnie bez  sensu.

Jakbym chciał kupić Golfa, to nie kupiłbym Subaru.

 

14 godzin temu, Karas napisał:

Taki  swap to  worek pieniędzy , problem z ubezpieczeniem, problem z późniejszą sprzedażą, ogólnie możliwy problem z autem (o braku jakiejkolwiek homologacji takiego auta w EU  nie wspominam).

Wytłumaczysz mi szerzej na czym miałyby polegać te problemy (z wyjątkiem worka pieniędzy)?

 

14 godzin temu, kamilgt napisał:

Levorg z przednim zderzakiem i błotnikami od WRX/STI + silnik od wrx to mój wymarzony brajanowóz :D 

Kamil, mówisz i masz:

 

levorg red black line.jpg

 

14 godzin temu, Karas napisał:

To już chyba  rozsądniej sprowadzić takiego Levorga 2.0dit z  Japonii  i zrobić  przekładkę kierownicy.

Myślę, że to totalnie nieopłacalne, pominę fakt, że to dopiero byłby niezły składak. 

Edytowane przez anakinsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Karas napisał:

 lepiej/taniej/pewnej sprzedać Levorga po zakończeniu gwarancji, dołożyć i kupić jakieś szybkie kombi z awd - np. golf Variant R. Taki  swap to  worek pieniędzy , problem z ubezpieczeniem, problem z późniejszą sprzedażą, ogólnie możliwy problem z autem (o braku jakiejkolwiek homologacji takiego auta w EU  nie wspominam). To już chyba  rozsądniej sprowadzić takiego Levorga 2.0dit z  Japonii  i zrobić  przekładkę kierownicy. Levorg to bardzo fajne auto w swoim pułapie cenowym, ale  biorąc pod uwage  fakt istnienia aut  koncernu VAG w  nadwoziu  kombi z turbo i AWD w niewiele wyższym budzecie, swap  są IMO  kompletnie bez  sensu.

 

Golf R to nie AWD tylko Haldex

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, TP_S napisał:

Golf R to nie AWD tylko Haldex

 

AWD to nic innego jak oznaczenie napędu na wszystkie koła

 

Haldex to nazwa handlowa rozwiązania napędu AWD

 

czy "sprzegiełko między osiami" w Levorgu 1.6 czy w VW Golfie to co do istoty działania tożsame rozwiązania 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ketivv napisał:

 

AWD to nic innego jak oznaczenie napędu na wszystkie koła

 

Haldex to nazwa handlowa rozwiązania napędu AWD

 

czy "sprzegiełko między osiami" w Levorgu 1.6 czy w VW Golfie to co do istoty działania tożsame rozwiązania 

 

Chcesz powiedzieć, że AWD Subaru = Haldex 5 gen w Golfie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, TP_S napisał:

 

Chcesz powiedzieć, że AWD Subaru = Haldex 5 gen w Golfie?

 

AWD Subaru to mi niewiele mówi ;-) gdyż technicznie rozwiązań AWD w Subaru jest wiele

 

natomiast AWD Levorg-u 1.6 to rozwiązanie napędu AWD podobne do Haldex-u 5 stosowanego np. w Golfie w obydwu tych rozwiązaniach bezpośrednio są napędzane koła przednie a tył spięty sprzęgłem wielopłytkowym 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, ketivv napisał:

 

AWD Subaru to mi niewiele mówi ;-) gdyż technicznie rozwiązań AWD w Subaru jest wiele

 

natomiast AWD Levorg-u 1.6 to rozwiązanie napędu AWD podobne do Haldex-u 5 stosowanego np. w Golfie w obydwu tych rozwiązaniach bezpośrednio są napędzane koła przednie a tył spięty sprzęgłem wielopłytkowym 

 

 

 

Zapomniałem, że Levy został przez Subaru wykastrowany :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, TP_S napisał:

Golf R to nie AWD tylko Haldex

 

4 godziny temu, TP_S napisał:

Chcesz powiedzieć, że AWD Subaru = Haldex 5 gen w Golfie?

działa na tej  samej zasadzie - poczytaj w internecie jest pełno informacji na ten temat.  Będąc na forum Subaru  warto wiedzieć jak działa  napęd  auta  którym jeździsz /które chcesz kupić

 

6 godzin temu, anakinsky napisał:

Wytłumaczysz mi szerzej na czym miałyby polegać te problemy (z wyjątkiem worka pieniędzy)?

1)levorg 2.0 nie  występuje na rynku UE, nie jest na nim homologowany, więc  nie będzie go w konfiguratorze  ubezpieczalni - żeby go ubezpieczyć będziesz musiał się trochę nagimnastykować

2) zmiana  silnika na taki który w tym aucie nie występuję  powoduje ze  auto  traci homologacje (  podobnie jak remap czy cziptuning).  W przypadku  dzwona autem bez  homologacji + uszczerbek /śmierć  na zdrowiu któregoś z pasażerów możesz mieć całkiem  poważny problem 

3) Będzie to ulep - musisz zmenic silnik, napęd ,  całą  wiązkę silnikową + kabinową ,zawieszenie też się pewnie rożni . Jeżeli zrobi  to ktoś kto nikt  tego nigdy  nie robił ( a zapewne takiego swapa jeszcze na świecie nie ma) to awaryjność murowana.

