Skocz do zawartości

Legacy SPE vs. Passat


Bilex

Rekomendowane odpowiedzi

No dobra. Po kilkudniowych rozważaniach czy kupić Legacy, negocjacjach cenowych w salonie, jeździe próbnej i kilkakrotnym wsiadaniu-macaniu-wysiadaniu otrzymałem elektryzującą informację - da się załatwić duży rabat na Passata!

No to mam teraz problem jeszcze większy - bo: pojechałem do salonu obejrzeć i okazuje się, że za 4 tys. więcej można mieć auto z napędem 4motion (nie jest to niestety to co w Legasiu ale zawsze ma "4" w nazwie...), dużo lepiej wykończone i wyposażone, z wygodnymi fotelami (skóra), dwustreową klimą (co do której zastrzeżeń nie miałby nawet Krzysiom chyba :mrgreen::mrgreen::mrgreen: ) a i system audio brzmi o niebo lepiej (8 głośników). A jeżeli jako wykończenie zamówicie sobie "drewno orzechowe" to dostaniecie okładziny z...drewna orzechowego (o ile ktoś lubi, oczywiście... :D ). Dla ułatwienia dodam, że w Legacy aluminium nie do końca jest aluminium...

 

Cała ta historia byłaby przepiękna i zakończona zapewne happy endem gdyby nie to, że:

- Passat jest najczęściej kradzionym autem w Polsce.

- Trzeba na niego czekać 3 miesiące (Legacy - od ręki)

- Gwarancja - 2 lata :cry:

 

Czyli - CO ROBIĆ SZANOWNA REDAKCJO?

Czy są na sali jacyś zadowoleni właściciele Legacy (bez trzeszczących przekładni, bolących tyłków, słabych klim, rzężących głośników etc.), którzy przekonają, że bez Subaru nie da się żyć??????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 91
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Bilex, to zależy jak bardzo kręci Cię bokser i napęd subaru, jak Cię nie kręci to weź passata. 4motion nie da się porównywać do subarowskiego 4x4 - inna filozofia podejścia do tematu i zupełnie inne zastosowanie. No i weź pod uwagę, że 4wd w subaru to norma a FWD to egzotyka, zupełnie odwrotnie jak w innych autach, oczywiście na gwarancji Cię to nie intersuje, ale po dwóch latach? No i złodzieje, całkiem celna uwaga, subaru jeszcze masowo nie kradną :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

passaty maja wlasciciele szklarni.masz szklarnie?

no i pytanie number one.masz ochote na HALDEKSA pasatowego :?: :shock:

kolego mily powiem tak:daj sobie spokoj albo kup pasata tdi zwyklego masz wtedy 50 tysi na rozrywke i szlag cie nie trafi ze zrobiles tak gowniany zakup.pozdrawiam doswiadczony pasztaciasz :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czyli - CO ROBIĆ SZANOWNA REDAKCJO?

 

Ja nie jestem obiektywny, bo akurat na Passata mam długie zęby (między siedemdziesiąt a osiemdziesięt tysięcy - po gwarancji - wymiana pompy wodnej, wspomagania kierownicy, pompy oleju i kompresora klimatyzacji plus parę innych dolegliwości).

Ale powiem tak - stary (do MY'96) Passat, to niespotykana w innych samochodach klasy D przestrzeń wewnątrz i stabilność konstrukcji. Nowy (moim zdaniem) tego nie ma. Budowa starego Passata była prosta jak budowa cepa (coś jak Legacy), nowy jest taki sam jak inne samochody tej klasy.

 

Ja bym Ci radził spróbowanie OBK - na polskich drogach jest to coś nieocenionego. Luz i komfort bez względu na "okoliczności drogowe" (+ wymiana gum stabilizatora co ~30'000 km i gum mocowania przedniego wahacza co 60'000 km). To jest drobiazg w porównaniu ze spokojem ducha przy przejeżdżaniu przez dziury.

