Skocz do zawartości

służbowy dupowóz jaki? 911, m3, s5, rs4, c63, inny ?


beben

Rekomendowane odpowiedzi

 

A jak zimą wypada RS4 w porównaniu do IS-F? Quattro robi robotę? Czy przy takich zimach bez śniegu to nie ma znaczenia?

Przecież Bęben napisał, że Audi w serwisie.

Skrzynia out.

 

Tak wiem, że aktualnie auto w serwisie. Ale chodzi mi o to, czy Audi daje radę lepiej zimą od is-fa, bo co niektórzy uważają, że autem na 19-to calowych felgach plus tylny napęd nie nadaje się na zimę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

A jak zimą wypada RS4 w porównaniu do IS-F? Quattro robi robotę? Czy przy takich zimach bez śniegu to nie ma znaczenia?

Przecież Bęben napisał, że Audi w serwisie.

Skrzynia out.

Tak wiem, że aktualnie auto w serwisie. Ale chodzi mi o to, czy Audi daje radę lepiej zimą od is-fa, bo co niektórzy uważają, że autem na 19-to calowych felgach plus tylny napęd nie nadaje się na zimę.
Nie wiem, jak by to było możliwe, żeby 4x4 radziło sobie gorzej od RWD. Mnie zimą trafia szlag w połowę słabszym lexusie, szczególnie po przesiadce z forestera ;).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A jak zimą wypada RS4 w porównaniu do IS-F? Quattro robi robotę? Czy przy takich zimach bez śniegu to nie ma znaczenia?

 

Przecież Bęben napisał, że Audi w serwisie.

Skrzynia out.

No tak Stronic nie jest znany z bezawaryjności przy dużych mocach.To duza zaleta ze nowe RS4 i RS5 wraca do ZF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysoko da sie rozwiązać ja natomiast wychodzę z zalozenia ze wole mieć szybkie i praktyczne auto na każda okazje czy to jadące 600 km z rodzina na wakacje , na weekend na narty czy po prostu razem musimy gdzieś jechać nie muszę sie męczyć tym nudnym autem tylko zawsze mam fun a ze RS4 czy RS6 nie prowadzi sie tak jak porsche cóż nie mozna mic wszystkiego.Jak dzieci dorosna to sie pomyśli o 911.

Tak ze na dzień dzisiejszy jedyna opcja dla mnie ze znaczkiem porsche jest Macan GTS ale aż mnie dupa boli jak sobie pomyśle ze RS4 nie dosc ze bedzie sporo tańsze nie tylko w zakupie jak i w serwisie to jeszcze sporo szybsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macana nam przyjemność oglądać codziennie u siebie na parkingu. Nie powiem, fajne autko, ale jakieś takie małe (obok stoi ASX i są gabarytowo identyczne) i nie robi większego wrażenia. Dopiero jak się rzuci okiem na heble to widać, że to może szybko jeździć. RS4 moim zdaniem ma więcej ikry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiele brakowało abym wziął Macan S.To super SUV ktory prowadzi sie bajecznie nie ważne czy benzyna czy diesel ale wygrał zdrowy rozsądek.Jezeli ktoś uważa ze ceny dodatkowego wyposażenia w Audi czy BMW sa wysokie to znaczy ze nie zaglądał do Porsche :) póz tym ja mam słabość do nadmuchanych blotnikow wiec klamka zapadła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Macana nam przyjemność oglądać codziennie u siebie na parkingu. Nie powiem, fajne autko, ale jakieś takie małe (obok stoi ASX i są gabarytowo identyczne) i nie robi większego wrażenia.

To złudzenie. Macan ma świetne proporcje (szerokość/długość/wielkość kół) i linię, która "gubi" niemałe rozmiary. Okazuje się, że Macan jest niewiele mniejszy od Cayenne, może 10-15 cm :)


 

 

póz tym ja mam słabość do nadmuchanych blotnikow wiec klamka zapadła.

Jednak RS ;) ?


 

 

Jezeli ktoś uważa ze ceny dodatkowego wyposażenia w Audi czy BMW sa wysokie to znaczy ze nie zaglądał do Porsche

W Porsche dużo dostaje się już na wejściu. Oczywiście można zamawiać "cuda na patyku", typu tapicerka z wełny owiec z Kaszmiru ;) ... wtedy cena wdruje w kosmos. Ale gdyby porównać Q5 2.0 TFSi z Macanem 2.0 TFSi w takien samej wersji wyposażenia to nie wiem czy Audi byłoby dużo tańsze, może 10%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bym nie konfigurowalnych Macan to wychodzi mi 100K w wyposażeniu dla GTS i 150K dla zwykłego S.W takim aucie musi byc duzo wyposażenia inaczej nikt go pózniej nie odkupi a kupować takie auto gole za tyle $$$ to dla mnie bezsens dlatego podryfowalem w kierunku RS4. RSy mi sie zawsze mega podobały do tego pod maska bedzie silnik z porsche i prawdopodobnie uda mi sie wyrwać juz wyposażone auto w cenie Golego Macan GTS wiec 100K zostanie w kieszeni i wszyscy happy.Za 3 tyg. Zrobię sobie przedsmak bo jadę na Audi Driving experiance to potestuje S4 ale mysle ze i tak to auto mozna brać w ciemno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak odnosze sie do kraju w ktorym kupuje auto. GTS kosztuje 1,25 mln koron i trzeba do niego wrzucić ok 200k żeby był jako tako wyposażony.

Nowe RS4 powinno kosztować koło 1,1 koron

Trzeba wrzucić 100-150K koron na fajne auto.Poprzednie różnice podałem w PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

realia polskie, chyba bardziej interesujące dla użytkowników forum polskiego: Macan GTS od 339k, RS4 obecnie niedostępne, ale S4 zaczyna się od 310k, poprzednie RS4 V8 zaczynało się dobrze powyżej 360k. Wszystkie te auta należy doposażyć, bo są dziury że aż wstyd, ale ceny opcji w audi wcale nie są niższe specjalnie niż w Porsche, chyba że tych abstrakcyjnych dodatków typu malowanie czy obszywanie różnych bzdur.

Więc raczej Audi będzie droższe i to o 5 cyfrową sumę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W GTS nie ma nic więc nawet w pl musisz liczyć 70-100K PLN żeby to miało ręce i nogi.

RS4 już jest jako tako wyposażone trzeba dokupić Navi i asystenty więc na koniec końców będą kosztować podobnie. U mnie cło wyliczanie jest Erazma od wagi i na tym kładzie się Macan bo jest ciężkie jak smok.

Jak by nie liczyć 400 kpln pęknie na jedno czy drugie.

Na polskiej stronie porsche zrobiłem dosłownie 3 kliknięcia i juz byłem grubo ponad 400kpln.Finalnie wyszło mi 485kpln i to bez jakiś fajerwerków.rs4 na pewno bedzie tańsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...