Skocz do zawartości

Kradzieże aut, co w modzie?


Buncol555

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zakładam ten temat, bo kupiłem auto popularne wśród Polaków i złodziei, mianowicie Passata B5. Teraz zastanawiam się czy warto wóz odstawić na parking strzeżony czy zwyczajnie nie popadac w paranoje. Mam dośc rzadką wersję, bo V6 syncro, co widać na klapie, teoretycznie złodziejaszki walą diesle, bo to najlepiej schodzi. Kolejna kwestia, czy tak wiekowe auta w ogóle sa popularne wśród tego parszywego elementu. Chyba prędzej idą B6, sporo się słyszy o kradzieżach Civiców UFO, Accordów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Passaty w Łodzi idą jak świeże bułeczki.

Znajomy miał B5- gwizdnęli mu, kupił B6 (założył anty napad ) i po jakimś czasie auto znowu chcieli brać- ale nie mogli odpalić i navi im się spodobało.

 

Może miał nie farta, bo auto na W-wskich nr a mieszka w Łodzi.

Ale z tego co słyszy się to i w Wawie idą.

Ostatnio też Avensisy w Modzie.

 

AC i jakaś nietypowa blokada może.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo są pierdoly nie złodzieje. Mialem Golfa IV kiedys i w 2004 , 2 razy mi go probowali ukrasc w nocy z pod domu , efekt ten sam , zamek rozwalon, zaspelka od gniazka komputera wyciagnieta, auto bez kluczyka w stacyjce rano stalo na ODPALONYM zapłonie , 2 razy taka sama sytuacja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seat Leon i Seat Ibiza 6L (2002-2008) schodzą jak świeże bułeczki. Ostatnio na forach marki Seat nie było tygodnia żeby jakieś auto nie znikło. Dziwnym trafem są to zazwyczaj samochody, które są w rękach nowego właściciela plus minus do pół roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie chcesz pełnego AC wykupować, to skorzystaj z opcji miniCasco. Nie wszyscy to mają, ale Axa czy PZU na pewno. Za jakieś grosze (ca. 50zł) masz auto ubezpieczone jedynie od kradzieży, spalenia itp. - kolizje nie są objęte. Jest tam jakiś duży udział własny (chyba 15 czy 20%), ale to i tak lepiej mieć te 80% niż obudzić się któregoś ranka z niczym. Poczytaj warunki w OWU, bo może przesadziłem z tym udziałem.

Edytowane przez SebastianZ1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buncol ale sprawdź też co ci oferuje ten parkin ,za co odpowiada ;)

Raz w Turbo Kamerze (ciekawy program jak ktos spartoli robotę i nie ma winnych ,papierkowa spychologia i w dupie manie poszkodowanego ,program na tvn turbo) była sytuacja,jak gościowi z parkingu zwinęło drogie auto i własciciel terenu po odszkodowanie odsyłał do ochrony ,a ochrona do właściciela a klient kasy niet :(

 

Ciekawe jak na wysokość AC wpływa ewentualna konfiguracja "passat B5 + parkowany pod chmurką ".

 

a co do tego ,że rzadka wersja V6 synchro,kilka miesięcy temu kolega chciał wymienic troszke zjechane standardowe wnętrze na wypasik i akurat synchro było dawcą,bo pytał się ,czy z czterołapa pasuje wnętrze bo widzi za dobrą cene na giełdzie w Lubinie ;)

 

poza tym od lat w czołówce są Passaty ,Audi A4/A6 ,Golfy IV...

Chociaż inna kwestia stosunek aut ukradzionych do zarejestrowanych ,a inna liczba...tutaj przytoczona przez kolegę kwestia Leona czy Ibizy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poza tym od lat w czołówce są Passaty ,Audi A4/A6 ,Golfy IV...

Chociaż inna kwestia stosunek aut ukradzionych do zarejestrowanych ,a inna liczba...tutaj przytoczona przez kolegę kwestia Leona czy Ibizy.

 

Do tego w Warszawie bardzo popularne są nowsze Hondy (nowsze CR-V, Civic) i nowsze Toyoty. W stosunku do liczby aut zarejestrowanych kradną ich na pewno więcej niż Passatów czy Golfów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dośc rzadką wersję, bo V6 syncro, co widać na klapie, .

 

Zrobisz o tym aucie taki temat , jak wcześniej o VOLVO S80?

Wcześniej pisałeś, że szukasz oszczędności, a tu paliwozerne V6?

jak pierwsze wrażenia po przesiadce z Clio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak se czytam, i stwierdzam, że chociaż w czymś mój leonik jest najlepszy. Jednak uszkodzony próg przez małżonkę i rysa na caaaaaałej długości, w sumie trzy elementy jakby nie było do malowania, robią swoje. No i patent z wystającą husteczką higieniczną w kierownicy - wygląda jak po wystrzale ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie chcesz pełnego AC wykupować, to skorzystaj z opcji miniCasco. Nie wszyscy to mają, ale Axa czy PZU na pewno. Za jakieś grosze (ca. 50zł) masz auto ubezpieczone jedynie od kradzieży, spalenia itp. - kolizje nie są objęte. Jest tam jakiś duży udział własny (chyba 15 czy 20%), ale to i tak lepiej mieć te 80% niż obudzić się któregoś ranka z niczym. Poczytaj warunki w OWU, bo może przesadziłem z tym udziałem.

 

w MTU mialem wykupiony pakiet OC + mini AC, obejmowalo kradziez, spalenie, a nawet dzwon (tylko w przypadku szkody calkowitej) , bardzo fajna opcja.. :) zadnego problemu z uzyskaniem pieniazkow :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie znajomemu wczoraj wieczorem spod restauracji odjechał brązowy B5 FL 1.9 tdi..

 

a co do mini AC to będę musiał przy zawieraniu umowy wypytać sieo to ,co wchodzi w skład,bo coraz więcej osób zachwala mini AC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, co tam pastuchy i inne niemce. Wiadomo że od lat są w modzie. Nowość z Wawy że się przerzucili na japońce i to pójdzie pewnie na cały kraj. Chyba nowszy trend. Większość na części. Wyżej ktoś pytał co z subarami - to nasz temat ! Jest ich na tyle mało że nie ujmuje się w tabelach na 20 wierszy a nie natknąłem się tutaj na wpis poszkodowanego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...