 

Przejedź sobie po paru zakrętach, przejedź przez "śpiących policjantów" (koniecznie z pasażerami z tyłu) i zdecyduj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm, pasek jest ladny ale oklepany jak tylek sekretarki, Legacy ma swoj styl, szczerze to posiadanie tego samochodu to wrecz otwarte oznajmianie spoleczenstwu ze wlsciciel wie czego chce i jest kims wyjatkowym a nie lolkiem w BMW, zblazowanym posiadaczem Mercedesa czy w przypadku Passata, Panem Kowalskim, ktory potrzebuje sredniej klasy auta do beznamietnego przemieszczania sie z punktu A do punktu B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup Passata - to świetne niemieckie auto, prawdziwy wzór w swojej klasie, nie kupuj jakiegoś Subaru bo będziesz marudził, koniecznie weź z tym drewnem orzechowym inkrustowanym Glinem. Legasy sobie odpuść - ono ma same wady a najwiekszą,że coraz więcej tego jeździ. Ja co prawda jestem zadowolony z tego auta i nim mnie się nic złego w nim nie dzieje- nawet klima dobrze działa - ale ta opinia wynika tylko,że nie jeździłem pasatem z deską orzechową 4motion. Ogólnie to ekologiczne auto musi być - materiały widzę biodegradowalne no no. Jeśli zaś potrzeba Ci prawdziwego napędu na 4 to weź jedź do sklepu ogrodniczego - kup drzewko orzechowe, zasadź je na swojej ziemi, zaczerpnij wtedy z mądrości natury i będziesz wiedział wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po tym co zobaczyłem na Słotwinach pod wyciągiem nigdy w życiu nie poleciłbym 4motion. Passat nie dość, że się zakopał w śniegu, to jeszcze narobił takiego smrodu palonym sprzęgłem, że na wymioty zbierało. A stara, poczciwa Sierra kombi dała rade wjechać bez problemu. Z tego morał taki: albo 4 motion tylko przykleili na klapę, albo kierownik d***a, albo ten haldex taki nietaki. Niechciałbym się o tym przekonywać na własnej skórze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup Passata - to świetne niemieckie auto, prawdziwy wzór w swojej klasie, nie kupuj jakiegoś Subaru bo będziesz marudził, koniecznie weź z tym drewnem orzechowym inkrustowanym Glinem. Legasy sobie odpuść - ono ma same wady a najwiekszą,że coraz więcej tego jeździ. Ja co prawda jestem zadowolony z tego auta i nim mnie się nic złego w nim nie dzieje- nawet klima dobrze działa - ale ta opinia wynika tylko,że nie jeździłem pasatem z deską orzechową 4motion. Ogólnie to ekologiczne auto musi być - materiały widzę biodegradowalne no no. Jeśli zaś potrzeba Ci prawdziwego napędu na 4 to weź jedź do sklepu ogrodniczego - kup drzewko orzechowe, zasadź je na swojej ziemi, zaczerpnij wtedy z mądrości natury i będziesz wiedział wszystko

 

Nie żebym był fanem boazerii - po prostu w Passacie to co jest drewnem jest drewnem a co aluminium - aluminium. W legacy to co wygląda jak aluminium (prawie) jest tandetnym plastikiem... Czy teraz wyjaśniłem jaśniej? Czasem może za dużo kombinacji słowem stosuję - rozumiem, że trudno nadążyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

passaty maja wlasciciele szklarni.masz szklarnie?

no i pytanie number one.masz ochote na HALDEKSA pasatowego :?: :shock:

kolego mily powiem tak:daj sobie spokoj albo kup pasata tdi zwyklego masz wtedy 50 tysi na rozrywke i szlag cie nie trafi ze zrobiles tak gowniany zakup.pozdrawiam doswiadczony pasztaciasz :mrgreen:

 

 

Nie, nie mam szklarni i nie zamierzam mieć :lol:

Co do popularności Passata wśród złodziei to po przeanalizowaniu Twojego przypadku dochodzę do wniosku, że kradną różne, czsem kompletnie przedziwne auta, nawet Forestery! Choć wolałbym żeby mnie po kluczyki do Passata do domu nie włazili :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budowa starego Passata była prosta jak budowa cepa

 

Dokładnie tak. Miał silnik umieszczony wzdłóż, w wersji 4motion miał napęd identyczny jak Audi quattro czyli centralny dyfer typu TorSen. Nowy natomiast jest to po prostu większy golf z silnikiem w poprzek i haldexem.

