Skocz do zawartości

FORUMOWI KRWIODAWCY - razem ratujemy życie !!


hemi112

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, WOJO napisał:

W Lublinie największe tłumy w poniedziałki...

Dlatego byłem wczoraj.

Drugi dzień się "byczę" (czyt. regeneruję się).:biglol:

Za tydzień czwartek wolny, piątek urlop...

I już pół listopada zleciało.:D

Wczoraj nocka wyjazdową karetką covidową, po nocce wspomniane krwiodawstwo, powrót do domku (punkt krwiodawstwa 50km od mego miasta) i cyk kolejna nocka na covidowym. 

Nie ma czasu na byczenie się. 

3:30, lądujemy we Wrocławiu. Długa noc trwa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Szürkebarát napisał:

Co za beztroska, co za rozrzutność, jakby nie wiadomo ile było listopadów przed @WOJO :upside-down-face_1f643-small: a przecież to znana liczba. Tylko ściśle utajniona ;) .

Jakoś mi ta wiedza do szczęścia niepotrzebna. :P

W tym roku już 16 dni dodatkowego "beztroskiego" wolnego...

Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.11.2021 o 06:42, WOJO napisał:

Jakoś mi ta wiedza do szczęścia niepotrzebna. :P

W tym roku już 16 dni dodatkowego "beztroskiego" wolnego...

Polecam.

Do czerwca miałem (niby) 5 miesięcy wolnego więc 16 dni wolnego nie robi na mnie wrażenia ;) ale :thumbup: szacun, dobrze że pałeczka w tej sztafecie została przejęta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, niebieskiultras napisał:

Że pierwsze oddanie za mną.

Nie sądziłem że biurokracja będzie trwała dłużej jak samo oddawanie.

Gratulacje.

Co do czasu to fakt. Oddawanie - 10-15 minut. Otoczka - 3 razy tyle. Nie licząc czekania w kolejce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, przymar napisał:

Gratulacje.

Co do czasu to fakt. Oddawanie - 10-15 minut. Otoczka - 3 razy tyle. Nie licząc czekania w kolejce.

Chyba, że ktoś odjedzie w trakcie to czas pobytu wydłuża się. Mnie się to nie zdarzyło i chyba w mojej obecności też ale wiem, że zdarza się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Majstry Krwiodawcy Wesołych Świąt Wam.

A i pamiętajta,że jako zasłużeni ,to pokazując książeczkę macie dostęp do specjalisty znacznie szybciej.

Czy to urolog,czy dermatolog,czy kardiolog - cyk książeczka i przepis.

  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, hemi112 napisał:

Majstry Krwiodawcy Wesołych Świąt Wam.

A i pamiętajta,że jako zasłużeni ,to pokazując książeczkę macie dostęp do specjalisty znacznie szybciej.

Czy to urolog,czy dermatolog,czy kardiolog - cyk książeczka i przepis.

Gdzie tak jest, w Polsce? Nie zauważyłem.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam i Zdrowych Swiat zycze. 
We wtorek zaliczylem kolejne oddanie krwi. 

 

PS: Rotes Kreuz (Czerwony Krzyz) w Austrii wprowadzil aplikacje na smartfona: rejestracja i ankieta - online, wazna 48h, z przypisanym QR-code. 

Na oddawanie krwi przychodzisz ze smartfonem, dajesz zeskanowac kod, a po pozytywnej weryfikacji tozsamosci uruchamiaja sie dodatkowe funcje, w tym bezposredni dostep do wszystkich obecnych w systemie pelnych wynikow badan krwi - z komentarzem i objasnieniami. Twoja elektroniczna ksiazeczka zostaje zintegrowana z aplikacja i nawet jest zdjecie - cala biurokracja jest zredukowana do minimum: zeskanowanie kodu, badanie cisnienia, pytania lekarza, kilka klikow, podpis na tablecie i gotowe. 
 

Jako ekwiwalent mozesz zjesc czekolade, zelki Haribo oraz wypic tyle coli, ile zmiescisz ;) 

Edytowane przez Christoph
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M

W dniu 24.12.2021 o 06:25, Szürkebarát napisał:

Gdzie tak jest, w Polsce? Nie zauważyłem.

Wiele osób w medycznych placówkach może nie wie, może maja to w d..., ale będąc zasłuzonym honorowym dawca krwi mamy swe prawa i sie nie pitolić,ze nie wypada ,czy cos.

Ja o godz.10 wpadłem do poradni chirurgicznej  na zakończenie leczenia (ściągnięcie 6 szwów i kwit do ubezpieczalni), ludzi az siwo.

Polazłem do rejestracji,pokazałem książeczke,panie stwierdziły ,ze mnie wywołają,a ja mam uprzedzić,ze wchodze przed innymi.

se wyobraźcie,że ludzie czekają od 6-7 ,a ja sobie przychodzę o 10 i wchodze  przed nimi.

Najbardziej mi się spodobało " choooy jebunny" :D

Ale takie mamy prawa i tyle.

