Skocz do zawartości

FORUMOWI KRWIODAWCY - razem ratujemy życie !!


hemi112

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 7.02.2022 o 23:08, hemi112 napisał:

Kolejne oddanie swoją drogą. 

Ale w końcu zebrałem trzy osobne kwity z trzech różnych krwiodawstw z Dolnego Śląska (które się  wzajemnie nie widzą, a mamy 2021r) i po oficjalnym podliczeniu na 24 litry złożyłem kwit na Zasłużony Dla Zdrowia Narodu. 

Będąc na fejsie na forum krwiodawców, to jedni mają po 6 miesiącach, inni 2 lata.. 

Screenshot_20220207_230203.jpg

 

Zmotywowałeś mnie i dziś po 5 latach przerwy (wstyd :facepalm:) poszedłem oddać. U mnie 10.35 L na liczniku obecnie.

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, kornik napisał:

Ja też oddawałem 15 lat temu, potem przerwa na dziaranie i od dwóch lat znowu regularnie, oddawanie krwi tak wchodzi w łeb że ledwo oddam to już nie mogę się doczekać następnego razu :D

2C210F4A-28E8-4B92-A5C1-ADD619839E97.png

To jakaś aplikacja jest? :huh: ja dalej system pieczątkowy :D

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Kiwi 4ester napisał:

To jakaś aplikacja jest? :huh: ja dalej system pieczątkowy :D

 

Tak - Bliscy krewni.

Po każdej wizycie z automatu uzupełniają się informacje.

 

Skończyło mi się miejsce na pieczątki i u nas już nie wydają tradycyjnych legitymacji.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, kornik napisał:

 

Tak - Bliscy krewni.

Po każdej wizycie z automatu uzupełniają się informacje.

 

Skończyło mi się miejsce na pieczątki i u nas już nie wydają tradycyjnych legitymacji.

To jest tylko dla RCKiK w Katowicach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, kornik napisał:

Kurczę wiesz że nie wiem.

Wedle opisu aplikacji wszystko na to wskazuje. Z resztą, jak pisałem wcześniej, regionalne centra nie wymieniają się informacjami, a portal e-krew ma kolejne opóźnienie i nie wiadomo, kiedy realnie powstanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.02.2022 o 20:42, kornik napisał:

 

Tak - Bliscy krewni.

Po każdej wizycie z automatu uzupełniają się informacje.

 

Skończyło mi się miejsce na pieczątki i u nas już nie wydają tradycyjnych legitymacji.

Ja jeszcze książeczka i bez aplikacji. 

I trochę miejsca jest. 

Jaki "oldskul" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Neutrino33 napisał:

Ale jak pójdę w sobotę czy niedzielę, to nie mogę sobie odebrać w najbliższe dwa "robocze"? :upside-down-face_1f643-small: 

Aż tak dobrze nie ma.

Dwa dni, a pierwszy to dzień oddania krwi lub jej składników. Dlatego RCK są najbardziej oblegane w czwartki :)

Dodatkowo 2 dni to rozwiązanie czasowe do momentu zakończenia epidemii. Standardowo jest 1 dzień. 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki pozytywny „skutek uboczny” lub „przywilej” oddawania krwi - biezace badania i wyniki krwi. To motywuje do dbania o zdrowie. 
 

Ostatnio mam problemy z niektorymi wynikami - glownie watroba (pewnie od czynnego alkoholizmu ;) ). 


Lekarz dyzurny zwrocil mi na to uwage i zlecil przy okazji oddawania krwi zrobic szereg dodatkowych badan, ktore umykaja w standardowych badaniach okresowych, morfologii itp. 
 

Lista wynikow jest tak dluga, jak wyposazenie dodatkowe Skody lub lista zalet Camry ;)

 

Ale dzieki temu lekarz domowy wiedzial, na co zwrocic uwage i sprawa jest w toku. Oddajesz nie myslac o sobie, a czasem otrzymujesz, bo ktos pomysli o tobie. 

 

  • Super! 1
  • Zdrówko! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Razem z dzisiejszym mam już łącznie oddane 12,6 L, więc wybieram się złożyć wniosek o przyznanie II stopnia :dance:

Poza tym mały error mi się wkradł, bo dużo nie brakło, a bym odleciał :biglol:. Za bardzo w pionie siedziałem :P

Edytowane przez Kiwi 4ester
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kiwi 4ester napisał:

Razem z dzisiejszym mam już łącznie oddane 12,6 L, więc wybieram się złożyć wniosek o przyznanie II stopnia :dance:

Poza tym mały error mi się wkradł, bo dużo nie brakło, a bym odleciał :biglol:. Za bardzo w pionie siedziałem :P

Już nie tylko komunikacja będzie tańsza. Ostatnio widziałem zniżkę na lodowisko dla HDK :)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...