 

passaty maja wlasciciele szklarni

 

A Mercedesami jeżdżą współwłaściciele masarnii w pierwszym pokoleniu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od początku rozumiem o co Ci chodzi, weź się przejeć Legacy i Pasatem i będziesz wiedział co chcesz - to proste jest. Jak pisałem - mnie nic nie stuka i nie puka,auto jeździ dobrze i jestem z niego zadowolony ale żybym miał stwierdzić,że bez Subaru się nie da żyć to tak nie stwierdzę , bez Forum się nie da - he he to był żart letko wazeliniarski - się spoko da też, to po prostu dobry samochód jest z bardzo dobrą trakcją i dobrym przeniesieniem napędu - silnik fajnie mruczy a reszta może być dyskusyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie z przedmowca-silnik i naped tio sila subaru-cos dla odmianya te "luxusy" to juz zalezy od czlowieka-ja kupiel auto dla dobrej trakcji bo na te nasze jopy w jezdni to juz nic nie pomoze-passat poprawny wozek-wykonczenie legaca jest jakie jest typowy japoniec-czyli do jezdenia-najlepje audice tylko pol raza drozsza i teraz wez sie ozen:>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Milek,

zakladam, zes pol zycia przejezdzil przed tem subaru z 4x4 i dlatego mowisz, ze ci niepotrzebne?

bo ja odkad jezdze 4x4 subaru, to w zimie czuje sie o wiele, wiele bezpieczniej na kazdej drodze. nie mowie o wyjezdzie w gory, nawet, bo to juz roznica gigantyczna.

Drogi kupujacy - przemysl przede wszystkim kwestie bezpieczenstwa. Po co ci skora, drewno, i bezsensowne durne bajery. No do czego one sluza? Przeciez to sa jedynie marketingowe chwyty, zeby kase wyrwac i wmowic nam, ze bez tego zyc sie nie da.

pamietaj - te dodatki, to jak caly samochod - jedynie symbole twojego statusu. - Z TYMI BAJERAMI W AUCIE CZUJESZ SIE NAPRAWE WAŻNY! BARDZO WAŻNY! Bo ty masz, a oni nie. te chamy bez skory i wypasiu, nie? Ha, nawet skory biedak nie ma. Pewnie jest jakims repem tylko.

dlatego impreza jest taka uboga - bo sluzy do jezdzenia. skoncetrowano sie na kierowcy.

 

bezpieczenstwo, pewnosc na drodze - to sie liczy w aucie.

i czy ci kregoslup nie odpadnie po 15 godzinach w citroenie...

NIE DAC SIE SKUSIC WYPASEM! WYPAS JEST DLA TYCH CO SIE DAJA WMANEWROWAC SPRZEDAWCOM.

Mialem przed tem SAABA - full wypas. Z czego korzystalem? Z klimy i elektrycznych okien. Dobra, zima, bo byla skora - podgrzewanie. ale teraz mam w imprezie szmate i ogrzewanie nipotrzebne. Siedzenia elektryczne z pamiecia ustawiasz raz. Komputer pokladowy? Zebys wiedzial koniecznie ile ci spalil na ostatnich trzystu metrach i od srody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ARNO - ja się podpisuje pod tym cos napisał obiema rękami i do tego krwią, ja tam do ośki nigdy nie wrócę (no chyba,że tylko takie będą ) nawet jak mi ją obiją drewnem hebanowym i dadzą skórę z węża na fotele, będą arrasy i takie pierdoły. Nie i już. Ale na szczęscie są ludzie, którzy myślą inaczej i stąd różnorodność. Kocham różnorodność - dzięki niej możemy prowadzić tak fascynującą dyskusję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haldex to nie FWD - tez daje rade - moze nie tak dobrze jak staly, ale nie przesadzajmy :wink:

 

p.s. Oczywiscie za Paskiem nie jestem - ale z wielu innych powodow, o ktorych juz pisalem na tym forum :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...