4) Z doświadczenia  wiem, że ludzie  unikają  takich aut więc  jeżeli będziesz chciał sie go pozbyć to  albo  sprzedasz  za  grosze albo  zostanie z Tobą do końca  życia...

5) kwestie finansowe m.in  że do takiego swapa przydałoby się kupić forka XT jako dawcę silnika i napędu pomijam

6 godzin temu, anakinsky napisał:

Myślę, że to totalnie nieopłacalne, pominę fakt, że to dopiero byłby niezły składak

W przypadku przekładki  ( w większym skrócie) zmieniasz sciane  grodziową, przekładnie kierowniczą,  kokpit. I śmigasz  autem z japońsim Vin'em i tabliczką w komorze  silnika. W przypadku takiego swapa  jeździsz ulepem w którym praktycznie  tylko  buda i wnętrze jest seryjne. Co kto lubi.

Już napisałem obecny Levorg to fajne auto w swoim pułapie cenowym, ale chcąc mieć mocniejsze, szybsze, pewne  kombi z AWD , imo lepiej udać się do salonu innej marki.  Wyjdzie  i taniej i pewniej i gwarancja będzie...

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Karas napisał:

W przypadku przekładki  ( w większym skrócie) zmieniasz sciane  grodziową, przekładnie kierowniczą,  kokpit. I śmigasz  autem z japońsim Vin'em i tabliczką w komorze  silnika.

To rzeczywiście duży skrót. Wiązki, o których pisałeś, są zapewne również do wymiany. Plus milion innych rzeczy. Sprowadzenie auta z JDM + przekładka + ew. części - na pewno jest mnie opłacalne cenowo niż swap silnika i skrzyni. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, anakinsky napisał:

 swap silnika i skrzyni. 

 

 

Nie wiadomo czy zawieszenie jest takie samo (amortyzatory są na bank inne), półosie, czy dyfer ma to samo przełożenie. Do tego hamulce. Nie wiadomo co na to eyesight.

IMO kompletnie poroniony pomysł. 

 

Kiedyś myślałem o dużo prostszym swapie. Chciałem wymienić 2.5 NA na 2.5 turbo w Hawku, ale @carfit mi odradził. 

Edytowane przez przemekka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, anakinsky napisał:

To rzeczywiście duży skrót. Wiązki, o których pisałeś, są zapewne również do wymiany. Plus milion innych rzeczy. Sprowadzenie auta z JDM + przekładka + ew. części - na pewno jest mnie opłacalne cenowo niż swap silnika i skrzyni.

w każdym razie  jedno i drugie to mocna rzezba nie warta tych pieniędzy, nerwów i masy problemów - bo będą przy takim swapie czy przekładce. :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, przemekka napisał:

Nie wiadomo co na to eyesight.

Nic, bo nie posiadam.

 

23 godziny temu, przemekka napisał:

Do tego hamulce.

A co mają do tego hamulce? W FXT są inne, bo nie rozumiem...?

 

23 godziny temu, przemekka napisał:

Nie wiadomo czy zawieszenie jest takie samo

I co ma do tego zawieszenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem tak bo nie wiem.  Na pewno jest inna skrzynia  (z centralnym dyfrem i VTD) przenosząca większą moc i moment. Mogą być inne półosie,  zwrotnice, wahacze. Na pewno jest inne zawieszenie - to w levorgu 1.6 IMO jest trochę za miękkie. 

 

Myślę, że różnica jest podobna jak między WRX A STI. Na pierwszy rzut oka niby te same auta, ale jednak różnic sporo. Osobiście bym się nie zdecydował. 

 

Jeśli jednak się zdecydujesz, to trzymam kciuki. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cała mechanika to pikuś, że tak powiem :)

 

najważniejsza jest kwestia czy dogada się elektronika, bo cholera wie co tam jest w linijkach kodu między nawet napędem od FXT (2.0 DIT + skrzynia CVT bez VTD) a Levorg-iem 1.6 

ot choćby Levorg ma ATV za to FXT ma Xmode 

 

ja bym próbował modyfikować silnik 1.6 taki jaki jest, inne turbo, ic, remap reszta środków na inny zawias i hamulce

  • Super! 1
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, ketivv napisał:

ja bym próbował modyfikować silnik 1.6 taki jaki jest, inne turbo, ic, remap reszta środków na inny zawias i hamulce

Poznań ma już konkretną ofertę :) i zgadzam sie że to chyba najrozsądniejsze kosztowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...