 

p.s. ktos oddaje w Legnicy ,ja tam po nowym roku zapoczatkuję 25 litr :)

Można się z kimś zgadać :)

krew.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, hemi112 napisał:

M

Wiele osób w medycznych placówkach może nie wie, może maja to w d..., ale będąc zasłuzonym honorowym dawca krwi mamy swe prawa i sie nie pitolić,ze nie wypada ,czy cos.

Ja o godz.10 wpadłem do poradni chirurgicznej  na zakończenie leczenia (ściągnięcie 6 szwów i kwit do ubezpieczalni), ludzi az siwo.

Polazłem do rejestracji,pokazałem książeczke,panie stwierdziły ,ze mnie wywołają,a ja mam uprzedzić,ze wchodze przed innymi.

se wyobraźcie,że ludzie czekają od 6-7 ,a ja sobie przychodzę o 10 i wchodze  przed nimi.

Najbardziej mi się spodobało " choooy jebunny" :D

Ale takie mamy prawa i tyle.

 

p.s. ktos oddaje w Legnicy ,ja tam po nowym roku zapoczatkuję 25 litr :)

Można się z kimś zgadać :)

krew.jpg

Jeszcze nie miałem okazji, bo do tej pory miałem za dużo czasu, ale chyba zacznę korzystać :biglol:

P.s. Po ostatnim mam już 12 litrów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Teraz, Bart81 napisał:

Nie ciesz się. Wszystko jest możliwe….

Wiem wiem, jakąś część życia w PRL przeżyłem a teraz zaczyna mi się wszystko powtarzać.

 

Ale chyba nie wtłoczą mi do żył prawie 30 litrów krwi którą (honorowo) oddałem?! :icon_205:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kolejne oddanie swoją drogą. 

Ale w końcu zebrałem trzy osobne kwity z trzech różnych krwiodawstw z Dolnego Śląska (które się  wzajemnie nie widzą, a mamy 2021r) i po oficjalnym podliczeniu na 24 litry złożyłem kwit na Zasłużony Dla Zdrowia Narodu. 

Będąc na fejsie na forum krwiodawców, to jedni mają po 6 miesiącach, inni 2 lata.. 

Screenshot_20220207_230203.jpg

  • Super! 2
  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Neutrino33 napisał:

 

Jak to jest możliwe?

Oddają jednorazowo więcej niż te 450ml? Czy może jest jakiś myk, że można częściej niż przepis przewiduje?

Pewnie liczone razem z osoczem, a tego można trochu więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, hemi112 napisał:

Kolejne oddanie swoją drogą. 

Ale w końcu zebrałem trzy osobne kwity z trzech różnych krwiodawstw z Dolnego Śląska (które się  wzajemnie nie widzą, a mamy 2021r) i po oficjalnym podliczeniu na 24 litry złożyłem kwit na Zasłużony Dla Zdrowia Narodu. 

Będąc na fejsie na forum krwiodawców, to jedni mają po 6 miesiącach, inni 2 lata.. 

Screenshot_20220207_230203.jpg

Zasłużony dla Zdrowia Narodu po oddanych honorowo 24 litrach krwi? To mnie doili mocniej bo gdy zakończyłem na ponad 27 litrach, oddanej pełnej krwi, to do Kryształowego Serca brakowało mi jeszcze ze trzy litry i rekomendacja jakichś tam ciał opiniodawczych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Kiwi 4ester napisał:

Pewnie liczone razem z osoczem, a tego można trochu więcej.

A oddawał ktoś z tutejszych już osocze? Wiem tylko tyle, że to wymaga umawiania się - co mnie już nieco zniechęciło, ze względu na brak tej spontaniczności jaka towarzyszy oddawaniu krwi.

Może jednak ktoś mnie przekona. Jak wygląda całą procedura?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Szürkebarát napisał:

O ccochodzi?

O to, że regionalne centra krwiodawstwa nie mają wspólnej bazy. Oddasz krew w Warszawie i przyjdziesz znowu za tydzień, to odeślą Cię z kwitkiem, ale jak już pofatygujesz się do Łodzi, to oddasz bez problemu, bo nie zweryfikują tego.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Neutrino33 napisał:

 

Jak to jest możliwe?

Oddają jednorazowo więcej niż te 450ml? Czy może jest jakiś myk, że można częściej niż przepis przewiduje?

Ja mówię o przyznaniu odznaki Zasłużony Dla Zdrowia Narodu ,że dla jednych to 6 miesięcy , a dla innych 2 lata, będąc  na forum krwiodawców różnie z terminami bywa.

Sam chcę oddawać osocze, podpytałem  i...

Miesiąc po oddaniu krwi, ale i miesiąc przed oddaniem krwi.

Więc co miesiąc można coś oddać - jeden miesiąc krew pełną, następny osocze i następny pełną.

Sam zastanawiam się nad osoczem.

pozdrawiam serdecznie wszystkich oddających.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...